Witaj
Gość

Wątek: Nowy serwer - czy są chętni?  (Przeczytany 6761 razy)

  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Nowy serwer - czy są chętni?
« dnia: Luty 18, 2023, 11:18:47 am »
Jestem w trakcie przygotowania serwera Interlude(baza z moimi modyfikacjami)  na javie. Czy są w ogóle chętni do gry?
Ostatnimi czasy widzę ruch zamiera na forach gry, na MXC nowych bannerów reklamowych nie ma, na pfunie tylko najwytrwalsi użytkownicy czasami coś napiszą, na grupie na FB niby coś się dzieje, ale nowych wniosków o przyłączenie do grupy nikt nie rozpatruje, a tutaj dziwna sprawa - niby większy dzienny online, ale nowych postów coraz mniej?
Serwer ma być midem z możliwością sklepiku (1sz) offline i dualboxem(1szt), ale bez dalszych ułatwień, części features ma być bliżej c4-c5 (np. teleporty)

Dajcie znać, czy w ogóle jeszcze żyjecie.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2023, 09:36:08 pm »
Jeśli chcesz postawić mid (bez buferów rozumiem ...", ale bez dalszych ułatwień, ..."),
to chyba zakładasz nie za długi czas żywotności serwera  (nie grywam na midach ale chyba  midy  raczej stoją nie za długo a poza tym przyciągają raczej "skoczków")
Jak dla mnie to lepiej by był low - i zapowiedziane że długo postoi (jeśli 1+1 to oczywiście tego pilnować nie pozwalać na więcej - choć ja w domu  gram w dwie osoby więc na jednym IP  gramy 1+1 = 4 postacie) to po  jakimś czasie może by się zebrało trochę graczy

Ja osobiście czekam na serwer Asgoty może otworzy ten  low co kiedyś obiecał, a tak pogrywam na Elmorelabx3 (grałem na Rebornie ale nie lubię kronik powyżej interlude więc :P)



  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2023, 11:06:02 pm »
Jeśli chcesz postawić mid (bez buferów rozumiem ...", ale bez dalszych ułatwień, ..."),
to chyba zakładasz nie za długi czas żywotności serwera  (nie grywam na midach ale chyba  midy  raczej stoją nie za długo a poza tym przyciągają raczej "skoczków")
Napisałem "bez dalszych ułatwień", nie pisałem "bez dalszych utrudnień".
xD

Mid tzw w okolicach x5-x10 na EXP i SP, jak będzie wyglądało dokładniej  to podam później.

Adena będzie mieć niższy drop i do tego z tzw. capem.
Kwestia adeny potrzebnej na sprzęt nograde - C grade będzie rozwiązany poprzez reward za questy.
Resztę i tak się krafci.

Serwer jest raczej ustawiony  pod graczy szukających akcji, a nie grindu
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2023, 10:05:23 pm »
Spóźniłeś się kilka dobrych lat, a teraz to szkoda Twojego czasu i pieniędzy. No, chyba, że kogoś rajcuje stawienie serwera lineage 2 dla dwudziestu osób.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2023, 07:28:21 am »
Spóźniłeś się kilka dobrych lat, a teraz to szkoda Twojego czasu i pieniędzy. No, chyba, że kogoś rajcuje stawienie serwera lineage 2 dla dwudziestu osób.
Masz racje, że lepiej było postawić serwer wcześniej i to o kilka lat wcześniej.
Ale np. na Elmorelab  czy L2classic gra chyba więcej jak 20 osób?
Wiem, że to uznane marki i w momencie stawiania miały swoje atuty, a baza graczy raczej się zmniejsza niż zwiększa.
Ja chcę postawić raczej serwer w którym nie trzeba będzie poświęcać setek godzin na farmę kosztem rl, dla osób które mogą poświecić max kilka-kilkanaście godzin tygodniowo na grę.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2023, 09:28:56 am »
Rozumiem, że piszesz o L2 Classic Club? Przecież ich pierwszy serwer stoi od 7-8 lat i przed ten czas zbierali community. Elmorelab przyciągnął ludzi C1, bo nie było konkurencji i zbierali community przez te lata, a udało im się ze względu na ruskich, którzy mieli dość otwierających się raz na rok rpg clubów i nadmuchanych valhalli co pół roku z kręconym licznikiem (24k), aż głowa bolała. Reborn zaskoczył w czasach pandemii, gdzie wtedy jeszcze nie było nic x1 bez boxów, a wybyli się dzieki Meksykanom i innym Peruwiańczykom, którzy nie opuścili serwera i właściwie nie było dnia na twitchu bez stremów z reborna. Reszta popularnych serwerów, to właściwie cash grabery, które płacą kilku cp żeby przyszły na ich serwer oferując im hajs, boosty do expa, epiki pod stołem i legalne bocenie. Reszta to ludzie, którzy chcieli, mieli pomysł i dobre pliki, ale brakło im chęci, pomysłu lub pieniędzy. Nie wstrzelili się w czasie lub zabili serwer swoimi złymi decyzjami.

Ty nie oferujesz kroniki, której brakuje na rynku. Nie oferujesz community na start. Ludzie nie ufają nowym projektom, bo wyrastają jak grzyby po deszczu, a padają jeszcze częściej. Już całkowicie pomijam fakt, że nie da się nic stworzyć na bazie PL community.

Nie muszę chyba nadmieniać, że nie ma co się brać w ogole za serwer bez dobrych plików, czy doskonałej znajomości co i jak powinno działać. Siege, questy, skille itp.

Jeśli mimo tego co napisałem wyżej chcesz spróbować, to jedyna nadzieją dla Ciebie jest dogadanie się z jakimś mądrym chłopem, który ma community za pasem, czy może się pochwalić jakimś w miarę ciekawym serwerem i namówienie go na wspólny projekt. Asgota, Volix, czy ktoś, byle nikt z grevlandu nowego :D



  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2023, 09:23:54 pm »
Rozumiem, że piszesz o L2 Classic Club? Przecież ich pierwszy serwer stoi od 7-8 lat i przed ten czas zbierali community. Elmorelab przyciągnął ludzi C1, bo nie było konkurencji i zbierali community przez te lata, a udało im się ze względu na ruskich, którzy mieli dość otwierających się raz na rok rpg clubów i nadmuchanych valhalli co pół roku z kręconym licznikiem (24k), aż głowa bolała. Reborn zaskoczył w czasach pandemii, gdzie wtedy jeszcze nie było nic x1 bez boxów, a wybyli się dzieki Meksykanom i innym Peruwiańczykom, którzy nie opuścili serwera i właściwie nie było dnia na twitchu bez stremów z reborna.
Wiem, że to uznane marki i w momencie stawiania miały swoje atuty

Ty nie oferujesz kroniki, której brakuje na rynku.
Gra się, pomijając retail. praktycznie w trzy części - Interlude, H5 i Classica. Tutaj nic się nowego nie wymyśli. Inne części gry cieszą się znikomą popularnością.
Różnica z innymi serwerami ma być taka, że grind będzie rozsądny, bez tracenia setek godzin, by dobić 80 lvl. Fun ma być z innego rodzaju rozgrywki.

Jeśli mimo tego co napisałem wyżej chcesz spróbować, to jedyna nadzieją dla Ciebie jest dogadanie się z jakimś mądrym chłopem, który ma community za pasem, czy może się pochwalić jakimś w miarę ciekawym serwerem i namówienie go na wspólny projekt. Asgota, Volix, czy ktoś, byle nikt z grevlandu nowego :D
Nie sądzę. Widziałem jak to działa. Nawet team Elmorelab się rozpadł na początku, a byli to niegłupi ludzie. Volix to ten od Allserona?
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2023, 09:33:24 am »
Myślę, że Elmorelab, tak jak i Reborn zostały sprzedane już jakiś czas temu, gdyż całkowicie zmieniła się polityka z jaką są prowadzone. Tak, Volix był w ekipie allseronu, później z małym powodzeniem (ze względu na specyfikę RP) otwierał kilka projektów. Chłop ma dużą wiedzę.

Zawsze było mało GF, a jak wstawały, to odnajdywało się zawsze grono miłośników. Sam był pograł. Można napisać, ze nie, bo reborn jest GF, tyle, że reborn stoi już 100 lat i nie każdy chce zaczynać na takim serwerze, gdzie nawet secondy mają full epik set. Polski Classic? Tego jeszcze nie było. Ogólnie Twoje założenia pasują raczej do kroniki H5, niż interlude. Ciężko ustawić interlude. Dasz za wolno, to się ciągnie jak flaki z olejem. Dasz za szybko, to po dwóch tygodniach nie ma czego robić. Takie luźne przemyślenia.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2023, 07:47:22 pm »
Tak czy siak  myślę że trzeba spróbować żeby wiedzieć czy wypali czy nie


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2023, 06:30:31 am »
Polski Classic? Tego jeszcze nie było. Ogólnie Twoje założenia pasują raczej do kroniki H5, niż interlude.
Polski w sense, że Polak go będzie prowadził? Celuję w miedzynarodowe community, na razie udzielam się tylko tutaj, badam teren.
W sumie nazwa serwera też nie jest do końca ustalona (dlatego nie rozgłaszam serwera szerzej).
Tę, która jest obecnie nadałem ze względu na nową lokalizację w grze, ale teraz nowych lokalizacji jest już trzy cztery.
Co do ustawień to chyba będzie całkiem odwrotnie niż Ci się wydaje.

Ciężko ustawić interlude. Dasz za wolno, to się ciągnie jak flaki z olejem. Dasz za szybko, to po dwóch tygodniach nie ma czego robić.
Zgadzam się w 100%.
Zdaje się, że znalazłem na to rozwiązanie.
Tylko czy gracze zaakceptują takie zmiany jakie wymyśliłem?
To nie będzie typowy serwer.

Tak czy siak  myślę że trzeba spróbować żeby wiedzieć czy wypali czy nie
To prawda.
Będzie ciężej ze względu na zmniejszoną bazę graczy.

Robię pierwsze wydajnościowe testy, chociaż do końca prac jeszcze daleko.
Przynajmniej geoengine i sama geodata dają radę.
Puściłem ok. 2700 botów w różnych lokacjach, w tym na kilku piętrach ToI, która ma najbardziej skomlikowaną geodatę w grze.
Boty używają mechanizmu geodaty i pathfidingu (i chatu).
Serwer stoi już czwarty tydzień bez restartowania, loguję się co 2-3 dni dni i sprawdzam, testowo ekspię, sprawdzam funkcjonowanie mechaniki gry, questy, 7s, clan halle, kraft itd  - zero lagów, boty biegają, zużycie procesora i pamięci się nie zmienia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2023, 06:53:31 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2023, 11:20:13 am »
Nazwę to ja bym zostawił, wpada w oko. Co do zmian, które wprowadziłeś, w ogóle koncepcje, to ja bym chętnie zobaczył. Najlepiej jakbyś założył jakiegoś discorda i już zaczał zbierać community, a nie na ostatnią chwilę.

Chyba wiesz co robisz, także powodzenia.




  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2023, 03:48:38 pm »
Li działaj
Ono zawsze wygrywa z brakiem działania..

Już kilka lat temu miałeś ten pomysł...wtedy społeczność była głodna dobrego MID, ale jak Dsp zaliczył faila z drugą edycja cleavera ludzie stracili nadzieje

Znasz się na tematyce  technicznej a to już połowa sukcesu
MID dobra ekonomi to podstawa..
Donatę coin nie tradowalny(żeby nie stał się waluta)
Donety na profke Nobla premke ubiór
Jak przyjrzysz się na l2community to zobaczysz jak to w trenach chodzi:
Jedni zrobili poleny. Reszta wprowadza
Robią classic wszyscy robią classic
Robią upgrade od C1 reszta robi upgrade
Możesz stać się nowym trendem
Musisz jednak zaryzykować
Powodzenia jak masz jakieś pyt to dawaj...chętnie pomoge




  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2023, 04:43:51 pm »
Powodzenia jak masz jakieś pyt to dawaj...chętnie pomoge
Najpierw muszę postawić formu serwera.
Będę gotowy na to za kilka dni.
Na razie nie będzie publiczne, rejestracja z aktywacją zatwierdzaną przez admina.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2023, 12:08:46 pm »
Cześć,

Szukam osoby która zajmie się developerką - ustawieniami, wszystkim co związane z stawianiem serwera ( sam kiedyś stawiałem, wiem ile to czasu zajmuje, niestety obecnie nie mam go). W zamian oferuję finansowanie takiego serwera na pierwsze 3-6 miesięcy, aż do momentu gdy serwer zacznie sam  na siebie zarabiać. Mam tylko swoje wymagania, chcę aby serwer wyglądał dokładnie tak jak ja tego chcę. Grałem na serwerach i wiem co jest najlepsze na serwerach teraz i jaki setup przyciąga osoby które chcą zapłacić za granie na serwerze ( nie interesuje mnie stawianie serwera czysto hobbistycznie, aby wyłączyć go po miesiącu czasu). Całość traktuję czysto biznesowo. Jeżeli jesteś chętny napisz mi na priv jakie masz doświadczenie w stawianiu serwerów, umiejętności itp. Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2023, 05:42:46 pm »
Powodzenia jak masz jakieś pyt to dawaj...chętnie pomoge
Najpierw muszę postawić formu serwera.
Będę gotowy na to za kilka dni.
Na razie nie będzie publiczne, rejestracja z aktywacją zatwierdzaną przez admina.

Jak się oporządzisz, daj znać. Chętnie pogram.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2023, 09:11:20 pm »
Jak się oporządzisz, daj znać. Chętnie pogram.

Dam dam, prace trwają, codziennie coś robię. Forum na burzę mózgów już przygotowane, ale muszę kilka dni się wstrzymać z oficjalnym ogłoszeniem. Załatwiam coś z firmami, które świadczą mi usługi i przez nie trwa opóźnienie, niezależne ode mnie. Potrwa to pewnie jeszcze kilka dni.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2023, 12:03:18 am »
Forum developerskie serwera w poniższym linku
Rejestracja konta tylko za zgodą administratora.
Oznacza to, że niestety na razie nie dla każdego forum będzie dostępne.
Najlepiej napisać mi peema tutaj na forum, zatwierdzę tylko konta osób, które rozpoznam jako konta graczy, nie powiązane ze stawianiem serwerów.
Dostęp dla zarejestrowanych tylko do części forum przeznaczonej na dyskusję nad koncepcją serwera.
Wszyscy mogą natomiast podejrzeć licznik postów na forum - jeśli rośnie, to znaczy, że projekt żyje i ma się dobrze
Na forum serwera mam nick Quark

Link:

https://community.badlands.online
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2023, 01:13:30 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 08, 2023, 02:07:19 pm »
Zarejestrowałem się żeby Ci smutno nie było.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 08, 2023, 06:30:53 pm »
Zarejestrowałem się żeby Ci smutno nie było.
xD

Musiałem poprawić szablony rejestracyjne, teraz jest informacja o tym, że email może pojawić się folderze spamu.
Wysłałem akceptację, ale konto trzeba jeszcze aktywować. Będziesz mieć link w mailu
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2023, 09:00:16 am »
Ja tez czekam na emi kolejne. Bo raty typu x1 bez boxa czy x3 to dla mnie jednak teraz za mało.  A na jakiś x7 IL chętnie bym wbił się pobawić.
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2023, 09:42:37 am »
Też czekasz? A kto jeszcze poza Tobą czeka? : D Chłop pijany.

Po pierwsze to nie temat o Emi, po drugie żadnego emi nie będzie.


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2023, 11:51:55 am »
"Spokojny" pisał że czeka na Asgote  a to równoznaczne.  Ale fakt to nie o tym temat.
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2023, 09:24:02 pm »
Na forum serwera staram się codziennie co pewien czas publikować screeny z postępu prac.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2023, 09:29:11 pm »
Z perspektywy gracza co w l2 gra od prawie 20 lat
Od ponad 2 lat to wlasciwie na emi sobie tylko pobiegalem na beta testach z racji ze zycie wyglada teraz tak rodzina  - dom - praca i w czasie wolnym to mozna w kuchni posprzatac a nie siadac do l2
Wiekszosc osob z ktorymi gralem ma podobnie blizej do 40stki niz do 30 drugie polowki male dzieci i z l2 to zostala na pulpicie co najwyzej tapeta  ;)
Pograc bym chetnie pogral ale dla mnie wszystko co wymaga zbierania party umawiania sie z innymi graczami przed startem to juz za duza zachpdu na chwile obecna i w zasadzie to tylko cos ala mid najlepiej z full buffem zebym majac 2h w srodku nocy mogl wejsc do gry i solo sobie zrobic wszystko co chce.
Na nic wiecej sobie nie moge w tej chwili pozwolic. Moze jak corka pojdzie do przedszkola za rok to bede na to patrzec inaczej.
Castani


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2023, 08:09:13 pm »
Z perspektywy gracza co w l2 gra od prawie 20 lat
Od ponad 2 lat to wlasciwie na emi sobie tylko pobiegalem na beta testach z racji ze zycie wyglada teraz tak rodzina  - dom - praca i w czasie wolnym to mozna w kuchni posprzatac a nie siadac do l2
Wiekszosc osob z ktorymi gralem ma podobnie blizej do 40stki niz do 30 drugie polowki male dzieci i z l2 to zostala na pulpicie co najwyzej tapeta  ;)
Pograc bym chetnie pogral ale dla mnie wszystko co wymaga zbierania party umawiania sie z innymi graczami przed startem to juz za duza zachpdu na chwile obecna i w zasadzie to tylko cos ala mid najlepiej z full buffem zebym majac 2h w srodku nocy mogl wejsc do gry i solo sobie zrobic wszystko co chce.
Na nic wiecej sobie nie moge w tej chwili pozwolic. Moze jak corka pojdzie do przedszkola za rok to bede na to patrzec inaczej.
Wiadomo.
Nie zrobię full buffa. Takie serwery żyją krótko. Zdarzy się wyjątek, ale raczej potwierdzający regułę.
Możesz dołączyć do klanu z CH A grade + box na plecy.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.