Witaj
Gość

Wątek: Overlord - Poradnik  (Przeczytany 115920 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 09, 2007, 03:52:52 pm »
/\
||
to na high rate pvp serwerze chyba tak? uwazam ze powinny byc poradniki dla 2 rodzajow serwerow  low rate bez npc buferow i gm shopw i high rate z npc buferami i gm shopami bo pvp na obu typach serwera wyglada zupelnie inaczej. na tych drugich to przewaznie jest donatr>>he>>destro>>all :D, na tych pierwszych mozna sobie powalczyc kazda inna postacia{offtop mode off]

a) fear musi najpierw wejsc, jak chcesz w kilkanascie sekund summonera zabic jak nawet fear wejdzie? summoner = najwiekszy m def (na bank nie obnizaja men a czesto jeszcze dodaja), do tego spam cp pot i batle heal potrafi dac mu czas na spokojne przetrzymanie atakow OL-a (skoro mozna zniwelowac nuki SH spamem bh i cp pot to Ola nie zalatwisz?) az summon wroci a uwierz summon wraca szybko.
b) high rate serwer z mana potami, tancami/songami i enchantami skili/broni/pancerzy za $$ i zaden problem. normalnie w terenie im wyzszy lvl tym OL bardziej z debufera/nukera/woja zamienia sie w healera
c) w robe+sg masz tyle p def co w hvy ......a ile masz w hvy+sg? nie no tutaj racja dla ola robe i nie ma co kombinowac
d) a ty byles kiedys na siege? powodzenia w robieniu akcji kamikadze czyli wychyleniu sie zza lini nukerow/lucznikow i wbiciu 1 debufa w 2 osoby z 20 stojacych dookola.na siege OL tylko stoiz  tylu i laduje CP , debufowac to sobie mozesz w malym pvp 5 vs 5 a i tak po 78 wiekszosc sie ogranicza do ladowania cp/heal ewentualnie wali z luku/blunta w jakiegos wrogiego healera zeby go odciagnac od leczenia bo debufy po prostu wchodza znacznie slabiej (chyab ze siege robi sie postaciami na 40 lvl to fakt wtedy debufy Ol-a sa piekielnie grozne i ladnie wchodza)
e) ta homu jest genialny, nie latwiej od razu blunta z acumenem? wiesz o ile latwiej sie expi sztyletem z focusem niz bluntem?


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 09, 2007, 04:49:01 pm »
jesli to jest clan war lub siege to napewno kazdy biega z mental shieldem troche watpie zeby ci wlazl ten sleep/root =] ale jak juz wejdzie np. to najlepiej naszpikowac go poisonami i potem zabic go z reki =D
xxx


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2007, 12:01:27 am »
Daruję sobie odpowiedź na te bzdury. Zacytuję tylko sam siebie.

"Poradnik ten napisałem na podstawie doświadczenia jakie zdobyłem grając od ponad roku Overlordem na oficjalnym rosyjskim serwerze Teon."


"Sprzęt:

OL jest postacią uniwersalną. Proponowany poniżej zestaw jest ściśle związany ze sposobem w jaki expiłem moją postać (głownie solo) i wyborem miejscówek. Możliwe są jeszcze inne konfiguracje,"

TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2007, 08:43:01 am »
Bo tu nie ma co komentować... jak ktoś uważa, że najefektywniejszy exp to z użyciem SG w robe, to ja nic nie mówię. Żyj sobie dalej w tym wyimaginowanym świecie h.rate xd
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2007, 09:59:22 am »
Ale propozycja użycia fear w walce z summonerem jest ok. Tu muszę się przyznać, że rzeczywiście nie mam dużego doświadczenia w 1v1 bo jeszcze noblessem nie jestem i nie biorę udziału w Oly, więc nie mam gdzie ćwiczyć. A normalne pvp nie wygląda tak jak się niektórym wydaje, że się lata samotnie po mapie i bije wrogów bez buffków.
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2007, 12:52:32 pm »
fear mzona w summona ale nie jest tak skuteczny ze gwarantuje wygranie kazdej walki :D, przewaznie jest tylko delikatna pomoca w probie zalatwienia goscia debufami bo nic innego nie mozemy zrobic, drainami mu niewiele sie zrobi, bijac kijem ..... zanim cokolwiek utluczemy summon wroci i trzeba od nowa wbijac fear(gdzie kazdy kumaty summoner ma jakis badyl z mentalem i uzywa go do bufowania summona)

heavy do expienia w sumie tak :D ja nie wiem co to exp bez party dlatego napisalem ze robe i nie ma co kombinowac ;>


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 03, 2008, 07:19:13 am »
Co do seta robe dla OL'a...Ja osobiscie wpakowalem mojego w Talluma i dobrze mi sie biega. Ja wiem ze wieszosc jest za DC bo dodaje do P.defa i casta. Ale Tallum daje tyle samo do niego, nie odejmuje dodatkowo MEN tylko zwieksza M.defa o 8% a jak nam P.def nie pasuje to mamy soul guarda. Dobra bron zamaskuje ubytek -2INT od seta
Jeśli nie masz po co żyć‡...to żyj na złość‡ innym


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2008, 05:10:42 pm »
od ct1 tallum moze wrocic do lask :D, w c4 byl calkiem fajny (8% m def u orkow robi calkiem pokazna liczbe a 2 int to wcale nie tak wiele) c5,c6 jako kroniki DD troche stracil an znaczeniua  teraz skoro nowe resisty sa i nuki znowu podobno "0wnuja" tallum niekoniecznie musi sie okazac zlym setem


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2008, 01:00:13 am »
CT1 masakrycznie dopakował nukerów a od CT 1.5 to już bedzie pełen ownage ze strony nukerów. I te +8% m.def nic nie pomoże.
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2008, 07:17:24 am »
u takiego SH to pewnie i nie pomoze jak ktos dye zrobi +4 INT +4WIT a -8 MEN. Taki ork mag co ma najwiekszy bazowy MEN w grze zrobi -4 lub -5 MEN zalozy talluma i bedzie kroil. Na moim Doom Cryerze na selfkach mam okolo 1500 M.defa a z songiem ponad 1900
Jeśli nie masz po co żyć‡...to żyj na złość‡ innym


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2008, 09:04:56 am »
no te+8% to jest cos ~200 pkt mdef bez songow wiec sie moze oplacic czasem :p


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2008, 09:12:07 am »
Wiekszość jak nie wszycy endgamowi OL biegają w arcana secie.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 04, 2008, 11:16:13 am »
Wiekszość jak nie wszycy endgamowi OL biegają w arcana secie.

Zależy do czego. Jak ktoś może miec dwa sety to lepiej sobie DC zostawic bo w pewnych sytuacjach jest on lepszy od Arcany.
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 2

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2008, 02:41:47 am »
ja tylko chcialem skromnie dodac ze summoner raczej rozniesie ola na kawalki niz odwrotnie, poniewaz olowi musialby dopisac fart wejscia feara albo jakiegos konkretnego debuffa


generalnie to fear slabo wchodzi, w summony tez (zreszta maja tam lepszy resist, nie wiem jak to sie sprawdza, ale na czuja powiem ze nie wchodzi), poza tym jak wejdzie fear to nie trwa wiecznie a sa metody na zniwelowanie efektu (np ud, ewentualnie resummon) na dodatek summonerzy moga wrzucic mental shielda.... jest bane, ws i cubic

w druga strone jak nie wejdzie fear to ola juz nie ma, po prostu nie wyobrazam sobie sytuacji jak moglby ol zabic summonera


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2008, 02:48:54 am »
DO expa to ja innej perspektywy tez nei widze niż heavy. Ewentualnie na nizszych lvlach plated leather moze przejsc ze wzgledu na +4 str :]
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 05, 2008, 11:08:06 am »
jak nie masz party to tak jak masz to robe
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 05, 2008, 07:20:31 pm »
No jesli exp to ja tez za heavy jestem.
Ps. Dev twoj Avatar z jakiej to Anime bo kurde wiem ze ogladalem ale nie moge sobie przypomniec
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2008, 11:03:55 pm »
[offtop mode] Jakby ktos byl zainteresowany tym boskim anime to prosze: http://www.kreskowka.pl/category/107 - odcinki pierwszego sezonu...[/offtop mode]

Moze mi ktos wytlumaczyc jak powinien dzialac seal of mirage ? Bo jak ja to rzucalem kumpla Olem to moby walnely 2 razy moba i sie przerzucaly na mnie, potem za jakis czas znowu tego moba :| ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 3

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2008, 02:45:20 am »
Moby losowo zmieniają target. Mogą atakowac innego gracza albo innego moba (ale on im nie odda czyli ich hity nie generuja hate). Ten skill trwa dosc krotko, wiec moby wracaja do bicia ciebie. Ten skill to tyklo ciekawostka. Kompletnie bezużyteczny skill, no chyba, ze chcemy trainowac boty, ale to tez nie ma wiekszego sensu.
TEON

Lokken - Dominator/Eva Saint/Tyrant (on sale)


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 31, 2008, 11:00:31 pm »
Jakie subclassy ze względu na skille z subclass wydają się być najlepsze dla Olka?

Ja planuje:
1. nukera - no to może nie koniecznie ze względu na skille
2. knight
3. warrior


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 01, 2008, 10:03:43 am »
Warrior (+CP) i Knight (Counter UD - jakoś tak to się nazywa). Trzecia według uznania, Bariera z Enchanterów nie jest zła, ale różnie działa na kolejnych update'ach. Nuker to lipa jeśli chodzi o te skille btw.


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 01, 2008, 10:57:10 am »
Warrior (+CP) i Knight (Counter UD - jakoś tak to się nazywa). Trzecia według uznania, Bariera z Enchanterów nie jest zła, ale różnie działa na kolejnych update'ach. Nuker to lipa jeśli chodzi o te skille btw.
skoro juz tak mowa o skillach z sub... ile resista daje "Resist Elements" z summonerow?


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 01, 2008, 12:30:36 pm »
Warrior (+CP) i Knight (Counter UD - jakoś tak to się nazywa). Trzecia według uznania, Bariera z Enchanterów nie jest zła, ale różnie działa na kolejnych update'ach. Nuker to lipa jeśli chodzi o te skille btw.

To to wiem, ale miło czasem się odstresować na SPSie albo SH.

A z pasywnych opłaca się brać m. atc? Bo w sumie trochę tego m. atc by się przydało przy castowaniu suspension, despair i wintera. Ale niemam pojęcia jak duży to jest bonus, a znając NCSoft może to być nie więcej niż 5%, co Olka nie urządza.


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 01, 2008, 12:35:44 pm »
Warrior (+CP) i Knight (Counter UD - jakoś tak to się nazywa). Trzecia według uznania, Bariera z Enchanterów nie jest zła, ale różnie działa na kolejnych update'ach. Nuker to lipa jeśli chodzi o te skille btw.

To to wiem, ale miło czasem się odstresować na SPSie albo SH.

A z pasywnych opłaca się brać m. atc? Bo w sumie trochę tego m. atc by się przydało przy castowaniu suspension, despair i wintera. Ale niemam pojęcia jak duży to jest bonus, a znając NCSoft może to być nie więcej niż 5%, co Olka nie urządza.

ja slyszalem, ze te pasywy daja cos kolo ~10 (nie %!), ale not confirmed :P


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Overlord - Poradnik
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 01, 2008, 01:19:56 pm »
skoro juz tak mowa o skillach z sub... ile resista daje "Resist Elements" z summonerow?
+5 resist do Fire/Water/Wind/Earth ;o

A z pasywnych opłaca się brać m. atc? Bo w sumie trochę tego m. atc by się przydało przy castowaniu suspension, despair i wintera. Ale niemam pojęcia jak duży to jest bonus, a znając NCSoft może to być nie więcej niż 5%, co Olka nie urządza.
Wszystkie pasywne mało dodają i chyba nawet nie mnożą się z buffami. Także nie warto brać tam <100 m.atk, co przy ~2k m.atk na buffach nie robi dużo większej różnicy. Ogólnie to jeśli chodzi o debuffy, to lepiej inwestować w OE skilla (tak, żeby wzrósł learn lvl), niż bawić się w ++m.atk.