Witaj
Gość

Wątek: BD czy SK ?  (Przeczytany 6553 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« dnia: Grudzień 05, 2005, 05:36:44 pm »
Tak jak w temacie, kto waszym zdaniem lepszy? tych co grają tymi klasami prosiłbym o podanie taktyk w PvP i w Party, jakich przedmiotów używacie grając SK ? lepiej chodzic z mieczem i tarczą czy z mieczem dwuręcznym? kto ma wieksze szanse w Straciu ze sobą? w ogóle interesuje mnie wszystko co z tymi klasami związane wiec piszcie co wiecie. Prosilbym o uzasadnienie swoich wypowiedzi. Z gory THX.


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

BD czy SK ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2005, 06:27:26 pm »
Opcja szukaj istnieje po to aby jej używać.
Pięć stron tego teamatu powinno ci dostarczyć odpowiedzi.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 309

  • Pochwał: 9

BD czy SK ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2005, 08:10:44 pm »
Nie kumm sensu zakałdania tematów tego typu... jak można porównywać do siebie dwie zupełnie różne klasy?? BD to buffer/DD SK to tank więc na jakich podstawach można twierdzić który lepszy?? To tak jak bym napisał posta "kto lepszy SpS czy SwS, bo obydwa jasne elfy i nazwa podobna  :? " tak jak piasł przedmówca - użyj opcji SZUKAJ, dowiedz sie czegoś o obydwu klasach i sam zdecyduj.
Server: Teon
KrejziBicz -Shilen Saint 77/Blade Dancer 52+
Kathia -Warsmith 40+


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
BD czy SK ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2005, 03:43:32 pm »
A ja nie kumm pisania postów tego typu...I dlaczego klasy BD i SK są zupełnie różne??Rzeczywiście BD to buffer/DD, ale SK to tank ( niby tak, ale też nie ), DD bo zadaje duży dmg ( jest bardziej uważany za postać offensywną, niż defensywną ) a nawet można powiedzić ze to summoner. A to co napisałeś o sws i sps to żenada. Gutkek gra zapewne paulus knight'em i nie wie na co zmienić klase, więc pyta który lepszy. BD i SK mają ze sobą dużo wspólnego, każdy nie n00b o tym wie. Napewno nie jest taki głupi żeby prosic o pomoc w porównaniu Phantom Rangera i Phantom summonera,bo mają podobną nazwe...ale widać że niektórzy ludzie są.

Taka moja rada. Użyj opcji SZUKAJ i sprawdz co to jest offtop/offtopic.

Sry za offtop.


  • Wiadomości: 309

  • Pochwał: 9

BD czy SK ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2005, 12:56:02 pm »
OMG... człowieku, właśnie o to chodzi, on sam musi zdecydować czy chce grac tankiem i bardziej nastawiać sie na gre solo czy BD i większość czasu parcić. O SwS i SpS napisałem, żeby bardzij uwydatnic różnice między postaciami i uzmysłowic reszcie, że każda klasa jest inna i nie mozna mówić która lepsza (jezeli dalej nie kumasz to napisałem to z ironią)
Cytat: Arthas
Taka moja rada. Użyj opcji SZUKAJ i sprawdz co to jest offtop/offtopic.

Sry za offtop.

Natomiast tego fragmentu tekstu nie czaje o co Ci chodzi i do kogo piszesz...
Server: Teon
KrejziBicz -Shilen Saint 77/Blade Dancer 52+
Kathia -Warsmith 40+


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2005, 01:10:56 pm »
Ja bym wybrał BD. SK to niby tank ale ma mało hp, a defa ma troche więcej niz BD(biore pod uwage równy lvl i armor). BD ma własne buffy i większy dmg dlatego zyskuje przewage nad SK, BD ma również ultime defense na 1 lvl, to kolejny plus.
Serwer Infinty\Shadow
Level   6x\7x
Klasa   TH\HE


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 1

BD czy SK ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2005, 01:18:12 pm »
jc.K hahah czy wiesz co mowisz . Przewaga HP jest nie duza 200 hp ale za to jaki jest SK .Cubiki ,lighting streak , duzy p.def czy to nic BD nie masz nawet sznas Masz szanse na wszystkich z lighting streak i cubikami kazdy dla ciebie stoji otworem i jest latwy do zabicia jesl ichcecie miec dobrego buffera bierzcie BD ale jesli chcecie byc dobrzy w PvP i miec przyjemnosc z gry bierzcie SK .lighting streak -najlepszy stun w tej grze ( najprawdopodobniej ) i trzyma bardzo dlugo na bobach cos kolo 30 - 45 sec wystarczy zeby moba rozpiepszyc .
Cubici - jeden sluzy do zmniejszenia szybkosci ataku przeciwnika , p.def itp 2. do zabrania HP i dania tobie dodatkowo SK ma 2 drainy + cubic czyli 3 drain energy i leech (cos tam) 3. Zararza poisonem
Ultimka jest na 2 lvl do 58 lvl SK to wymiatacz na pvp dlugo trzyma jak sie umie nim grac i sie ma szczescie to sie z kazdym wygra
nick: GOGETTOPL
rasa : Mroczny elf
klasa : Blade Dancer

nick: volvereyne
ras


  • Wiadomości: 309

  • Pochwał: 9

BD czy SK ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2005, 01:58:13 pm »
No i delikatna wymiana zdań na temat kto lepszy kończy się podawaniem zalet i wad każdej klasy co udowadnia, że mam racje twierdząc że BD i SK to dwie zupełnie różne postacie.
Tylko delikatne sprostowanie, otorz lighting strike, to nie stun, a paraliz, efekt praktycznie ten sam (tylko dłuższy) ale jest różnica- czy stun wchodzi zależy od współczynnika CON, a paraliż od MEN 8)
Server: Teon
KrejziBicz -Shilen Saint 77/Blade Dancer 52+
Kathia -Warsmith 40+


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
BD czy SK ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2005, 10:27:07 pm »
Sila lightning strike(czy wejdzie) zalezy od m.atk.

Cytuj
Ja bym wybrał BD. SK to niby tank ale ma mało hp, a defa ma troche więcej niz BD


Jak 1,5k defa to lekka roznica to ja mam problemy z matma...


  • Wiadomości: 309

  • Pochwał: 9

BD czy SK ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:01:24 pm »
Od M. attacku zależy patrząc od strony SK, natomiast ze strony ofiary zależy od MEN - pisze w oparciu o PrimaGuide, officjalny podręcznik do l2 :)
Server: Teon
KrejziBicz -Shilen Saint 77/Blade Dancer 52+
Kathia -Warsmith 40+


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:39:51 pm »
chodzilo mi o to ze SK ma malo hp jak rowniez BD, a nie ze miedzy hp SK i BD jest kolosalna roznica, wg mnei BD jest lepszy od SK i wygra w starciu SKvsBD. swoim TH majac 58 lvl kladlem na glebe SK 60+, ja mialem zubei seta i dark screamera +focus, a oni doom seta i damascusa, wiec roznica w sprzecie jest. z BD jest trudniej gdyz szybko bije swoimi dualami i nie wytrzymywalem za duzo, ale tez z nimi wygrywalem :p
Serwer Infinty\Shadow
Level   6x\7x
Klasa   TH\HE


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
BD czy SK ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2005, 12:13:03 am »
Bo na daggera trzeba miec sposobik a nie spamowac ss i tylko na wstepie dac draina.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2005, 01:49:55 am »
widocznie napotkalem takich bez sposobu na daggera, a szkoda  :/
Serwer Infinty\Shadow
Level   6x\7x
Klasa   TH\HE


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
BD czy SK ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2005, 09:32:15 pm »
Cytat: Jancia
OMG... człowieku, właśnie o to chodzi, on sam musi zdecydować czy chce grac tankiem i bardziej nastawiać sie na gre solo czy BD i większość czasu parcić. O SwS i SpS napisałem, żeby bardzij uwydatnic różnice między postaciami i uzmysłowic reszcie, że każda klasa jest inna i nie mozna mówić która lepsza (jezeli dalej nie kumasz to napisałem to z ironią)


Właśnie że można mówić która klasa jest lepsza...np. porównując DA i Paladyna wiadomo że DA jest lepszy. Rozumiem że niedorzeczne jest porównywać maga i woja, ale nie dwóch magów czy dwóch wojów.
Zgodze się z tym że Gutek sam powinien zdecydować sie kim będzie grać...ale on w tym temacie nie każe nam decydować za niego, tylko pomóc mu w wyborze.
Taka jeszcze jedna uwaga, obie te klasy nastawione są raczej na party, to co napisałeś "grać tankiem i bardziej nastawiać się na solo" to głupota, chyba się z tym zgodzisz.

P.S. Co do offtopicu, to ja go naisałem, ty go napisałeś i ja go teraz pisze...Offtop czyli co ma piernik do wiatraka, Gutek pyta kto lepszy, a my sie kłócimy czy jest sens zakładania takich tematów.


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 1

BD czy SK ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2005, 08:42:35 pm »
dagerem to inna klasa a dagger to klasa opart glownie na fuksie i modlitwach wejdzie czy nie wjedzie nie mozna mowic ze daggerem rozwalilo sie szybciej ta klase niz ta bo BD moglo wejsc deadly blow 1 raz a SK 3 i na tym jest roznica dagger to klasa tak oparta na szczesciu ze az szok :)

Troche inaczej jest z magami to troche jest katarga SK . BD jest bardz dobry na magow duzy DMG na 66 dance na antymagie ( powiedzmy ) i jest niezly ale jak wiemy SK jak i BD maja magic resitance czyli 2 dobre klasy na maga .Duzo magów mowi po meczu ze BD odebral im znacznie wiecej zycia a SK mniej to jest prawada duzo ludzi robi blad kladac na SK duele ktora sa mu potrzebne jak wrzod na d.... Jak widze SK z duelami na arenie to widomo ze juz po meczu . Duzo oslub mowi ze BD jest partowski i trudno jest mu Solo w przeciwnienstwie do SK ja gralem obiema klasami i wiem ze duzo szybciej mimo na cubici expi sie BD niz SK . BD sam radzi sobie bardzo dobrze a nawet w porownaniu na exp lepiej niz w party . Duzy DMG moze troche slaby .pdef ze wzglendu na brak Havy armor mastery +40 ale i tka czy siak BD jest fajna postacia do expienia i bardzo przyjemna .
nick: GOGETTOPL
rasa : Mroczny elf
klasa : Blade Dancer

nick: volvereyne
ras


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2005, 05:01:11 am »
Mam 40 lvl na dragonie... czy robiąc qest na Dark Gladiator W Giran c.t w rzeczywistosci robie na blade dancer ? cze na bd w innym miescie mam szukac qesta?


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2006, 02:30:01 pm »
Moim zdaniem lepszy jest oczywiscie sk jeli chodzi o pvp miedzy tymi dwiema postaciami. lecz ciezko jest powiedziedc ktory jest przyjemniejszy do pve. Najlepiej grac taka postacią ktora ci sie bardziej podoba i bedziesz miał wiecej przyjemnosci z grania( BO przecież oto chodzi no nie...) Ja osobiscie gram sk i jedynie z kim przegrywam to z  postaciami ktore miotaja dual dagerami. poniewarz taki dual ma zdosysc spory dmg i jest vszybki + skille. Wiec mój damascus niezdziala za duzo i jest klapa. Wiec na suba najlepiej wziąć AW i jestes zdrów  kupujesz soul separator robisz z niego haste do tego armor tallum i niema mocnych :P (mazenia sie spełniaja)


  • Wiadomości: 309

  • Pochwał: 9

BD czy SK ?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2006, 06:08:17 pm »
dual dagger??:| omg... z takimi szitami ciężko o równowagę w pvp, więc proponuję nie brac sobie do serca tej wypowiedzi
Server: Teon
KrejziBicz -Shilen Saint 77/Blade Dancer 52+
Kathia -Warsmith 40+


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
BD czy SK ?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2006, 10:02:41 pm »
Cytuj
AW i jestes zdrów kupujesz soul separator robisz z niego haste do tego armor tallum i niema mocnych Razz (mazenia sie spełniaja)


Jak z SK zrobi sie ST to takich sie je na sniadanie na piratach(na oficialu jak wezmiesz 1 punkt w heavy armor mastery masz pasywny dagger i archery resist) shield slam lub bash nie pamietam co on ma i stoisz jak pajac.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2006, 11:46:39 pm »
Cytat: gogetto
dagerem to inna klasa a dagger to klasa opart glownie na fuksie i modlitwach wejdzie czy nie wjedzie nie mozna mowic ze daggerem rozwalilo sie szybciej ta klase niz ta bo BD moglo wejsc deadly blow 1 raz a SK 3 i na tym jest roznica dagger to klasa tak oparta na szczesciu ze az szok :)

.


Oparta na szczesciu jak sie ja zle zrobi, duzo osob opisuje ze czesto AW nie trafia co jest nie prawda dla mnie , na poczatku tez narzekalem na toze mi postac slabo nie trafia ale po pewnym czasie i wskazowkach od ludzi z innych servow postac zmienila sie w naprawde zabojcza jak dla mnie,  dex to podstawa dla AW, bardzo dobrze opisuje AW Itachii w temacie Przyklejony: AW z czym sie zgadzam w 100%. Polecam to przeczytac.


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

BD czy SK ?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2006, 09:51:38 am »
OK gram sk mam 76 lvl ( i na suba oczywiscie aw jak cos) i powiem wam ze, z th jest latwo wygrac a co do tematuuu bd hmmm niema szans przy sk. Niestety ale tak jest chyba ze sk nieuzyje cubicow, ale to juz inna sprawa i trzeba miec 0 skilla:D zeby lac sie pvp bez cubicow chyba ze na arenie tam nieoplaca sie ich przywoływac jesli niemasz jakiegos bishopa i kolesia z buffami. Poniewaz na arenie dostajesz od kilku kolesi i zdaza sie ze zabijesz 5'ciu a zdaza sie ze ledwie wejdziesz i juz niezyjesz, bo dostaniesz od 3 th naraz a nieoplaca sie stac i regenerowac bo to trwa i trwa  lepiej zginasc bufnas sie i atakowac drainami LL LS itp itp... Ale no cuz bd przynajmniej ma jakiesz szanse z magami  i ruwne z innymi postaciami a sk dorwie go taki mag i pooooo zabawie niezdazy sie odwrucic i klapa ale niemartwie sie tym zbytnio bo sa one tak zbugowane, ze wystaczy miec na wysokim lvl maga i mozesz wyciagnac 5k dmg a raz moj kolega po subie w majestic dostal 11k- :o  to sie nazywa dmg z takimi to tylko wybrac sie na lillitha. Wiec powiem tak ze sk sie gra ciezko i wiecznie za buffami trzeba chodzic, a bd ma je wlasne  co uprzyjemnia nam gre. Ale wiekszosc kolegow ma racje najlepiej wybrac wlasna postac  taka ktora nam sie podoba, nastepnie chodzic po forum i czytac co i jak najlepszego mozna zrobic z nia i wtedy mamy szanse z kazdym oprucz zbugowanych magow ktuzy rzucaja na wszystko co sie ruszza ( nawet mrowki w trawce ktore gryza a jak wiadomo  madzy maja malo hp i sie boja:P) i wszedzie  3 magow na wysokich  lvl na arenie i pozamiatane:D


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
BD czy SK ?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2006, 02:09:06 pm »
Cytuj
Niestety ale tak jest chyba ze sk nieuzyje cubicow


SwS i BD tak sie kladzie i nie traci na cuby krysztalow :P


Cytuj
bd przynajmniej ma jakiesz szanse z magami


Ty mi wytlumacz czemu ma wieksze szanse bo tego nie kumam?

Cytuj
gra ciezko i wiecznie za buffami trzeba chodzic


Ta te buffy to:Aura Attack,Aura Defense i Defect Arrow.
A powaznie jak ty tak potrzebujesz tych buffow to SK nei jest dla ciebie chyba ze robisz go pod party(Zamiast miecza miecz dla magow) ja mialem SK na 80 i nie potrzebowalem nikogo.


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 1

BD czy SK ?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2006, 07:46:44 pm »
po 52+ nie wyobrazam sobie expa samemu

Got Rice Niguuh?!

Cytat: Goo-Get-Teaaa
NEXT time dont say ur clan rolled VC because u only rolled us with a 6vs6

but you guys had noblesse

VC status.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

BD czy SK ?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2006, 09:24:02 pm »
Bron po 61 to nadal najelpszy jest sls*tsu z SA focus, najlepiej enchantowany tak do +8 +10. Armor A grade to wlasciwe sa tylko 2 do wyboru:
Majestic Heavy
Tallium Heavy

Expowanie BD po ok 55 lvl solo na self bufach jest bardzo ciezkie. SK jest znacznie latwiej. Natomiast expowanie solo ale z bufami SE to super sprawa,  BD moze sam solowac w cat/necro bez zadnego leczenia
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
BD czy SK ?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2006, 11:41:30 pm »
Cytat: montezuma
Bron po 61 to nadal najelpszy jest sls*tsu z SA focus, najlepiej enchantowany tak do +8 +10.


Wole duo keshanberk*keshanberk + 4 z haste,do tego buffy/party z WC zamiast SE i jest naprawde pozytywnie.

W pvp BD nie umywa się do SK. Grając BD wygrywałem właściwie tylko gdy w close combat włączyłem UD a przeciwnik się nie zorientował że to zrobiłem i nie odszedł na dystans :P
[