Witaj
Gość

Ankieta

Jaki rate oraz kronika serwera będzie dla Ciebie/ Twojego klanu najlepszy?

Interlude x7
43 (26.7%)
Hellbound x7
23 (14.3%)
Gracia Epilogue/Final x7
36 (22.4%)
High Five x7
13 (8.1%)
Interlude x5
17 (10.6%)
Hellbound x5
7 (4.3%)
Gracia Epilogue/Final x5
9 (5.6%)
High Five x5
13 (8.1%)

Głosów w sumie: 124

Wątek: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower  (Przeczytany 18806 razy)

  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Witam. Jestem jak obiecałem.

Tutaj link to wcześniejszego tematu, dla nowych uczestników: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,55733.0.html
Wziąłem pod uwagę nawyżej oceniane + kilka moich modyfikacji. To już ostateczna ankieta na temat rate i kroniki, ponieważ muszę znaleźć odpowiednie pliki. Każdy może oddać po 2 głosy oraz dowolnie je zmieniać.

Wydzierżawiłem już serwer dedykowany z ochroną DDOS (ovh.pl), teraz dylematem zostaje system operacyjny jaki na nim zainstaluje, a do tego muszę wiedzieć z jakich plików będę korzystał. Także wszystko w waszych rękach, zachęcam do dyskusji jeszcze raz na temat dobrych plików (możecie wysyłać linki, wszystkie zobaczę).

Istnieje duża szansa, że dzięki użytkownikom tego forum powstanie na prawdę niecodzienny polski (obsługa), ale międzynarodowy serwer Lineage, w pełni konkurujący z rosyjskimi odpowiednikami.

Dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc w realizacji moich i waszych marzeń.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 08:01:29 pm wysłana przez Bishopower »


  • Wiadomości: 448

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2014, 08:11:20 am »
Tera czas na pliki no i dobra i dluga reklame bo to podstawa.
btw jak tam po slubie :)


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:45:37 am »
Tera czas na pliki no i dobra i dluga reklame bo to podstawa.
btw jak tam po slubie :)
Ważne, że serwer już stoi, reklama to jak już będzie wszystko gotowe. ;) Ślub udany, panna młoda śliczna, goście się bawili, podróż poślubna też w dechę (w końcu 26 dni urlopu to nie mało :P).
Wracając do tematu, trochę kiszka, bo myślałem, że ludzie będą polecać jakieś paczki konkretne. Głosowania się boję, bo widzę, że interlude wysoko dosyć, a ludzie straszą, że interlude się skończyło już... Czy to prawda? Czy pchać się w Interlude low rate?


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2014, 12:11:27 pm »
Zależy czy dasz rade ściągnąć do gry ludzi którzy od dawna nie grają w l2 ponudzeni padającymi servami interlude. "Funfactory "dzisiaj wstaje reklamę nawet mają na hopzone na głównej stronie wiadomo o nim od dawna. Warto poobserwować. Jak to nie wypali chociaż średnio to kończę z lineagem bo nie lubię wyższych kronik w sumie i tak już nie grałem z 5 miesięcy tylko wchodzę obczajać servery.Większość pewnie już dawno odpuściła. Ewentualnie hellbound spróbować bo to pośrednia kronika to może interlude + wyższych kronik community  l2 by się zjednoczyło. No ale nie wiem. Ewentualnie gracia czy coś dalej chociaż niechętnie  to sugeruje bo nie zagram. :D Ale raczej więcej ludzi się znajdzie. Ale co ja tam wiem . Taki ze mnie płaczek forumowy czekam na konkretne interlude od dawna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 12:32:57 pm wysłana przez składak »


  • Wiadomości: 448

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2014, 08:59:26 am »
Ja to pisalem w Twoim poprzednim temacie, ze z gigantami jak rpg na GF nie masz co konkurowac. Jedyna opcja jest jakis C5,IL moze helbound i stworzenie nierosyjskiego serwa na takich wlasnie plikach. Ludzi jest duzo chetnych na cos takiego tylko trzeba ich zachecic bo wszyscy podchodza sceptycznie do ww kronik low rate bo juz sie nie raz przejechali (oszukane online,vipy,doty,bugi,geodata.administracja,ddosy duzo by wymieniac). Z tego co pamietam w tamtym temacie tez sporo ludzi sadzilo tak jak ja, co do podania gotowych plikow ja sie niestety na tym kompletnie nie znam od strony stawiania serverow czy jakiej kolwiek administracji ale sa tu osoby co sie znaja do IL mowili o plikach z Evoka ze podobno sa dobre. Ile kosztuja? Nie wiem :) Temat bede sledzil aczkolwiek powyzej IL i tak nie wejde, kciuki trzymam bo jak bedziesz robil to co deklarowales wczesniej to cos fajnego z tego moze wyjsc.

P.S a jeszcze ten pomysl z upgrade kronik niezly bo czegos takiego nie bylo ale to juz wyzsza jazda pod wzgledem zaplecza finanoswego jaki iznajomosci plikow. Oczywiscie glosowalem na oba IL :P
A FunFactor to jest fail a nie serv pisalem to juz oid miesiaca.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2014, 12:35:50 pm »
Głosujecie na gf a niedawno wstał Evoke, który radzi sobie w miarę. imo gf będzie failem.
Panie adminie musisz zbadać również jakie servery wstały niedawno na jakich kronikach/ jak sobie radzą i jakie będą wstawać. Głosowanie imo powinno być dla Ciebie tyko sugestią.


  • Wiadomości: 265

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2014, 05:06:20 pm »
Głosujecie na gf a niedawno wstał Evoke, który radzi sobie w miarę. imo gf będzie failem.
Panie adminie musisz zbadać również jakie servery wstały niedawno na jakich kronikach/ jak sobie radzą i jakie będą wstawać. Głosowanie imo powinno być dla Ciebie tyko sugestią.
Jak sobie radzi? Bo 1,4/1,5k ludzi farmi sobie tam moby? W każdym innym temacie poza online (który też dupy nie urywa) Evoke leży i kwiczy.
Co do IL servera to aktualnie w najlepszym przypadku uda się wyciągnąć z 1k online z lekkim hakiem z czego może 2 klany po 30 osób będą pvp a reszta pve i będzie na nim wiało nudą praktycznie od startu. Zależy na co chcemy postawić, jeśli zależy nam na w miarę stabilnym online to IL z dobrą reklamą będzie nie drogą i spokojną opcją, jeśli natomiast chcemy, żeby na tym serverze sie coś działo to IMO najlepiej postawić na GF, po nowym roku, kiedy ludzie już zdążą zrobić emo z RPGa.


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2014, 05:32:25 pm »
Proponowałbym ct1 (kamael) x2-4 :P


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2014, 08:13:42 pm »
Głosujecie na gf a niedawno wstał Evoke, który radzi sobie w miarę. imo gf będzie failem.
Panie adminie musisz zbadać również jakie servery wstały niedawno na jakich kronikach/ jak sobie radzą i jakie będą wstawać. Głosowanie imo powinno być dla Ciebie tyko sugestią.
Jak sobie radzi? Bo 1,4/1,5k ludzi farmi sobie tam moby? W każdym innym temacie poza online (który też dupy nie urywa) Evoke leży i kwiczy.
Co do IL servera to aktualnie w najlepszym przypadku uda się wyciągnąć z 1k online z lekkim hakiem z czego może 2 klany po 30 osób będą pvp a reszta pve i będzie na nim wiało nudą praktycznie od startu. Zależy na co chcemy postawić, jeśli zależy nam na w miarę stabilnym online to IL z dobrą reklamą będzie nie drogą i spokojną opcją, jeśli natomiast chcemy, żeby na tym serverze sie coś działo to IMO najlepiej postawić na GF, po nowym roku, kiedy ludzie już zdążą zrobić emo z RPGa.

Mi się wydaje, że już ludzie nie Ci sami co kiedyś. Jak zaczynałem 7 lat temu nie ważne czy off czy priv, 90% community chciało być pro mieć jaja i udowadniać swoją wyższość. Szacunku dorabiały się klanami z maksymalną liczbą otwartych wojen i większość nowych graczy chciała do takiego klanu dołączyć. Fakt faktem w c3/c4 liczba osób w klanie była mocno ograniczona to też dobre klany przyjmowały tylko najlepszych graczy. Rywalizacja sama się napędzała. W tym momencie z tego co obserwuje większość graczy chce się tylko wyfarmić po najniższej linii oporu, pograć oly i quit "bo nie ma co robić". Brakuje mi czasów kiedy całe ally przechodziło przez TOI zabijając raidy głównie po to aby pokazać innemu ally, że są nic nie wartymi noobami. Drop był sprawą drugorzędną.

Ja po analizie kronik proponowałbym HB. Raz, że nie jest to kronika bardzo archaiczna, dwa nie ma jeszcze tylu wodotrysków i instancji, które moim zdaniem zabiły L2. Można traktować tą kronikę jako swoisty kompromis pomiędzy IL i GF. Nie ma też dużo serwerów na tej kronice, jeżeli już powstają jakieś poważniejsze to raczej stawiają na GF lub coś nowszego, ewentualnie na legendarne C6.


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2014, 08:40:19 pm »
Mi się wydaje, że już ludzie nie Ci sami co kiedyś. Jak zaczynałem 7 lat temu nie ważne czy off czy priv, 90% community chciało być pro mieć jaja i udowadniać swoją wyższość. Szacunku dorabiały się klanami z maksymalną liczbą otwartych wojen i większość nowych graczy chciała do takiego klanu dołączyć. Fakt faktem w c3/c4 liczba osób w klanie była mocno ograniczona to też dobre klany przyjmowały tylko najlepszych graczy. Rywalizacja sama się napędzała. W tym momencie z tego co obserwuje większość graczy chce się tylko wyfarmić po najniższej linii oporu, pograć oly i quit "bo nie ma co robić". Brakuje mi czasów kiedy całe ally przechodziło przez TOI zabijając raidy głównie po to aby pokazać innemu ally, że są nic nie wartymi noobami. Drop był sprawą drugorzędną.

Cieszę się, że ktoś jeszcze myśli o tej grze w ten sposób, a nie tylko "dobić dziś tyle, wydropić to, mieć to, zabić tego i koniec". Takich ludzi chciałbym na serwerze ze swoim klanem.

Wracając do tematu. Niestety nie mogę znaleźć za bardzo plików hellbound. Interlude i h5, jak się domyślacie, jest od groma. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Czy lepiej kupić l2off, z którym pracuje się ciężej i na pewno drożej. Czy porządny l2j z aktywnymi developerami będzie równie dobry. Z drugiej strony może to trochę wystraszyć ludzi, jako że ludzie stali się od ostatnich czasów bardzo wybredni. Pamiętajmy, że również serwery NCSoftu nie są zrobione na 100%. ;)

Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2014, 08:44:17 pm »
A szkoda na hellboundzie w sumie bym zgrał.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2014, 08:48:00 pm wysłana przez składak »


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:49:46 pm »
A szkoda na hellboundzie w sumie bym zgrał.
Decyzja jeszcze nie zapadła. Istnieje możliwosc zainstalowania dwóch gameserverow o różnych kronikach.


  • Wiadomości: 265

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:58:56 pm »
Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Czy lepiej kupić l2off, z którym pracuje się ciężej i na pewno drożej. Czy porządny l2j z aktywnymi developerami będzie równie dobry. Z drugiej strony może to trochę wystraszyć ludzi, jako że ludzie stali się od ostatnich czasów bardzo wybredni. Pamiętajmy, że również serwery NCSoftu nie są zrobione na 100%. ;)
l2j od razu odstraszy 90% potencjalnych graczy


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2014, 10:30:54 pm »
Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Czy lepiej kupić l2off, z którym pracuje się ciężej i na pewno drożej. Czy porządny l2j z aktywnymi developerami będzie równie dobry. Z drugiej strony może to trochę wystraszyć ludzi, jako że ludzie stali się od ostatnich czasów bardzo wybredni. Pamiętajmy, że również serwery NCSoftu nie są zrobione na 100%. ;)
l2j od razu odstraszy 90% potencjalnych graczy
I zastanawia mnie ten strach przed tymi plikami, bo przez amatorów, którzy biorą darmowe pliki l2j i nic z nimi nie robią oprócz skonfigurowania wan ip w ustawieniach emulator stracił zaufanie całkowicie. Jest wiele projektów, które bazuje na l2j w 30-40%, ale pamiętajmy, że l2off to też tylko extendery plików c4, które wyciekły z ncsoftu, które też zawierały błędy, nad którymi developerzy pracowali. Wiem, że nie zmienie waszego myślenia i dla dobra projektu mogę zrezygnować z l2j (przynajmniej na głownym serwerze). Rozumiem też, że przez tyle porażek sam miałbym zastrzeżenia. Szkoda grać miesiąc czy więcej i zaczynać ciągle od nowa, bo coś się sypnie.

Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2014, 11:27:03 pm »
Jedyne rozwiązanie to zakupić PTS i samemu dopisać fixy lub ewentualnie zlecić, któremuś z dev teamów bądź nabyć gotowe paczki fixów. Ale to duże koszty. Ciekawostka: znajomy admin ( żeby nie było, nie Polak) kupił od ruskich Tauti PTS z fixami tyle ze po niecałej połowie roku zbankrutował i był zmuszony zamknąć serwer. Każde pliki, które już zeszły z offa są jak najbardziej do zdobycia kwestią jest tylko cena.


  • Wiadomości: 448

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2014, 09:14:35 am »
Ostatnimi czasy wstawalo kilka serv HB o ile sie nie myle 3 i zaden nie mail zainteresowania a konkureckji nie mialy. Wnioskujac z tego to juz lepiej GF niz to HB tak mi sie wydaje :P

P.S troche glupie dobierac pliki na podstawie kilku osob z forum raptem moze 100 sie wypowie jaki to jest % ogolnego (zamiezonego online).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 09:17:19 am wysłana przez Nemezis »


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2014, 03:47:50 pm »
Witam. Jak już ktoś w tym temacie słusznie zauważył- wyniki to tylko sugestia dla mnie. Daję po prostu temu forum szansę, by każdy z was mógł wnieść coś od siebie. Uwierzcie w siebie i pomyślcie, że robicie coś dobrego, a nie martwcie się, że jest Was mało. Może te kilka osób, które biorą udział w dyskusji to nic w porównaniu z kilkama tysiącami online. Macie spostrzeżenia i uwagi, które wszystkie czytam i biorę pod uwagę.


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2014, 05:05:47 pm »
te wszystkie napalacze na interlude i HB to pograją max miesiąc, teraz liczy się tylko i wyłącznie H5. Jak dasz radę kup pliki PTS H5 i na tym zrobisz naprawdę bardzo dobry server, na który wbiją lepsze klany polskie a i zapewne europejskie.


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2014, 09:57:35 pm »
To i ja się wypowiem  :)  Jako zagorzały gracz l2 nie raz rozmyślałem jak by miał wyglądać porządny serwer i nie raz się dziwiłem jak admini dosłownie sami rozwalają swoje serwery. Na star warsach się za bardzo nie znam, bo na gf i h5 pomęczyłem się łącznie tylko przez rok, ale obserwując różne fora o l2 mogę powiedzieć że wybicie się z ge/gf czy h5 będzie trudne. HB też sobie daruj, plików dobrych nie znajdziesz a wbrew pozorom comunity jest mniejsze od tego z interlude. Jak ktoś sprawdzony by postawił serwer z taka kroniką to może udałoby się zgromadzić na starcie zadowalającą ilość graczy, ale na pierwszy serwer ta kronika się nie nadaje.

Mój wybór padł by na inetrlude. Comunity na tą kronikę jest dużo mniejsze niż to z nowszych kronik, ale i konkurencja jest praktycznie żadna. Oczywiście żywotność serwera interude jest stosunkowo krótka, ale na zaistnienie w świece l2 moim zdaniem to najprostsza droga. Z low rate na online rzędu 2k++ nie ma co liczyć ale na solidne 1k+ na starcie jak najbardziej. 

Reklama
- nie zrób najpopularniejszego błędu, czyli wszystko na łeb na szyje. Odpowiednio wczesna reklama. Open beta z tydzień co najmniej.
- płatne banery na portalach typu hop zone , pmfun etc.  moim zdaniem sam efekt reklamowy jest znikomy, ale ludzi widzą że się starasz a co za tym idzie są bardziej przychylnie nastawieni
- tematy na każdym większym forum l2, ale muszą to być aktywne tematy, prowadzona dyskusja , upowanie mija się z celem, hejt jest milej widziany jak pusty topik. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić, ale przy odrobinie szczęścia "sztuczny tłok" nie będzie potrzebny.
- forum musi być prowadzone na bieżąco, tematy nie mogą wisieć bez odpowiedzi. Nim będziesz aktywniejszy tym lepiej. Pisałeś że masz ekipę, to tym lepiej. Najważniejsze żeby gracze nie czuli że masz ich gdzieś,
- nie pozwól wejść płaczkom forumowym sobie na głowę, jak zaczniesz zmieniać co chwile ustawienia bo jednej osobie coś się nie spodoba to koniec. Nie dogodzisz każdemu. Ale wyłapywanie sensownych sugestii to inna sprawa  :)

Pliki tylko off ( l2j po prostu nie zgromadzi ludzi). Nie za bardzo się na tym znam to nie pomogę, ale serwery na paczce Vangantha całkiem nieźle sobie radziły.
Teraz najlepsze, czyli mowa o bugach. Najważniejsze to dopracować pliki jak najlepiej przed startem. Gracze nie wybaczają teraz tyle co kiedyś. Poważny bug wpływający na rozgrywkę potrafi zdziesiątkować comunity w mgnieniu oka. Jeśli się takowy przytrafi to nie ma bata trzeba go jak najszybciej naprawić. To samo tyczy się też pomniejszych bugów , jak będą wisieć bez odpowiedniego odzewu to zaraz posypia się quity. Zapewnienie stabilności czy tez ochrony ddos to podstawa to tego tematu nie ma co poruszać .

Aktywny team. Jeśli nie masz/macie czasu zajmować się serwerem to nawet się za to nie zabieraj/cie . Jeśli gracze maja poczucie ze serwer nie jest odpowiednio obsługiwany to też szybko dają dyla.

Wyłapywanie dualboxów ( jeśli zabroniony albo limitowany) i odpowiednie karanie. Ochrona przed botami i wyłapywanie i banowanie tych co będą działać.

Najlepiej to za przykład trzeba sobie wziąć evoka tylko pozbyć się błędów które zostały tam popełnione. Byłem przekonany przed startem i na samym początku tego serwera że gość chce wyrobić sobie markę , lecz potem zmieniłem zdanie. Ale jak by nie było na początku robione było praktycznie wszytko jak należy.
Błędy:
- główny admin z małą ilością czasu
- gm posiadał własny klan i "za bardzo" kożystał z panela ^^
- z większych bugów to lvlowanie kryszy i bug z expem na starcie (który według mnie nie powinien być naprawiany bo naprawienie faworyzowało pewną grupę graczy )
- po zbanowaniu gma nie miał kto zajmować się serwerem ( ograniczony czas głównego admina )
- Na emo qiuity i comunity nic nie poradzisz wiec nie ma co o tym pisać .
- na pewno o czymś zapomniałem ^^

Z dotą jest różnie. Ja osobiście należę do osób którym nie przesadzona dotka nie przeszkadza. Ale jeśli Twoim priorytetem jest wyrobienie marki to im mniejsza ingerencja "realnej adeny" w wirtualna rozgrywkę tym więcej chętnych na grę. 
 
Niby to co napisałem wydaje się oczywiste ale nie znajdziesz nie markowego serwera gdzie admini nie popełniają tych prostych błędów. Napisałem tego posta bo założyłem że chcesz stworzyć coś dobrego. Jeśli nie jesteś/cie w stanie spełnić choć tego co tu wypisałem to odpuść/cie sobie stawianie jakiegokolwiek serwera , chyba że ma być to przeciętniak a w takim przypadku o tworzeniu jakiejkolwiek marki nie ma mowy.   
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 10:02:26 pm wysłana przez Ifri »


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2014, 12:46:07 pm »
Dziękuję Ifri za tak długi post i czas spędzony nad nim. Pliki właśnie będę miał od Dawida, a jego dobry znajomy pomaga mi w ogarnięciu wiedzy na temat l2off, jako, że pracowałem jak dotąd na l2j. Pokaże mi różnice, podobieństwa i tak dalej, abym poczuł się płynnie w tym środowisku. Jakiś tydzień nam na tym zejdzie. Dawid posiada SVN, więc łatki cały czas robią. Z tego co wiem to Interlude jest troszkę gorsze i ma trochę dziurek do załatania (questy, itd.). Jak dla mnie na low rate server nie ma miejsca na błędy w questach, jako że grono osób wejdzie w celach rpg. Dlatego postanowiłem, że będzie to kronika Gracia Final x7 (lub x5, nad tym jeszcze powalczę ze sobą). Jest lepiej zrobiona, a odpowiednia reklama i zaangażowanie w projekt zrobi swoje.

Wkrótce ruszy konkurs na nazwę serwera (szczegóły będą w nowym temacie, link podam jak zrobie i nagrody mi przyjdą, bo dopiero zamówiłem).

Co do gmów, ciężka sprawa z tym jest. Nie można za bardzo ufać ludziom z Internetu, bo skończy się to lewym klanem na na L2 Evoke (zasłyszane od Ifri, niepotwierdzone, choć grałem kiedyś na kilku serwerach z takimi akcjami...).

Z przyczyn ode mnie nie zależnych zostałem tylko ja i dochodzący developer L2OFF (nie podam imienia, nicku, itd. tylko tyle że pracuje też nad bardzo dużym konkurencyjnym projektem ;]). Napisałem w kilku działach na forum, że szukam pomocy ze stronką ze skryptami pod L2OFF jak i GM, wszelka pomoc mile widziana piszcie na gg: 2702541. Oferuję oczywiście pieniądze również.

Co do Interlude, z tego co się dowiedziałem od mojego deva to będę potrzebował nowej maszyny na suba, bo osobiście nie chcę się bawić z wirtualnymi maszynami, wolę rozwiązania sprzętowe. Anty DDOS oczywiście jest przez OVH, więc dobry. Sprzęt też na pewno da radę, a przepustowość łącza pozwoli bez problemu na grę 10k osób (hehe, wiem... nie musicie o tym pisać :P).

Przepraszam, że napisałem to tak chaotycznie, ale każdy coś tam wyłapie.

Pozdrawiam.

P.S: Hejterzy i Tears collectors będą zawsze i im się nie dogodzi. Ludzie odchodzą z serwa narzekając nawet na balans, bo ich jedna postać bije ;] Zaraz po tym jak sami zrobią identyczną, ale nie umieją nią zagrać. heh... (true story).


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 03, 2014, 07:47:38 pm »
Co do gmów, ciężka sprawa z tym jest. Nie można za bardzo ufać ludziom z Internetu, bo skończy się to lewym klanem na na L2 Evoke (zasłyszane od Ifri, niepotwierdzone, choć grałem kiedyś na kilku serwerach z takimi akcjami...).

No evoke to dobry przykład nieodpowiedzialnego gma z internetu. W skrócie to gość sam się zgłosił do fg (admina), nawet wyłożył dość sporo kasę na reklamę serwera co zapewne uśpiło czujność fg. Przed startem wszystko wyglądało bardzo dobrze, gość utrzymywał forum w najlepszym porządku. Nawet po starcie wszystko wyglądało ok. Jak już zaczął przesadzać z ingerencją panela wszystko wyszło na jaw. O dziwo serwer wyszedł z tego obronną ręką, ale zazwyczaj jest inaczej .
(wszystko fg opisał na forum serwera więc to nie są tylko moje domysły ;) )

Jeżeli opłacisz gma to ryzyko jest mniejsze, ale nie ma bata, musisz mu patrzeć na ręce. Jeśli gość będzie to robił nie odpłatnie to 90% że robi to dla korzyści wirtualnych. No zawsze jest te 10% :P


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2014, 04:55:45 pm »
serwer będzie gf czy int bo z chęcią bym już pobrał klienta i czekał na start serwa  :D


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 09, 2014, 06:04:09 pm »
Siemka dever7779. Server prawdopodobnie będzie stał na Gracia Final, ale nie oczekuj, że stanie w tym miesiącu. Pozdrawiam. Odezwę się jak przyjdą nagrody na konkurs.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2014, 07:24:53 am »
ahh liczyłem, że to będzie int :<


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: [Kontynuacja/Ankieta] Profesjonalny międzynarodowy serwer by Bishopower
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2014, 09:59:42 am »
ahh liczyłem, że to będzie int :<