Witaj
Gość

Wątek: Mana  (Przeczytany 3513 razy)

  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Mana
« dnia: Listopad 09, 2011, 07:32:28 pm »
Cześć!

Przepraszam ,że pewnie zaśmiecam tu wam forum tym tematem. Mianowicie jestem nowa w lineage2 . Grałam wcześniej w inne gry więc mniej więcej się orientuje. Zaczęłam grę elfem i teraz mam klasę archera czyli  Silver Ranger . Niestety użyje dwóch skili i moja mana się kończy . Szukałam jakiś potków ale żadnych nie mogę znaleźć. Moje pytanie brzmi: 1 . Istnieją takie poty na manę ? 2. Jeśli tak to gdzie mogę je nabyć?  3. Są jakieś inne sposoby na respienie jej?

Bo inaczej się expić nie da. Muszę czekać bardzo długi czas żeby móc cokolwiek zrobić.

Z góry bardzo dziękuje!


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Mana
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2011, 07:41:34 pm »
1. Expienie łucznikiem opiera się na atakach regularnych a nie skillach

2. Są elixiry na MP ale mają długi re-use i zwracają mało MP (no/D grade w grocery, wyższe z craftu/kamalok)

3. Klasy Shilien Elder i Elven Elder za pomocą skilla "Recharge" mogą odnawiać MP innych graczy (dosłownie oddają swoją mane innej postaci)

4. Improved kookabura lv.55 i wyżej, też odnawia MP

5. patrz punkt pierwszy

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Mana
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2011, 07:55:16 pm »
Okej , dziękuje.. Ale np. w pvp też bd to samo z maną.. A hitami moba w pół godziny ubije
Chciałam też zacząć grę magiem elfem lub dark elfem .. Ale z tego co przeczytałam będzie tak samo z maną. Dla mnie to duży problem ponieważ nie orientuje się zbyt w skilach postaci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2011, 08:04:10 pm wysłana przez Queli »


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Mana
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2011, 09:11:06 pm »
Umm, generalnie jeśli expisz bez jakiegoś sensownego buffa to nie  dziwne, że słabo Ci idzie

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Mana
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2011, 10:06:41 pm »
albo kup soulshoty :)
retired


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Mana
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2011, 08:33:11 pm »
Może napisze tak. Jestem tu nowa i raczej buffa sobie nie zrobie ponieważ nie wiem za bardzo co i jak. Gram łucznikiem - many mam na 2 skile a z hitów dużo nie zdziałam. W pvp będzie tak samo. Wystrzelę 2 skile i po mnie?
Chodzi mi o manę do łucznika i np. dark elfa maga. Jeszcze raz zadam tę pytania:
1 : Dark elf mag - ma jakiś skill który mu respi manę?
2. Soulshoty...? Tnz? ss?
3. Z każdą postacią jest tak że kończy się mana po 2 skilach i wtedy trzeba atakować z ręki ( hitami)? W przypadku maga jakoś tego nie widzę. Proszę mi pisać językiem jak najbardziej uproszczonym bo dla mnie to jeszcze chiński.

Przepraszam za trucie dupy :P


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Mana
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2011, 09:39:23 pm »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,37636.0.html

Polecam to przeczytać będzie łatwiej.

1)Shilen Oracle/Eracle odnawia manę. Skill rechange oddaje swoja manę na MP celu. Czyli np SO (ten d elf mag support) oddaje 40 mp i cel ma 39 :P jest odp tej profesji u elfów też oracle eracle (czy jakoś tak nazwy pisane z pamięci)
2) Tak o to chodzi
3) Patrz 1 +siad płaski na pupie + pet (zwierzątko) taka kura (kookabura czy jakoś tak tez nazwa pisana z pamięci) po 55 lvlu i wyewoluowaniu odnawia manę właścicielowi/właścicielce (więcej o petach w linku wyżej)

Buff bierz od NPC NEwbie Guide lub Newbie Helper.

Co do postaci, proponuje zacząć grać czymś prostrzym i milszym dla nowego gracza. Lepszą profesją dla Ciebie zamiast łucznika będzie d elf mag nukker czyli dark wizard i spellhower) albo wojownik walczący wręcz 2ręcznymi mieczami/bluntami ork wojownik orc raider-> destroyer. Jak cos pytaj pomożemy ;)
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Mana
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2011, 11:46:39 am »
No i teraz bardzo dziękuje bo wszystko zrozumiałam :) !


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Mana
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2011, 04:40:03 pm »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,37636.0.html

Polecam to przeczytać będzie łatwiej.

1)Shilen Oracle/Eracle odnawia manę. Skill rechange oddaje swoja manę na MP celu. Czyli np SO (ten d elf mag support) oddaje 40 mp i cel ma 39 :P jest odp tej profesji u elfów też oracle eracle (czy jakoś tak nazwy pisane z pamięci)
2) Tak o to chodzi
3) Patrz 1 +siad płaski na pupie + pet (zwierzątko) taka kura (kookabura czy jakoś tak tez nazwa pisana z pamięci) po 55 lvlu i wyewoluowaniu odnawia manę właścicielowi/właścicielce (więcej o petach w linku wyżej)

Buff bierz od NPC NEwbie Guide lub Newbie Helper.

Co do postaci, proponuje zacząć grać czymś prostrzym i milszym dla nowego gracza. Lepszą profesją dla Ciebie zamiast łucznika będzie d elf mag nukker czyli dark wizard i spellhower) albo wojownik walczący wręcz 2ręcznymi mieczami/bluntami ork wojownik orc raider-> destroyer. Jak cos pytaj pomożemy ;)
No i teraz bardzo dziękuje bo wszystko zrozumiałam :) !

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Mana
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2011, 08:19:01 pm »
Akurat post Arimasa był dużo prościej napisany i nie przekręcał nazw :P
Pytałaś jeszcze czy dark elf wizard ma skille, którymi może sobie regenerować manę. Ma skilla "Body to Mind", które odnawia MP kosztem HP. Na początku z HP potionami nie ma opcji, żeby zabrakło Ci many, poza tym exp w miejscu, gdzie dropią herby.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Mana
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2011, 11:32:21 am »
No już rozumiem. Dziwiło mnie to na początku że są aż takie problemy z maną. Ale teraz jest już wszystko dobrze.
Nie zrozumiałam do końca jej/jego wypowiedzi np. punkt 4. Skąd miałam wiedzieć że chodzi o pety? No ,ale uzyskałam parę odpowiedzi za które dziękuje.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mana
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2011, 06:13:25 pm »
@queli, a tak nawiasem mówiąc, sprzedaj łuk, kup dagger i exp z daggerem. Przynajmniej do A grade. Taniej (szoty/mana) Cię to wyjdzie :). Łuk to głównie na PvP.
A przesiądź się na łuk na 7x.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Mana
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2014, 09:54:16 pm »
Witam, ja mam z kolei takie pytanie, że mój łucznik zaczął zjadać mane podczas zwykłego strzału z łuku ? wcześniej tak nie miałam ocb ?


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Mana
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2014, 10:12:50 pm »
Witam, ja mam z kolei takie pytanie, że mój łucznik zaczął zjadać mane podczas zwykłego strzału z łuku ? wcześniej tak nie miałam ocb ?
Łuki zjadają manę na każdy normalny strzał

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Mana
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2014, 08:22:45 am »
Chyba, że ma włożony Cheap Shot, to co któryś strzał nie zjada many. Albo ma 85+ ( amoże niżej? nie pamiętam na którym lvlu wchodził ten skill)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Mana
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2014, 09:26:53 am »
Każdy archer na 81 dostaje silent mind'a dzięki któremu nie jest pobierana mana za zwykły strzał, nie dotyczy Tricka który ma ten talent wrodzony :D