Witaj
Gość

Wątek: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?  (Przeczytany 14562 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 16, 2008, 11:30:29 am »
Aktualizacja
Gry: Wiedźmin

Ostanio męczyłem KOTORa 1 bo nie grałem wcześniej. Ale w CD Action zauwazyłem gierkę o której kiedyś było głośno i bardzo chciałem zagrać - Fable Trochę miałem obawy gdy zobaczyłem grafikę (tak troszkę bajkowata) ale po kilku minutach wiedziałem że nie wrócę na jakiś czas do KOTORa. Gra genialna, świetna fabuła która rozwija się w zalezności od poczynań bohatera, system rozwoju postaci a grafika idelanie pasuje bo fabuła jest utrzymana w stylu opowiadanej baśni ale w wielu miejscach pozbawiona jest epickości i wprowadza dawkę świetnego humoru (rozmowa z kapłanami płomiennego serca wymiata) . To co jednak odróżnia Fable od masy innych gierek to całkowicie świeże spojrzenie na niektóre aspekty. Np możesz być dobrym lub złym i gra absolutnie nie faworyzuje żadnej ze stron. Np możesz wziąśc quest od sadownika żeby bronić jego towarów przed atakiem bandytów lub też przyłączyć się do bandytów i pomóc im zrabować dobra sadownika. Za każdym razem dostajesz tą samą zapłatę.
 Jednak najlepsze jest to że w miarę postępów w kierunku dobrej lub złej zmienia się twój wygląd i nastawienie mieszkańców. Gdy pierwszy raz przeszedłem grę po dobrej stronie z miejsca zabrałem się za przejście po stronie złej. Muszę powiedzieć że naprawdę byłem zaskoczony wyglądem mojego bohatera pod koniec drugiego przejscia gry. Co więcej nasz charatker ma wpływ na to jakie skarby odkryjemy (dostęp do niektórych lokacji) oraz jakie zdolności będziemy mogli rozwinąć na maksa (żaden łotrzyk nigdy nie rozwinie leczenia na maksa). Dlatego przejście gry conajmniej 2 razy jest wręcz obowiązkowe.

Wygląd to tylko jeden ze smaczków gry, można np łowić ryby (i skarby) wykopywać skarby (np z grobów :P), podrywać panienki i się z nimi żenić (nawet z kilkoma :D),zmieniać wygląd na ładny lub budzący trwogę, kupować domy, wyosażać je i wynajmować za kasę oraz wiele wiele innych drobnych rzeczy które szalenie uprzyjemniają rozgrywkę i których nie zobaczycie w innych grach. Najciekawszy jest natomiast system inerakcji z przypadkowo napotkanymi ludźmi. Nie będę tu pisał o co chodzi bo najlepiej się to odkrywa samemu ale tylko powiem że raz gdy broniłem żebraka przed huliganem nie mogłem pojąć jak można to zrobić bez użycia broni. W końcu jak wpadłem na to niemal spadłem z krzesła ze śmiechu

Ostatnia sprawa która mi się bardzo podobała to zdolności (czary). Nie jesteśmy ograniczenia żadną profesją i tylko od nas zależy czy zostaniemy  taranującym przeciwników wojownikiem który potrafi wpaść w szał bojowy (zmienia się wygląd i statystyki) lub spowolnić czas żeby spokojnie pokolei likwidować przeciwników, czy łucznikiem który podczas wypuszczania strzały potrafi ją sklonować tak że przeciwnika trafia ich cały grad, łotrzykiem (w pełni rozwijalnny tylko dla złych) który w nocy włamuje sie do domów i cicho wbija sztylet w plecy przeciwników czy w końcu potężnym magiem który przywołuje na pomoc różne stwory lub wywołuje wokół siebie burzę mocy która spopiela przeciwników. Lub też można można zostać wszystkim naraz i być mistrzem we wszystkich zdolnościach co jednak wymaga dużo więcej czasu.   

Sorki że tak się rozpisałem ale ostatni raz tak dobrze się bawiłem przy grze chyba przy Gothicu 1 (no moe jeszcze wiedźmin ale jego już troszkę znałem). Po drugim przejsciu gry ciągle mi było mało ale nie chciałem żeby ten dobry posmak był zmyty przez nudę przy podejściu 3 więc odinstalowałem grę i z niecierpliwośćią czekam na kontynuację. Propozycja obowiązkowa dla fanów cRPG i jeżeli nie chcecie przepłacać na allegro to zamawiajcie archiwalne CDA. Napradę warto
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 11:48:01 am wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 16, 2008, 09:24:55 pm »
Co do Fable to mniej więcej za rok powinna być dwójka na PCta. Teraz wychodzi na X kloca . Po filmikach wygląda super :D

http://polygamia.pl/rozgrywka-zabawy-z-psem-z-fable-2#comments
http://polygamia.pl/rozgrywka-pierwsze-10-minut-z-fable-2
http://polygamia.pl/rozgrywka-kooperacja-w-fable-2


  • Banned
  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: -6

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 03, 2008, 11:22:23 pm »
Film: Szeregowiec Ryan, Ojciec Chrzestny cz. 1,2,3 :> i oczywiscie Miasto Boga
Ksiazka: Ojciec Chrzestny
Gra: Gothic: 1, 2, 3 i diablo 2 lod i Max Payne <333333
Serial: Dexter


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 10, 2008, 11:31:07 pm »
Gra/y - Fallout 3 , Call of Duty 4,5 , Far Cry 2 ,Bioshock , GTA 4 , Dead Spaze , Naruto : Rise of Ninja, Fable II.
Film/y- Never Back Down , Święci z Bostonu
Piosenka/i - Dongóralesko - Mercdes Benz , El polako , Lyk Ginu lodu Cin-Cinu , Zipera - Bez ciśnień i wiele wiele innych ;)
The End.


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliśc
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 18, 2008, 08:47:22 pm »
Film: Kompania Braci, Szeregowiec Ryan, Piraci z Karaibow wszytkie czesci, Naga Bron, Szklanką po łapkach, 8 mila, Helikopter w Ogniu
Gry: Diablo 2, Operation Flashpoint, Ojciec chrzestny, Medieval II Total war
Muzyka: Eminem
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 19, 2008, 07:00:48 pm »
GRA : saga ICEWIND DALE... [nigdy juz nie bedzie takich swietnych gier... ;/]
FILM: Saw (Piła)
SERIAL: L.O.S.T
KSIAZKA: Legenda Mrocznego Elfa
MUZYKA POLSKA: SLU, Donguralesko, WysokiLOT
MUZYKA ZAGRANICZNA: 2pac, xzibit.
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 09, 2008, 06:39:51 pm »
Piosenka: The Game - Higher (ciezko cos wybrac bo sporo jest ulubionych :D)
Filmy: wszystkie czesci Fast And Furious mi sie bardzo podobaly do tego moze dojsc Enemy at the Gate i kompania braci
Gra: zdecydowanie cala seria Call Of Duty :D
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 15, 2009, 09:30:46 pm »
Muzyka: Beż wyszczególnień rożnego rodzaju trance,dance, elektor-house
Serial: Heroes / Dexter / Jericho / Californication / Dollhouse / Supernatural /Fringe /Roswel
Gra: Lineage 2
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:28:21 pm »
GRA : Far Cry 2/L2  Tylko te 2 gry dały mi pełną satysfakcję. Ale FC 2 to dla mnie egzekwo najlepsza gra w którą grałem.
FILM: Mroczny Rycerz (Batman) 100% Satysfakcji po filmie. Nic mnie bardziej nie zajawiło z filmów :D
SERIAL: Kości, obecnie także Bestia
KSIĄŻKA: Władca Pierścieni Trylogia, Hobbit, Tristan i Izolda
MUZYKA POLSKA: Paktofonika, kiedyś jak młody byłem to: HG, THS Klika, Molesta, WWO, BC, a resztę nie rapu to nie umiem wymienić...
MUZYKA ZAGRANICZNA: Wsio Trance niemal. Najlepsi wykonawcy jak dla mnie: Dj Shah, Robert Miles, Glockenspiel feat Blackfeel (wszystkie ich kawałki są genialne), Bartlett Bros, David Kane, DISCOBITCH też fajni, Jean Moiree i wiele innych, ale nie chce mi się ich wymieniać. Ale to są faworyci. I każdy=się każdemu
A z innych (Nie trance, house, electro)to zbyt dużo by wymieniać. Ostatnio mnie Marilyn Manson zaintrygował, a mianowicie jego kawałek sweet dreams, oraz piosenka, której szukałem 2 lata: Baby Bash- suga suga. Co do muzyki, to zbyt dużo by wymieniać, szczególnie muzyk koncertowych, klasycznych, synfonicznych, muzyki poważnej...bla...bla...bla...


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:52:03 pm »
Gra: Sacred
Film: Blow, Scarface
Serial: 13 posterunek <3333
Muzyka: Pfk, TeTris, białas, DJ Premier :P

rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliście?
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 16, 2009, 12:24:08 am »
gra: saga baldurs gate
film: w sumie nie mam ulubionego
piosenka: generalnie pierwsza płyta Kaliber 44
serial: Family Guy
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Najlepsza gra, film, piosenka itp. jaką słyszeliście, graliście, widzieliśc
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:48:48 am »
Gra: Ta, w którą najdłużej gram, czyli od 5ciu lat Lineage 2
Film: Dużo by wymieniać, ale powiedzmy - StarWars (WSZYSTKIE części :P), K-Pax, Das Boot, Władca Pierścieni, Ludzie Honoru, Matrix
Serial: Dr House, Twin Peaks
Muzyka: szybciej by było czego NIE lubię :P. Ale utwór - zdecydowanie Stairway to Heaven (jedyny Zeppelinów, który słucham :D ), z zespołów - Lacrimosa, Deine Lakaien
Książka: Władca Pierścieni, Wiedźmin
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Gra: Star Command - jak dorwę, pół dnia z głowy :o
Film: Ja Robot, Hot Fuzz, Śmierć na pogrzebie - takie ulubieńsze, ale żadnego fanowania.
Serial: Dr House, Bleach :P
Muzyka: INXS, Pink Floyd - High Hopes (tutaj cover Nightwisha. Ku metalowi nawrócił mnie Linkin Park :D
Książka: cała seria Świat Czarownic, Niesamowite przypadki Cymeona Maksymalnego, Marek Piegus (1 i 2 książka)


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Gra: Fable, L2
Piosenka: Wszystkie związane z Katy Perry :)
Serial: Na wspólnej, DR. House
Film: Chłopaki na Ibizie


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Gry
Torchlight - tak jak już spamowałem w innych topikach od czasu gdy zagrałem nie czekam już tak bardzo na Diablo 3. Jeżeli komuś ślinka pociekła gdy zobaczył gameplay z Barbarzyńcą w D3 to niech czym prędzej dorwie Torchlighta.
Przechodzić tylko na HARD, 3 klasami na zmianę. Ponadto w sieci jest bardzo dużo różnej maści modów wartych ściągnięcia.

Mass Effect - jeżeli ktoś lubi gry z naprawdę dobrą fabułą bardzo polecam. Gra jest świetna. Co prawda nie ustrzegła się przed kilkoma minusami (beznadziejne okno kup/sprzedaż, brak save w kluczowych momentach lub autosave w momentach kompletnie irracjonalnych itp) ale tak czy siak gra jest wielka. Tym bardziej że druga część wystrzegła się błędów jedynki.

Filmy
Swoje rekomendacje opisuję w dziale rozrywka. Tutaj nadmienie tylko że jeżeli tak jak mi komuś nie bardzo podeszła "Księga Ocalenia" to z klimatów postapokaliptycznych bardzo polecam Drogę z Viggo Mortensenem. Film bardzo "zaniedbany" reklamowo a ukazujący bardzo prawdziwy obraz upadku cywilizacji. Jest to dramat więc nie należy nastawiać się na jakieś nagłe zwroty akcji, strzelaniny itp. Bohaterowie nie będą nosić okularów przeciwsłonecznych ani grzeszyć czystością. Film świetnie ukazuje dramat ludzkości u schyłku wyginięcia. Bardzo polecam.

Czas Apokalipsy - legendarny dramat wojenny F.F. Coppoli. Film wojenny inny niż wszystkie i najlepiej ukazujący na co musi się zdobyć człowiek żeby wygrać wojnę. Nie jest to typowy film z naparzającymi się żołnierzami. Fim trzeba obejrzeć w całości  bo najlepsze oczywiście jest na końcu. Szczególnie jeden cytat mi utkwił w pamięci ale go nie zdradzę żeby nie odkrywać fabuły.

Beast Of War - Kolejny dramat wojenny i kolejny film bardzo zaniedbany przez widownię. Chyba tylko 2 razy leciał w TVP1. Od innych dramatów wojennych różni się tym że tu bardzo ważną rolę pełni klimat pustkowi (rzecz się dzieje na Afganistańskich pustyniach) odosobnienia potęgowany przez świetnie skomponowaną, elektroniczną muzykę. Bardzo polecam bo na prawdę warto.

Muzyka
Tu pozdrowienia dla koleżanki Alice która wrzuciła utwór Kabanos - Ptaszek w topiku o muzyce. Dla mnie to jest prawdziwe odkrycie muzyczne :D
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Gra: Starcraft, Diablo 1 i 2, warcraft 3. Blizzard > all
Piosenka: Tutaj z reguly slucham to co mi sie podoba, wiec ulubionej nie mam.
Serial:  DR. House, Prison Break, Lost
Film: 2012, Avatar byly tez inne ciekawe, ale tytulow nie pamietam ;]