Witaj
Gość

Wątek: Nagrywarka!  (Przeczytany 2212 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Nagrywarka!
« dnia: Kwiecień 07, 2008, 06:45:04 pm »
No więc! Kupuję sobie komputer. W komputroniku. 2GB RAMu, procek Athlona X2 5400+, płyta główna Asusa M2N32 Deluxe (nVidia 590 SLI), zasilacz Chefteka 500W,  obudowa Thermaltake'a (M9 black z oknem), te sprawy. ^^ Problem w tym, że wyrzucili z oferty mą wymarzoną nagywarkę (:P), tak więc potrzebuję czegoś, co dorówna temu komputerowi. Tak w okolicach stu, stu pięćdziesięciu złotych, DVD-RW z LightScribe. Co byście polecili? Jakiś konkretny model, firma? Ofc chodzi mi tylko o linki do www.komputronik.pl ... Dzięki bardzo.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2008, 06:51:12 pm »
HATE ME MOAR!


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2008, 07:20:55 pm »
http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/DVD_RW_/_DVD_RW/Asus/technologia_LightScribe/Asus_DVD_/_RW_DRW_1814BLT_LightScribe_bulk_black_Serial_ATA_/pelny,id,38828/
Ta jest w pyte :) Komunikacja przez SATA, co jest chyba najlepszym rozwiązaniem teraz :)
Cytuj
Gdy podłączyłem nagrywarkę do komputera i włożyłem płyte to zaczęła chodzic jak TRAKTOR ... bardzo sie zawiodłem na komputroniku ponieważ był to mój pierwszy zakup i już są jakieś problemy ... stąd moja ocena ... MUROWANE 1 !!!
Cytuj
Jestem zawiedziony. Wcześniej miałem praktycznie nową nagrywarkę Samsunga, zmieniłem na Asusa, gdyż musiałem kupić napęd na SATA. Po uruchomieniu szok - napęd dość głośny, szczególnie mechanizm podawania płyty - dźwięki są aż niepokojące. Ponad to nie czyta niektórych płyt (Samsung czytał bez problemu), a jakby tego było mało, płyty po wyjęciu z niej najzwyczajniej... śmierdzą... spaloną elektroniką...

:P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 02:19:49 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2008, 07:26:29 pm »
Jak się trafi popsuty model to się wymienia na nowy. Po to jest gwarancja. A jak się nie chce kupowac czegos i potem oddawac na gwarancje, to sie dokłada troche pieniedzy i zamiast Asus'a bierze się Plextora :P
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2008, 07:31:56 pm »
Cytuj
Athlona X2 5400+
Czemu akurat ten procek? Radzę byś wziął :


Intel Core 2 Duo 2,2 (sam go mam i jest świetny)

Intel Core 2 Duo 2,4   ( 40 zł różnicy od 2,2)


Jak dla mnie i radze żebś zainwestował w intela... Masz  2x więcej cache, są oszczędne i charakteryzują się niewielkim wydzielaniem ciepła, częstotliwość taktowania magistrali ( 2x więcej = większa wydajność )



Zasilacz wystarczy 400 :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 08:32:42 pm wysłana przez System »
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2008, 07:35:02 pm »
400 renomowanej firmy :]
Lineage 2 Classic EU


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2008, 07:57:20 pm »
Zamiast Athlona(jakbym już chciał AMD) to bym wział 5000+ BE. A to dlatego, że łatwo z takim prockiem przełamac wewnętrzne bariery u niektórych do podkęcania. Odblokowany mnożnik bardzo dobrze na to wpływa.
A to, czy hmm, Intel czy AMD. Zależy ile ma się pieniędzy i jakie preferencje...ale jestem w stanie stwierdzic, że do 500PLN AMD ma bardzo dobre procki z ogromnym potencjałem. Raczej pod wgzlędem wydajnośc/opłacalnośc jest to samo.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2008, 09:33:47 am »
producenci oprogramowania kieruja sie w strone intela tak jak to ma miejsce w tej chwili z kartami graficznymi gdzie wiekszosc gier juz na starcie pierwsze co pokazuje to logo Nvidia i juz wiadomo dlaczego gf> rododendron  :oops: i z intelem i amd jest podobnie, wiekszosc oprogramowania lepiej wspiera produkcje intela


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:19:11 pm »

Jak się trafi popsuty model to się wymienia na nowy. Po to jest gwarancja. A jak się nie chce kupowac czegos i potem oddawac na gwarancje, to sie dokłada troche pieniedzy i zamiast Asus'a bierze się Plextora :P
Nie lubię oddawać czegokolwiek nowego na gwarancję, ale mówiłem: sto, sto pięćdziesiąt złotych, nie czterysta :P


Cytuj
Athlona X2 5400+
Czemu akurat ten procek? Radzę byś wziął :


Intel Core 2 Duo 2,2 (sam go mam i jest świetny)

Intel Core 2 Duo 2,4   ( 40 zł różnicy od 2,2)


Jak dla mnie i radze żebś zainwestował w intela... Masz  2x więcej cache, są oszczędne i charakteryzują się niewielkim wydzielaniem ciepła, częstotliwość taktowania magistrali ( 2x więcej = większa wydajność )



Zasilacz wystarczy 400 :)
Zasilacz nie wystarczy 400, bo zamierzam złożyć SLI :p

Co do procka, pozostanę jednak przy AMD. Jednym z powodów jest płyta główna, którą zamierzam włożyć i na której buduję kompa (wspiera ona również AM2+ i 'ciekawsze' RAMy, niż jest to napisane w opisie).

No ale never mind, my tu o prockach, a temat jest zupełnie inny ^^ Kto co myśli o nagrywarkach?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 02:30:50 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: -2

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:32:17 pm »
na takim zasilaczu nie zrobisz SLi ;]


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:37:29 pm »
na takim zasilaczu nie zrobisz SLi ;]
Na markowym 500? Z certyfikatem nVidii SLI?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:56:06 pm »
http://pclab.pl/art24720.html

Przetrzyma i w trójkącie :)
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2008, 07:20:35 pm »
System. Nagrywarkę chcę, nie zasilacz. :P Ale i tak może rzeczywiście ten 500W za słaby jest. No, ale znów przypominam, nagrywarka. :D

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2008, 07:58:53 pm »
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Nagrywarka!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2008, 03:33:02 am »

Jak się trafi popsuty model to się wymienia na nowy. Po to jest gwarancja. A jak się nie chce kupowac czegos i potem oddawac na gwarancje, to sie dokłada troche pieniedzy i zamiast Asus'a bierze się Plextora :P
Nie lubię oddawać czegokolwiek nowego na gwarancję, ale mówiłem: sto, sto pięćdziesiąt złotych, nie czterysta :P


Cytuj
Athlona X2 5400+
Czemu akurat ten procek? Radzę byś wziął :


Intel Core 2 Duo 2,2 (sam go mam i jest świetny)

Intel Core 2 Duo 2,4   ( 40 zł różnicy od 2,2)


Jak dla mnie i radze żebś zainwestował w intela... Masz  2x więcej cache, są oszczędne i charakteryzują się niewielkim wydzielaniem ciepła, częstotliwość taktowania magistrali ( 2x więcej = większa wydajność )



Zasilacz wystarczy 400 :)
Zasilacz nie wystarczy 400, bo zamierzam złożyć SLI :p

Co do procka, pozostanę jednak przy AMD. Jednym z powodów jest płyta główna, którą zamierzam włożyć i na której buduję kompa (wspiera ona również AM2+ i 'ciekawsze' RAMy, niż jest to napisane w opisie).

No ale never mind, my tu o prockach, a temat jest zupełnie inny ^^ Kto co myśli o nagrywarkach?
Płytę z sygnaturki sprzedam tanio. Dobra do OC, obsługuje AM2+ i ramy na 800mhz. Więc chyba raczej wszystko co trzeba :)
HATE ME MOAR!