Witaj
Gość

Wątek: Pytania nowego gracza  (Przeczytany 1507 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Pytania nowego gracza
« dnia: Czerwiec 08, 2017, 07:57:04 pm »
Na wstępie - witam wszystkich serdecznie. Forum czytam od dłuższego czasu, ale dopiero dziś postanowiłem się zarejestrować.
W L2 grałem bardzo krótko z 10 lat temu na jakimś privie za namową kolegi. Mimo, iż klimat mi się podobał to grałem w WoWa przez wiele lat i jakoś o L2 zapomniałem.
Ostatnio naszła mnie ochota na oldschoolową grę MMO i pomyślałem właśnie o Lineage. Oficjal wygląda skrajnie odmiennie od tego co pamiętam i nie wydaje się już takim staroszkolnym MMO jak starsze części. Jako iż jestem zielony zwracam się z różnymi pytankami do Was:

1) Czy Evoke będzie dobrym wyborem? Priv wydaje się dość solidny z tego co czytałem, a celuję w grę longterm.
2) Czy nie grając po 10h dziennie idzie coś ugrać po jakimś czasie na Interlude (Evoke)?
3) Robić questy na swoje lvle, czy raczej po prostu grindować?
4) Jeśli nie Interlude to jaka inna wersja/serwer by się nadały?
5) Czy na Evoke znajdzie się jakiś klan, który przyjmie nowego gracza i pokaże mu co i jak?
6) Ewentualnie jak wygląda dalsza gra na offie 4game? Bo szczerze mówiąc mam obawy, że będzie to kalka z innych MMO - czyli run na instancje/raid/whatever, log out i wróc za tydzień.

Z góry dzięki za odpowiedzi oraz własne sugestie! :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 08:08:14 pm wysłana przez Revaniter92 »


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2017, 12:00:52 am »
Nie odpowiem, ale wyjaśnię przynajmniej kilka nieporozumień:
1) Czy Evoke będzie dobrym wyborem? Priv wydaje się dość solidny z tego co czytałem, a celuję w grę longterm.
Bez względu na porady innych powinieneś pamiętać o tym, że taką ocenę można wystawić po pewnym czasie - kilku tygodniach co najmniej. Czasy dobrych i pewnych privów minęły - wyciekły pliki servera Lineage 2 (Interlude i Gracia Final ponoć h5),  masa domorosłych lol-adminów stawia serwery, część zwietrzyła zarobek, niczego nie możesz być pewny.
Cytuj
3) Robić questy na swoje lvle, czy raczej po prostu grindować?
Lineage 2 zawsze był grinderem, tylko i wyłącznie. Questy to była marginalna sprawa zarówno w nagrodach typu złoto i materiały  jak i lewelu. Nie tak jak w WoW. Zmieniło się to co prawda od nowszych części, ale tak jak pisałeś, na retailu to kalka z innych gier - logujesz się na terminowe questy/instancji/RB i do następnego razu. Wybierając retaila lądujesz właśnie w takim schemacie. Na privach jest różnie, w zależności jak admini ustawią serwer.
Cytuj
4) Jeśli nie Interlude to jaka inna wersja/serwer by się nadały?
To co serwują na tacy - Gracia Final, High Five (H5).  Znam nawet serwery oparte na C 2 i C 4.
Dużo graczy starej daty uważa jednak, że najlepiej się grało do Interlude, potem było trochę inaczej, a od GoddesOfDestruction to już tragedia i realnie śmierć dawnego Lineage.
IMO wersja kroniki na privach nie jest aż tak istotna, istotniejszy jest admin i community.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2017, 12:02:59 am »
Witaj na naszym wspaniałym forum, gdzie wszyscy są przyjaciółmi i każdy chętnie podzieli się wiedzą ;)

1. Ma potencjał, ludzie mówią, że to może być drugi L2Dawn (jeśli czytywałeś nasze forum to powinieneś kojarzyć ten serwer)
2. Interlude to prosta i "krótka" kronika. L2 to nie solo gra, chcą w pełni korzystać z dobrodziejstw gry trzeba mieć klan lub skróconą wersję klanu czyli const party. Samemu owszem, da się grać, ale szybko się nudzi.
3. Grindować, questy to tylko na zmianę profy. Na privach w większości można kupić za adenę lub jakąś walutę serwerową.
4. Jeśli interesują cię starsze kroniki to chyba jedynie classic mógłby ci przypasować jeśli nie IL.
5. Na każdym serwerze można znaleźć dobre duszyczki.
6. 4 game ma teraz 3 serwery. Dwa z nich są na najnowszej kronice (instancje 90%) oraz jeden serwer classic (oldschoolowo)



  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2017, 09:30:43 am »
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi :)
Zastanawia mnie jedno. To moja bolączka z większości gier MMO. Czy istnieje szansa na złapanie się jakiegoś klanu bez ciągłego siedzenia na TSie? Mógłbym oczywiście od czasu do czasu wejść pogadać, ale mając dość małego dzieciaczka i dziewczynę śpiącą za plecami ciężko by mi było rozmawiać w późniejszych godzinach :)

To jeszcze jedno pytanie do Was - czy jest jakiś poradnik z rzeczami, których "nie należy przegapić" podczas bicia leveli? Jakieś takie rzeczy, które są mega przydatne, ale trafienie na nie nie jest oczywiste?

Póki co pogram głównie na Interlude, ale też trochę na GoD i ocenię co mi bardziej pasuje, aczkolwiek skłaniam się zdecydowanie w kierunku starego L2, bo klonów WoWa mam w sumie dosyć :P


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2017, 10:02:54 am »
Nikt cię nie zmusi do siedzenia na TS (lub innym komunikatorze głosowym), ale jest to główny sposób komunikacji w każdym liczącym się klanie, więc choćby nasłuch byłby wskazany. W małych klanikach nastawionych głównie na farmę nie ma takich wymagań.

Poradników różnej maści jest bardzo dużo, trzeba poszukać w necie, u nas chyba nikt się jeszcze nie pokusił do napisania (nawet gdy oferowaliśmy kasę za pisanie), ludziom się nie chce już chyba.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2017, 10:49:02 am »
Nasłuch to raczej nie większy problem :)
Dzięki bardzo za odpowiedzi raz jeszcze. Postaram się zrobić większy research w necie i jakoś iść do przodu w grze. Zobaczymy czy zostanę na Evoke czy będe grał na serwerach 4game. Dam sobie parę dni na pogranie tu i tam i zobaczę z czego przyjdzie mi więcej funu.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania nowego gracza
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2017, 01:05:14 am »
w sumie, żeby nie zaczynać nowego wątku to ja tu z paroma pytaniami wskoczę:P

Primo: classic czy ta nowa f2p eu wersja? (przy czym nie wiem czy to nie bardziej p2w jak to zwykle bywa  w takich przypadkach...)
jak klasik to chyba musiałbym na prywatnym serwerze bo nie chciałbym bulić abonamentu za kilkunastoletnią grę^^ Talking Island jakieś wyczaiłem i zapowiada się ciekawie...
a jak to całe grand crusade to rabona czy core (czy jakoś tak te servery się zwą) bo wstępnie zacząłem na tym z dłuższą nazwą, ale nie wiem na którym lepsze community (i/lub bardziej polskie)

Po drugie wahałem się między człowiekiem a dark elfem (który był moją ulubioną klasą jak w to grałem ostatnim razem czyli z 10 lat temu). Człowiek nie ma bruneta więc chyba skuszę się na dark elfa;P I tu moje pytanie - tak dla nubka który w dodatku nie lubi party jaka klasa pod fightera? bo na ten moment jest mi obojętne która byleby nie była trudna w prowadzeniu. Kiedyś grałem głównie blade dancerem, aż mnie kolega złoił kilka poziomów niższym orkiem i wyjaśnił, że biegałem bufferem jak debil^^ Czyli to raczej marny wybór dla sologracza jak ja:P (wiem, że to niezbyt gra dla takich ogólnie^^). Czyli lepiej pójść w tanka czy sztylet czy łuk (a może tego BD jednak?)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2017, 01:07:04 am wysłana przez Majkel85 »