Witaj
Gość

Wątek: Gladiator - prezentacja  (Przeczytany 66257 razy)

  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 14, 2011, 01:20:36 am »
W takim razie nie wiem ale z tego co wiem bo sprawdzałem ( kiedyś na Gracia jeszcze) gladem mialem 1030 p.atk bez deyów. Po dadniu deya +1 str - con ( ważne aby było +1 str) doszło niecałe 30 p atk więcej.

Znalazłem teraz nawet takie coś jak statistic calculator( nie znam prawidłowości podawanych wyników) jednak nie wydaje mi się aby to działało źle.
Glad lvl 80 bez tatuaży z Dynasty duals+20 = 1850 p atk
Glad lvl 80 +1  str - 1 con Dynasty duals+20 = 1904 p atk
Więc 1 str nas nie zbawi.


Przykład na mojej własnej postaci.

Mój glad ma ( w tej chwili nawet mam odpaloną grę)
beż setów/valakasa. Całkowicie goły.
Tylko z Vesper + 4 bez augmentacji i z deyami +4 str +4 con -9 dex daje mi = 2020 p atk 
Po założeniu tylko 2 rzeczy Moirai fundacje mój p atk wzrasta o ponad 25. Wnioskuję z tego że przy hełmie i spodniach będę miał około 50-70 p atk więcej około 2080
Gdy zakładam cały set który ma +2 str p atk wskakuje na 2238 czyli o około 190 p.atk więcej z tego wychodzi że 1 str dodaje 80 p atk. Zakładam że +3 str doda około kolejnych 80 p atk więcej niż +2 str. Więc wychodzimy prawie na to samo( strata 10 p atk) a zyskujemy około 30 atak speed. które tracimy - dex.

Reasumując p.atk jest minimalnie mniejszy różnica około 10 p atk. przy wszysctkich modyfikatorach do pvp jakie glad ma. 10 p atk niby to sporo. Ale przy liczbach jakie glad osoiąga to wystarczająco aby powalić przeciwnika. Zyskujemy za to około 30 atak speed. O czywiście nie przekonam ludzi którzy mają parcie na defa. Ale moirai jest bardziej dostępne niż elegia. to też duży plus.
We go all, or together


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 14, 2011, 01:34:19 am »
Wszystko fajnie i w ogóle ale... SZANSA na krytyk ze skilla u glada jest zależna OD Str.

btw.

Cytuj
Moirai(H) Masterwork czesci policzone razem:
Stun resist: 20%
P.atk: 5%
Atk.speed: 4%
Resist: Fire/Water/Earth/Wind +3

--------------------------------------

Staty Moirai(H) policzone z bounsem Masterwork
---
P.def razem(bez tarczy): 611
---
Str+2 -2 Con
P.atk: 9,30%
Atk.speed: 8%
Stun resist: 70%
Rs.mag.dmg: 2%
Fire/Water/Wind/Earth +6

><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Vesper(H) Masterwork czesci policzone razem:
P.atk: 2,50%
P.def: 2,50%
HP: 232
Sleep/Hold res: 53,5%

----------------------------------------

Staty Nob.Vesper(H) policzone z bonusem Masterwork
---
P.def razem(bez tarczy): 643
---
Str+2 Dex-2
P.atk: 8,07%
P.def: 8,07%
HP: 772
Acc: +4
Speed: +5
Rs.mag.dmg: 1%
Sleep/Hold res: 123.5%

><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>
Vesper jest lepszy bo daje 5 do speed, 8% P.defa (b.dużo dla hvy usera) przy czym ma zaledwie % mniej P.atk a bonus do Atk.speed jest useless dla glada który jest skill userem a nie DPS'erem(nie polega na regularnych ciosach ani na krytach)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 14, 2011, 02:15:58 am »
Spoko, ale my tu mowimy o Elegia vs Moira MW.

Nigdzie nie powiedziałem że Vesper jest gorszy od Moirai. Napisałem wcześniej tylko co preferuję.
krytyk ze skili u glada przy Deyach Moirai jest już wystarczająco wysoki. a DPS niestety zależy chyba od atak speeda bo to szybkośc zadawania ciosów nie pozwala nadązyć bishopowi się leczyć. Skill też jest wykonywany szybciej przy większym na wiekszym atak speed. A to się już przydaje. I jak wspomniałem w pierwszym moim poście tutaj. Regulare nabrały sensu od momentu H5 i samoistnego ładowania się Sonic ;) Każdy gra jak chce. Gram gladem od C2 i nigdy nie miałem problemu z prowadzeniem swojej postaci. Zawsze przynajmniej w top 10 serwera gladów byłem. kilka razy hero. Każdy ma swoją technikę gry. Nie karzę przecież zmienić styl gry, tylko mówię jak ja gram, może akurat ktoś stwierdzi że ma to sens.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 02:18:22 am wysłana przez Azeron »
We go all, or together


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 14, 2011, 08:49:05 am »
Wszystko zależy od zdolności finansowych gracza i warunków ekonomicznych serwera.
moirai,vesper,elegia są ok dla glada, vorpal nie.
Jeżeli gramy na jakimś high rate gdzie wszystko jest dostępne to brałbym mw moirai na część walk oly i elegię do codziennego użytku i do innego rodzaju walk na oly.
Elegia to większy p.attack, większy critical rate skilli (o 1 więcej str).
Jak już mowa o regular hitach, co w moim odczuci oznacza rozmowę o aspekcie pve, to elegia ponownie ma tu przewagę.
Na full buffie i tak wyciągniesz 1500 attack speed, a elegia daje ostrego boosta do critical rate.
Martel (hero glad obecnie na naia) ma oba sety - mw moirai i elegię. Na oly używa obu, w codziennym pvp elegii.
W elegii dmg ze skilli jest o jakieś 6,25% większy, ale to zależy od innych czynników, czy taki bonus wyciągniemy.
Ale też fajnie jest napewno hitować cancel stickiem z takim bonusem do crit rate.
Martel pożycza ten set iLucie (PK) na oly. I tu rzeczywiście widać, że w rękach tanka ten set wymiata. Jeżeli klan miałby sponsorować taki set komuś to zdecydowanie tankom a nie gladom.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 14, 2011, 04:36:13 pm »
Glad który bije z regulari? dobiłeś mnie..

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 15, 2011, 11:06:44 pm »
Martel pożycza ten set iLucie (PK) na oly. I tu rzeczywiście widać, że w rękach tanka ten set wymiata. Jeżeli klan miałby sponsorować taki set komuś to zdecydowanie tankom a nie gladom.
oO... wydawało mi się że set dla tanków bez stun resista = fail...dlaczego? bo na oly każdego tanka bez moiraia zabijam tracąc conajwyżej CP, bez wzgledu na to czy jak dużą przewagę p.defa ma nade mną
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 15, 2011, 11:27:05 pm »
Martel pożycza ten set iLucie (PK) na oly. I tu rzeczywiście widać, że w rękach tanka ten set wymiata. Jeżeli klan miałby sponsorować taki set komuś to zdecydowanie tankom a nie gladom.
oO... wydawało mi się że set dla tanków bez stun resista = fail...dlaczego? bo na oly każdego tanka bez moiraia zabijam tracąc conajwyżej CP, bez wzgledu na to czy jak dużą przewagę p.defa ma nade mną
może dla tego, że nie mają 3/3 stun jewele, a każdy dobry tank winien takowe posiadać i wtedy wcale nie potrzeba mu już tego bonusu z setu, ale mogę się mylić  : )


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 16, 2011, 07:32:31 am »
Cytuj
oO... wydawało mi się że set dla tanków bez stun resista = fail...dlaczego? bo na oly każdego tanka bez moiraia zabijam tracąc conajwyżej CP, bez wzgledu na to czy jak dużą przewagę p.defa ma nade mną

Lol, przecież nie pisałem, że ten set wymiata na stunujące klasy. Tanka boli kilka innych klas i na nie jest właśnie ten set.
Co ci da stun res vs np. EE?


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 16, 2011, 10:16:23 am »
tanków przede wszystkim bolą inne tanki + slh/tyrek
na ee/bisha wystarcza ma robe/vesper robe/vorpal hvy/robe - mają bonus do speeda, który jest podstawową przeszkodą w zabijaniu tych klas
faktem jest, że elegia ma znacznie lepsze staty, ale jest to osiągalne ogromnym kosztem
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:34:56 am »
h5 certy dla glada? Celka/spirit od summonera/UD z tanka  - Dobry wybór? Jeszcze w opcje rozważany jest trigger haste z warrka suby


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 07, 2011, 02:50:33 pm »
h5 certy dla glada? Celka/spirit od summonera/UD z tanka  - Dobry wybór? Jeszcze w opcje rozważany jest trigger haste z warrka suby

było milion razy

celka,spirit,ud


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator - prezentacja
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 10, 2011, 01:29:42 am »
A jak z enchantem Vicious Stance i War Frenzy Power czy Cost?  Interesuje mnie enchant na Gracii Final oraz H5. No i ofc z góry dzięki za odp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 11:00:05 am wysłana przez Marmlw »