Witaj
Gość

Wątek: Paladyn [Pal]  (Przeczytany 326757 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Paladyn [Pal]
« dnia: Grudzień 10, 2005, 12:27:18 am »
Tutaj opisujcie wszelkie taktyki co do tatuazy,questow,broni,armorow itp. dla danej klasy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 06:10:09 pm wysłana przez Marc1n »


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2005, 11:26:38 pm »
W przypadku paladyna nie skupiałbym sie na ataku (i tak nic nie wyczarujemy), ale raczej na obronie i hp. Ale co tu dużo pisać? Zakładamy Doom'a (albo Dark Crystala jak kogoś stać :P) - no i przybywa nieco Hp. Oczywiście tatuaże podnoszące te statystyki.

Ewentualnie wyposażamy sie w Tatoo of Soul, żeby szybkośc zwiększyc - nawet przydatne.

O PvP nie bede pisał, bo i nie ma po co - paladyn w tej kwestii to zupełne dno.
A jeśli chodzi o solo no to zaczynamy od stuna, potem lejemy z SS, znowu stun, znowu lejemy... i tak w kółko.
Jeżeli Hp spadną do nievezpiecznie niskiego poziomu, to:
a) walimy stuna, jak wejdzie to healing potion i Divine Heal
b) walimy stuna, jak wejdzie haste potion i uciekamy

Z umarlakami jest ciekawiej, bo tu do dyspozycji mamy Holy Strike'a ( aczkolwiek słabego) i Sanctuary. Tak więc zaczynamy Holy Strike'iem (na SpS albo BSpS idzie naprawde szybko), kiedy dojdzie do zwarcia puszczamy Sanctuary (obniża atak nieumarłych, co z połaczeniem pasywnego skilla Holy Armor, obniżającego obrazenia od umarlaków, daje całkiem niezły wynik), potem stun i SS.

W party używamy Agression i Hate Aura, żeby ściągnąć na siebie przeciwnika, między starciami leczymi członków Holy Blessing'iem, a w momenatach krytycznych, gdy zdrowie jednego z kompanów spada niebezpiecznie nisko, używamy Sacrifice - szybkiego leczenia, które odbywa sie jednak nie kosztem MP, ale HP (mniej więcej 1/2 - 1/3). Przed trudniejszymi walkami aktywujemy Final Fortess, a gdy przeciwników jest więcej, Aegis Stance. A w ostatecznosci używamy Ultiamte Defence, co powinno dać reszcie teamu czas na zabice przeciwnika.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2006, 05:28:24 pm »
Paladyn to Healer/Tank a nie healer bo im daleko do chociazby propetha.


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2006, 05:24:27 pm »
Ja grając palem nie opierałem się na jego możliwościach w walce ofensywnej bo to tanker/healer, a nie dd. Expiłem zawsze w party lub na truposzach. W LOA pal całkiem dobrze sobie radzi.

Co do pvp to z wojami pal może nieźle namieszać. Walka zwykle jest długa bo paladyn łatwo nie pada. Standardowo podbiegamy (jeśli to woj, bo z magami ani z łucznikami większych szans nie mamy) i stun, a następne atakujemy, gdy hp spada zmieniamy broń na coś, co daje niezłego kopa do matk, odpalamy bSpS i leczymy się (ja wyciągałem 4k hp heala) i tak do końca walki.

Ekwipunek wg mnie następujący.
- Heavy Doom set lub Nightmare (nie używam DC) to ze zbroi (ja chodziłem w majesty bo fajnie wygląda na paladynie :P) + tarcza z zestawu
- Biżuteria to wiadomo - top b lub a grd
- Broń - ja używałem Art of battle axe + 10 SA Health, Carnage Bow i SoES + 3
- obowiązkowo tatoo of absolute (pdef i hp)
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2006, 11:18:27 pm »
Paladyn to nie zadne badziewie.Jak bym mial wybierac 2 Tanka do party to wlasnie Pal.W razie czego gdyby healer nie nadazal to rzuca na mnie heala lub walnie hate(mimo ze jako SK tez go mam to nieraz sa takie sceny).


  • Banned
  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 4

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2006, 07:20:19 pm »
Dla Paladyna generalnie sie przyjelo ze blunt z SA health....z powodu niskiego accuracy

Dohid: Trochę zmieniłem posta. Do tego jeśli bardzo kogoś interesuje uzbrojenie dla Paladyna to nie różni się ono od uzbrojenia DA omówionego TUTAJ. Za wyjątkiem sacryfice build omówionego poniżej.
Hindemith - SE - Full C5



Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2006, 04:29:33 pm »
Usunąłem pare niepotrzebnych postów.
Dohid: a ja całą resztę xD

btw, co myślicie o tym?

Cytuj
[PHOENIX KNIGHT SETUP v2.0]
+3 Imperial Crusader Set
-4STR+4CON,-2STR+2DEX,-1INT+1WIT
+4 Arcana Mace [ACUMEN] -> 240/190
EARRING OF ZAKEN / EARRING OF ORFEN
================
SACRIFICE TESTS:
================
+0 Elysian Axe (114 matk): 1196(-4int)/1198(+0int)    1224(-4int/emp3)/1251(+0int/emp3)
+8 Homunkulus (140 matk): 1199(-4int)/1201(+0int)    1261(-4int/emp3)/1295(+0int/emp3)

Difference:        3(-4int)/3(+0int)        37(-4int/emp3)/44(+0int/emp3)

+4 Arcana Mace (190 matk):                ~1425(+0int/emp3)
`-Earring of Orfen                    +140
    `-Earring of Zaken                +140
        `-Touch of Life                +350
            `-Total:            2055(+9 Sacrifice/power = 2105)
Free healed:                        495(+9 Sacrifice/power = 545)

© 2006 - xLance.

Q: Soooo... what does this actually do?
A: It produces a tank that lives up to the word "Phoenix".. a tank that never dies and becomes reborn from the ashes :>

Q: Why an Arcana Mace and not a HP weapon?
A: matk matk matk! You need as much base matk as possible to profit from the heal bonus once you get buffed. Second, a +4 arcana has just as much patk as a +2 DLE.. so the patk isn't a problem. Last, at 75+ with full buffs you'll still have 10k+ HP so it's not that much of a problem.

Q: This setup costs 2-3 billion..
A: It's an *endgame* setup


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 1

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2006, 11:28:00 pm »
A po co jest sacrafice?


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2006, 09:04:14 am »
Zeby innych leczyc.Tracisz hp a leczysz.ten build ejst taki ze tracisz np. 2k hp a leczysz sie za 2,5k hp(o 500 do przodu).

Dohid: Na tym poście skończyłem czyszczenie tematu ze spamu.


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2006, 10:30:23 pm »
Hmm, tak mnie zaciekawił ostatnio paladyn, jak on się sprawuje ogólnie, np. na siege, albo w pvp, jako tank jest chyba pod względem twardości drugi po TK(mimo, że ma mniej defa, na self skillach od SK[tylko ze jemu te skille zzeraja mane :P ], to ma wiecej hp i stoi dluzej, podobnie jak DA, DA ma tylko tą lipe, że nie ma aegis i mass shacle :) ) Jakie mniej więcej dla niego sety itd. nie mówie tutaj o tym omfg palu w poście powyżej :P .


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2006, 11:16:00 pm »
powiem tak ,grałem palem, do party bardzo fajna postać, fajnie to wygląda jak typ prawie pada a ty ziiuuum sacryfice i prawie full hp ma ;)
Do pvp to to jest jaki bardzo zgimpowany DA ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2006, 09:11:24 am »
Czy ja wiem czy zgimpowany :D Sacrifice build chyba nie jest taki zgimpowany, bo DA się zesra a nie zabije go :) Jest po prostu niezabijalny :P Ale brak hamstringa robi swoje(ale dostajemy teraz shackle, to nie będzie nam to potrzebne :P , baa mamy mass shackle - to jest dopiero jazda), nie mamy resist damage, a z nightmarem taki DA odbija chyba ok 20% dmg - bardzo dużo, dlatego większość tanków i DD unika obijania go, bo TH mu np. wejdzie za 100 dmg a 20 odbija się w niego, a to bardzo boli... Nie ma pantery - na mass pvp ta pantera i tak jest śmiesznie przydatna, bo zdechnie po 2-3 sekundach od czara, i potem jesteśmy sami, a padamy dosyć często bo nie mamy się czym leczyć(a pal sie leczy nawet bez many :P )


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2006, 10:56:51 am »
Cytuj
Jest po prostu niezabijalny


Nie ma rzeczy niezabijalnych.Na kazdego jest sposob.Wystarczy silance i lezysz.


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:09:01 am »
No dobra, ale silenca ma tylko SH i Nekro(chyba?), a reszta postaci będzie miała big problem, żeby nam zdjąć hp chociażby do połowy :P


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:10:13 am »
Żebyś sie nie zdziwił ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:22:21 am »
Sacrifice ma naprawdę bardzo szybki cast. Dosłownie jak masz dobre dye i wiesz co robić to w 8 sekund ładujesz hp prawie od migacza to fulla. Tanka w 8 sekund zabije tylko mag, ale pala to też nie tak łatwo bo ma Iron Will, i pasywy zwiększające resist na dark magic.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:45:45 am »
Liczmy ze SH bedzie uzywal dark magic a nie huraganu(ktorego raczej bedzie uzywal ^^).


  • Wiadomości: 77

  • Pochwał: 0

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2006, 12:44:18 pm »
Hmmm... a czy takie wyniki co do Sacrifice build da sie osiagnac na A grade'owym sprzecie? Jak tak to w co najlepiej zainwestowac, co zmienic itp. Mam paladyna na 77 lvl (tzn. Phoenix Knight) ale na S grade mnie niestac  :twisted:  z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 1

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2006, 06:34:38 pm »
+++++ Bronii i sie uda.


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2006, 01:11:17 pm »
Jedziesz -wit +int kupujesz broń dla maga (s grd to arcana mace / a grade soma) i już ....
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2006, 01:55:02 pm »
Z Acumen oczywiscie.


  • Wiadomości: 77

  • Pochwał: 0

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2006, 02:59:43 pm »
:D  wiec wiekszych problemow nie bede mial. Dzieki  :D


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2006, 10:10:47 pm »
Mam kilka pytan odnośnie buildu paladyna idącego w m.atak i sacriface:
1. jaka bron bedzie dla tego buildu lepsza elemental sword sa empowrer? Czy moze SOM sa magic power?? Czy też SOM sa acumen??
2. dey w wit czy w int?
3. od jakiego lvl to zaczyna odnosić skutek??, i czy trzeba mieć zrobioną 3 profke??

prosze o uzasadnienie.
Z góry thx za odpowiedź. Pozdro.
   
tired...


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2006, 10:50:44 pm »
Cytuj
3. od jakiego lvl to zaczyna odnosić skutek??, i czy trzeba mieć zrobioną 3 profke??

Lepiej 3 bo ToL daje ci o 30% mocniejsze heale.


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Paladyn [Pal]
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2007, 04:10:38 pm »
Chciałem zapytać czy wiecie coś na temat nowych skili pala w C5 , ktoś kiedyś mówił , żę pal dostanie jakas białą pantere ale raczej na bank czegos takiego nie ma :P , więc chciałbym aby ktos napisał swoje doświadczenia z palem z retaila albo innych dobrych serverów. Może okaże się , żę w C5 pal będzie całkiem niezly na pvp....
nick: Mentor , only Dark Avanger ;)