Witaj
Gość

Wątek: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?  (Przeczytany 6609 razy)

  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« dnia: Grudzień 01, 2011, 02:53:47 pm »
Więc tak. Zaraz po przebudzeniu miałem obydwa manaburny dostępne i obydwa zostały na +10 (takie miałem wbite OE na nich), czyli nawet nie dostałem za nie tych itemków za które można kupować nowe mastery booki.
Po wykupieniu skilli stały się niedostępne (czyli wyszarzone), ale przy opisie żadnego nowego skilla nie widziałem, żeby zabierał mana burn, no i dlaczego zostało OE?
W tej chwili mam na pasku skilli wyszarzone (nieklikalne) +10 mana burn, a nie mam żadnego nowego skilla, który kradłby MP. Tak ma być, czy to bug?


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:05:49 pm »
Skille które nie są potrzebne do wymiany na nowe skille, po prostu znikają.
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:08:16 pm »
Więc tak. Zaraz po przebudzeniu miałem obydwa manaburny dostępne i obydwa zostały na +10 (takie miałem wbite OE na nich), czyli nawet nie dostałem za nie tych itemków za które można kupować nowe mastery booki.
Po wykupieniu skilli stały się niedostępne (czyli wyszarzone), ale przy opisie żadnego nowego skilla nie widziałem, żeby zabierał mana burn, no i dlaczego zostało OE?
W tej chwili mam na pasku skilli wyszarzone (nieklikalne) +10 mana burn, a nie mam żadnego nowego skilla, który kradłby MP. Tak ma być, czy to bug?

Skile na bank Ci odenchantowało, a że na pasku zostaje ikonka z tooltipem ostatniego oe, no cóż można powiedzieć, że jakiś to tam bug jest raczej kosmetyczny.... I nie, nie ma żadnego nowego skilla, który wypalałby MP, jedynie backfire się ostął.....
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:15:01 pm »
Heh dzięki... czyli w sumie taki nieprzebudzony cardi ma jednak jakąś zaletę, bo taki mb to ważny skill^^


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:17:11 pm »
mana burn vs przebudzone postacie działa baaardzo słabo i jest to strata czasu. Poza tym, co chcesz robić takim nieprzebudzonym bishem, poza tym, że mógłbyś sublime'a dawać na cały klan raz na te ++20 min?
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:32:37 pm »
mana burn vs przebudzone postacie działa baaardzo słabo i jest to strata czasu. Poza tym, co chcesz robić takim nieprzebudzonym bishem, poza tym, że mógłbyś sublime'a dawać na cały klan raz na te ++20 min?

No przecież wiem, piszę czysto hipotetycznie. Generalnie dla mnie dobrze. Dzięki wzięciu Lumi zniknęły mi mass blocki (nie wiem czy słusznie, ale pewnie i tak by nie wchodziły w przebudzonych), i jeszcze bez mana burnów jest trochę luźniej na paskach. Do tego nowe skille są sensowniejsze (np.: ten który zastąpił benediction) i generalnie wydaje mi sie, że jako całość bedzie to łatwiejsze do ogarnięcia. Więc do "znikania" skilli jestem pozytywnie nastawiony.

A co warto wziąć z pomanderów?



  • Wiadomości: 719

  • Pochwał: 3

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2011, 03:34:02 pm »
co do skilli, które pozostały, a powinny zginąć itp to nie przejmujcie sie tym i poczekajcie kilka dni. Prawdopodobnie serwer nie wyrabia, na rusku też tak było. Ja np. przebudziłem sie w tanka z swsa i powinienem mieć tylko skille pala, a po przebudzeniu miałem 1 łączone disco i bańke na disco przez 2 dni ;p
Update:
W Amber party, jego członkowie pytają się alariona czy mogą dostać passy na shogala zamiast zapytać shogala  :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2011, 04:29:29 pm »
mana burn vs przebudzone postacie działa baaardzo słabo i jest to strata czasu. Poza tym, co chcesz robić takim nieprzebudzonym bishem, poza tym, że mógłbyś sublime'a dawać na cały klan raz na te ++20 min?

No przecież wiem, piszę czysto hipotetycznie. Generalnie dla mnie dobrze. Dzięki wzięciu Lumi zniknęły mi mass blocki (nie wiem czy słusznie, ale pewnie i tak by nie wchodziły w przebudzonych), i jeszcze bez mana burnów jest trochę luźniej na paskach. Do tego nowe skille są sensowniejsze (np.: ten który zastąpił benediction) i generalnie wydaje mi sie, że jako całość bedzie to łatwiejsze do ogarnięcia. Więc do "znikania" skilli jestem pozytywnie nastawiony.A co warto wziąć z pomanderów?

Nie będzie. Do tej pory (h5) miałem na klawiaturze pobindowane w sumie 24 skille i akcje. Obecnie mam 27, a dojdzie mi jeszcze:
Mass recharge
Mass cleanse (dużo fajniejszy niż stara wersja raz na +20 min)
ten toogle, co zwiększa cast speed kosztem many
ten debuff, co dwukrotnie wydłuża czas debuffów na celu

owszem, odszedł ci z aktywnie używanych skilli: mass block (ww i shield), mana storm, mana burn (być może jeszcze o jakimś skillu zapomniałem), ale co doszło z nowych ważnych skilli, których powinieneś używać, jeżeli chcesz ogarnać healera na 100%?

Rumi mark
4 nuki (2 aoe, 2 single, w tym 1 single z odpychaniem)
recharge (wiem, że ee go miał, ale porównuje z bishopem, który miał więcej ważnych skilli od ee)
mass rech
sustain
summon life tree
summon fairy of life (wiem, że SE miał bless the blood, ale on też miał mniej skilli od bisha)
2 celki (1 miałeś, ale jej efekt był najbardziej istotny na oly, a teraz też w open pvp)
Dark devour

czyli odeszły ze 4 skille, a doszło... +12

Łatwiej? Duuużo trudniej, dlatego już wcześniej mało było ogarniających healerów, teraz jest jeszcze gorzej. 

A co warto wziąć z pomanderów?

co chcesz, bo żaden z tych skilli, nie zostanie po przebudzeniu (pomanders skills = auto unlearn, piszę tu, bo dostaję dziennie po 4-5 PM-ek, takich jak twoje pytanie)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2011, 08:48:51 am »
co chcesz, bo żaden z tych skilli, nie zostanie po przebudzeniu (pomanders skills = auto unlearn, piszę tu, bo dostaję dziennie po 4-5 PM-ek, takich jak twoje pytanie)
A dziwisz się? Dużo piszesz na forum i ogarniasz swoją profę. Chociaż ja się z Twoim poradnikiem H5 Cardi nie zgadzałam. Nieco inaczej enchantowałam skille. Ciekawe jak teraz będę swojego bisha prowadzić :)


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2011, 09:29:08 am »
co chcesz, bo żaden z tych skilli, nie zostanie po przebudzeniu (pomanders skills = auto unlearn, piszę tu, bo dostaję dziennie po 4-5 PM-ek, takich jak twoje pytanie)

To po co w ogóle je dali... mam teraz 6 pomanderów w inventory, jestem przebudzony, czyli moge sobie je powiesić na ścianie w roli souveniru? :P

Co do trudności grania pożyjemy zobaczymy, skilli jest więcej ale mają sensowniejsze, bardziej "wyraziste" działanie i ciągle wydaje mi się, że łatwiej zdecydować kiedy którego użyć. Np.: 4 nuki, niby 4 skille więcej ale przecież użycie nuke, czy odepchnięcia to nie jest wielka filozofia... na oko przypomina mi to Aiona (grałem tankiem): też masa skilli, ale ich użycie jest instynktowne, każdy jest kontrą na jakąś typową sytuację.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 09:35:16 am wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Mana burn i aoe mana burn zniknęły?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2011, 09:36:46 am »
Jak masz postać 85 to pomandery Ci nie potrzebne. To pomyślane o postaciach 76+ :)