Witaj
Gość

Wątek: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy  (Przeczytany 4562 razy)

  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« dnia: Listopad 23, 2010, 11:44:57 pm »
Ponownie Lama Pidżama przynosi wam nielada zagadkę do rozwiązania, tym razem już się nie resetuję ale...

Problem wygląda tak... po wbiciu do WoWa niezależnie od patcha, dodatku, serwera inni gracze wczytują się koszmaaaaaaaaaarnie wolno, także dźwięki i animacje skilli widzę po 10 minutach wczytywania, co ciekawe fps jest na poziomie 20+ (tak, dla mnie i mojego drewnianego peceta to dużo) dawniej wyglądało to tak, że wbijałem do gry przez kilka(naście) sekund miałem 2-3 fpsy ale gra załadowała się i dalej było już ok (ewentualnie coś się doczytywało ale rzadko i szybko). Teraz wygląda to tak, jakby mój drewniany PC chciał za wszelką cenę utrzymać cudowną ilość FPSów a nie załadować innych graczy, skille etc. Dodatkowo przy wejściu np. do innego miasta sytuacja się powtarza znów nikogo nie widzę znowu wczytuje się godzinami. Addony wywalone (wszystkie!), WoW reinstallowany, sterowniki do karty graficznej również. Niby mogłaby być to wina mojego drewnianego komputera (ew. jednego z jego drewnianych elementow) ale wszystko inne działa tak jak dawniej, nie widać żadnej różnicy dlatego też myślę, że to chyba nie to...

Z góry dzięki za pomoc.

PS: Wklejam to na każde forum które odwiedzam licząc na to, iż spotkam na nich mądrych, życzliwych ludzi którzy podzielą się ze mną swoją wiedzą... (to był sprytny motywator).


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2010, 02:36:46 pm »
Pokazałbyś lepiej zawartość twego komputera. I odkurzałeś tam kiedy? Czyściłeś komputer z syfów?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2010, 07:37:22 pm »
Odkurzałem nie raz nie dwa a sprzątam regularnie za pomocą CCleanera i Spybota


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2010, 11:39:46 pm »
A defragmentacja? Ofc jakims porzadnym programem, a nie tym wbudowanym w Windowsa :)


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2010, 09:46:38 pm »
Defragmentacje w sumie robiłem dosyć dawno temu. Spróbuje ale jeszcze spytam, jaki program w takim razie polecasz do defragmentacji? Coś sprawdzonego i darmowego najlepiej ;d


Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2010, 09:56:50 pm »
Wszystkiego mieć nie można. Diskeeper - łap triala.
programosy.pl/program,diskeeper.html
I napisz jakie masz bebechy w kompie.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2010, 12:02:37 pm »
Napisz również czy tylko w tej grze tak masz, czy również inne gry działają podobnie.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2010, 02:23:49 pm »
Ok Defragmentacje juz robie... znaczy robi się już od jakichś dwoch dni i jest moze 70% (jednego dysku ;E)
Bebechy (chciałbym zaznaczyć, że jest to naprawdę stary, drewniany komputer ale o dziwo ciągnał WoWa na najnizszych detalach - jeszcze niedawno - bez problemu).
Procek: AMD Athlon 3000+ 1,8 GHz
Karta graf: Radeon x1300/x1550 Series
Pamięć RAM: 1k
Podać coś jeszcze czy te oto podstawowe elementy wystarczą?

Co do sprawności innych gier wszystko chodzi tak jak dawniej, żadnych problemów dlatego też nie wydaje mi się żeby to była wina wnętrzośći
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 02:33:46 pm wysłana przez Lama Pidżama »


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2010, 02:32:01 pm »
Hym, masz dokładnie takiego samego kompa, jak ja teraz. :P I wcale nie ciągnie wowa tylko na najniższych detalach, da się zwiększyć Particle Detail na full i odległość widzenia/widzenia obiektów do połowy, i nadal można raidować!

Podaj jeszcze, jaki to masz dysk twardy, jak często robiłeś na nim formaty, czy często zdarza ci się wyłączać komputer za pomocą kopniaka/z listwy/przyciskiem na obudowie/przy pomocy odcięcia prądu od gniazdka, i ile masz wolnego miejsca na dysku czy tam dyskach C:\ i na tym, na którym jest WoW?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2010, 02:40:43 pm »
To tak formaty robie raczej rzadko (ostatni był eee.. był on... no... to było wtedy jak... no to mniej więcej tak). Komputer wyłączany za pomocą kopniaka czy innych wyrafinowanych technik? Z tego co pamiętam to nigdy. Resety jak jest pilna potrzeba (czyli stosunkowo rzadko), odcięcie prądu tylko jeśli w mojej cudownej wiosce zabraknie prądu.  Miejsce na dyskach
C:/  -  2 GB
D:/ - 5,50 GB
E:/ (tu leży WoW) - 14 GB

Dodam że C ma łacznie 29 GB, D 59 GB a E 60 GB

Btw. gdzie ja mam sprawdzić dokładną nazwę mojego dysku bo nigdy się tym nie interesowałem a w Menadżerze urządzeń tego nie widze?


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2010, 03:06:09 pm »
Defragmentacje w sumie robiłem dosyć dawno temu. Spróbuje ale jeszcze spytam, jaki program w takim razie polecasz do defragmentacji? Coś sprawdzonego i darmowego najlepiej ;d

Ja uzywam O&O Defrag. Darmowy nie jest, ale cracka/seriala razem z programem spokojnie znajdziemy na darkwarez lub innym podobnym forum :)

To tak formaty robie raczej rzadko (ostatni był eee.. był on... no... to było wtedy jak... no to mniej więcej tak).

Windows ma to do siebie, ze po pewnym czasie zaczyna strasznie mulic i chyba niemozliwym jest doprowadzenie go do wydajnosci jaka ma po formacie.

Miejsce na dyskach
C:/  -  2 GB
D:/ - 5,50 GB
E:/ (tu leży WoW) - 14 GB

Dodam że C ma łacznie 29 GB, D 59 GB a E 60 GB

Zdecydowanie za malo miejsca na dysku C, wiec proponuje troche go zwolnic.

Btw. gdzie ja mam sprawdzić dokładną nazwę mojego dysku bo nigdy się tym nie interesowałem a w Menadżerze urządzeń tego nie widze?

Moze jakims programem, np Everest lub jakis inny :P. A jak one nie pokazuja to wyciagnac dysk z komputera i zobaczyc :D


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2010, 08:38:08 pm »
Ja pierwsze co bym zrobił, to wyczyścił wszystkie katalogi tymczasowe. Następnie sprawdziłbym czy nie mam na pulpicie jakiegoś dużego pliku. Później uruchomił grę z wyłączonym antywirusem. Gdy nadal gra działa słabo, zainstalował ją od nowa i poprawnie na partycji mającej odpowiednio dużo miejsca. Gdy to nie pomoże zainstalował bym raz jeszcze odpowiednią wersje bibliotek directx. Sprawdził czy mam włączone wszystkie funkcje, czyli: włączone przyśpieszenie AGP,  Driect3D i DirectDraw. Natomiast gdy to nie pomoże zainstalował system od nowa lub wgrał dodatkowo coś takiego jak: Pakiet redystrybucyjny .NET Framework.

Jakoś bez większych przeszkód udawało mi się uruchomić każdą grę korzystając tylko i wyłącznie z tego co tu napisałem. Myślę, że pomoże a jeśli nie to ja się poddaje.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2010, 10:15:43 pm »
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=3B170B25-ABAB-4BC3-AE91-50CEB6D8FA8DTutaj masz kompletnego directX'a


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2010, 06:53:58 pm »
Hmmm o co chodzi z tym dużym plikiem na pulpicie? Co do opcji AGP Direct3D DirectDraw moglbys mi objasnic gdzie sprawdzic czy sa wlaczone? Nigdy sie nie interesowalem. Swoja droga przypomniało mi się, że problem zaczął się gdzieś wtedy kiedy użyłem Game Boostera przez jakies 2 dni wszystko było ok WoW nawet szybciej chodził ale potem własnie cos takiego zaczelo sie dziac... Game Boostera wywalilem nie wiem czasem czy to nie wina tego programu. Jak już mowilem gra wyglada jakby chciala za wszelka cene utrzymac jak najwieksza ilosc fpsow a celem game boostera jest wlasnie poprawienie fps nie wiem czy to mozliwe, ze jest to jakis skutek uboczny tego programiku?


Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2010, 06:59:40 pm »
Pewnie Ci zdrowo namieszał w rejestrze.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Mój drewniany komputer, FPSy i wczytywanie się graczy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 28, 2010, 10:47:15 pm »
Teraz 4.0.3 laduje sie w pip dlugo (jak 4.0 ladowal sie do 20 sec to ten szmaciarz laduje sie do 2 min).Jak mi wow zmulal to poprostu robilem format ;p