Witaj
Gość

Wątek: Problem z plikami l2jfree  (Przeczytany 2409 razy)

  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: -2

Problem z plikami l2jfree
« dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:50:36 pm »
Witam, tak jak w temacie. Mój problem polega na tym że otworzyłem server dla siebie oraz kilku znajomych. Chciałem dodać kilka rzeczy z udostępnionych plików na forach, m.in. Noblesse custom item. Taki który po kliknięciu nadaje postaci status noblesse. Według opisu, powinienem pliki .diff umieścić w folderze handler czy jakoś tak. Problem w tym że w moim folderze gameserver nie ma nic takiego... po próbie dodania innych customowych rzeczy, również brakuje plików i folderów do tego potrzebnych, szczególnie jeśli chodzi o jave. w folderze C:\server\l2j-gameserver-dist 2741\l2j-gameserver mam tylko folder dist... a w nim pliki i foldery które nijak mają się do potrzeb związanych z dodawaniem customów... Podsyłam screeny... Proszę o pomoc.
https://ibb.co/cCZKtc
https://ibb.co/mwUVzH
https://ibb.co/kDHuRx
https://ibb.co/nHWceH


  • Wiadomości: 187

  • Pochwał: 0

  • Hollow's Power
Odp: Problem z plikami l2jfree
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2018, 11:59:20 am »
dodawanie customów nie polega na kopiuj wklej skompilowanych rzeczy, a ściągnięciu nieskompilowanej wersji plików (czyli takiej w której masz pełno plików o rozszerzeniu .java które da się przeczytać otwierając edytorem tekstowym)
do takiej wersji wkleja się customowe narzutki, w większości też nie kopiuj-wklej całymi plikami a tylko fragmentami kodu do już istniejących plików (java) a potem to się kompiluje (na przykład eclipsem)

widać że nie masz pojęcia o żadnym, najmniejszym poziomie edycji która jest wymagana do adaptowania pojedynczych customów więc co radzę zrobić, to znaleźć już istniejącą paczkę (skompilowaną, czyli taką w której nie ma żadnych plików o rozszerzeniu .java, które już skompilowane znajdują się w pliku l2jserver.java i nie są możliwe do edycji)
paczkę która będzie posiadać już wgrane najważniejsze customy które można wyłączać / włączać poprzez edycje configu

nic innego ci nie pomoże

a tak na marginesie, l2jfree to chyba najgorsza możliwa rzecz do używania, nawet dla takich potrzeb jak twoje, przy odrobinie wysiłku myślę że mógłbyś znaleźć lepszą paczkę, z rzeczami które uważasz za przydatne na własny użytek
Żadna z historii , jakie ludzie opowiadają o mnie,
nie zmieni tego faktu, kim naprawdę jestem.


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: -2

Odp: Problem z plikami l2jfree
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2018, 12:47:11 pm »
Dobrze to ująłeś, stawianie tego servera to akt desperacji, bo to co się aktualnie dzieje na serverach jest żenujące.
Ale do rzeczy, pliki l2jfree wybrałem z tego powodu że to jedyne na których udało mi się odpalić server. Co do customów, masz rację bo gdybym miał pojęcie to by mnie tu nie było, dlatego proszę o poradę :) Drugi dzień przetrzepuje internet w poszukiwaniu gotowej paczki jednak nie mogę znaleźć niczego na l2jfree. Znalazłem dość ciekawą paczkę plików l2jfrozen ale niestety uruchomienie servera na tych plikach jest dla mnie wyzwaniem, ponieważ zrobiłem całą konfigurację tak jak na plikach Free, jednak gameserver nie łączy się z DB, już na samym początku pojawia się błąd typu "no suitable drivers" zdaję sobie sprawę z tego że błąd polega na dobraniu złej wersji jdk lub msql. Na innej paczce zaś, gameserver również ma problem ze współżyciem z Database, ponieważ w kazdej tabeli znajduje jakiś błąd, mimo wgraniu udostępnionej razem z tymi plikami bazy. Dlatego też zrezygnowałem i zająłem się L2jFree.
Jeżeli masz taką paczkę lub wiesz gdzie szukać[lepiej] to proszę o udostępnienie, bardzo by mi to pomogło. Dopiero zacząłem zabawę ze stawianiem serverów. Szło mi dobrze, do momentu kiedy zaczęło brakować możliwości(customy). Z tego wnioskuję, że jeżeli posiadałbym taką paczuszkę to mój problem rozwiązałby się. Dziękuję za odpowiedź i podziwiam że zrozumiałem od razu moje biadolenie ;D Pozdrawiam!


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: -2

Odp: Problem z plikami l2jfree
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2018, 02:56:28 pm »
No więc... Zrobiłem kompilacje plików, jednak pojawił się problem. Mianowicie, nie działają questy... W konsoli gameserver-a pokazyje się importError: no module named l2jfrozen .... mimo że wszystko to są pliki l2jfree... ludzie help :D


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: -2

Odp: Problem z plikami l2jfree
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2018, 01:43:20 pm »
Problemy rozwiązane, można zamknąć temat