Witaj
Gość

Wątek: Odmiany l2  (Przeczytany 1444 razy)

  • Wiadomości: 70

  • Pochwał: 0

Odmiany l2
« dnia: Marzec 19, 2022, 03:48:03 pm »
Hey...po latach przerwy, z 12 lat, grałam od c3 do HF, chcę powrócić do Lineage. Jednak teraz tyle tych odmian. Nie kapuję juz ich, l2m zasmakowałam ale jakoś nie wciagnęła mnie. Może ktoś opisać po krótce, co to Aden, Essence, samo l2. Tak wiem, może idę na łatwiznę, przepraszam 😊


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Odmiany l2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2022, 01:10:09 pm »
Essence najprościej opisać jako takie "L2 dla dziadków" :D - jest to typowo skierowane do graczy, którzy czują nostalgię związaną z grą, ale nie mają zbyt wiele czasu na ciągłe siedzenie przed komputerem.

Generalnie gra stworzona jest tak, żeby można było solo robić większość contentu (a więc farma do wysokich levelów odbywa się w 90% solo - pomagają przy tym selfbuffy od PP+SE, które każda postać ma w swoim skillsecie. Poza raidbossami robionymi klanowo istnieją też raidbossy, które robi się solo - stąd nazwa Essence). Ta odmiana l2 to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałbyby wrócić do gry, ale nie mają za bardzo czasu na farmę po kilkanaście godzin dziennie - każda postać posiada funkcję autofarmy, więc nie trzeba siedzieć i klikac po kilkanaście godzin każdego mobka a jedynie raz na jakiś czas sprawdzić co się dzieje, zrestockować potki i resztę rzeczy w mieście, postawić postać na spocie i wrócić do swoich spraw. Istnieje też content, który robi się klanowo - są instancje tygodniowe, mocniejsze bossy i są one bardzo ciekawie zrobione, w stylu bossów z WOWa. Poza instancjami jest jeszcze między innymi Balok Battleground, gdzie pojawiamy się na polu bitwy i walczymy z nieumarłymi razem ramię w ramię z całym serwerem. Jest to podzielone na cztery fazy - najpierw pojawiają się zwykłe mobki, potem pojawiają sie elitarne bossy a na końcu jest sam Balok, którego trzeba ubić w kilkadziesiąt osób. Są trzy nowe klasy - Death Knight (DD z jednoręcznym mieczem), Storm Blaster (ranged DD z rasy Sylph, posługuje się bronią palną), Vanguard (Ork z polearmem, pernamentnie jezdzi na Fenrirze). Aden to dokładnie to samo co Essence, ale inny wydawca - Essence wydaje Innova, Aden wydaje NC-Soft.

Na Essence jest polski klan na serwerze Purple, nazywa się Slowianie - śmiało można wejść przez Search Clan - nie trzeba pisać petycji. Chłopaki i dziewczyny na pewno pomogą z odnalezieniem się w nowym L2, bo różnic masę jest - na przykład nowe skille i nowe rodzaje ekwipunku :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2022, 10:49:43 am wysłana przez Dev »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired