Witaj
Gość

Wątek: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.  (Przeczytany 18121 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:44:12 pm »
Z nudów postanowiłem napisać opis tego questa. Jest to część questa na Beletha ale ja znam tylko część do Tullys. Pisane z głowy.

Cel: zabicie 2 RB (Demon Prince i Ranku).

Skład party: 4dd+klasyczny support (78+), najlepiej jak by był destro albo tank. Ja z klanem robiłem tego questa w sumie tylko na full wyposażonego destro + support + leacherzy którzy potrzebowali questa.

Nie pamietam który lvl HB musi mieć żeby móc go zacząć.

Ok to zaczynamy.

1. Questa zaczynamy w wiosce namiotowej za spotem z chimerami. Trzeba przebiec przez wrota przy górnym spocie chimer i dalej po prawej stronie będą namioty. NPC chyba nazywał się Matras (krasnal). Powzięciu questa dostajecie nietradowalne atrybut stony.

2. Biegniecie dalej do wioski, rebuff (wszystkie moby biją z dark) i party leader gada z npc przy wejściu, portuje całe party do instancji w wiosce. Rzucacie shadow i szukacie keymastera który siedzi w którejś z chałup. Uwaga na Patrolmeny (mobki), potrafią się zagrować na shadole więc musicie być gotowi na resong, cov itd.
Zabijcie Keymastera i albo wam dropnie klucz albo nie. Jak nie to party return i czekacie na reset instancji (5-10 min;  /instancezone). Jak macie klucz to biegniecie do końca wsi i gadacie z kolejnym npc przy bramie, macie 5 min do portu do wieży.

3. Jesteście w roomie z 2 grupami mobów z których leci kolejny klucz. Od teraz możecie robić relog i będziecie  z powrotem ale macie 10 min na offline. Zabijacie moby, cardi musi patrzeć na debuffy bo mobki rzucają wredny debuff zbijający HP do 1. Zabijacie aż wyleci wam kolejny klucz. Niestety te grupki dropią klucz tylko do jednych drzwi i jest to dłuższa droga. Nie zbliżać się do drzwi bo zagrujecie mobki zza ściany. Jak macie klucz to shadow i otwieracie odpowiednie drzwi. macie kilka sek aż się zamkną.

4. Jesteście w labiryncie, biegniecie na shadole aż dobiegacie do kolejnych drzwi, podobna sytuacja, zabijacie moby w labiryncie aż dropnie klucz. Któreś moby w labiryncie dropią też drugi klucz potrzebny w pierwszym roomie (dużo krótsza droga), nie pamiętam trzeba by poszukać w drop kalkulatorze.

5. biegniecie dalej przez labirynt (na shadole ofc), mijacie spot z chimerami, korytarzem do góry i przez kolejne labirynty i roomy dobiegacie do portalu i npc. Ok zrobiliście 30% questa :p

6. Żeby was portneło każda osoba w party musi podnieść potiona który leci z mobów w poprzednich roomach. Zabijacie moby, uważać szczególnie na te pojedyncze Mystici bo drainują z many jak cholera. Podniesiony potek pokazuje się na pasku buffów i trwa 10 min więc nie podnosicie od razu tylko jak wydropicie odpowiednią ilość, uwaga na overbuff. Jak już każdy ma wypitego potka to lecicie wszyscy na potal (stoicie na tym okręgu) i port.

7. No to zaczynamy najdłuższą i najnudniejszą część questa. Jesteście w dużym roomie z mocnymi mobami i możecie już wpisać /target demon prince. Jesli jest up złapiecie target. Generalnie zabawa polega na portowaniu waszego party 5 pięter do góry (Demon Prince) i kolejne 5 pięter w dół (Ranku). Co trzeba robi żeby być portowanym? Prawdopodobnie chodzi o to samo co w quescie na wejście do Baiuma i zdobywaniu czerwonych szmat, trzeba hitować moby. Tank albo destro agruje 1 moba najlepiej mistyka bo słabiej biją z paci. EE(SE), cardi manaburnują moba żeby nie bił z magii. I tak sobie bijecie bez broni mobka aż was portnie na kolejne piętro, może to trwać 5 min albo godzinę hehe. Kolejne piętra będą oznaczone obręczami na filarach w ścianie.

8. Demon Prince. Nic nadwyczajnego, RB jak RB. Od czasu do czasu respawnują się miniony które wybuchają. Po zabiciu zaczynacie zabawę z portowaniem w dół do Ranku (mozna targetować).

9. Ranku. RB ma miniony które trzeba leczyć (spada im hp). Jak zabijecie macie już 2 blueprinty i możecie robić soe. Gadacie z Matrasem (czy jak ten krasnal się tam nazywa), trzeba pogadać 2 razy z tego co pamiętałem. Ok teraz już możecie się portować bezpośredio do tullys tower.

NPC który portuje do tullys jest po lewej stronie jak się minie wrota za chimerami. Trzeba mieć party żeby móc się portnąć (min 2 osoby).

pisane na szybko i z pamięci, jak coś to poprawiać. Jak ktoś nigdy nie robił tego questa to mam nadzieję że trochę pomogłem.



//Madith: Lepiej późno niż wcale :) Plusik :)



« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 10:03:25 am wysłana przez Madith »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Banned
  • Wiadomości: 2363

  • Pochwał: 0

  • ((4i + 6i) :10) - 3u < 0, rly!
Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2010, 12:16:04 am »
Bardzo dobrze opisane, pkt 7 meduza na czas++ i trzymanie combat mode to chyba najbezpieczniejsza metoda.
Hapszasin

ex- DoomCryer 82/sps@Lancer
ex- PhoenixKnight 81/sr/wl@Lancer
/get.your.envelopes_ _time.to.address.the.haters/


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2010, 02:24:15 pm »
Przenoszę do Questów, ech.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2010, 02:44:06 pm »
pkt 6, i wzwyż może być wykonany tylko na HB lvl 11. (to też bym umieścił w tym poradniku)

NPC który przenosi nasz wyżej zwie się Jerian - i to on nam powie w chwili kiedy HB ma 10 żebyśmy dalej poszli farmić moby w Markecie i w Cytadeli i przyokazji bronili natives i dopiero wtedy kiedy HB osiągnie 11 wpuści nas wyżej do Infinitum ~ pkt 6.

najkrótszy czas mojego pt to 5godzin  :)


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2010, 11:10:13 pm »
Troche noobskie pytanie ale czy po tym q będe mógł wchodzic do cytadeli 'normalnie'? przez NPC koło wejscia? jestem zielony w tym a na abyss własnie GF wszedł ;x
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2010, 10:57:47 am »
Troche noobskie pytanie ale czy po tym q będe mógł wchodzic do cytadeli 'normalnie'? przez NPC koło wejscia? jestem zielony w tym a na abyss własnie GF wszedł ;x

Po zrobieniu questa masz dostęp do Tullys tower bezpośrednio ale żeby móc się portnąć musisz mieć party z kimś z questem. Żeby przemieszczać się po Tullys potrzebujesz shadowa, żeby portować się na kolejne piętra musisz mieć normalne party (zabicie mini RB).
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2010, 02:10:59 pm »
OK,dzieki Coshoo :)
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2010, 10:16:24 pm »
a tutaj pytanie do kogos z Ru Donk/Error jak wejśc do Anomic FOundry ? we weczesniejszych kronikach teleportował Npc Kanif ale teraz juz tego nie robi =p i jest tylko opcja wejscia do miasta...co zrobic?
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 0

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2010, 02:58:58 am »
Cytuj
There is also a quest for S80 Icarus weapon recipes and key mats, but for that you have to hunt at the Anomic Foundry, and for getting access to the Anomic Foundry you need to do Tully's Workshop and collect a whole set of Medals. And then you get the recipes and key mats at random.

zródło ellybelly

link do topicu

http://v3.elliebelly.net/index.php?option=com_kunena&Itemid=55&func=view&catid=17&id=12321
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 03:03:49 am wysłana przez Warhead »
Ru OFF Lancer

Eltharion  Bishop 62+

Outcasters Clan Member & NosenseTeam Squad Leader


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2010, 09:20:43 am »
dzięki:)
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 138

  • Pochwał: 0

Odp: Matra’s Curiosity - Tullys Workshop quest.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:30:34 pm »
Nie wiem czy na serwie na ktorym gralem wszystko dzialalo dobrze, ale gdy oddawalem matrasowi 2 blueprinty on ich nie przyjmowal, mowil zebym przyszedl pozniej, bug?
a.k.a Szakalaka

Bot coder!