Witaj
Gość

Wątek: [Literatura] książka  (Przeczytany 3921 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

[Literatura] książka
« dnia: Styczeń 06, 2009, 10:01:28 pm »
szukam książki w stylu harrego pottera albo władcy pierścieni
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 11:16:27 pm wysłana przez Soulern »




  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: książka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2009, 10:14:15 pm »
ciekawe propozycje


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: książka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2009, 11:59:29 pm »
maybe Drizzt?
 W i e d ź m i m ?

tylko harry portier to lol książki dla dzieci (za takie je uważam : O) w porównaniu z tym


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 12:19:58 am wysłana przez Xyber »


  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 11

  • Recenzent&Redaktor
Odp: książka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2009, 07:42:52 am »
Z książek ala władca pierścieni najciekawszą pozycja jest trylogia:
Nika Pierumow`a  Pierścień mroku. Ogólnie rosyjscy autorzy świetnie kontynuują tematykę tolkienowska (Pierumow,Jeslakow). Jeżeli książka nie jest osadzona w tym samym świecie co tolkienowski to nie jest o na do niej podobna , bo Tolien wykreował swój unikatowy świat co sprawia, że jego książki są takie genialne. Co do HP to chyba nie ma nic w tym stylu, a przynajmniej nic na ten moment nie przychodzi mi do głowy. 


  • Banned
  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Jestem niezbanowalny
Odp: książka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2009, 02:01:09 pm »
Dzieci Hurina-To jedna z lepszych które czytałem.Ta cała akcja...Ahh,to warto przeczytać.
Hobbit-Bardzo popularne i świetne.Mi się podobało.

To są moje ulubione książki.Warto je przeczytać ;) Poluje jeszcze na takie podobne.



  • Wiadomości: 233

  • Pochwał: 1

  • Mordowac wszystkich! Ojciec rozpozna swoich!
Odp: książka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2009, 02:12:19 pm »
Harry Potter? Cos dla dzieci? Mhmm Artemis Fowl cala seria jest taka sobie. Ostatnio wyszla nawet ciekawa saga czy trylogia nie wiem Gildia magow. No i oczywiscie Eragon :)
"– Kiedyś wybrałam się nawet do Piekła
– Jak zdołałaś wrócić?
– Wrócić? Wrócić? Ja tu zostałam..."


  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 11

  • Recenzent&Redaktor
Odp: książka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2009, 02:45:34 pm »
Dzieci Hurina-To jedna z lepszych które czytałem.Ta cała akcja...Ahh,to warto przeczytać.
Hobbit-Bardzo popularne i świetne.Mi się podobało.

To są moje ulubione książki.Warto je przeczytać ;) Poluje jeszcze na takie podobne.



Ogólnie każdą książkę Tolkiena warto przeczytać, a jest ich bardzo wiele, w sumie z tych, które zostały wydane w polsce to tylko 3 mi do kolekcji brakuje, ale od 3 lat na nie poluje, może kiedyś mi się uda od kogoś odkupić, bo niestety w druku ich nie dostanę 


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: książka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2009, 02:47:15 pm »
Dokładnie. Wszystkie ksiazki Tolkiena, to dobre książki ;).

Coś, co ma też świetny klimat? Moim zdaniem Salvatore pisze świetne książki. Począwszy od Ojczyzny i to bym Ci polecał.
Prepare for unforeseen consequences...


Odp: książka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2009, 03:41:21 pm »


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: książka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2009, 03:54:42 pm »
A ja polecam serię(quatrologię?) "Dziedzictwo" autorstwa Christophera Paoliniego, czyli "Eragon", "Najstarszy", "Brisingr" i czwartą, niewydaną jeszcze książkę. Choć filmem na podstawie pierwszej książki nie można się nawet podetrzeć, bo aż kłuje, to oryginał (i reszta serii) jest naprawdę warty kupienia.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2009, 07:57:06 pm »
Wiedzmin - obowiazkowe....
Harry Potter - pierwsze czesci owszem byly pisane strasznie dziecinne ale w koncowych robi sie ciekawiej, w kazdym razie nie zwazajac na opinie innych mi sie podoba
Tolkien - jesli ktos nie zna.... na stoooooooooooooooos
Eragon - tez calkiem spoko chociaz... cos mi w tym nie gra ale czyta sie przyjemnie..
A teraz pozycje ode mnie
Piotr Patykiewicz "Zły Brzeg" jesli zainteresuje was tak jak mnie polecam kontynuacje "Odmieniec" a jesli bedziecie chcieli wiecej czesc trzecia -  "Rajskie Zorze" - gosciu ma swietny styl wg. mnie, czyta sie bardzo przyjemnie
i jescze drugie to moze jedna ktore przeczytalem ostatnio...
"Zawód Wiedźma" - dosyc fajnie napisane, smiechowe...

Te które wymienilem wyżej polecam jeśli spodoba się wiedźmin..


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:24:37 pm »
Ursula Le Guin i jej cykl opowieści z Ziemiomorza. Ja czytałem tylko "świat Rocannona" i choć na początku był dziwny (specyficzny świat) to później sie rozkręcił nie dając odejść od książki

Ostatni też przeczytałem Strony Bólu Traoya Deninnga i uważam że to jest chyba najlepsza książka osadzona w świecie planescape torment. Oczywiście jest jeszcze trylogia ale ona jest bardziej przygodowa a "Strony..." dają do myślenia tak jak gra i po przeczytaniu jeszcze człowiek długo myśli o tym co dopiero przeczytał. Bo oczywiście książka Udręka raya i valeria valesse nie powinna być nawet brana pod uwagę.

Do Drizzta zbieram się od dłuższego czasu ale nie mam czasu.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2009, 03:58:05 am »
Dokładnie. Wszystkie ksiazki Tolkiena, to dobre książki ;)

Piszesz o książkach ojca czy opracowaniach syna ??

Tolkien nie zdążył napisać wszystkich książek. Część jest opracowana przez Jego syna na podstawie notatek i rękopisów.
Które dokładnie jest napisane w biografii Tolkiena.
Idzie to też zauważyć czytając porównując styl jak i język. Tolkien pisał bardzo ciężkim językiem natomiast opracowania syna miały być bardziej przystępne choć i tak starał się on zachować styl ojca. Porównując np Silmarillion do Trylogii stwierdzam że chłop przesadził bo czytając Silmarillion naprawdę idzie sobie język połamać i jeszcze ciężej jest ta książka napisana niżby sam Tolkien ją pisał.

Aby nie być gołosłownym to co napisał i wydał sam Tolkien
http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Ronald_Reuel_Tolkien

A tu opracowane i wydane przez syna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Christopher_Tolkien



  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2009, 05:59:08 pm »
O tych napisanych przez ojca, jednakże te, które dokończył jego syn też nie są złe.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 300

  • Pochwał: 1

  • Son of Sam :P
Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:45:36 pm »
syn pisze ksiazki na podstawie ojca notatek tylko wtedy gdy mu sie kasa konczy :P

polecam sage Dragonlance... hmm Cykl opowiesci z ziemiomorza jak najbardziej :), aha i oczywiscie ksiazki z serii Przygód Niecnych Dżentelmenów zaczynajace sie od "Kłamstw Locke'a Lamory" Scotta Lyncha to juz w ogóle :) na razie sa 2 czesci z 7 ale naprawde warto :)... hmm Polecam takze sage Kroniki II Kregu Ewy Białołęckiej... zaczynac mozna od 1 Ksiegi Naznaczeni Błękitem (która została podzielona na 2 księgi opowiadające historie bohaterów później "Kamień na Szczycie" i ostatnia póki co książka "Piołun i Miód" także są warte przeczytania :) można także zacząć od książki Tkacz Iluzji ale jak kto woli :)
W oczekiwaniu na przyszłość :)

http://antilus.mybrute.com


  • Wiadomości: 57

  • Pochwał: 3

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2009, 10:20:55 pm »
Jeżeli chodzi o książki fantastyczne to obowiązkowo (nie wiem czemu przez wszystkich pomijana) saga Franka Herberta "Diuna"
-Diuna
-Mesjasz Diuny
-Dzieci Diuny
-Bóg Imperator Diuny
-Heretycy Diuny
-Diuna:Kapitularz
Conan też był fajny. LotR bardzo dobry.
Z innego rodzaju książek polecam:
Trylogie Roberta Ludluma o Jasonie Bournie (najnowsze filmy to zjebana niedoróbka oryginału z lat 80)
-Tożsamość Bourne'a
-Krucjata Bourne'a
-Ultimatum Bourne'a
Wg mnie bardzo dobra książka to "Dywizjon 303" choć nie pamiętam autora.
Moim zdaniem Harry Potter przez dwie może trzy części był pisany tylko z pomysłow autorki, a później uległa pieniądzom i naciskom ze strony pracy i wydawnictwa. Przykładowo ironiczne i głupie wydaje mi się przeżycie Harrego w ostatniej części kiedy jeszcze w piątej umierał gdy Dombleudor (chyba tak się nie pisze) :) starał się zabić Voldemorta.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2009, 03:54:29 am »
(...)Wg mnie bardzo dobra książka to "Dywizjon 303" choć nie pamiętam autora.
(...)

Arkady Fiedler

(...)Przykładowo ironiczne i głupie wydaje mi się przeżycie Harrego w ostatniej części kiedy jeszcze w piątej umierał gdy Dombleudor(...)
Weź Ty jeszcze raz przeczytaj książkę, albo przynajmniej tą scenę...

A co do książek:
Mam wiele ulubionych, ale wymienię tylko kilka.
Oczywiście Władca Pierścieni w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej (inne to badziew)
Oczywiście Wiedźmin
Oczywiście Diuna
Trylogia o korsarzu Janie Martenie (Czarna Bandera, Czerwone Krzyże i Zielona Brama)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 57

  • Pochwał: 3

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2009, 09:24:06 am »
(...)Weź Ty jeszcze raz przeczytaj książkę, albo przynajmniej tą scenę...(...)
.
Skoro tak mówisz to tak zrobię.W sumie czytałem Harrego już bardzo dawno temu i mogło mi się coś pomieszać. Ale nie zaprzeczysz chyba, że czasami się wydawało się jakby J.K. Rowling chciała uśmiercić Harrego. W sumie zły jestem za to,że go nie uśmierciła, bo to moje ulubione zakończenia kiedy główny bohater ginie  :P


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2009, 12:49:45 pm »
Heheh tia.
A co do książek, to jeszcze jedną trylogię mogę polecić. Pod choinkę dostałem kasę. Poszedłem do EMPiKu i zaciekawiła mnie "Gildia Magów".  Bez większego przekonania zacząłem czytać. A następnego dnia poszedłem i dokupiłem resztę - "Nowicjuszka" i "Wielki Mistrz".
Gorąco polecam :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2009, 09:08:56 pm »
Heheh tia.
A co do książek, to jeszcze jedną trylogię mogę polecić. Pod choinkę dostałem kasę. Poszedłem do EMPiKu i zaciekawiła mnie "Gildia Magów".  Bez większego przekonania zacząłem czytać. A następnego dnia poszedłem i dokupiłem resztę - "Nowicjuszka" i "Wielki Mistrz".
Gorąco polecam :)

Pozdrawiam

W empiku czytałem opis tej książki. Niezbyt mnie przekonał... Faktycznie jest warta kupienia?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2009, 09:31:54 pm »
podobno niezła

a ja polecam (też trylogie, lulz) Kłamcę Jakuba Ćwieka.
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Literatura] książka
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2009, 11:16:03 pm »
No powiem tyle, że Gildię Magów przeczytałem w jeden dzień (i noc - do 4 rano :)
Wiadomo, że kwestia gustów - jednym się spodoba, innym nie.
Tak jak mi nie podchodzi zupełnie Świat Dysku - Terry Pracheta, tak zachwalana przez innych. Owszem, pomysł niezły, ale pomysł to nie wszystko.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;