Witaj
Gość

Wątek: H4LP  (Przeczytany 2561 razy)

  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 1

  • * * * * *
H4LP
« dnia: Październik 31, 2009, 04:39:22 pm »
Siemka, mam pewien ,,leszczowski" problem i chciałbym go rozwiązać. Robię prezentacje i zależy mi by umieścić w niej pewne obrazy(wyeksponowane z tła). Skołowałem photoshopa CS2 ze spolszczeniem itd. Poczytałem jakieś tutoriale ale na nic mi się to zdało. Zaznaczam lassem magnetycznym pewien obiekt(w moim przypadku złota gwiazdka z flagi UE). Gdy ją kopiuję/wycinam(przez edycję) i wklejam gdziekolwiek to jest razem z jakimś zjebanym białym tłem. Chciałbym po prostu wycinać obiekty by wklejać je bez tła. Pl0x halp.
BTW jestem totalnym amatorem w PSie. 


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: H4LP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2009, 10:13:37 am »
Co prawda, nie mam pojęcia co znaczy h4lp ani halp, ale zadałeś pytanie to odpowiem.

Nie znam metody na wycinanie czegokolwiek bez tła w zadowalający sposób. Oczywiście mówiąc o grafice bitowej, nie rastrowej. Zawsze jest to kwadrat/prostokąt. Jedyne co możesz zrobić, to pokolorować tło na jakiś kolor, którego nie będzie na innych elementach obrazu (kanarkowy, jaskrawozielony, czy tam inny) i zaznaczenie w opcjach tego właśnie koloru jako niedrukowalnego. Będzie wówczas przezroczysty.
Jedynym formatem zapisu, dającym możliwość "braku tła" (choć też jest to kulawo zrobione) jest gif. Ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;