Witaj
Gość

Wątek: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017  (Przeczytany 27043 razy)

  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 1

Odp: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 18, 2017, 10:35:50 am »
Myślałem że admin tego serwera potrafi być bardziej obiektywny, mam tutaj na myśli ostatnie wywody na forum serwera, mógł pan zwyczajnie posłuchać głosu ludzi którzy chcieli grać na serwerze, postarać się znaleźć jakiś złoty środek  dla „testerów” i nowych graczy. Nie jestem żadnym hejterem, szczerze i bez żadnych złośliwości dopingowałem temu projektowi i to już kupę czasu temu, miałem przyjemność grać czy tam testować na serwerze. Do póki pan nie zrozumie podstaw uruchamiania serwera dla graczy dopóty każdy start będzie klapą i proszę nie obwiniać użytkowników tego forum za pisanie jak jest.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 18, 2017, 12:06:31 pm »
Proponuje zamknąć temat i usunąc do kosza jako iż super kumaty   hahaha admin, szerzy oszczerstwa na temat naszego forum, pod szyldem swojego serwera.
Pozwoliłam sobie zerknąć na te "oszczerstwa" i jedyna myśl jaka mi przychodzi do głowy po ich przeczytaniu to taka, że mógłbyś podać sobie rękę razem z Tenarothem. Zinterpretuj to jako ostatnie ostrzeżenie.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 18, 2017, 12:16:18 pm »
Przeczytałam Twój ostatni post Volix i jeśli pozwolisz to zacytuję go tutaj, bo świetnie ukazuje różnicę między Twoim projektem, a serwerami tworzonymi na potęgę, tylko po to, żeby "młodzieży" dostarczyć wątpliwej przyjemności w wyścigu zbrojeń i po krótkim czasie wipe i od nowa.

Cytuj
Lekko przewijając w/w temat w górę dół, jestem rozczarowany tym, że mimo, że poprosiłem o krytykę pod warunkiem, że będzie konstruktywna i poparta argumentami, nie ma żadnego posta...

Co udało mi się zgrupować:
Grupa 1
"Oni prowadzą live serwer już 3 lata, nie warto zaczynać!"
Skąd te założenia? Może z pierwszego posta na forum? 11 lis 2015
To sprawdźmy:
Od 11.11.2015 do 17.02.2017 upłynęło: Dni   464. -> Miesiące   15; -> Lata   1.2; Czyli to chyba nie stąd. Dobrze, że nie doliczyli jeszcze wolontariatu&developmentu od ~2005 (allseron) ...

Popatrzmy dalej.
2015 Listopad - research;
2015 Grudzień - kilka zamkniętych testów;
2015 Grudzień - (właściwie połowa grudnia) - pierwsze testy do których mógł przystąpić ktokolwiek, bez rozgłaszania, mechanika wymagająca ogromnego nakładu pracy. Generalnie w grudniu sporo pracy. Kilku chętnych do weryfikowania poprawek. Za chwile okres okołoświąteczno noworoczny. (przerwa w pracach)
2016 Styczeń. Luty. Marzec... dostosowywanie klienta, dalsza praca nad mechaniką.
Nie wiem jak Wy, ale ja bym nie zapraszał na serwer graczy, wiedząc, że mechanika nie będzie zapewniała komfortowej rozgrywki.
Efekt? Od pierwszego jedynego i oficjalnego zaproszenia graczy 10.02.2017 nie ma zgłoszeń na mechanikę.

Reasumując: 15 - 3 (2015 lis,gru,sty) - 1 (gru 2016) - 1 (lut 2017) = 10 mies
10 mies. Z czego, nie wszystkie dni to praca nad softem.
Nawet 9 mies, to zawyżona wartość. Co ma odzwierciedlenie w tym "majątku" którego "wszyscy ludzie się obawiają".

Skąd zatem pomysł, że serwer:
"miał start w 2015" ?
jeśli miałby w 2015, to jak mógłby mieć 3 lata?
że serwer był cały czas live? zaliczanie kilku miesięcy testów jako okres live serwera (przez co rozumiemy że serwer musiałby być otwarty, zareklamowany, i byli na nim realni gracze grający w grę - a tak nie było, nie był otwarty, był testowany, nie był reklamowany ani nie byli oficjalnie zapraszani ludzie)
Grupa 2
Zarzucenie że gra 20, 30, 50, postaci;
Zarzucenie że jest 50 aktywnych testerów 7x, z subkami, s-grade;
Zarzucenie że jest 5 stron klanów w pierwszych 5 minutach serwera;
Zarzucenie że testerzy sobie grali tak jak oni w ostatnie 5 dni, tylko przez 3 lata, nonstop, wszyscy;
Wszelkie rady nt. prowadzenia serwera, prowadzenia testów (m. in. "testujcie na x5000")
Wyśmiewanie graczy (np. za to że odgrywają, za wiek, za testowanie, ...)
Kilkukrotnie pisałem, że w lutym 2017 było kilku aktywnych testerów. ~10 postaci. Różne poziomy, różny sprzęt. Żadnych s-grade, subek, noblesów, herosów, nic.
Realny wpływ ich na grę? Serio?
5 stron klanów? A nie tchnęło by popatrzyć na nazwy? Zauważyć, że to te same nazwy? Zgłosić, że lista jest do poprawy? Zostało zgłoszone, napisałem ten moduł na nowo. Jest teraz posortowane po 10 wyników na stronę. Ukryte moje testowe boxy do testów mechaniki live. Ile jest stron? - niecała jedna. Ile mają postaci? Max 20 parę...
Jak można sobie wyobrazić, że ktoś kto od znajomych dowiaduje się, że ktoś buduje fajny serwer, przyjdzie włączyć się w projekt swoimi testami, i zamiast testować, będzie grał nonstop... przez 9 miesięcy.
Grupa 3
Wszelkie teorie spiskowe nt. ingerencji ekipy serwera (składającej się z jednej osoby...) w grę graczy.


Jednym słowem: bzdura. Żadnej nie było, żadnej nie ma. Rozumiem, że można mieć obawy z innych serwerów. Tylko po co na siłę wmawiać innym, że tak jest tu?

Fascynujące jest to ile jadu ludzie tam wylewają z siebie, by zamaskować że w niecałe 5 dni na C4 odpadli/wymiękli.
Ah, i jeszcze strach przed 10 postaciami luźno logujących wieczorami.

Stworzyłem Ogg.re przez i dla fajnych graczy. W założeniu jest to miejsce ze starym dobrym L2 nastawionym na grę w grupach. Wspierającym inicjatywy RPG. Nie będące miejscem zrujnowanym przez wszelkiego rodzaju item shopy, p2w i OE przedmioty.
Nie chciałbym aby było nijakie, ani miejscem dla wyścigów szczurów i sezonowych graczy nie potrafiących napisać posta na forum...

Jeśli tych co grają przez ostatni tydz. (średnio wieczorami po ~100) konkretnych graczy potrafiących docenić miejsce takie jak to, uzna że jest ich zbyt mało i się rozejdą, trudno.
Nie zależy mi na tym, by ściągnąć tu każdego kto potrafi kliknąć ikonkę uruchamiającą grę. Rozumiem, że nie mieści się niektórym w głowie, by poświęcać wolny czas na budowanie serwera nie nastawionego na sprzedawanie przedmiotów, lecz po prostu dla graczy.

Szkoda, że niektórzy zrezygnowali z czystego startu, ze względu na pomówienia hejterów. Tracicie całkiem w porządku miejsce z powodu pustych obaw. Niemniej jednak nie widzę sensu w dalszym komentowaniu tematu. Każdy wie lepiej, argumenty i tak nie dojdą do ludzi, jeśli nie będą na nie otwarci...

Miejsce jest otwarte na ludzi, te parę os które aktywnie uczestniczyły w ostatnim czasie w testach okazały się nieszkodliwe, a sam start i jest dopracowany i przemyślany tak aby nie był zbyt ciężkim przeżyciem dla kogoś zaczynającego od zera. (zobacz: trening manekina)

1 pkt regulaminu pisze:
Serwer Ogg.re jest światem fantasy. W związku z tym Ekipa oczekuje od graczy zaangażowania w odgrywanie prowadzonej postaci zgodnie z duchem podstawowych zasad Role Playing Games.
Z posta wiecie jakie są realia, jaki profil ma projekt, jaki profil mają gracze którzy decydują się zostać. Możecie też skonfrontować fakty z tym, co hejterzy próbowali Wam wmówić. Trzymajcie się. o/

Jeśli życzysz sobie, żeby zamknąć ten temat, wystarczy jedno słowo.


Z mojej strony... "młodzież" nie docenia walorów tej gry, chcą tylko i wyłącznie szybkiego startu i równie szybkiego końca.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 18, 2017, 12:25:58 pm »
Proszę moderatorke by edytowała swoje posty, a nie robiła zbędne kolejne by nabić sobie kolejny post na forum :)
Co do serwera bardzo słabo, ogólnie zwiedzając wszystkie miasta spotkałem 3 osoby, i to z tego clanu tych testerów
serwer oceniam w skali 1/10 -

chęci 10/10
admin 2/10
serwer 6/10
kronika 10/10
community 1/10


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: [L2J] Ogg.re Role Play - C4 x2 - START 10.02.2017
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 18, 2017, 06:26:04 pm »
Na życzenie Volixa zamykam temat.


Moderatorów proszę o to, aby tematu nigdzie nie przenosić.