Witaj
Gość

Wątek: Kryształki  (Przeczytany 11264 razy)

  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Kryształki
« dnia: Styczeń 25, 2007, 11:53:06 am »
Witam i proszę o pomoc.jestem mówią krótko "noobem" i mam klopot z kryształkami.chciałbym je sprzedawać ale nie mam pojęcia skąd je wytrzanąć w przyzwoitej cenie.kiedy patrzę po sklepach albo po rynku na ceny rzeczy które zamierzam skrystalizować i porównam ile wyciągnę z nich kryształków to wychodzi mi że nijak nie zarobię.wytłumaczcie skąd je wytrzasnąć tak aby zarobić.przeczytałem poprzednie posty ale nie znalazłem w niej konkretnej rady.przeczytałem też w jednym z postów o kopalni.o co z nią chodzi?poradzcie trochę :)


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2007, 01:22:37 pm »
najczesciej krysztalki biora sie z itemow kupionych bezposrednio ze sklepu, jesli wychodzi drozej to znaczy, ze patrzyles pewnie na ceny w dion/gludio. W giran (przewaznie) jest znacznie taniej. Musisz popatrzec jakie sa podatki ustalone przed klan posiadajacy zamek, jesli zaden zamek nie jest zdobyty to w giran ceny beda na 100% najnizsze. Krysztalki C najbardziej sie oplaca robic krystalizujac duale C, ktore otrzymuje sie z polaczenia mieczy d grade (np elven sword*elfen sword), krystalizacja itemow z lux shopa jest nieoplacalna. Ewentualnie mozna szukac ludzi sprzedajacych itemy taniej niz sa w najtanszym sklepie, ale borac pod uwage ilosc artisanow/Warsmithow w miastach jest to ciezkie zadanie.




  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2007, 01:33:06 pm »
1 na jakim serwerze grasz?
2 kim grasz?

Krystalizowca moze naturalnie tylko pan/pani kowal. Istnieja serwery, gdzie handle krysami sie mniej oplaca. Na abbysie np x3 oplaca sie mocno. Wtedy jednak zaopatruzjesie w ore i robisz sski dla ludzi w ten sposob zwiekszajac swoj zysk. Ceny moge Ci podac tylko dla naszego serwera.
Kupowanie rzeczy w kslepie i ich krytsalizacja nie ma sesnu jak napisal juz moj przedmowca. Czyli trzeba polowac na dobre oferty od innyhc graczy np w Dion. Kupujac taki stronghend bow (czy jakos tak) za 1,4kk i krystalizujac mam ponad 2k krysow d i inyhc cena jest chyba 560 z asztujke czy jakos tak. Nastepine sprzedaje je bez klopotu za 650. Zarobek policz sobie sam.

Pozdrawiam

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2007, 04:41:05 pm »
Meyko
ale ze strony tej wynika że z tego bow mam 743 krysztalki a nie 2k ich.cena d grejdowych krysztalków na rynku to + - 700 adeny.jesli dam za niego 1.4kk a sprzedam te 743 krysztaly po 700 bedę miał 520k adeny.a wiec w plecy około 1kk :( na rynku chodzę już kilka dni wyszukując jakiś tanich rzeczy do krystalizacji ale po przeliczeniu wychodzi mi że i tak będę do tyłu z kasą.a jak widzę innych graczy oferujących kryształki w sprzedaży i mających ich po kilka ładnych tysięcy sztuk w swej ofercie to mnie mocno zastanawia skąd oni je biorą w takich ilościach codziennie??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 04:43:21 pm wysłana przez pandemonium »


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2007, 04:58:41 pm »
odpowiesz mi moze wpierw na moje pytania?
Myslalam akurat o long strong . bow i leic z niego ponad 2k. Skorko grazs na jakims tajemniczym serwerze, ktorego nazwy nie moezzs podac, to jakos musze z tym zyc.  :P
Ludzie, ktorzy maja tyle krysow, po porstu lepiej kominuja niz ty, szybciej szukaa ofert, znaja ludzi , maja duze klany itd. Rozgladaj sie za broniami, dualami itd. Armor , pierscionki razcje soie odpusc, no i przeliczaj, przeliczaj, az znajdziezs oferte. Dodam, ze bez wstepnego kapitalu w wysokosci jakis 2kk bedzie ciezko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 05:03:36 pm wysłana przez Meyko »

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2007, 05:04:54 pm »
acha sry :
1.grave
2.warsmith lvl 46


Odp: Kryształki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2007, 05:33:03 pm »
Najlepiej krystalizować rzeczy z dropa bo najbardziej sie opłaca
większość grzczy własnie rzeczy z dropa crystalizuje robią po kilka postaci specjalnie po to aby łazic na drop a potem crystalizować
poniżej przedstawiłem lekcje jak uzywać drop calcu była robina dla kogoś innego ale widze ze tobie tez sie przyda jes tam wszystko elegancko podane co gdzie i z czego leci też jest podane ilosc cryształów po crystlizacji
najlepsza miejscówką do dropa na D to bagna koło Cruma a C grade wewnatrz Cruma(CT)

zacznijmy od leccji uzywania drop calcu
 kliknięcie na lokacje powoduje wyświetlenie sie mobów w danej lokacji
http://lineage2.stratics.com/content/library/monsters/zones.php
dodatkowo mapy
http://lineage2.stratics.com/content/maps/
przechodzimy do listy mobów bardzo ładna podziałko na lvl kliknięcie na moba powoduje wyswietlenie sie jego drop listy :)
http://lineage2.stratics.com/content/library/monsters/
jesli szukamy konkretnego dropa przechodzimy tutaj
lista matsów kliknięcie powoduje pojawienie sie listy mobów z których dana rzecz leci
http://lineage2.stratics.com/content/library/items/etcitems.php?type=material
Lista recept kliknięcie powoduje pojawienie sie listy mobów z których dana rzecz leci
http://lineage2.stratics.com/content/library/items/etcitems.php?type=recipe
Lista armor ładna podziałka na góra,dół, rekawice, buty hełm recept kliknięcie powoduje pojawienie sie listy mobów z których dana rzecz leci
http://lineage2.stratics.com/content/library/items/armor.php
Earings | Necklaces | Rings
http://lineage2.stratics.com/content/library/items/jewelry.php
Weapons - Blunts też ładna podziałka
http://lineage2.stratics.com/content/library/items/weapons.php


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2007, 10:52:00 pm »
dzieki  :D
w dużą dawką ironi ale bardzo przejrzyście wytłumaczone  :oops:


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • http://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71047123
    • Mow mi Dziadzio
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2007, 01:34:48 pm »
to jest proste jezeli jestes artisan to zniszcz bron na jakis grade zalezy jakie chceszkrysztaly... albo zpal bron echantujonc jo:DD :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1:
ya


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2007, 05:56:30 pm »
... albo zpal bron echantujonc jo:DD :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1:

No to teraz walnołeś  :o pomyśl co piszesz  :? enchanty tak mu podniosą cene kryształu że hoho





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:02:23 pm »
Ale zawsze to jakieś rozwiązanie :P
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2007, 10:44:25 pm »
Ale zawsze to jakieś rozwiązanie :P

Zaryzykuje bana  8) nie pitol ltakich głupot bo za to sam bym cie w2345l





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:27:33 am »
Nie chodzi o jakiekolwiek rozwiazanie, tylko sensowne. Ban, jesli byl - zasluzony.
Rownie dobrze moglbys kupic krysy drogo, by je sprzedac tanio.
Albo w ogole dac donatsa i kto wie co bys dostal. Na abbysie mozna ponoc za 5 $ dostac miecz. Wtedy go krystalizujesz. Swietny interes, prawda?  :P

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2007, 01:05:56 pm »
Widzę, że na tym forum używanie sarkazmu/ironii nie jest mile widziane, bo i tak nikt tego nie rozumie. Przykre ;(
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2007, 01:09:53 pm »
Skoro to nazywasz irionia, to mi przykro, ale za Ciebie. Podwojnie mi przykro, zes krasnal czyli z tej samje wioski pohcodzimy. Hihi

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2007, 01:48:44 pm »
albo zpal bron echantujonc jo:DD :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1:
On sobie zażartował. Szkoda, że tego nie zauważyliście :o

IMHO na sprzedaży kryszy nie da się zarobić dużych pieniędzy. Lepiej zrobić z nich SSy :P
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2007, 03:16:12 pm »
albo zpal bron echantujonc jo:DD :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1: :dw_3_1:
On sobie zażartował. Szkoda, że tego nie zauważyliście :o

IMHO na sprzedaży kryszy nie da się zarobić dużych pieniędzy. Lepiej zrobić z nich SSy :P

Na SSach też nie zarobisz  :) ja na przykład w ogóle nie sprzedaje ale potrzebne są mi i to bardzo bo robie SSy dla całego klanu.





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 292

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2007, 04:41:26 pm »
No kokosów z tego nie ma, ale jak już masz jakieś krysze, to lepiej z nich zrobić SS, niż sprzedać.
Najlepszy zarobek to spoil :)
<usunięte na prośbę zainteresowanego>


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2007, 01:01:15 pm »
Najlepszy zarobek to mieć BH i WS już o tym pisałem,naprawde warto  :D jest jeszcze trzecia opcja aleto mój wynalazek  :P





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2007, 08:34:13 pm »
Na krysztalach i ssach jest kasa jak trzeba, napoczatku pamietam jak zaczynalem i bylo 400k zysku dziennie... =] Ale jesli mamy duzo kasy do inwestycji mozna naprawde kokosy zbijac;f


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2007, 08:03:21 pm »
Czoełem, chciałem zapytać czy jest jakaś możliwość zrobienia duali b grade bo w sumie nie wiem jak tu b kryształki otrzymać inaczej. Zaznaczam, że nie kupię bo serwer dopiero się otworzył, a ja pytam na przyszłość. Można jakoś u jakiegoś kowala zrobić duale b grade? Czy może jest jakis inny sposób na b grade kryształki? Tylko bez rad typu: wydropisz b grade to skrystalizujesz bo jakbym kiedyś coś wydropił to na bank albo ubiorę albo zostawię ;)
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2007, 08:12:50 pm »
Kupujesz dwa delusiony w luxie i dualsword craft stamp idziesz do oren do kowala i masz duale ;]


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2007, 09:52:28 am »
Ok, a dualsword craft stamp gdzie można dostać?
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Kryształki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2007, 10:46:45 am »
Jeśli dobrze pamiętam to w Hunter Village/dawno temu robiłem te duale/.





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 20

  • Pochwał: 0

Odp: Kryształki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2007, 03:40:35 pm »
Na EPI tez w luxie ale nie jestem pewien czy na wszystkich serwerach tak jest.