Witaj
Gość

Wątek: Chesty i Boxy - Prezentacja  (Przeczytany 31094 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Chesty i Boxy - Prezentacja
« dnia: Grudzień 26, 2006, 04:19:42 pm »
Ze względu na wiele powstających w ostatnim czasie tematów na ten temat, oraz ze względu na ogłoszony "Konkurs" przez Dohida, postanowiłem napisać poradnik dotyczący Treasure Chestów, Treasure Boxów. Są to skrzynie, z pozoru nieróżniące się wyglądem, z których wypadają różne interesujące przedmioty - są nimi głównie Enchant Armor/Weapon różnorakiego grade. Jak się pewnie domyślacie, jakość przedmiotu zależy od lvlu skrzyni.

Treasure Chest

 Tutaj małe ostrzeżenie: Tylko czasem, i to wyłącznie z Treasure Boxów wypadają itemy. Treasure Chesty, o wiele częściej spotykane w świecie Lineage II to "pułapki"; nawet gdy użyjesz na nich klucza, zaczną Cię atakować - co wskazuje na to, iż są one zaliczane do grupy "potworów". Poniżej przedstawiłem "wypadający" z Treasure Chestów exp(experience) i sp(skill points) względem lvlu danej skrzyni na ratach x1, a więc aby obliczyć wartość expa "wypadającego" ze skrzyni na swoim serwerze, należy daną liczbę pomnożyć przez wartość rat Twojego serwera.

Cytuj
[name] (level) [hp] - [exp] / [sp] (rate x1)

Treasure Chest ( 21 ) 576 - 631 / 29 
 
Treasure Chest ( 24 ) 688 - 772 / 38 
 
Treasure Chest ( 27 ) 814 - 919 / 47 
 
Treasure Chest ( 30 ) 954 - 1080 / 59 
 
Treasure Chest ( 33 ) 1109 - 1307 / 75 
 
Treasure Chest ( 36 ) 1279 - 1555 / 94 
 
Treasure Chest ( 39 ) 1463 - 1825 / 116 
 
Treasure Chest ( 42 ) 1660 - 2117 / 141 
 
Treasure Chest ( 45 ) 1870 - 2430 / 169 
 
Treasure Chest ( 48 ) 2092 - 2765 / 202 
 
Treasure Chest ( 51 ) 2323 - 3121 / 238 
 
Treasure Chest ( 54 ) 2562 - 3499 / 279 
 
Treasure Chest ( 57 ) 2807 - 3899 / 324 
 
Treasure Chest ( 60 ) 3055 - 4320 / 375 
 
Treasure Chest ( 63 ) 3302 - 4763 / 430 
 
Treasure Chest ( 66 ) 3547 - 5227 / 492 
 
Treasure Chest ( 69 ) 3785 - 5713 / 559 
 
Treasure Chest ( 72 ) 4013 - 6221 / 632 
 
Treasure Chest ( 75 ) 4229 - 6750 / 712 
 
Treasure Chest ( 78 ) 4429 - 7301 / 799 
 
Treasure Chest ( 81 ) 4609 - 7873 / 894 
 
Treasure Chest ( 84 ) 4767 - 8467 / 996 

Treasure Box

Owe Treasure Boxy są bardziej porządanym przedmiotem, ponieważ, choć nie dają expa ani sp, częściej niż z "potworów" wypadają z nich Enchant Armor/Weapon różnych grade. Jak już pisałem wcześniej, grade Enchanta, który wypadnie, zależy od levelu skrzyni. Tak jak w przypadku "potworów"(będę ich dalej nazywał "mobami"), częstotliwość wypadania itemów zależy od levelu skrzyni względem twojego levelu. Różnica waszego levelu jest obrazowana kolorem nazwy skrzyni. Gdy nazwa jest biała, skrzynia ma +/- 3 lvle różnicy lub ma identyczny lvl z Twoim. Kolejno kolory: zielony, szary, jasnoniebieski i ciemno niebieski pokazują coraz większą różnicę levelu w dół, a kolory: żółty, jasnoczerwony, czerwony, ciemnoczerwony, w górę. Pragnę także nadmienić, iż przedmioty o najlepszej dla nas możliwej jakości, a przy tym mają dobrą częstotliwość "upadania" są zwykle w skrzyniach żółtych.
Aby zdobyć pożądany przedmiot, NIE wolno niszczyć skrzyni! (Tutaj od razu obalam mit, iż można po znizczeniu skrzyni wyciągnąć przedmioty) Gdy niszczymy skrzynię własnoręcznie, ona wybucha razem z naszymi przedmiotami, siedzącymi w niej. Skrzynię należy otwierać kluczami o nazwie Treasure Key. Można je nabyć od innych graczy, lub też mogą je "wyrzucić"(wydropić) moby mieszkające na obszarach, gdzie występują Treasure Boxy. Tutaj zamieszczę informację, na którą wszyscy czekali: liczby przy nazwie klucza, np. Treasure Key 8, pokazują, jakie skrzynie ów kluczem otwierać. Na przykład, na Forbidden Gateway, od strony Cementary, znajdują się skrzynie o lvlu ok. 50-59. Na tym levelu potrzebne są klucze o wartości 6. Poniżej pokazłem, na jakim przedziale levelu skrzyni używać jakich kluczy.

Cytuj
(nazwa i level skrzyni) [wartość klucza]
(Treasure Box lvl 01-09) [1]
(Treasure Box lvl 10-19) [2]
(Treasure Box lvl 20-29) [3]
(Treasure Box lvl 30-39) [4]
(Treasure Box lvl 40-49) [5]
(Treasure Box lvl 50-59) [6]
(Treasure Box lvl 60-69) [7]
(Treasure Box lvl 70-78) [8]
Treasure Boxy można otwierać też za pomocą dwóch Key of Thief, które są do kupienia w każdym mieście w sklepie "Grocery Store". Używa się ich wyłącznie za pomocą umiejętności "Unlock", która niestety nie jestdostępna wszystkim profesjom - mają go wyłącznie wszelkiej maści łucznicy i sztyleciarze.
Oczywiście, im wyższy level skrzynki, tym większy grade enchantu, który może wypaść. Niestety, nawet jeśli znajdziemy upragnioną skrzynkę,nie zawsze z niej wypadnie enchant. może się zdarzyć, że dropem będzie adena, zwykle w niewielkich ilościach.

Dohid: Jak obiecałem:




Edit: thx :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2006, 07:38:00 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2006, 04:49:39 pm »
male sprostowanie - tak jak powinno byc ;)
czerwone >=9
rozowe >=6-8
zolte >=3-5
biale - +-2
zielone <=3-5
niebieskie <=6-8
granatowe <=9
nie ma innych kolorow mobkow

ogolnie drop - adena przewaznie x4 niz mobki dookola - nie wiem czemu uwazasz ze drop adeny jest marny z boxow - dla mnie jest extra i super, chesty dropia adenke i czaem matsik jak mobki dookola
najlepiej enchanty padaja ze skrzynek zielonych, bialych i zoltych - JEDNAK najlepiej polowac na biale i zielone bo nie trzeba uzywac kluczy :) (no i na niebieskie ale szansa jest nieco mniejsza)
wystarczy nuker, ktory za 1 hitem zdejmie cale HP skrzynki - skrzynka sie otwiera(przynajmniej na C4PTS na jakich stoi obecnie ta lepsza czesc Privow :D na L2joke nie pamietam jak to bylo  :P a na retailu nie wiem bo nie gralem ale jest chyba podobnie jak na PTS - chyba ze poprawili to.

kluczy uzywa sie jedynie na skrzynkach, ktorym nie zdejmiemy HP(czyli biale jak dochodzimy do lvl wziecia skili nukera na niskim lvl, no i pozniej jak juz nasz dmg nie starcza do rozwalania skrzynek) albo przez klasy, ktore za chiny nie poloza skrzyni 1 hitem - nienukerzy
do 25-26 mozna nawet bufferem farmic boxy niebieskie na polach jaszczurek kolo sacrifice ;)

nukowanie boxow/chestow to najlepsza metoda na zarobienie nukerem na niskim lvlu :)
1h na ok 25lvl to 8-10 ead i ze 2xewd jak juz BTM sie ma i many nie brakuje ;)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2006, 06:13:07 pm wysłana przez Dohid »


  • Wiadomości: 172

  • Pochwał: 4

  • huh?
Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2006, 04:53:56 pm »
Od siebie dodam, że na retailu/serwerach zbliżonych do niego wszystkie boxy nazywają się Treasure Chest.


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2006, 05:05:39 pm »
Od siebie dodam, że na retailu/serwerach zbliżonych do niego wszystkie boxy nazywają się Treasure Chest.
dokladnie - zmienilo sie to chyba w C4 (na poprawionych PTS tez) - ale mozna to nielegalnie zmodyfikowac klienta i bedzie dzialac :P
ale to troche ryzykowna sprawa - pakieciki do serwerka leca i banika mozna za cheaty wylapac :)


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2006, 10:58:04 pm »
Nalezy wspomniec, ze z treasure chestow mamy szanse na full drop (a przynajmniej na c4pts), do tego skrzynka potrafi niezle zap********.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2006, 11:49:12 pm »
Od siebie dodam, że na retailu/serwerach zbliżonych do niego wszystkie boxy nazywają się Treasure Chest.
dokladnie - zmienilo sie to chyba w C4 (na poprawionych PTS tez) - ale mozna to nielegalnie zmodyfikowac klienta i bedzie dzialac :P
ale to troche ryzykowna sprawa - pakieciki do serwerka leca i banika mozna za cheaty wylapac :)
To nie jest wcale nie legalne. I na dodatek nie do wykrycia przez GMów bo niby jak Admin sprwadzi ci drobna modyfikacje klienta...

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2006, 12:59:24 am »
Od siebie dodam, że na retailu/serwerach zbliżonych do niego wszystkie boxy nazywają się Treasure Chest.
dokladnie - zmienilo sie to chyba w C4 (na poprawionych PTS tez) - ale mozna to nielegalnie zmodyfikowac klienta i bedzie dzialac :P
ale to troche ryzykowna sprawa - pakieciki do serwerka leca i banika mozna za cheaty wylapac :)
To nie jest wcale nie legalne. I na dodatek nie do wykrycia przez GMów bo niby jak Admin sprwadzi ci drobna modyfikacje klienta...
a zebys sie nie zdziwil pewnego dnia  8)
to czy bedzie zrespawnowany chest czy box zalezy od serwera a nie od twojego klienta :P
aby miec wiadomosc czy to chest chy box klient twoj wysyla pewien pakiet danych na serwer i otrzymujesz odpowiedz, ktora ci sie wyswietla czy to box czy chest - wiem troszke o tym ;)
a czy to legalne czy nie to zalezy tylko od serwera i adminow czy przymkna na to oko :P
takie pakieciki sa do wylapania


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2006, 10:41:53 am »
ma ktos dokładny DC co do tego co z jakich chestów (chodzi mi o lvl) i boxów leci ?
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2006, 11:26:23 am »
Trzeba było przeczytać poradnik... :> tam jest wszystko napisane.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2006, 03:52:43 am »
Mam pytanie jeśli mam boxa na niebiesko lub ciemnoniebiesko lub czerwono to gdy go otwieram kluczem to szansa na echant jest równa 0? Bo tak wczoraj chodzilem i otwieralem boxy zielone, białe i zółte w okolicach FP i wydropiłem kilka EWC, EWB i kilkanascie EAB :) ale gdy podchodzilem do niebieskich lub jasno niebieskich boxow to nawet adena nie wylatywala, miałem pecha czy poprostu tak jest?
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2006, 03:59:19 am »
najlepiej dropia BOXY zielone i biale (no moze i zolte) - pozniej w jedna i druga strone(jasno niebieskie i rozowe i nizej/wyzej) jest marna szansa - cos tam wypada ale bardzo rzadko - szkoda kluczykow

jak dajesz rade to rozwalaj niebieskie ze skila jakiegos - jak sa na 1 hit


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2007, 03:12:49 pm »
mógłby ktoś mi podać linka skąd można ściągnać ten programik?


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2007, 10:22:27 pm »
Jak można odróżnić Treasure Chest od Treasure Box ?
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2007, 11:37:04 pm »
mozesz udezyc jezeli skrzynka zniknie to to byl box a jak cie bedzie atakowac to to jest chest :P a jak ktos chce programik to polecam sciagniecei sobie programu LineAge Utils w wersji 1.4.x.x dla C4 lu wersji 1.5.x.x dla C5 i tam masz opcje ze mozesz ustawic pokazywanie lvl moba(jest to nielegalna modyfikacja przez co mozna na niektorych serwach dostac bana) nie wiem jak w C5 ale w C4 po modyfikacji boxy maja zawsze 76lvl Oo a chesty maja lvl podobny do okolicznych mobow :) nie wiem takze jak wyglada sytuacja gdy chest ma lvl 76 bo jeszcze takiego nie widzialem :) i mam sposob na otwieranie bialych i zoltych boxow :) bierzemy sh dye+5int +cdl + demons set +bless the body i boxy sie otwieraja :D


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 13, 2007, 09:50:49 am »
rozbuduję tutaj treść :
OTWIERACZE DO PUSZEK CZYLI WILKI GJUD !!
Magowie (pamiętaj: "mini ekw" - soh +3 z acu i dye +4 int... "maxi ekw" - sowd+3+mp i dye +5 int i demon oraz opcjonalnie empower [przy czym należy powiedzieć iż ten ekw jest dla postaci 40 lev ktorzy chcą zarobić na enchantach c grade... magowie wyższego levela muszą mieć oczywiście lepszy ekw ale i tak najlepiej ze schematu jaki można wywnioskować oglądając "maxiekw" i "miniekw"...]):
sps - zapomnij... ma za mało inta... z mini ekw może conajwyżej ustrzelać niebieskie boxy...
sh - chyba został stworzony do tej roli :D daj mu "Maxi ekw" a nie tylko żółte boxy ale i gracze będą na jeden strzał... z "mini ekw" może ustrzelić zielone boxy ale jak ma cdl to białe przestaną być problemem...
necro - j/w ale nieco słabiej... jeżeli mamy dostęp do empowera to zasuwamy tak jak sh bez empowera na tym samym ekwipunku... aha pamiętaj -  cdl jest bardzo przydatny ^^
magowie orkijscy - bez komentarza...
bufferzy - niet...

Wojowie (Pamiętaj że jeżeli chcesz rozbijać nimi skrzynie to muszisz mieć bufy i mocny dopak w str i dmg):
tanki - nie nadają się...
gladiator - z triple sonic slash może sobie poradzić... przy double sonic slash też ale tutaj są wymagane dobre bufy
tyrant - pounch of doom to dobry przyjaciel :D ale pamietaj że jak masz mało con to stun może przedłużyć się na tyle by ktoś zabrał twojego enchanta... a boxy to raczej zielone
destro - 2 szkoły... 1 to crush of doom przy zielonych skrzyniach... 2 szkoła to korzystanie z frenzy które da nam potężnego dopaka do ataku przez co możemy nawet normalnym atakiem zdmuchać skrzynie... też zielone... złotym środkiem jest łączyć te 2 szkoły przez co i białe zdmuchać możemy ^^
warlord - raczej się nie nadaje...
karasiowi - maja tyle kasy że mogą se kupić klucze... a warsmith może spróbować z bigboomem jeżeli jest na serverze jakim grasz dosyć silny...

łucznicy i daggerzy:
all - wszystkie klasy tej grupy mają unlocka więc są najlepsi w otwieraniu skrzyń...

and thats all, bitches !! :D (kto oglądał robot chickena ten zrozumie)
aha prosiłbym o pochały i sugestie jeżeli gdzieś się pomyliłem...
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2007, 12:35:58 pm wysłana przez ~Armagedon~ »


  • Wiadomości: 160

  • Pochwał: 0

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2007, 11:28:03 am »
Btw do otwierania boxow wystarcza klucze grade 3 a szansa na wypadniecie enchantu sie nie zmieni, zmieni sie jedynie ilosc kasy ktora wypada z boxu. Wiec nawet skrzynie na 70+lvl mozna otwierac kluczami grade 3 :)


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2007, 11:44:59 am »
powodzenia w waleniu skrzynek na CDLu  :rotfl: potestuj sam - maja cos jak reflect dmg

Cytuj
daj mu "Maxi ekw" a nie tylko żółte boxy ale i gracze będą na jeden strzał...
no moze jak sie strzela z krzakow na cdlu i w plecy niezbufowanych i nie posiadajacych bizuteri ludzikow :D
sh z takim sprzetem ma cast na poziomie podlogi i nadaje sie tylko na farme w party z tankiem.
jezeli nie uda mu sie zdjac boxa na 1 strzal (attack filed) to taki sh gryzie glebe - box raczej napewno podejdzie i strzeli mu ze 2 hity + przerwie casta = zgon. tak wiec mozna wiecej stracic niz zyskac
(odnosnie casta na SH - zostalem posadzony o sube spsa(!) po tym jak castowalem na zmiane huricana i deathspike (nie wiem jak to typ wymyslil sps na mainie sh :D ) - 950+ cast speeda to nic :D szkoda, ze nie mialem malari 4lvl  8)

Btw do otwierania boxow wystarcza klucze grade 3 a szansa na wypadniecie enchantu sie nie zmieni, zmieni sie jedynie ilosc kasy ktora wypada z boxu. Wiec nawet skrzynie na 70+lvl mozna otwierac kluczami grade 3 :)
dowolnymi ;P sam na FP z powodzeniem otwieralem 2gr i zgarnialem eab i ewb a na BS wpadaly eaa  8)
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2007, 11:47:40 am wysłana przez izo »


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Odp: Chesty i Boxy - Prezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2007, 12:49:28 pm »
sh z takim castem jest samotnikiem - wszystko bierze na 1 strzał... sh z "MAXIEKW" BEZ EMPOWERA zdmucha KAŻDĄ skrzynie o białej nazwie... i większość potworków z cdl... mam soh+3 i devotion set i kiteshield +7 a mam58 lev i expie we forsaken plains i narzekam jedynie na monotonię... sh to klasa najbardziej ekonomiczna - nie musisz brać nawet b grade do rąk i przejść z c grade do a grade bez problemów...