Witaj
Gość

Wątek: Telefon muzyczny  (Przeczytany 2805 razy)

  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: -1

Telefon muzyczny
« dnia: Listopad 03, 2009, 04:33:14 pm »
Niedługo mam zamiar sobie kupić nową komórkę i tak się zastanawiam nad telefonami muzycznymi. W gre wchodzą SE i Nokie, żadnych LG, Sagem (broń boże tylko od tego -_-'a), ani Samsungów nie chce.

EDIT.
Zastanawiałem się nad SE W715, co myślicie o tym telefonie ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 05:19:20 pm wysłana przez MaaRcin »
Soul: warn za orazek, który widniał w tym miejscu


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2009, 06:44:59 pm »
bierz nokie 5800 wal se to shit jest jakich mało


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2009, 08:15:00 pm »
sprzedam 5800!
Nówka!
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2009, 08:24:47 pm »
Ja juz bym wolal 5730, ekrany dotykowe smierdza kupa !
new future.


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2009, 08:31:31 pm »
bierz nokie 5800 wal se to shit jest jakich mało

jakies argumenty anime fanboiu?


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2009, 08:50:55 pm »
iphone - masz w nim ipoda, masę fajnego softu, funkcjonalność i niezawodność :) Jak nie masz w planach rzucać telefonem w kogoś to polecam.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2009, 10:21:57 am »
iphone - masz w nim ipoda, masę fajnego softu, funkcjonalność i niezawodność :) Jak nie masz w planach rzucać telefonem w kogoś to polecam.
Zapomniałeś dodać o darmowych fajerwerkach... Kilka już wybuchło :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: -2

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2009, 02:01:04 pm »
5530 lub 5800(wiekszy ekran,3g,wbudowany gps,starszy procek)  :D


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: -1

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2009, 02:56:53 pm »
Pheonix, jak uważam SE za najlepsze komórki, razem z nokią. Miałem bodajże trzy telefony z SE i dalej wszystkie działają, a mi dosyć często lecą różne przedmioty z rąk :) . Nokie 5800 i 5530, wyglądają na fajne, a jakieś SE byście poradzili ? :)
Soul: warn za orazek, który widniał w tym miejscu


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2009, 04:49:10 pm »
iphone - masz w nim ipoda, masę fajnego softu, funkcjonalność i niezawodność :) Jak nie masz w planach rzucać telefonem w kogoś to polecam.
Zapomniałeś dodać o darmowych fajerwerkach... Kilka już wybuchło :)

Pozdrawiam

No bez przesady.. a slyszales o samozapalajacych się nokiach? imo to dzieło szatana.


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2009, 05:18:43 pm »
bierz nokie 5800 wal se to shit jest jakich mało

jakies argumenty anime fanboiu?

tak. nie raz używam modeli w których menu(i te mega graficzne bajery działają jak u mnie crysis czyli w ogóle) chodzi wolno a  i parę razy widziałem se który sam z siebie po prostu padł(podobno najlepsze modele)
a 1 nokie miałem 4 lata działa do dziś...
dzięki temu wyrobiłem sobie zdanie o tych telefonach


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: -1

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2009, 02:46:29 pm »
bierz nokie 5800 wal se to shit jest jakich mało

jakies argumenty anime fanboiu?

tak. nie raz używam modeli w których menu(i te mega graficzne bajery działają jak u mnie crysis czyli w ogóle) chodzi wolno a  i parę razy widziałem se który sam z siebie po prostu padł(podobno najlepsze modele)
a 1 nokie miałem 4 lata działa do dziś...
dzięki temu wyrobiłem sobie zdanie o tych telefonach
Ja mialem kilka telefonow se i tak jak pisalem, dzialaja do dzisiaj. Nie mam do nich zadnych, zastrzezen, wrecz przeciwnie same superlatywy :) .
Soul: warn za orazek, który widniał w tym miejscu


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2009, 03:08:47 pm »
Ja mam Nokie 5800 i sobie chwale, w zestawie masz kartę 8 GB, wiec od razu możesz wrzucić trochę mp3 xD wygląda dobrze, ekran dotykowy bez zarzutów pare razy miała też bliskie spotkanie z glebą i żadnych uszkodzeń nie widać, ale dokup parę rysików bo łatwo zgubić  :)
"Przeważnie zachowuje się poważnie ..."


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2009, 03:37:14 pm »
Combo - Nokia 3310 + odtwarzacz mp3/4 :P Batka w kom. i tak często b. szybko pada, imo nie warto.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: -1

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2009, 05:07:25 pm »
Combo - Nokia 3310 + odtwarzacz mp3/4 :P Batka w kom. i tak często b. szybko pada, imo nie warto.
Nokie 3310 ma mój tato, to nie chce odgapiać. Swoją drogą świetna komórka, szczególnie mnie urzekły szeroko rozstawione przyciski klawiaturki (?) dla moich wielkich i nie zręcznych paluchów :) .

Verioz, a jak z baterią ? Długo trzyma ? Ile można słuchać muzyki, zanim się bateria wyczerpie ?
Soul: warn za orazek, który widniał w tym miejscu


  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2009, 05:19:26 pm »
SE w200i + zajebiste słuchawki.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: -1

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2009, 07:13:46 pm »
Dobra, to inaczej się zapytam :P . Dobry telefon, niekoniecznie muzyczny. Nokia, albo SE :) .
Soul: warn za orazek, który widniał w tym miejscu


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2009, 07:18:00 pm »
Z baterią nie jest źle, w każdym bądź razie nie narzekam a muzyki słucham b.dużo. Dokładnie to jest mi ciężko określić, w sumie mogę zrobić test ile wytrzyma słuchania muzyki bez ładowania, tak czy tak to polecam sobie dokupić ładowarkę samochodową  :P


Edit: Nokia E75 jak dużo piszesz sms'ow i korzystasz z neta, lub HTC Magic - miałem ostatnio takiego w rękach i całkiem fajnie się to obsługuje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2009, 07:20:10 pm wysłana przez Verioz »
"Przeważnie zachowuje się poważnie ..."


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2009, 08:51:42 pm »
tak. nie raz używam modeli w których menu(i te mega graficzne bajery działają jak u mnie crysis czyli w ogóle) chodzi wolno a  i parę razy widziałem se który sam z siebie po prostu padł(podobno najlepsze modele)
a 1 nokie miałem 4 lata działa do dziś...
dzięki temu wyrobiłem sobie zdanie o tych telefonach

To ja ci powiem że SE używam od 3 lat i ani razu nawet się nie zaciął :P Nokie miałem też 3 lata i było podobnie, to wszystko zależy od szczęścia mogę kupić nokie i może się zdupić, mogę kupić jakiś shit a będzie chodziło kilka lat :D




  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 06, 2009, 10:15:45 am »
Może i jestem staroświecki ale ja tam uważam że jeżeli nie używasz w telefonie nawigacji to tak przebajerowane telefony z ekranem dotykowym i innymi duperszmitami jak 5800 czy 5530 to zbędny wydatek i lans. No ale wiem że ludzie lubią się lansować więc to tylko moje osobiste zdanie.

Jeżeli chodzi o telefon muzyczny to ja się kiedyś zakochałem w nokii 5210 i wciąż uważam że jeżeli chdzi o design to jest przezaj'-_-sta. Ale nie kupiłem jej, a dlaczego? Bo w prezencie na urodziny od dziewczyny dostałem najfajniejszą mp3ójkę świata Sansa Clip 2 GB + słuchawki Philips SHE 9500. Jestem MEGA zadowolony a do dzwonienia mam starego samsunga SGH E570 - działa 7dni podczas normalnego użytkowania oraz 4-5 podczas intensywnego dzwonienia  ani razu podczas swojej kilkuletniej historii się mi nie zawiesił więc po co mi bajery? Sansa natomiast jest wielkiości pudełka od zapałek(przekrojonego w grubości na pół), ma 3 kolorowy mały ekranik ale za to gra wyśmienicie bateria trzyma 12-13h i jak dla mnie zajefajnie wygląda. Zresztą poczytaj opinie w internecie. Bardzo mnie ciekawi ile wytrzymują na baterii te nokie muzyczne
Ale moja opinia może być nieobiektywna, nie miałem nigdy takiego wybajerowanego telefonu a jedynie się czasem takimi bawiłem.

PS. Co prawda przedkładam użyteczność ponad resztę ale co do tej nokii 3310 to już lekka przesada :P W tej nokii jest jedno z najbardziej archaicznych menu z jakimi się spotkałem. Miałem siemensa A52 i z tego co pamiętam był o niebo lepszy w obsłudze. Do tego jak włożyłem kartę angielską to nie wyświetlał wielu opcji, trzeba było obsługiwać go "z pamięci". No ale jak już ktoś się do niej przyzwyczaił...
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2009, 10:47:36 am wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2009, 02:36:18 pm »
Odtwarzacz może i jest dobry, ale dla mnie o wiele praktyczniejsze jest noszenie komórki + ewentualnie słuchawek, niż dwóch rzeczy. 5800 Prze bajerowana? Może, ale jak dla mnie nie za bardzo, bo nawigacja się przydaje, wszystkie użyteczne aplikacje też, nie mówiąc już o dostępie do internetu. Mówisz ze odtwarzacz dobrze gra, nokia też, do tego możesz kupić jakieś kozackie słuchawki co da zajebisty efekt. No i wreszcie sprawa pamięci - w 5800 masz w zestawie kartę 8 Gb, czyli 4x tyle co w tym odtwarzaczu, w każdym momencie możesz zmienić na inną. Jeżeli chodzi o trzymanie baterii to nokia gra od 11h na słuchawkach, max volume i zostało jeszcze pół baterii. Jeżeli chodzi o ekran dotykowy to już mówiłem, że nie ma z nim żadnych problemów, osobiście dobrze mi się go obsługuje.


Jak rozpatrujesz nie tylko telefony muzyczne, a szukasz np. prostego, eleganckiego, to polecam Nokie 8800   :) Trochę kosztuje ale jeżeli telefon często Ci spada itd to idealna opcja chyba, tytanowa obudowa robi swoje xD kumpel miał taką, rzucał sobie o ziemie, ściany itd  :P żadnego śladu. Raz wpadła mu do rzeczki w jakiś muł, wyłowił ją po ok. 15 minutach, po wysuszeniu był tylko jakiś mały problem z głośnikiem który naprawili na gwarancji. Jak lubisz się lansować to tez dobry wybór bo wygląda jak dla mnie kozacko, no i w razie czego to rzucasz nią po ziemi i reszcie "szczena opada" xD
"Przeważnie zachowuje się poważnie ..."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2009, 03:16:49 pm »
Cytuj
dla mnie o wiele praktyczniejsze jest noszenie komórki + ewentualnie słuchawek, niż dwóch rzeczy
No właśnie o to chodzi. Jeden lubi gruszki drugi pietruszki. Dlatego np wiele osób pieje z zachwytu nad amarokiem (linuksowym winampem tylko lepszym) a ja tam wolę foobar2000+UI Columns.
Cytuj
bo nawigacja się przydaje
Jeżeli miałbym już kupić taki telefon to właśnie głównie ze względu na nawigację.
Cytuj
nie mówiąc już o dostępie do internetu
Tego z deczka nie rozumiem bo nigdy nie korzystałem z neta przez komórkę. Czy kupując taki telefon mamy internet za darmo? Bo ja myślałem za to się płaci (i to dość nie mało).
Cytuj
No i wreszcie sprawa pamięci - w 5800 masz w zestawie kartę 8 Gb
O tak, tu masz zupełną rację. To jedyna rzecz której mi w mp3 brakuje. Może nie tyle "brakuje" bo choć nie jest to uciążliwe bo i tak wywalam coś co już jest stare i nigdy mi się do końca nie zapełnił ale obsługa kart pamięci niewątpliwie byłaby dużym plusem.

Inna sprawa o której nie wspomniałem to fakt że przy używaniu mp3 trzeba mieć telefon na wibracji bo nie usłyszymy dzwonka. Ale dla mnie to normalka bo i tak nigdy nie słyszę dzwonka gdy mam telefon w kieszeni (trzymam go w pokrowcu). Natomiast mp3 w telefonie jest o wiele wygodniejsze (pauzuje odtwarzanie).

It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2009, 03:41:53 pm »
Z netem to jest tak, że jeżeli np. bierzesz telefon na abonament to możesz od razu podpisać umowę na neta, i wtedy cena jest tam zależna od szybkości, ewentualnych zniżek itd. Natomiast jeżeli masz tel na kartę (tak jak ja) to w tym wypadku najlepiej jest wykupić sobie po prostu pakiet, np. w plusie jest tak, że pakiet 27mb transferu kosztuje 5 zł, wystarcza mi to na około miesiąc, więc nie jest to takie kosztowne jakby się mogło wydawać.
"Przeważnie zachowuje się poważnie ..."


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Telefon muzyczny
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2009, 03:52:10 pm »
Za neta w telefonie nie płaci się dużo, teraz są fajne pakiety do wykupienia, w orange płacę 39 zł za internet - 500 mb, dużo kożystam zarówno w pracy jak i na różnych wyjazdach i nigdy nie pszekroczyłem limitu z pakietu.

Każdy kupuje telefon w zależności od tego co jest mu potrzebne. Iphona mam od ponad 2 lat i nie mam z nim żadnego problemu, gps ma bardzo ładny zasięg bez żadnych dodatków zwiększających moc gps. Bateria trzyma ładnie, w zależności oczywiście z czego się kożysta, słuchając muzyki wytrzymuje mi ok 10h - dodam że naładowanie baterii od 0 do full to ok 30 minut. Ekran dotykowy działa idealnie, jest on zrobiony ze szkła także bez żadnego zabezpieczenia nie mam ani jednej ryski po 2 latach użytkowania. Sam telefon śmiga szybciej niż mój PC-et.