Witaj
Gość

Wątek: Arbalester / Trickster  (Przeczytany 49976 razy)

  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 27, 2010, 10:37:32 pm »
Element earth w kuszy to dobry wybór patrząc na Freye?



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 28, 2010, 06:58:38 am »
Da

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2010, 05:48:34 pm »
podobny jak wind.

Robe users będą wkładali 2 x 60 na wind i 3 x 60 na earth (daggerzy i inne syfy) a dd będą 2 x 60 earth i 3 x 60 wind ze względu na SH.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: -1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 04, 2010, 01:35:43 pm »
Newbie question bo jeszcze nie gralem kamaelem ;)
Pytanie: czy trickster dalby rade na HB majac 1 HP solowac chimery ze skila Deadly Roulette? Czy ktos juz czegos takiego probowal? Czy moze chimera szybciej go zabije?


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 04, 2010, 02:56:45 pm »
Newbie question bo jeszcze nie gralem kamaelem ;)
Pytanie: czy trickster dalby rade na HB majac 1 HP solowac chimery ze skila Deadly Roulette? Czy ktos juz czegos takiego probowal? Czy moze chimera szybciej go zabije?

Ten skill ma (na GE przynajmniej miał :P) 2,5 minuty reuse :)
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: -1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 04, 2010, 04:47:59 pm »
 to dzieki wielkie :) A zeby skrocic reuse to pewnie sie nie da. Czy songi moga zmniejszyc czas reuse?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 05, 2010, 07:33:37 am »
Można zmniejszyc reuse songami, augmentem, a na na/eu off dodatkowo są runy z eventu. Ale efekt pozostaje marny i dalej nie nadaje się do expa.
Ten skill należy traktować jako ostatnia deska ratunku. Próbowaliśmy ustawić trickstera tak, żeby mógł tym skillem zaczynać walkę na oly. No i da się. Ale setup jest taki, że trickster staje się nieprzydatny w normalnej grze, więc nie warto.
Natomiast pamiętaj, że l2 to mmo. Nie opłaca się według mnie szukać najlepszej drogi do expienia solo. Znajdź sobie 2 kumpli archerów i chimery są wasze bez najmniejszych problemów. A dodatkowo możesz w ten sposób stworzyć zalążki przyszłego constant. Jakby jeszcze w składzie pojawił się judicator albo slh to już  fajny zestaw do wspólnej gry. Oczywiście tego typu myślenie ma sens przy grze na offie i rzadko na privie.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2010, 03:50:20 pm »
dobra teraz ja kilka pytań bo jakoś temeat kuszmastera nie robi szału na forum i nie ma żadnego poradnika przybliżającego co nieco(a nawet i wiecęj) o tej klasie:

freya:
1.jak sprawuje się w pvp?
nigdy nie miałem okazji spotkać się twarzą w twarz z tricksterem stąd nie mam zielonego pojęcia "jak się z tym walczy" a teraz interesuje mnie kwestia "jak się tym walczy"; widziałem masę filmików na youtubie gdzie karał sobie ostro i dawał radę na oly co mnie zdziwiło bo zawsze słyszałem ,że to cienka postać do pvp.

2.z kim daje sobię radę bez problemu?

3.z kim ma marne szanse na zwycięstwo?

4.czy water w kuszy jest odpowiedni czy jak najszybciej dążyć do zmiany elementu?

5.czy death mark jest identyczny jak u sb, bo jakoś tak na oko to nei wchodzi za bardzo

6.czy ten skil wywołujący fear co ikonką przypomina stuna wchodzi dość przyzwoicie czy raczej sobie darować?

7.i czy warto spróbować swoich sił jako trickster?
mam bardzo krótkie doświadczenie póki co ale zaintrygowała mnie ta postać- jej rzadkość i unikalność :)

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2010, 10:26:52 pm wysłana przez lukasz09091 »


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 08, 2010, 08:29:50 am »
1. W pvp spisuje się bardzo dobrze. Jest kluczową postacią w archer party otwierającą dmg. Istotne jest, żeby trickster potrafił szybko i trafnie wybierać cele, bo najczęściej na niego jest asysta. W mass pvp walczy się niezwykle łatwo. Wybierasz cel, oznaczasz go real target i strzelasz. To jest minimum. Z czasem zobaczysz co jeszcze ta klasa potrafi. Masz też sporą przeżywalność , głównie za sprawą niezwykłej mobilności. Wysoki speed i evasion w połączeniu z warp pozwala ci szybko zmieniać pozycję i unikać trainów na plecach. Dodatkowo party będzie ci zawsze wdzięczne za kilkudziesięcio sekundowa magic ud - prahnah, stawiające ciebie i twoją grupę na uprzywilejowanej pozycjie w walce z magami.

2. Coraz rzadziej figuruje określenie, że ktoś z kimś daje sobie radę bez problemu, bo mnóstwo czynników wchodzi teraz w grę. Napewno stoisz na lepszej pozycji w walce z magicznymi klasami dzieki swojemu party i self magic ud. Spory problem będzie miał z toba inny archer. Pozostałe klasy o ile mogą okazać się trudne do zabicia, będą miały podobny problem względem ciebie.

3. Podejrzewam że jak większość archerów znacznie trudniej będzie przebiegało starcie z tankiem. Tu jednak masz spore szanse na "wykręcenie" się od walki i skuteczną ucieczkę. Przy przeciągającym się starciu twoje szanse rosną. Klasy mocno debuffujące też mogą boleć o ile mają nad tobą przewagę sprzętu lub lvlu. Jak każdy kamael możesz też łatwo zostać ściągnięty przez maga, jeżeli masz braki w resistach i zostaniesz zaskoczony bez ud up.

4. Element w broni dobierasz pod względem dwóch czynników:
- drogi jaką wybrałeś enchantując swoje skille
- ustawienia party w jakim najczęściej grasz
Jeżeli masz w swoim party slh, warto rozważyć enchant skilli na duel a w broni 300 dark. W przeciwnym wypadku dowolny kolorowy będzie ok.

5. Nie jest identyczny, gdyż u trickstera skill ten jest nisko lvlowy a u slh rozwija się do końca. W praktyce trickster może spokojnie zapomnieć o posiadaniu tego skilla i skoncentrować się na swoim real target enchantując go jak najwyżej.

6. Ten skill nie ląduje zbyt często. Jednak ma pewną zaletę - jest to skill fizyczny i efekt fear jest tu rozpatrywany jako fizyczny.
Obecnie szukamy drogi do wykorzystania tego (w aspekcie aoe fear warlorda, ale mechanika jest podobna). I jeżeli coś wymyślimy to dam tu znać. Na razie skill ma bardzo ograniczone zastosowanie głównie ze względu na marny zasięg.

7. Warto. Przyjemna postać do pvp, niezbędna do pve (ostatnio udałoby nam się zrobić extream freya gdybyśmy mieli trickstera w składzie :( ) i przede wszystkim z niezwykłą łatwością odnajdująca się w party.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 08:31:45 am wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 08, 2010, 10:08:13 am »
dzięki wielkie :)

1.a jakie dye czysto pod pvp? raczej myślałem o tylko 1 albo +str - con albo +dex -con, co się lepiej opłaca bo od conu nie ma co 2 razy odejmować chyba

2.jaka jest szansa na wejście deadly roulette?

3.na oly raczej wygram z nukami , z dagerem tak fifty fifty, ee/bishe/pp/se - raczej bez szans są, tanki,glady,tyrki,destruchy- raczej bez szans jestem?
dobrze rozkminiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 02:34:19 pm wysłana przez lukasz09091 »


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 09, 2010, 04:02:19 pm »
Przy dużym farcie + refresh wybiegasz destro. Tanka hmmm.... Od roota teoretycznie możesz się uwolnić. Obaj mogą wyciągać łuk, ale +time w soul barrier trochę tyłek uratuje.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 09, 2010, 04:42:53 pm »
na tanka o ile nie przewyższasz go znacząco lvlem, sprzętem i OE skilli nie masz najmniejszych szans. z EE/bishem/Se również szansę są małe, bo te śmieszne magic UD mozna przeczekać na celce/turn to stone, a potem walnąć enli i spokojnei daje radę się wyhealować i palić MP. SB bez many jak większość archerów na oly (bo SB ma przynajmniej te skille na self buffach coś robiące) jest już do odstrzału z nuków z augu. I żadne blinkowanie nic nie da.

Co do tanków, to jak pisałem, zjadają cię na śniadanie i o ile z healerami możesz się pobawić, to z tankami raczej zrobić relog na oly.

Trickter nei jest farmerem oly, spisuje się w prawdzie nieco lepiej niż archerzy, ale dalej jest weak.

W pt vs pt jego rola jest zasadnicza i obecnie nei istnieje pojęcie archer party bez trickstera. Można podywagować, czy SLH jest w archer pt też konieczny, ale Trickster must be or quit. O tym akurat Orlok napisał więcej.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 09, 2010, 08:03:50 pm »
Trickster bez many da radę bić, ale skilla nie wypuści. Bez OE skilli to parówka


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 09, 2010, 08:31:43 pm »
w warunkach oly jej damage z sucharów jesr tylko trochę lepszy niż archerów.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 09, 2010, 09:40:01 pm »
Przy dużym farcie + refresh wybiegasz destro. Tanka hmmm.... Od roota teoretycznie możesz się uwolnić. Obaj mogą wyciągać łuk, ale +time w soul barrier trochę tyłek uratuje.

Co do soul barrier to na +30 powinno trwać 40sec a re-use ma 45 bez buffów na re-use

Prawie-perma 100%+ m.def ftw? ;D

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 10, 2010, 12:51:00 pm »
z dagerami w ogóle nie daję rady
jakieś sugestie?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 10, 2010, 01:31:38 pm »
raczej nei masz szans.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2010, 01:39:42 pm »
talizman UD, UE... i mnóstwo farta


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2010, 02:00:24 pm »
DC u daggera  :P



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 02, 2010, 03:50:45 pm »
Przesadzacie troche.Od ponad roku gram tricksterem i na oly wszystkie ciezsze klasy typu Glad,destro mam na 3-4 hity.Noz zawsze uzywa ukrycia na oly najpierw.Jesli ma. jesli nie to jest na 2 krytyki.Jesli ma to dluzsza zabawa ale nie zmienia to faktu ze noz musi byc ogarniety jesli nie chce dostac batow od trickstera. I mowie to z wlasnego doswiadczenia.Jesli noz robi shadow step to Ty robisz warp i zanim mu sie odnowi shadow to jest pozamiatany.Decyduja ulamki sekund nie ukrywam.Trzeba miec tylko uszy i oczy otwarte i nie panikowac.Dobrze czytac skille..Oczywiscie zdarza mi sie przegrac.Nie raz to mialo miejsce, zeby nie bylo ze wszystko wygrywam.Jednak pisanie w stylu "tylko DC moze Cie uratowac od noza" wywoluja u mnie usmiech na twarzy.


Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 02, 2010, 03:57:32 pm »
to na fajnym serwerze grasz albo masz fajnych przeciwnikow


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 02, 2010, 04:28:04 pm »
Przesadzacie troche.Od ponad roku gram tricksterem i na oly wszystkie ciezsze klasy typu Glad,destro mam na 3-4 hity.Noz zawsze uzywa ukrycia na oly najpierw.Jesli ma. jesli nie to jest na 2 krytyki.Jesli ma to dluzsza zabawa ale nie zmienia to faktu ze noz musi byc ogarniety jesli nie chce dostac batow od trickstera. I mowie to z wlasnego doswiadczenia.Jesli noz robi shadow step to Ty robisz warp i zanim mu sie odnowi shadow to jest pozamiatany.Decyduja ulamki sekund nie ukrywam.Trzeba miec tylko uszy i oczy otwarte i nie panikowac.Dobrze czytac skille..Oczywiscie zdarza mi sie przegrac.Nie raz to mialo miejsce, zeby nie bylo ze wszystko wygrywam.Jednak pisanie w stylu "tylko DC moze Cie uratowac od noza" wywoluja u mnie usmiech na twarzy.
na l2r moze tak ustawisz ;p
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 04, 2011, 03:09:38 pm »
jakie certy dla kuszniczki?
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 04, 2011, 09:53:29 pm »
hascior, celka +focus imho


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Arbalester / Trickster
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 06, 2011, 02:09:44 pm »
A dye jakie? I jaki regen ma skill warp?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 02:39:16 pm wysłana przez OneGeer »
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!