Witaj
Gość

Wątek: Pytania ogólne  (Przeczytany 2143 razy)

  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Pytania ogólne
« dnia: Czerwiec 02, 2017, 06:56:16 am »
Witam,

Chciałbym rozeznać się w możliwości rozpoczęcia gry w L2.

Szukam dla siebie, na dłużej jakiegoś MMO opartego o drużynowe PVP. Próbowałem Cabala i L2 w przeszłości, na korzyść tego drugiego. Teraz czuję głód dobrego pogrania ;)


Proszę o podpowiedzi, bo w temacie jestem laikiem:
1. Czym różnią się serwery oficjalne od prywatnych?
2. Jak dużo czasu trzeba poświęcić, żeby wbić odpowiedni LVL i znaleźć ekipę do wspólnej gry (ew. może jakaś drużyna przygarnie nooba?).
3. Przeglądając forum zauważyłem mnogość serwerów - który należałoby wybrać? Proszę o argumenty praktyczne.

Ja już swoje latka mam, kilka tytułów online przyciągneło mnie na dłużej (WoT, CS, LOL) - teraz chciałbym zacząć od początku z czymś, co przyciągnie mnie na dłużej - jestem w stanie poświęcić czas dla dobrej zabawy.

Nie jestem dzieckiem, chyba, że dużym - mam prawie 30 na karku.

Jeżeli znalazła by się jakaś ekipa, która od początku przygarnie mnie pod swoje skrzydła - bardzo chętnie dołączę i wspomogę.


Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi :)

ballerek.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania ogólne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2017, 05:10:03 pm »
Napisz do mnie. Możemy coś ogarnąć


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pytania ogólne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2017, 08:22:11 am »
Disclaimer:
Zadałeś tak szerokie pytania, że nie ma na nie sensownej odpowiedzi.
Lineage 2 ze względu na serwery prywatne to różna, w zalezności od wersji gry i customizacji gra na każdym serwerze.
Całą historię gry można podzielić  na 3 duże rozdziały:

- Cronicle (Kronika) - imo L2 była wtedy najbardziej popularna, najwięcej graczy i serwerów, gra najbardziej ciekawa. Mocno osadzona klimatem w europejskiej tradycji i fantazy. Rycerze, zamki, orki i elfy, takie trochę tolkienowskie. To dlatego na serwerach prywtanych masz największy wysyp uznawanego za ostatni rozdział Kroniki, Interlude

- Throne (Tron) - trochę mniej popularne, dużo zmian w grze, nowa rasa (Kamael), nowe lokacje, odmienne w stylu od Kroniki, nowe skile. Uproszczono, nad czym ubolewam, masę rzeczy dla graczy, gra odeszła od szczątkowego klimatu rpg jaki posiadała w Kronice. Uproszczono questy, wywalono w praktyce booki i amulety potrzebne do nauki skili które trzeba było zdobyć bądź z questówa najczęściej z dropu z moba. Dużo nowych lokacji, ale przez to community serwera rozpraszało się i serwery sprawiały wrażenie mało zaludnionych. Jednym się to podobało, innym mniej. IMO poszli na łatwiznę dla graczy. Najbardziej popularne części - Gracia (Final i Epilogue - skróty GF, GE) oraz High Five (H5)

- Goddess of Destruction - nie będę się rozpisywać, jak dla mnie cyrkowa popierdółka, nic nie zostało ze starego L2, nowa rasa (Ertheia) wyciągnięta z japońskich anime, podskakiwanie jak w zręcznościówkach, przylecieli kosmici. Zresztą, chyba do takiego samego wniosku doszli i twórcy gry bo po opiniach graczy zrobili reboot gry o nazwie Classic, czyli powtórka Kroniki ale w nowej szacie graficznej plus kosmetyczne zmiany. Problem też powrócił stary - oficjalny serwer na abonament, prywatne w praktyce nie istnieją, te co się ogłaszają to dziwaczne mutacje starego emulatora opartego na języku programomania java.

1. Czym różnią się serwery oficjalne od prywatnych?
Kilkoma rzeczami:
 
Pierwszy to współczynniki, a raczej mnożniki parametrów zdobywanych w grze wraz z zabiciem 1 moba lub zrobieniem questa.
Dwa najwazniejsze - exp i adena drop, czyli ile razy więcej dostaniesz adeny(złota) i punktów doświadczenia za zabicie 1 moba.
Nie mniej ważne - drop and spoil - czyli ile może wypaść różnych materiałów z zabitego moba (spoil to skill-umiejętność dla specjalistycznej klasy krasków-dwarfów wyciągających z mobów specjalnym skilem dodatkowe materiały/recepty)
Te same zasady mnożników dotyczą nagród za wykonane questy - na serwerach retaliowych była to zawsze zaniedbywana sprawa przez twórcę gry, na prywatnych często są na tyle rozsądnie podniesione mnożniki, że wiele questów opłaca się robić, szczególnie te za które dostaje się trudne do zdobycia recepty lub materiały.

Drugą grupą różnic są tzw. "customy", czyli rzeczy niewystepujące na serwerach oficjalnych. Mogą być to specjalne NPC u których można dostać buffy, nowe questy, przedmioty które dostaje się na start, nowe rodzaje broni, zbroi czy nawet potionów(mikstur zwiększających czasowo wspólczynniki bazowe postaci, coś jak dodatkowe buffy), nowe rodzaje raid bosów, nowe moby, nowe obszary do gry etc

Cytuj
2. Jak dużo czasu trzeba poświęcić, żeby wbić odpowiedni LVL i znaleźć ekipę do wspólnej gry (ew. może jakaś drużyna przygarnie nooba?).
Zależy od 3 czynników:
1. ustawień serwera, czyli mnożników i rodzajów "customów" które występują na serwerze, mam tutaj na myśli oczywiście serwery prywatne.
2. znajomości gry - trzeba wiedzieć jakie questy robić, gdzie warto expić, znać ekonomię danego serwera.
3. ekipy z jaką będziesz grać i jak zamierzasz się bawić na serwerze.
Dla mnie rozsądnymi ratami są z zakresu 15x-35x, inni preferują niższe, 5x-8x, ale zanim dobijesz cap we grze serwer może raczyć sobie paść, np po 2 latach (np. L2Dawn)
Inni preferują wyskie raty, 50x-75x - ale są to short term serwery, max kilka miesięcy, szkoda grać, chyba, że znasz grę i chcesz sobie pobić się w PVP i bawić się w enchantowanie broni i zbroi.
Cytuj
3. Przeglądając forum zauważyłem mnogość serwerów - który należałoby wybrać? Proszę o argumenty praktyczne.
To jest pytanie z zakresu filozofii, jaki rodzaj rozgrywki preferujesz.
Złote czasy prywatnych serwerów Lineage 2 minęły bezpowrotnie.
Największą popularność zdobyły ok 10-15 lat temu, sieciówki mmorpg 3d były wtedy nowością, serwer oficjalny był za abonament, a nie jak teraz free2play (pay4win).
Wtedy stawiało się serwer, nikt nie pytał jak długo postoi, ile ma bugów, ludzie wbijali i się bawili. Większość adminów robiła to chyba raczej 4fun + kasę, teraz jest tylko 4kasę, może za 2-3 wyjątkami.

Cytuj
Ja już swoje latka mam, kilka tytułów online przyciągnęło mnie na dłużej (WoT, CS, LOL) - teraz chciałbym zacząć od początku z czymś, co przyciągnie mnie na dłużej - jestem w stanie poświęcić czas dla dobrej zabawy.

Nie jestem dzieckiem, chyba, że dużym - mam prawie 30 na karku.

Jeżeli znalazła by się jakaś ekipa, która od początku przygarnie mnie pod swoje skrzydła - bardzo chętnie dołączę i wspomogę.
To będzie problem. L2 to grinder, w zależności ile zamierzasz poświęcić czasu na grę (+ czynniki ustawień serwera) tak szybko dobijesz maksymalny lewel + wyposażysz się w rozsądne itemy. Dużo zależy od tego, jak rozumiesz zabawę w taka grę - jedni lubią bić moby i RB, inni tylko pvp, inni mają parcie na bogactwo.
Mój pierwszy klan w L2 lat temu tyle że nie pamiętam to były osoby pracujące + studenci.
Niedobitki takich ekip znajdziesz rozproszone po wielu serwerach po wielu klanach.
Wtedy był inny styl gry, stawiany trochę na rpg i grę w klanie i alliance, teraz jest run na exp/itemy i constant party (małe grupki, kilkuosobowe graczy razem ekspiących + pvp na serwerze)

Nie jestem w stanie Ci polecić nic sensownego, na co sam bym się udał. Może l2Shrine, ale chyba za mało cutomowy, chyba trochę jak dla mnie za nudny, jest retail-alike, oczywiście dawny na kronice GF/GE




Plusik za tak wyczeprującą pomoc
//Shanique
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2017, 08:47:28 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.