Witaj
Gość

Wątek: Klawiatura do L2  (Przeczytany 8376 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Klawiatura do L2
« dnia: Styczeń 31, 2008, 05:43:12 pm »
Chciałbym sobie wymienić klawiaturę. W na razie używam jakiegoś Art'a z Media Markt za parę złociszy. Klawiatura wbrew pozorom wygodna, skok wysoki ale nie za wysoki i do tego nawet "miękkie" kalwisze. Teraz jednak chciałbym wymienić coś z przeznaczeniem do L2, więc najlepiej jak by była:

- z podświetleniem (do sesji nocnych)
- klawisze konfigurowalne w makra (nie wszystko niestety załatwiają makra w grze)
- duży plus to wyjścia przynajmniej na słuchawki (nie koniecznie na USB)
- dość wysokie klawisze
- 100zł max

ak na razie namierzyłem poniższe
1.Tracer Iluminator
2.Gembrid
3.Gembrid Iluminator
4.EASYTOUCH ET-997 INTROVERT
5.1T1 KLAW. GMB MULTIMEDIA BACKLIGHT
6.Tracer Exclusive Shine
7.Gembrid
8.Revoltec
9.BTC 6300
10. Speed-Link - Illuminated Dark Metal

Taka albo taka chyba byłaby ideałem ale ceny... :/

Szczególnie mi pasuje Tracer Iluminator bo jest tani i wyraźnie jest zaznaczone że można konfigurować przyciski. A co do reszty to nie jest w ogóle wspomniane czy taka opcja jest możliwa. Jedyną jego wadą to mogą być dość niskie jak dla mnie klawisze. Wady tej nie mają (chyba) 7 i 8 ale Revoltec to tylko wtedy gdy wszyscy wypowiadający się zgodnie stwierdzą że te tańsze klawiatury to pieniądze wyrzucone w błoto. Po prostu nie chcę takiej dużej kasy wydawać na klawiaturę. Tak sam jeżeli chodzi o 9. A 10 to w ogóle tak tylko zamieściłem jako ciekawostkę. Po prostu chce teraz wybrac klawiaturę z poświetalniem do grania z niższej półki bo na tej "półce" jak dotąd się nie przejechałem.

A może lepsze byłyby klawiatury multimedialne z konfigurowalnymi przyciskami + jakaś diodka świecąca jak TO?

Proszę o komentarze opinie i propozycje innych produktów
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2008, 04:00:10 pm »
Ja dla ciebie bym proponował link poniżej, akurat dla twoich wszystkich niemal wymagań pasuje, tylko że cena jest niemal dokładnie trzy razy wyższa...
http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logitech/Logitech_pudelkowe/przewodowe/Logitech_G15_Keyboard/pelny,id,24983/

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2008, 04:24:00 pm »
a ja polecam ta bardzo fajna klawiatura ;]

http://www.ksol.pl/klawiatura-zboard-merc-kw1nae1x1zxp01-p-2134.html

a tu znajdziesz na pewno coś fajnego są to klawiatury specjalnie do gier ;) ale podświetlane to one nie są zresztą nie wiem po co komu podświetlana :/

http://www.zboard.com/pl/Content/products.asp
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 04:27:15 pm wysłana przez leszczuu »


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2008, 04:28:07 pm »
Ja mam TRACER'a
troche inny model bez podswietlenia i musze stwierdzic ze jest bardzo dobra ;]
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2008, 04:35:18 pm »
no ja tez mam tracer'a już 2 lata nawet zalała sie kiedyś ale wszystko ok :]
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 04:37:01 pm wysłana przez leszczuu »


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2008, 05:51:21 pm »
Tez wlasnie szukam jakiejs dobrej klawiaturki do pykania:

Logitech G11



Logitech G15 refresh



Saitek cyborg keyboard



Saitek Aktion



Z-Board keyset battlefield 2152



Z-MERC stealth



dodatek Z-FANG



Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2008, 07:12:23 pm »
no te 2 pierwsze Logitecha sa calkiem calkiem ... ale reszta, no jak dla mnie za duzo przyciskow :P


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2008, 08:27:38 pm »
G15 jest swietna - moj znajomy ma takie cacko - bardzo sobie chwali,
mowil, ze ten maly LCD mozna konfigurowac - pokazuje mu znajomkow na Battlefield i Ventrilo ;).


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2008, 04:52:48 pm »
TUTAJ jeszce jest tego miodu ale wszystko trudno dostepne na polskim rynku. Widzę że jedynie G15/11 albo Razer LYCOSA lub TARANTULA w pełni spełniają moje podstawowe wymagania (podświetlenie + przyciski makro). No ale ich ceny są zabójcze.  Na dzień dzisiejszy chyba najodpowiedniejszy będzie Revoltec (8 na liscie) bo jest podświetlany, ma odpowiednio wysokie klawisze i jeszcze jest w zasięgu mojego portfela :P
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2008, 05:30:37 pm »
i cacy - nie wolno przeginac - rozsadek najwazniejszy ;)

Zastanow sie jeszcze nad ta klawiatura - nie polecam klawiatur podswietlanych w calosci,
to po pewnym czasie strasznie denerwuje, a przy wieczornym i nocnym pykaniu staje sie nieznosne.
Od klawiszy bije poswiata i wkurza ;)

Lepsze sa te w ktorych klawisze sa nieprzezroczyste - oprocz pojedynczych liter,
widzisz wtedy delikatnie podswietlone literki i "ramki" wokol klawiszy.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2008, 06:12:51 pm »
Hmmm. To jedynie SAITEK ECLIPSE II jeszcze jest w rozsądnej (choć już dla mnie wysokiej) cenie bo Speed Link (pozycja 10) ma niestety płaskie klawisze. Znalazłeś może jeszcze coś takiego jak saitek w rozsądnej cenie? Masz podświetlaną klawiaturę  w całości, czy masz namiar na opinie o takim podświetleniu?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2008, 10:08:00 pm »
nostromo n52 ftw.

sprawdzone rozwiazania dzialaja najlepiej.

klawisze maja dosyc duzy skok, bardzo fajnie mozna dopasowac wszystkie Fy pod uklad WASD, mozna wciskac dosyc duzo klawiszy i nasza zabawka sie nie blokuje. Przy odrobinie checi mozna napisac bardzo duzo roznych macr, spokojnie dzialaja auto asystujace macra, roznego rodzaju klikacze (robienie soulshotow przez noc) itd. 



Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2008, 11:12:33 am »
Hmmm. To jedynie SAITEK ECLIPSE II jeszcze jest w rozsądnej (choć już dla mnie wysokiej) cenie bo Speed Link (pozycja 10) ma niestety płaskie klawisze. Znalazłeś może jeszcze coś takiego jak saitek w rozsądnej cenie? Masz podświetlaną klawiaturę  w całości, czy masz namiar na opinie o takim podświetleniu?

Mialem podswietlana w calosci - wkurzala juz po godzinie ... moze to kwestia przyzwyczajenia - ja jednak nie moglem uzywac jej w "polmroku",
tnz. nawet przy wlaczonym przyciemnionym oswietleniu na biorku dawala taka poswiate, ze po kilkunastu minutach szlag mnie trafial.
Skonczyla w piwnicy - moj kumpel, pomimo moich przestrog probowal ja testowac - w dzien super, ale wieczorem po prostu do dupy.

W tej chwili testowalem nowa - pelne klawisze, tylko litery przezroczyste, delikatna poswiata pomiedzy klawiszami absolutnie nie przeszkadza. Jest olbrzymia roznica - szkoda tylko, ze niepotrzebnie wydalem kaske na tamta.


  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2008, 11:23:42 am »
te cale klawiatury dla graczy itd to imo zbedne bajery ^^
moze myszka dla fanow FPP to jeszcze jest jakas odmiana, ale klawiery? ;)

na nocne granie polecam mala lampke ^^
poza tym, dla oka chyba lepiej jak pokoj z monitorem jest dobrze oswietlony


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2008, 11:34:27 am »
W nocy gram zawsze z delikatnym swiatlem - masz racje - to jest najlepsze rozwiazanie,
taka klawiatura nie jest niezbedna koniecznoscia - jest to oczywiscie pewien bajer, delikatny luksusik,
i szczerze powiedziawszy bardzo fajnie sie gra majac kilka programowalnych klawiszy, a wieczorem/w nocy - delikatnie swiecace sie litery ;)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2008, 11:54:34 am »
NO to w końcu pochwal się która wybrałeś :P Co do podświetlania to także używam małej lampki. Ale ustawiona jet tak żeby dawała jak najmniejsze odbicia (nie rozswietla pokoju) bo w moim pokoju śpi także moja dziewczyna ;P . poza tym klawiaturę rozśwetla po części monitor, ale sami wiecie że czasem jak patrzycie w nocy na monitor a potem spojrzycie na klawiaturę to klawisze są nie wyraźne po przez pewien czas utrzymuje się "prześwietlenie" na oczach. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale ja tak mam.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2008, 01:32:47 pm »
Tez tak mam - ale to normalne.

Kwestie oswietlenia rozwiazalem troche inaczej - obok biurka mam lampe stojaca z dwoma zrodlami swiatla - zostawiam to swiecace do gory i przygaszam ja troche - w pokoju panuje polmrok, wszystko jest widoczne, a ani na monitor, ani na klawiature
nie pada besposrednie swiatlo.

Nowej klawiatury jeszcze nie kupilem - na razie testuje sobie klawisze kolegi, a pozniej biore troche inna od sasiada - i po sprawdzeniu bede wiedzial czego szukac.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2008, 06:07:08 pm »
Wieeem wieeem odświeżam kotleta ale wtedy nie zdecydowałem się na żadną bo ceny nie pasowały. Teraz jednak podeszły mi 2 klawiaturki za bardzo rozsądna cenę i mam dylemat bo każda z nich oferuje to czego ptrzebuje ale żadna z nich nie zawiera wszystkiego.

OCZ Elixir która stała po 85zł na allegro
Omega cassiopeia o której ludzie się dość przychylnie wypowiadają TUTAJ która była po około 55-60zł

Skłaniam się ku kasjopei bo jest tańsza a do makr mam A4 tech 738k (taka ale bez cieżarków) problem w tym że kasopeja zeszła "na pniu" i nigdzie ani w allegro ani w 2 wyszukanych sklepach już jej nie ma :/ Ponadto jeszcze napaliłem się na X7 G100 (28zł +przesyłka) ale już sam nie wiem co wybrać ^^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 11:37:47 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2008, 08:49:06 pm »
Logitechy i reszta syf, gdzie Microsofty/Razery ? :)
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:04:04 pm »
polecam razer lycosa :)
http://pclab.pl/art30581.html
rpg x5 [gh85]


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2008, 09:52:12 pm »
fck, dlaczego nie ma fajnych klawiatur z "duzym" enterem?


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:32:45 pm »
Duzy, chodzi Ci jak w tych starych, taki na wielkosc, jak 5 normalnych przyciskow :D ?

HATE ME MOAR!


Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:33:46 pm »
Duzy, chodzi Ci jak w tych starych, taki na wielkosc, jak 5 normalnych przyciskow :D ?


ta, ja na szczescie jeszcze taki mam :>


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:48:09 pm »
Czy ja wiem, dla mnie nic takiego ;p Za to jak siadam teraz na zwykla klawe, czytaj w pracowniach np jak sa z nromalnym skokiem to masakra :D Nie umiem nic pisac :D
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Klawiatura do L2
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2008, 11:05:36 pm »
jak 5 to moze nie, ale wieksze niz 2. Po prostu jestem przyzwyczajony, ze jak pisze to enter i backspace wciskam niechlujnie, dlatego wole jak sa ciut wieksze.