Witaj
Gość

Wątek: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)  (Przeczytany 20010 razy)

  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 29, 2016, 04:29:42 pm »
To nie sen, wysłałbym nawet screena, ale niestety zmieniłem laptopa i nie robiłem backupa żadnego, sytuacja tyczy się Lilith już końcówki, jak ty miałaś przerwę (z tego co pamiętam), a ktokolwiek na tej postaci grał, lamił na arenie z trzema słupkami, jedynej gdzie da się wybiegać kogoś z lepszym EQ. Zresztą było minęło.

ErykoO był postacią boxową na lilith :)  a "lepsze EQ" to było na Bunny wiec gz za pokonanie handless boxa :D  pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego :)

https://www.youtube.com/watch?v=lJagLrTEgU4

Przecież nie twierdzę, że miał pro EQ, ale na tamte czasy bardzo dobre. pałkę Pve, set +6/7, epiczki pewnie też jakieś, fioletowy talizman. Broszek chyba jeszcze nie było. No to mówię, nie wiem kto na nim grał, ale grać nie umiał, a przynajmniej jeszcze nie umiał.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:37:29 pm »
Widać, że dobrze sfarmiona postać - zabicie iReflect na tej arenie w 4 min :)
Chociaż z każdym updatem tanki stają się coraz bardziej papierowe...

Heja Haran , miło cie widziec :) ,  tu nie chodzi o sfarmiona postac, iReflect popełnia mase błędów , w całym frapsie gdybym pokazała sam byś zauważył ze  slabo idzie mu ogarnianie  ,tanki nie wydaje mi się że sa papierowe, calkiem ladnie daja rade :) pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 30, 2016, 10:31:11 pm »
Tanków do czegoś się jeszcze używa w tej grze czy po staremu?


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 01, 2016, 06:52:16 pm »
Tanków do czegoś się jeszcze używa w tej grze czy po staremu?
Jeżeli mówiąc "po staremu" masz na myśli rozwalanie całego pt jak w H5, to nie, nie po staremu.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 01, 2016, 10:04:39 pm »
Na h5 dużo nie grałem więc ciężko mi coś powiedzieć bardziej mi chodziło o pve bo ni chuja do grupy ciężko dołączyć o ile nie gram ze znajomymi.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 01, 2016, 11:35:36 pm »
Przeglądając forum NA natknąłem się na płacze ludzi, że w Heliosie bardzo mocno wzmocnili RB, więc może i tank wróci do łask... Tym bardziej ,że są zmiany w bonusach do enchantowanych setów oraz w bonusach z hvy armorów (może już nie będą papierowe) :)


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:12:06 am »
Przeglądając forum NA natknąłem się na płacze ludzi, że w Heliosie bardzo mocno wzmocnili RB, więc może i tank wróci do łask... Tym bardziej ,że są zmiany w bonusach do enchantowanych setów oraz w bonusach z hvy armorów (może już nie będą papierowe) :)

No mam Tyrra i Sigela i tyrr dzieki okrzykom jest bardziej uniwersalny a przy tym ma lepszy dps niz moj tank.Mogli by dac jakas redukcje dmg od mobow,unikalny sposob na redukowanie dmg tylko dla tankow (jakies parowanie czy cos) lub jakis buff co daje stacki jak dostajemy dmg i mozna jego stacki uzywac na skille co daja rozne bonusy.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:20:52 pm »
no niestety, też chciałem wrócić na tanka, ale projektanci gry = no love for tanks :)


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:05:37 pm »
no niestety, też chciałem wrócić na tanka, ale projektanci gry = no love for tanks :)

Ta ja teraz sie zastanawiam jakiego duala sobie wziąć.Czy brac cos pod party jak healer czy iss czy moze cos bardziej pod solo.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 28, 2016, 09:16:47 am »
@Ryltar i co wybrałeś ?
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 15, 2016, 04:00:39 pm »
Wybrałem SE bo miałem grać z 3 znajomych co mieli brać nukera,destro i daggera ale skończyło się na tym że wbiłem 2 levele bo nie grałem dużo.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016)
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:48:25 pm »
Okej. Pisałem iż pewne osoby wypowiadające się w temacie tego serwera mają swoje rację i mogą się w niej utwierdzić w chwili, kiedy na serwerze będzie pojawiało się za często i zbyt mocno ingerujących w rozgrywkę eventów l2store.

Dziś pojawił się następny w okresie niecałych 2 miesięcy czasu. Nie wygląda to zbyt zachęcająco no, ale jeszcze ich nie skreślam. To da się przeżyć, ponieważ spowoduje iż więcej osób będzie miało te nieszczęsne koszulki, które wcześniej były chyba nieco trudniejsze do zdobycia. Dzięki temu trochę może się wyrównać poziom graczy na serwerze i Ci mniej zamożni lub bardziej rozsądni w wydatkach również coś będą coś mieli.

Aby było jasne to nie jest pochwała dla Innovy i serwera ! Bardzo mi się to nie podoba i dałem temu wyraz również na forum tego serwera :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 16, 2016, 11:34:06 pm »
Widzisz Naito, nie dziw się graczom, że tak hejtują Innovę, bo u niektórych ta nienawiść zbierała się latami. Za rok sam pewnie będziesz miał dużo gorsze podejście do tej firmy niż teraz :p


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:19:54 am »
Wiesz haran, kiedy pisałem pierwszą wiadomość w tym temacie miałem rozegrane już 2 miesiące od chwili, kiedy wróciłem do gry. I tak jak w tej wiadomości napisałem nie zauważyłem przez ten czas wyludnionej gry, która umarła i się nie rozwija. O tym głównie w niej wspomniałem pisząc iż jest zupełnie inaczej. Gra wydawała się żywa i pełna graczy co też i tak dziś wygląda. W tamtym czasie i przez ten czas nie zaobserwowałem również zbyt mocnej ingerencji w grę ze strony administracji. Pytałem kilku aktywnych i starych graczy o to i oni również uznali, że przesady nie widzieli i nie było nic niszczącego tej gry wcześniej.

Osoby uznające grę za martwą niestety nie umiały podać konkretnych powodów dla których tak sądzą. Jedynym prawdziwym i mającym jakiś sens okazała się tylko informacja od bodajże @buli, który wspomniał o tarocie i biżuterii. W efekcie tarot został w miarę szybko zanegowany i uznany za coś co jednak może pomóc, natomiast biżuteria okazała się jednym z dwóch zbyt mocnych jak na sklepik przedmiotów tam się znajdującym. Biżuterię można jednak było dostać za Giant Energy od Mammona, które można było kupić w Clan Hall za adenę. 5 poziom bardzo trudno zrobić a z pomocą sklepu było to dość kosztowne dla kieszeni, więc za wiele osób nie miało na poziomie 5 a 3 śmiało można było zrobić z gry, czyli różnica niewielka. Drugim były koszulki, które dziś mamy w nowej odsłonie bardziej dostępne, ale niestety nadal za pomocą sklepu w grze. Wielu zarzucało Innovie już w tamtym okresie a pewnie i nawet wcześniej, że to jej wina iż gra zmieniła się w p2w. Z tym się zgodzić niestety nie mogłem, ponieważ według mnie na tamte czasy winni byli ludzie handlujący adeną na lewo.

Aktualnie sądzę, że Innova ma żal tyłka o to, że ktoś robi kasę na "ich" produkcie i starają się być konkurencyjni. Niestety chyba zapominają, że wiąże się to ze zbytnią ingerencją w grę i jeszcze bardziej uzależni ją od dotowania, bo inaczej się nie będzie dało. Nadal nie sądzę aby było to za wiele, więc jeszcze gry nie skreślam i nadal widzę sens. Aczkolwiek nie podoba mi się kierunek w którym to zmierza i częstotliwość pojawiania się tu coraz to nowych przedmiotów jednak w dość mocny sposób ingerujących w grę.

Pozostaje mieć nadzieję, że Innova poradzi sobie z problemami jakie ma w miarę rozsądny sposób...

Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:40:12 am »
Wydaje mi się, że pod określeniem 'martwa gra' kryje się to, że właściwie 95% top graczy odeszło, a online nie umywa się do tego sprzed powiedzmy 3 lat. Do tego L2 nie zachęca nowych ludzi do gry, ani starych wyjadaczy do powrotu tym, że nie ma sposobu, żeby dogonić resztę.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 17, 2016, 03:12:00 am »
Każdy okres w grze ma to do siebie, że top gracze się zmieniają i są nimi pewien czas. Jedni na początku dużo grają szybko stając się ścisłą czołówką po czym zwalniają tempa co pozwala innym ich dogonić a nawet przegonić w tym wyścigu o bycie w czołówce inni pojawiają się na serwerze w późniejszym etapie i również szybko stają się czołówką w różnoraki sposób, chociażby dotując a jeszcze inni sobie regularnie grają, grają czas leci jedni przychodzą inni odchodzą a oni regularnie z czasem mają wszystko co chcą i stają się po latach gry czołówką (takich graczy również poznałem i najbardziej z perspektywy czasu cenię). Tylko część i to bardzo nieliczna część graczy potrafi utrzymać się w top przez bardzo długi okres czasu i takie osoby grają do dziś. To, że według twojej prywatnej oceny 95% topki zrezygnowało w jednej chwili oznacza w rzeczywistości to iż tak naprawdę odeszło z gry raptem kilkanaście osób. Maksymalnie do 20-30 z różnych względów wyróżniających się graczy. Nie wydaje mi się ażeby na podstawie tego słusznym było stwierdzenie serwer dead.

Gdzieś już pisałem o tym że, są ludzie którym nie wyszło lub nie szło po ich myśli i zrobili rage quit. Oni nazywali serwer martwym bo przecież bez nich czyli "czołówki" gra nie istnieje... Bez względu na to ile % z aktualnej czołówki odejdzie będzie to mały procent graczy, który zostanie szybko zastąpiony innymi dla których otwiera się szansa na bycie tym naj i poczucie smaku chwały czy spełnienie osiągnięcia tego czego nigdy się nie osiągnęło w Lineage 2 na serwerze oficjalnym.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:03:15 pm »
tak czytam ten temat wiec chcialem cos napisac. Jestem nowym graczem na offie nigdy nie mialem stycznosci z globem moja przygoda zaczela sie pare tyg jezeli chodzi o GODa, nowy l2 jest fajny podoba mi sie przebudzenie nowe skille mozliwosci itp. Niestety wszystko ma swoje plusy i minusy pierw rozpoczalem przygode na NCwest gdyz nie mialem pojecia ze jest jeszcze 4game i Core. Pierwsze wrazenie na NC bylo ok przez pierwsza godzine wbilem szybko 20 ktorys lvl i wtedy z minuty na minute moja chec zaczela opadac co chwile natykalem sie na famle kamael z nickimi dcdfhxdsa itp od razu napotyka sie fale botow gdzie po wbiciu 60 lvl i chain quest na Forsaken Plains nie idzie zrobic bo na 1 moba jest 15 botow. Druga rzecz ktora wbila mi sie w oczy to sellerzy golda ktorzy spamuja co chwile wiadomosciami na rozne sposoby kolejna nie moge pisac na chacie bo blokada do 85 z kolei w miastach sporo boxow i zarowek sklep l2store pelen op i do tego drogi. Wtedy tez pare dni pozniej zauwazylem ze jest jeszcze jeden off server i jest to EU wersja od Inovy wbilem sciagnalem jeszcze starszego klienta bo odyseje zamiast Heliosa i zaczalem grac serwer Core - Light w wyborze serwerow na NA wszystko normal albo heavy no ale ok wbijam pogralem troche brak botow ucieszyl mnie ale za to tez brak low lvl graczy w areach gdzie bilem bodajrze dopiero od 70 doswiadczylem pare osob ale nie wazne lvl bilo sie bardzo przyjemnie mimo tego light w wyborze serwerow aden pelne po pachy tetni zyciem i nie tylko Aden. Pomocni gracze i brak blokad na chat do 85 od 40 bylem zdolny znalesc akademie oraz mentora ktory do 85 ciagle mi pomagal jak mialem problem Core zrobil na mnie lepsze wrazenie na poczatek niz Naia. Co dalej a no tak wbilem 85 przebudzilem postac zaczalem grac no i tu pierwszy minus mniejsze community jak na Naia co wiaze sie z tym ze gracze juz wykoksani i party pod dps na 85 malo popularne malo chetnych zas od 95 mozna bylo zawsze znalesc jakas grupe kolejny minus PP pointy po jaki kij te cale pp pointy skoro bron znika zanim sie nia nacieszy ale jakis plus jest tego pp maly boost postaci do plusa dam konto premium ktore jest dosc tanie i tanszy l2store niz na NA mniej zarowek i koksow chodz lubie enchantowac i sam chcialbym kiedys miec r99 na +10 kolejny plus to traning camp dla premek, ide wystawiam postac na trening na noc odbieram expa zawsze to pare godzin ktore mozna zaoszczedzic grindujac. Wiecej póki co powiedziec nie moge ostatni raz gralem poltora tyg temu gdyz jestem na wakacjach w szwecji kolejne spostrzezenia moge opisac jak ponownie bede mogl pograc.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 17, 2016, 08:44:24 pm »
Akurat z tego co pamiętam, to na Core był spory kryzys po tym jak wszedł Archeage. Do tego o niskim poziomie Core mówi to, że po merge z Lilithem, udało się jakimś ludziom bez rąk porobić hero. Najśmieszniejsze jest to, że kolega Naito zgrywa eksperta. To tak jakby jakiś xOrlock relacjonował co się dzieje na Lilith...


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 17, 2016, 09:54:06 pm »
@haran

Nie mogę pojąć do dziś czemu i kto pozwolił Ci pełnić funkcję moderatora tego forum. Kolejny raz pokazujesz, że się do tego konkretnie nie nadajesz. Ludzie zanim wrócą do gry i w chwilach kiedy nie mogą jeszcze wrócić bo pracują czy coś, sprawdzają różnego rodzaju fora internetowe i szukają informacji na temat tego co się dzieje. Niestety ludzie tacy jak Ty, którzy powinni o tym informować tego nie robią. Forum jest martwe zarówno jak i strona chociaż sama gra żyje. Sam jak nie grałem często sobie tu wchodziłem i szukałem czegoś nowego jakiegoś info na temat Lineage 2 no i niestety nic wartościowego nie można było znaleźć. Nie jestem żadnym ekspertem i za takiego się nie uważam, ponieważ na wstępie zaznaczyłem iż wróciłem do gry po kilku latach przerwy i gram na Core w tej chwili już 6 miesięcy. Pewne sprawy mi się podobają, pewnych na początku nie dostrzegałem i mam swoje spostrzeżenia, więc się nimi dzielę z innymi bo widzę iż nikt inny tego nie robi. Mam tu na myśli graczy z dużo większą wiedzą na temat tej gry i tego serwera niż ja sam.

W wyniku tego co piszę właśnie w tym dziale i na tym forum wiele osób do mnie pisze czy to na prywatnych wiadomościach czy to w grze i pytają o pewne sprawy. Jak umiem tak odpowiadam i staram się robić to najbardziej rzetelnie jak tylko potrafię. Nikomu też nigdy nie napisałem, że bez dotacji w tydzień czasu będzie się liczył i będzie miał wszystko co najlepsze. Każdego przestrzegałem przed tym jak to w wygląda i z czym może się spotkać. Wiem natomiast, że się da grać bez dotacji i można miło spędzać czas (znam takie osoby i widzę pewne sposobności ubierania się i zarabiania), więc pomimo pewnych wad uważam, że warto bo niestety nie ma w tej chwili nic lepszego na rynku i długo prawdopodobnie nie będzie.

Serio nie mam nic do Ciebie, nie bronię Ci być moderatorem i nie zazdroszczę bo sam niegdyś tu nim byłem. Ale jeśli sam nie masz nic mądrego do powiedzenia lub nie robisz tego co powinieneś to chociaż pozwól innym się wypowiadać. Jeśli napiszę coś głupiego lub kłamię i to widzisz to popraw. Jakby nie było pracuję na swój wizerunek tym co piszę i nie chowam się za innymi nickami od wielu lat. Na Core również gram pod nickiem Naito i każdy wie, że ja to zwyczajnie ja. Można mnie lubić, można nienawidzić można uważać za błazna, ale to nadal będę po prostu ja i nikt i nic tego nie zmieni :)
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:26:36 pm »
W regulaminie masz wypisane obowiązki moderatora, możesz rzucić okiem. W żadnym wypadku nie należy do nich reklamowanie serwera Core i zachęcanie ludzi do gry na tym serwerze. To co piszę na temat serwera Core jest moja opinią jako użytkownika, moja ranga nie ma żadnego znaczenia.

Cytuj
[Obowiązki Moderacji]
11.1. Moderacja w wykonywaniu swoich funkcji powinna być bezstronna, obiektywna, w tym zwłaszcza nie może faworyzować konkretnych użytkowników lub grup użytkowników.
11.2. Moderacja powinna postępować przykładnie wobec innych użytkowników, zwłaszcza w odniesieniu do języka wypowiedzi. Nie może pisać wulgaryzmów lub stosować pozornych cenzur.
11.3. Moderacja wykonuje swoje funkcje jednomyślnie. Wszelkie problemy są rozstrzygane tylko w specjalnych, ukrytych działach.

Jeżeli uważasz, że nie wypełniam obowiązków jako moderator, to może Cie zainteresować poniższy akapit.

Cytuj
[Skarga na Moderację]
12. Jeżeli Moderacja forum przekracza swoje kompetencje, należy poinformować o tym fakcie Administrację prywatną wiadomością i powstrzymać się od komentarzy na forum publicznym.

Co do tego co piszę na temat Core - jest to moja subiektywna opinia, którą również chcę się podzielić z graczami. Zbyt wiele razy Innova mnie zawiodła, żeby to mogła być obiektywna opinia. Sam przez ostatnie parę miesięcy czasami wchodzę na ten serwer i próbuję się przekonać do gry. Jednak zawsze jak piszę po ludziach, którzy tam grają i pytam jak to wygląda, to zdaję sobie sprawę, że nie ma sensu. Jak ktoś chce pofarmić nudne instancje, to jak najbardziej polecam. Nie wydaje mi się, żebym grał kiedyś w grę, gdzie PvE było nudniejsze niż w L2. Jak chcesz pvp na przyzwoitym poziomie, to stawiam, że nawet w zainwestowaniu 3k euro tego nie znajdziesz.

Przykładowy fraps ze siege, który znalazłem:
https://www.youtube.com/watch?v=j_IL_r8E894

Już na Lilith było więcej zamieszania pod Schuttgart...

Może po prostu oczekujemy czegoś innego od tej gry.




Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:04:03 am »
1. Moderator, a Newsman to dwie różne pozycje. Mod ma dbać o czystość i kulturę wypowiedzi, nic więcej.

2. Pierwszy update sklepu, który zraził graczy to Shirt'y, bo były dozwolone na oly i to był precedens, bo do tamtej pory open pvp, a oly to były dwie różne rzeczy. Znałem ludzi, którzy quitnęli z tego powodu, bo bez doty mogli pograć coś serio na oly, później byle janusz wchodził z shirtem na +10 gdzie, na niektórych klasach robi to dużą różnicę.

3. Owszem, Core jest martwy. Czemu tak uważam? Bo przez 24/7 nie jesteś w stanie znaleźć random pt na większość rzeczy tudzież zwykły exp. Ba jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nawet w dzień nie jesteś, a tylko w wieczorkiem, w peak-time'ie. I tak, idąc tym tokiem, server jest martwy od ponad 2 lat... No bo jest xD Community sobie coś tam gra, robi pvp, zbiera się na siege/oly/epici itd. ale dla casuala, jest martwy. Dodatkowo to online i właśnie takie casuale powinny robić największy dochód, a wydaję mi się (ofc pewności nie mam), że główny dochód Innovy na EU to powiedzmy top100 donatorów.

4. L2store na NCWest jest inny, ale też weźcie pod uwagę, że to USA, tam się inaczej zarabia. Więcej niż na zachodzie, są inne wydatki i ludzie mogą sobie na to pozwolić, zresztą nawet płacenie za granie jest tam inaczej traktowane. Mimo wszystko community naprawdę jest spore, łatwo znaleźć pt prawie zawsze, szczególnie na Chronosie, Naia i Frey'i, Zaken raczej się nie przyjął jako nowy server tak dobrze, ale i tak jest tam więcej graczy. Boty są i były tam od zawsze - pve boty. Do tej pory też pół topki latało na skryptach, ale mam info z 1 ręki, że był tam spory banwave (pewnie inni też słyszeli) i póki co serio pvp jest legit jeśli chodzi o 3rd software. Mimo wszystko i tak kiedyś było lepiej.

Podsumowując L2 nie ma się dobrze i dobrze się mieć nie będzie, szczególnie w zachodniej Europie.

PS Aaa i nie wyskakujcie mi teraz, że masz CP to pograsz. To jest oczywiste i zresztą sam jestem zdania, że L2 to gra tylko dla CP/grupek graczy. Mimo wszystko, dobry server powinien zapewnić podstawowy kontent dla wszystkich graczy, praktycznie w każdym momencie, a Core często tego nie zapewnia. W skrócie, nie zawsze znajdziesz ludzi, którzy też chcą robić to co ty.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:08:15 am »
@haran

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to forum o grze Lineage 2, która działa prawidłowo (patrz talk jak chce tego twórca gry) na serwerach oficjalnych w tym i serwerze Core ? Nie jest żadną reklamą pisanie o tym co i jak tam działa, ponieważ jest to informowanie o tym jakie dziś jest Lineage 2 i jak ono funkcjonuje.

Nie składam skargi bo nie przekroczyłeś żadnych uprawnień. Zwyczajnie w trakcie rozmowy z Tobą piszę abyś robił co masz robić a nie wyzywał ludzi od pseudo "Znawców"

Gram w Lineage 2 od wielu, wielu lat i serio skoro jestem na forum internetowym, które służy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi zainteresowanymi tą tematyką, to chyba mogę pisać o tym co myślę w tej chwili (i na przestrzeni lat) na temat gry w którą gram nie tylko ja, ale i inni użytkownicy tego forum czyż nie ?

Jeśli nie interesuje Cię Lineage 2 a tym bardziej serwer Core to się zwyczajnie nie udzielaj w tym temacie i to wszystko. Niczego więcej nie wymagam. Jeśli natomiast interesuje Cię to pisz jak najwięcej przydatnych informacji, dziel się z innymi czym chcesz i rób swoją robotę tak jak powinien robić to moderator forum o Lineage 2. Dla mnie proste.

/Edit

@up

Gdyby dało się oceniać posty to bym chętnie dal plus, za konkrety i poświęcony czas ażeby je wymienić. Zgadzam się też ze Moderator a Redaktor to dwie inne funkcje. Niemniej jednak wydaje mi się, iż do roli Moderatora nie należy wyzwanie od "pseudo znawców" tylko za to, że ktoś ma inne zdanie niż on sam...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 12:18:48 am wysłana przez Naito »
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:27:54 am »
Myślę, że harankowi chodzi o to, że trudno oceniać całokształt servera po 4 miesiącach gry (czy ileś tam), jeśli ma on już chyba 4-5 lat (nie chcę mi się sprawdzać). Ty napiszesz jakie masz odczucia po 4 miechach, a haran grał z 2 lata, więc zna więcej wzlotów i upadków tej szanownej administracji (szczególnie na lilith). Ogólnie też dodam, że Innova to dziwna firma. Nie wiem czy grałem w inne mmo gdzie takie wałki się kręci, szczególnie jeśli chodzi o tickety i szacunek do graczy.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:00:32 am »
haran może i grał 2 lata, ale było to 100 lat temu i większość czasu na Lilith, z którym Core (oprócz połączenia graczy) ma niewiele wspólnego, Naito może i gra 4 miesiące, ale są to ostatnie miesiące, a tematem przewodnim tutaj, jak dobrze widzę, jest "Kilka słów o Core (10.05.2016)", więc proszę mi tutaj nie drzeć kotów, bo ktoś grał wcześniej, a ktoś gra teraz, a jeszcze ktoś inny nie gra wcale.
Fajnie, że są jeszcze osoby, które za free chcą się dzielić przydatnymi informacjami.


PS Nie potrzeba nam gównoburzy, więc jak coś do siebie czujecie jeden z drugim to przenieście swoje uczucia na PW :)


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Kilka słów o Core (10.05.2016) - (16.08.2016)
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:00:59 am »
@Dickert

Okej może i ma pewne doświadczenie związane z tym serwerem. Niemniej jednak grał na nim jak napisałeś z 2 lata pewnie od startu a serwer ma dziś 4 lata, więc nie grał całości. Ja grałem na początku 4 miesiące po czym po długiej przerwie kolejne 6 miesięcy więc mam prawie rok gry na koncie i nie wypowiadam się na tematy, które były kiedyś. Piszę jak to widzę dziś bo dziś tu gram i zestawiam z opiniami pewnej grupy osób, która już od dawna nie gra a nadal się udziela. Wydaje mi się, że jest tu pewna różnica.

Cały czas piszą niektórzy, serwer dead, ze party ciężko. Może i tak było 2 lata temu w pewnym dołku serwera. Jak mam nie pisać skoro dziś widzę zupełnie coś innego ? Party znajduję bez problemu i to nie ważne jaką postacią i na jakim poziomie. Jedyny problem jaki miałem był na początku, kiedy nie rozumiałem jeszcze instancji K85, K90 i K95. Denerwowało mnie, że ludzie chodzą tam w 3 osoby i zabierają supporty pozostałym a ja mam o party ciężko (no sorry ale jak grasz gladem i nie masz sprzętu to raczej Cię nikt na pve nie zabierze). Po czasie jednak zrozumiałem czemu tak to wygląda i co robić, żeby również chodzić. No niestety, ale nie ma tak, że od razu na tacy wszystko podają.

Brakuje zdecydowanie aktywnego community (chociaż Polaków wielu gra), brakuje rzeczowych poradników dla nowych osób, brakuje wiele a to nie pomaga tej grze, to tylko pogarsza sytuację. Serwery prywatne i między innymi to forum również dołożyło cegiełkę do tego co mamy dziś. Dawno temu była grupa osób na tym forum przeciwna serwerom prywatnym, przeciwna promowaniu i ułatwianiu dostępu do botów i tego typu programów. Niestety przegrali i mamy co mamy. Grałem na wielu serwerach prywatnych i nikt mi nie wmówi, że to nie był dla mnie stracony czas. Był i to bardziej niż tu... Dlatego biorąc pod uwagę moje doświadczenie nigdy, ale to nigdy więcej nie poleciłbym ani nie zaryzykował gry na prywatnym serwerze, chociaż nie wiem jaki świetny by nie był.

Lineage 2 również w pewnym momencie sobie odpuściłem i próbowałem szukać innej gry. No ale nie ma i już. ArcheAge wydałem na paczkę startową 500 zł po czym wewnątrz gry również jakąś kasę na coś co każdy musiał mieć, nie pamiętam już na co i co szybko okazało się dno. Wydałem tydzień temu 200 zł na Black Desert Online bo inaczej się nie da grać w to i kolejna klapa. Na starcie trzeba kupić kolejne dodatki bo bez nich nie pograsz. Kupiłem The Elder Scrolls Online i też gra jakaś taka nijaka. Zupełnie jej nie czuję, więc tak jak i wiele innych osób nie gram.

Skoro nie ma dobrego zamiennika to chyba pozostaje to co jest i nic tu nie poradzi. Trzeba akceptować pewne niedociągnięcia i grać albo darować sobie całkowicie granie w mmorpg. Według mnie gdyby zdecydowanie więcej osób grało w L2 to i ten L2Store wyglądałby odrobinę inaczej, niestety gra tyle ile gra i mi to w tej chwili wystarcza.

A na koniec dodam tylko, że nie wiem konkretnie o czym mówisz, ale sprawdź sobie informacje o firmie Nexon. Support nie odpowiadał nawet przez kilka lat na wiadomości. Banowali kogo chcieli za ich błędy, nawet najlepszych graczy, którzy wydali na grę masę kasy. Dodali możliwość 1 vs 1 po czym jak grałeś ze znajomym i pozwoliłeś mu się szybko zabić uznali iż robisz power lvl i ban na zawsze bez możliwości odwołania, bez jakiegokolwiek upomnienia, że tego sobie nie życzą. W grze były dostępne bronie na czas. Ogłosili wielką reklamę w Combat Arms bo o tej grze mowa iż co 2 tygodnie będą dodawali możliwość kupna jednej broni na zawsze za 150zł informując przy okazji, że "Nie przegap okazji. Kup teraz albo NIGDY!" Po czym ludzie kupili byle jakie bronie a po zakończeniu eventu wszystkie stały się możliwe do kupenia na zawsze i to za 120 zł.

Tak, że nie oni jedni mają swoje za uszami :P
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans