Witaj
Gość

Wątek: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>  (Przeczytany 81739 razy)

Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« dnia: Listopad 22, 2008, 07:20:41 pm »
Witam serdecznie :) ,


W tym temacie będę wam podawał miejsca do spoilowania ,taktyki itd.

1. Podstawy Spoilera
Jak pewnie wiecie nie zawsze liczy się szansa na spoil danego przedmiotu ,dlatego również ważnym elementem jest położenie lokacji ,ilość mobów itd. To wszystko właśnie wraz z szansą składa się na efektywność zarabiania pieniędzy w Lineage'u .

1.1TEORIA/Porady/Taktyki
Na początek co nie co o taktyce .
Najlepiej załozyć blunta /Heavy armor +Biżuteria .
Aktywne skille?
Target/Spoil/Sweeper/HP Pot/Mana pot/ss/fake death(Jak zbierzecie lur itd.)(jeżeli jest) +Antidotum to wam w zupełności wystarcza ,ponieważ i tak nie ma sensu nic używać.

1.2Porady odnoście spoilowania matsów :
Teraz tak jak coś spoilujecie proponuje zaopatrzyć się w daną ilość potek,ssów żeby nie potrzebnie nie wracać się do miasteczka.
Najlepiej jest spoilować to co dam wam rzeczywisty zysk np.


W danej lokacji leci sop 40% szansy po 1szt (cena serwerowa 40k?)

W danej lokacji leci Varnish 90% szansy po 1szt (cena serwerowa 15k?)

Co wybrać :D? Nie powiedział bym ,że sop jest lepszy wiecie dlaczego? Ponieważ pamiętajcie ,że szansa jest z jednego moba :)...
Oznacza to ,że sop w tym przypadku nie wypada z co 3moba :) tylko to ,że każdy mob ma szansę na dropa w wysokości 40% .
Wielu graczy to myli z taką szansą może dropnąć sopek raz na 10mobów :D

Właśnie dlatego np. varnish jest bardziej opłacalny. Bo skoro jest 90% szansy to macie dużo większe prawdopodobieństwo ,żę wypadnie.

1.3Podstawowe Zagadnienia dotyczące spoilowania
Co się dzieje spoil nie wypada ,przecież skill wszedł? :D
Żeby móc wyciągnąć coś ze spoila mobek musi tryskać takimi fioletowymi kuleczkami i mieć fioletową poświatę.

1.4Uwaga Za dużo ludzie co zrobić?
Jeżeli idziecie coś spoilować najlepiej róbcie to w miejscu gdzie jest sporo mobów i mało konkurencji w miejscach powszechnie nazwanych "zatłoczonymi" Nie ma sensu tego robić . =>Walki o moba Nie uda ci się ,ktoś pierwszy spoilnie moba :D itd.

1.5WTF? Zanim zabiję moba mogę iść zrobić herbatę?
Na wyższych lvlu znajdź sobie partnera najlepiej dpsa(damage per second) Mag,Luk,Melle fighter (ponieważ jeżeli z moba spoilujesz dajmy na to 2sopy a bijesz go 2min tracisz kilka potek +dużo many) ,lepiej jest Znaleźć partnera dostać 1sopka a mob znika z mapy w przeciągu 15sek :D

1.6Ogólnie o spoilowaniu słów kilka
Jak coś spoilujesz to wyznacz sobie np. ilość danego materiału (chyba ,że jesteś bardzo biedny) ,jeżeli masz na podstawę przedmioty najlepiej jest wyspoilować kilka set sztuk danego materiału i wystawić sklep(sprzedajesz tylko jak jesteś biedny:D)

Musisz orientować się w gospodarce i zmieniających się cenach (bardzo ważne)

1.7Nie starcza mi na eq :( ?
Sineater "
Co to jest jak spoilować skoro ciągle muszę żmudnie delvlować kraśka bo moby są już fioletowe(nieopłacalne) oraz dużo szybciej zbija pk :D
Ok Musisz wykonać Questa repet your sins :

Uwaga wymaga on sporego nakładu gotówki(materiałów) ,
Czym jest sin eater? To IMP ,który podczas przyzwania zabiera 100% expa z moba co w konsekwencji daje nam to ,że twój lvl nie zmienia się :D Do ressa używaj sora(zwykłego) . Przywołujesz go kamyczkiem :D
Teraz tutaj nie jestem pewien jak jest z jego umieralnością(zielony pasek)

Praktyka (spoilwonie /opłacalne miejsca)
Dobra to tyle z teoretyki ,przejdźmy do (wcale nie) ważniejszej częśći poradnika . Części praktycznej (tutaj jeżeli macie jakieś ciekawe sugestię (Proszę o napisanie ,dodam =mile widziane) .Głównie do doświadczonych krasnali :


1-2 Profesja
2.1LvL 1-20 -Spoiluj low lvlowe matsy np.
Dwarf village :Na 13lvlowych Goblinach za mostek koło golemów ,dają dużo Varnisha
I inne tutaj nie będę się rozpisywał (nie warto )

1Profesja
3.LvL 20+ - Ok zdobyliśmy 2gi lvl spoila czas na zarobek :

3.2 20 lvl Na około dion :
Misie wyrzucają ze spoila Leather
Hobgobliny wyrzucają ze spoil ,coal oraz mithil ore ,
dodatkowo dropią one klucze ,dzięki czemu możemy zdobywać enchanty .


3.3LvL 20+
Souther Immortal Region (teleport z ORC vilage)
macie tam moby :
23lvl -Kasha dire wolf Dają z duża szansą CBP ze spoila i nieco mniejszą sop
Do tego są obok demony na 27 lvlu dają ze spoila Oriahuken ore
Tutaj siedzimy najlepiej do około 28lvlu :D


3.4Crypt of disgrace <na goblinach> moby na lvlu około 30tym siedzimy do 36
Spoil : steel ,Ori Ore ,M.Ore

3.5 Necro Of Sacrafice Gludin  (tam meduzy ->dalej) dropią CBP z dużą szansą +inne materiały jak i SealStony

3.6Herectic catacombs(Dion) W głębi spoil sop+varnish +aa


Po Drugiej profesji

Ok zmieniliśmy profesje :D?

4.1 Czas udać się do Brandet na sopki(Tutaj większość kończy swoją karierę ) -sin eater +Spoil+C graty =dużo sopów kopalnia pieniędzy .

4.2 Alternatywą dla brandet jest oczywiście : Cruma tower tam na portach spoilujemy crafted Leather

4.3 Potem Goe ,FoG ,WoA,VoS itd. - spoilujemy głównie partsy ,recki ,keye itd. Lub w zależności od potrzeb matsy


4.4 Dobrze a więc dochodzimy do momentu gdzie powinniśmy zastanowić się co dalej? Dobrze w tym etapie nie ma sensu już specialnie pisać co spoilować .

Od tego momentu potrzebny będzie wam drop calculator ,nie zależnie od tego co będziecie spoilować(keye,blades,Recki) powinniście go używać .


4.5 Na lvlach 60+ naprawdę nie ma co samemu spoilować możecie :
Wybrać się do katakumb +wraz z np. (pro squad) PP+Tyrant/Łuk wy siejecie ,a mob pada w kilka sekund
60,70+ Możecie udać się na rift .


4.6 Spoil Enchantów : (do uzupełnienia)

EWC :


5Jutro wstaje nowy serwer ,trzeba trochę zarobić?

5.1Jak serwer dopiero wystartował ,gospodarka się chwieje radzę dogadać się kraftem Złożyć po połowie w adenie na delusiony np.
Dać sopki (albo samemu) i składać dualki -dużo kaski

5.2 Staramy się jak najwięcej spoilować i sprzedawać w dużych ilościach ceny się wahają należy kupować is sprzedawać matsy drożej (na początku przy nie stabilnej gospodarce -różnice w resselu olbrzymie)


6. Potrzebne narzędzie DROP CALC

Niezbędny zasób wiedzy ,jak i podstawowe urządzenie spoilera .
Dropcalculator będzie wam towarzyszył cały czas kiedy będzie chcieli coś zdobyć oraz dowiedzieć się o położeniu mobów itd.
Obecnie (jeden z najlepszych) DropCalC

http://lineage.pmfun.com/
http://www.l2wh.com/
Dlatego ,że uwzględnia kroniki c4-Gracja


WAŻNE :
Jak spoilujecie najlepiej wziąć kilka set ziarenek+kose(manor) i zasiewać ziarna by otrzymać owoce ,które następnie wymienicie na dany mats (dlaczego , dlatego ,że np. spoilując na serwerze x4 przez 10godzin winniście uzbierać tyle ziaren ,że będziecie w stanie to zamienić na tony matsów :) - przydatne jak dropicie recki itd. :)

Dobrze czekam na sugestie . Mam pewien pomysł dot. paru rzeczy(już nie chodzi o spoilowanie -bo tutaj droga się kończy:D)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 12:05:59 am wysłana przez Marvix »


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Poradnik Spoilera <Hot News>
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2008, 10:14:27 pm »


nie zaprzecze ze ten poradnik moglby byc przydatny, ale lista mobow do spoilowania jest po prostu smieszna... jesli robisz spoila i bedziesz spoilowal te matsy, ktore podales to na 40 lvlu wskoczysz dopiero w d grad:| na ~25 lblu idziesz do crypts of disgrace(jakas taka nazwa - teleport z stuttgart), tam leca steep+ori ore+m ore, kolo 32 lvla idziesz do cata heretic i spoilulesz mobki na koncu ktore dropia varnish+sop, pozniej branded, nast goe a pozniej juz to co potrzebujesz
ja tym sposobem na 30 lvlu mialem full c gradey(yaksa+h+3, composite, bizuteria) na 40 lvlu mialem 3/4 b grade(bw+bo, bez broni) kolo 45 juz bylo mnie stac na aobe+3+h pzdr tyle odemnie

Usunąłem całą treść prezentacji z cytatu. Za długa ;)
/Frohike
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 12:39:11 am wysłana przez Frohike »


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Poradnik Spoilera <Hot News>
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2008, 11:49:59 pm »
Ogólnie poradnik gdzie spojlowac jest bez sensu bo to zależy do serwera i kroniki. Jak się soluje spojlem warto mieć peta dużo pomagają

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


Odp: Poradnik Spoilera <Hot News>
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2008, 12:10:30 am »
Ogólnie poradnik gdzie spojlowac jest bez sensu bo to zależy do serwera i kroniki. Jak się soluje spojlem warto mieć peta dużo pomagają

Imo właśnie napisałem :) -,że spoila muszę uzupełnić macie pomyśł gdzie to napiszcie ja poprawię teraz graficznie jutro się skonsultuję i dokończę :) na dniach już z uwzględnieniem kilku serwerów tam gdzie droższe jest xx itd. :)

Cytuj
nie zaprzecze ze ten poradnik moglby byc przydatny, ale lista mobow do spoilowania jest po prostu smieszna... jesli robisz spoila i bedziesz spoilowal te matsy, ktore podales to na 40 lvlu wskoczysz dopiero w d grad:| na ~25 lblu idziesz do crypts of disgrace(jakas taka nazwa - teleport z stuttgart), tam leca steep+ori ore+m ore, kolo 32 lvla idziesz do cata heretic i spoilulesz mobki na koncu ktore dropia varnish+sop, pozniej branded, nast goe a pozniej juz to co potrzebujesz
ja tym sposobem na 30 lvlu mialem full c gradey(yaksa+h+3, composite, bizuteria) na 40 lvlu mialem 3/4 b grade(bw+bo, bez broni) kolo 45 juz bylo mnie stac na aobe+3+h pzdr tyle odemnie

Wiem ,ale ogólnie dobrze byłoby zawrzeć w jednym pliku na razie są podstawowe rzeczy +
Trochę lokacji (oraz te ,które podałeś)

Będzie uzupełniane z biegiem czasu :)

pzdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 12:39:33 am wysłana przez Marvix »


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2008, 10:30:25 am »
6. Potrzebne narzędzie DROP CALC

Niezbędny zasób wiedzy ,jak i podstawowe urządzenie spoilera .
Dropcalculator będzie wam towarzyszył cały czas kiedy będzie chcieli coś zdobyć oraz dowiedzieć się o położeniu mobów itd.
Obecnie (jeden z najlepszych) DropCalC

http://lineage.pmfun.com/

Dlatego ,że uwzględnia kroniki c4-Gracja

l2wh>all imo : o


Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2008, 12:22:14 pm »
6. Potrzebne narzędzie DROP CALC

Niezbędny zasób wiedzy ,jak i podstawowe urządzenie spoilera .
Dropcalculator będzie wam towarzyszył cały czas kiedy będzie chcieli coś zdobyć oraz dowiedzieć się o położeniu mobów itd.
Obecnie (jeden z najlepszych) DropCalC

http://lineage.pmfun.com/

Dlatego ,że uwzględnia kroniki c4-Gracja

l2wh>all imo : o

added :)
Dzisiaj spróbuje screeny powklejać
Napewno na mapkę zrobię gdzie co jest+mobki
Proszę śmiało podawać miejsca na spoil
Dodam -Lepiej chyba wszystko w jednym topicu jedynym poście w jednej wiadomości mieć niż ,wchodzi ktoś na forum i musi przeszukać 1xx stron postów :D


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2008, 05:42:01 pm »
Cytuj
Teraz tutaj nie jestem pewien jak jest z jego umieralnością(zielony pasek)

Sin Eater wcina Food for Wolves   :_delf_5_4:


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2008, 08:33:37 am »
Witam, mając na uwadze, że poradnik może czytać ktoś początkujący, myslę, że warto dodać (mam tu na uwadze własne błędy), iż
1. krasie to rasa drużynowa, tak z konieczności (słuszna uwaga na temat współpracy z dd lub nukiem) jak i z praktycznego punktu widzenia (żaden klan nie będzie chyba na tyle głupi aby odmówić współpracy krasiowi z klanu), najwazniejsza współpraca jest oczywiście z craftem :), czysty zysk!,
2. nie warte są zachodu żadne bronie c ani nawet b (zwykłe zakupione w sklepie ulepszysz u mamona lub kupisz shadow) - kiedyś chciałem sobie złożyć samurai long sword - najpierw w dragon valley spoilowałem recke (ciężko było), a potem na devill island chcialem wyspoilić blady - i ... z tego wyszła bo nie doszedłem do odpowiednich mobów (już lepiej było ulepszyć zwykłe miecze c do top a potem złożyć za 500 sop duale top b),
3. alternatywnym rozwiązaniem dla spoila pod katem matsów jest korzystanie z manora: zamiast bić gdzieś po polach, po 20 lv można wskoczyć do katek i skupić się na wybranych matsach (i uzyskiwać jednocześnie seal stony); w zależności od ustawień serwera ilość warzywek uzależniona jest od ilości hp mobów, a w kata sa x4 - i tu uwaga co do sprzedaży, jeśli nie potrzebujemy na gwałt kasy należy wyczekiwać na jak najlepszą koniunkturę na nasze warzywka
4. i jeszcze uwaga do impa (bo znowu miałem z tym problem): na serwerze na którym grałem żeby zrobić ten quest trzeba było mieć karme (tzn zabić gracza który sie nie bronił)
pozdr

ps spoil zawsze powinien mieć qusta od fishmena, a wchodząc do kata należy koniecznie pamiętać o queście na blank scrolle, który bierzemy od gk przy wejściu do kata
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2008, 08:44:58 am wysłana przez Grallenord »


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2008, 11:09:46 am »
NIe no gratulacje :D Super poradnik z serwera gdzie mozna upgardowac bron c na a. Faktycznie oddaje to prawdziwe realia L2.
I co ma quest fishemna tu do rzeczy?

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2008, 03:30:47 pm »
Zamieszczając swoje uwagi, miałem na myśli:
1. co do broni c to chodziło o możliwość ulepszenia do top c,
2. co do broni b to chodziło o możliwość pominięcia kosztownego procesu jej składadnia w oparciu o broń shadow,
3. załączony przykład z życia wzięty moim zdaniem wyjasnia myśl, ale MAYKO ma trochę racji, że mogło to być mylące,
uwagę co do questu u fishmena pozostawię bez komentarza


Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2008, 10:39:53 pm »
Imo nie kłucie (kłóćcie) się tylko :)

Dodajcie po prostu lokacje na spoila jak znacie :

Frozen Labiryth - 55lvl
Bardzo dobry spoil : Ori Ore


EDIT :

I jeszcze jedno swojego zdania nie zmienie .
Według mnie powinien być obszerniejszy ,ale taki jak ten topic dla total newbie .
Wyjaśnia parę rzeczy i są przykładowe lokacje .

/Fro
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2008, 10:55:48 pm wysłana przez Frohike »


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2008, 10:37:36 pm »
2Profesja
3.LvL 20+ - Ok zdobyliśmy 2gi lvl spoila czas na zarobek :

3.2 20 lvl Na około dion :
Misie wyrzucają ze spoila Leather
Hobgobliny wyrzucają ze spoil ,coal oraz mithil ore ,
dodatkowo dropią one klucze ,dzięki czemu możemy zdobywać enchanty .


3.3LvL 20+
Souther Immortal Region (teleport z ORC vilage)
macie tam moby :
23lvl -Kasha dire wolf Dają z duża szansą CBP ze spoila i nieco mniejszą sop
Do tego są obok demony na 27 lvlu dają ze spoila Oriahuken ore
Tutaj siedzimy najlepiej do około 28lvlu :D
Po Drugiej profesji

Ja może taką mnie istotną rzecz, aczkolwiek na 20-40lv masz pierwszą profesję :P na 40 po wykonaniu questa możesz mieć dopiero drugą ^^ nie wiem czy się machnąłeś czy chodziło ci o dwarf fighter-1 scavenger-2 :p Marvix ubiegł mnie z miejscówą do spoilowania ;) Według mnie troszkę poprawek od innych forumowiczów i przykleić :)

/Fro
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 01:06:25 am wysłana przez Frohike »




  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2008, 01:08:50 am »
Według mnie troszkę poprawek od innych forumowiczów i przykleić :)
Niedługo Kolejne Lokacje
Czekam z jakąkolwiek oceną, aż prezentacja będzie ukończona :)


Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2008, 11:56:58 pm »
Według mnie troszkę poprawek od innych forumowiczów i przykleić :)
Niedługo Kolejne Lokacje
Czekam z jakąkolwiek oceną, aż prezentacja będzie ukończona :)


Ok dodam następne lokacje i parę rzeczy w ciągu kilku dni mam kilka pomysłów dosyć ciekawych:)

Pierwsza faza zakończona . :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 12:03:18 am wysłana przez Marvix »


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik Spoilera Live <Jak ,gdzie,ile?>
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:34:36 am »
Zapomniałeś dodać, że koło dion lecą też animal bones. We frozen labirynth leci pełno asofe, ori ore i co najważniejsze od groma cbp i animal bones :] Ja jeszcze chodziłem na sos, koło rune, często tu leci sop, dalej mold glue, mold lubricant jak dobrze pamiętam oraz recki agrade i keye, to po co najczęściej chodziłem. Dobry też jest hs, tutaj pt z nukiem i szybko cl leci, a większość ludzi to lenie i nie chce im sie składać od "podstawy" clu, więc schodzi jak ciepłe bułeczki :P Sam nigdy nie byłem, ale na nosie jest ponoć dobry spoil clu, tylko tam niski lvl trzeba mieć. Branded - bez pt sobie możemy, jak tam zbiera sie bydła, to cały czas trza sie bić o salę. Pomijajac resztę lokacji, to zapomiałeś o jednej, ważnej, a mianowicie beast farm. Tam też trzeba pt, choć moby łatwe ale dlugo je się bije, ale za to recki na kaski dc i talluma + keye i czasem coś bgrade wpadnie gotowego z dropu :) Jeśli chodzi o pt, najlepiej mi się biło moby z destro i tyrkiem, jeszcze dobry jest nuk, najlepiej sh. Jak pt kilku-osobowe to można do loa i toi iść nawet. Ogólnie miałem o wiele większy zysk z keyów, recek i clu niż ze spoilu w branded, więc po kiego ludzie develują spoilów pojęcia nie mam. Co jak co, ale udźwig u krasi robi swoje, dye do dexa i 1k cp potów w eq, to większośc pvp można wygrać, a niby taka dupna postać do pvp :P