Witaj
Gość

Wątek: Nowy Classic od NC West...  (Przeczytany 114341 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:17:47 pm »
Nie wiem czy to tylko moja obserwacja, aczkolwiek pingzapper działa u mnie słabiej niż programy, które wcześniej testowałem. Różnica w delay jest praktycznie niezauważalna. |Będę musiał zrobić jeszcze jeden test w weekend zanim się zdecyduję. A co do IP, to programy te nie zmieniają go, tylko optymalizują ewentualną trasę do serwera.
nie da się zmienić trasy bez zmiany IP w tego typu usłudze; łączysz się do najbliższego serwera od pingzappera a NCwest będzie widział IP ostatniego hopu od nich, dlatego bardzo możliwe, że każdy kto używa tego programu będzie miał na Ncw to samo IP - co oczywiście nie ma żadnego znaczenia.



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:50:23 pm »
męczyć sie pół roku na klasyku, żeby za te pół roku pojechał cię ktoś kto w 5 min wyda 2k $ na l2 store... chyba lepiej nie ruszać się ze skeltha


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:50:27 pm »
Nie wiem czy to tylko moja obserwacja, aczkolwiek pingzapper działa u mnie słabiej niż programy, które wcześniej testowałem. Różnica w delay jest praktycznie niezauważalna. |Będę musiał zrobić jeszcze jeden test w weekend zanim się zdecyduję. A co do IP, to programy te nie zmieniają go, tylko optymalizują ewentualną trasę do serwera.
nie da się zmienić trasy bez zmiany IP w tego typu usłudze; łączysz się do najbliższego serwera od pingzappera a NCwest będzie widział IP ostatniego hopu od nich, dlatego bardzo możliwe, że każdy kto używa tego programu będzie miał na Ncw to samo IP - co oczywiście nie ma żadnego znaczenia.
No właśnie wychodzi na to, że te wtfasty i inne nie działają jak VPNy.
https://wtfast.zendesk.com/hc/en-us/articles/210169933-What-is-the-difference-between-the-wtfast-GPN-and-a-VPN-
męczyć sie pół roku na klasyku, żeby za te pół roku pojechał cię ktoś kto w 5 min wyda 2k $ na l2 store... chyba lepiej nie ruszać się ze skeltha
A na skelcie DOTA nie pojedzie cię? Zmień grę, bo L2 to zawsze było w 80% itemy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 10:54:30 pm wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:05:17 pm »
na itemy które ma dota mogę sobie farmić, a czasem może mi wyjść i zrobienie czegoś cool przy mechanice klasyka. itema z l2store nie pofarmie :>


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

    • Darmowe gry MMO dla każdego!
Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:25:42 pm »
męczyć sie pół roku na klasyku, żeby za te pół roku pojechał cię ktoś kto w 5 min wyda 2k $ na l2 store... chyba lepiej nie ruszać się ze skeltha
Jak na Skelcie wydasz 2k$ i kupisz adene od Pufy to też będziesz jechał casual-i, żadna różnica...

Moim zdaniem każdy z serwerów to dobra opcja, wiadomo przez pierwsze miesiące hype będzie na NC West, ale potem część wróci na "swoje" serwery, bo ktoś spali item, bo ktoś inny ma lagi, albo ktoś uzna że l2 store to P2w. To typowe zachowania od kilku lat w świecie L2. I nic na to nie poradzisz TAK BYĆ MUSI! ;)
Niech każdy gra tam gdzie ma najwięcej radochy z gry i tyle, a nie każdy leci jak ta ćma do światła bo to co nowe to lepsze, guzik prawda! Niestety taka jest mentalność graczy...

Ja na pewno zagram na NC west z jednego powodu że jest to F2p z najbardziej interesującą mnie w tej chwili kroniką. I mam pewność ze serwer nie padnie po 2 miesiącach. Nigdy nie wydałem nawet 1 PLN na gry i tak już zostanie (a gram w L2 od ponad 10 lat i dobrze się bawię)

BTW Jeszcze serwer nawet nie ruszył a mam wrażenie że "skóra już podzielona" każdy już wie jak to będzie wyglądało i jak będzie źle ;)


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 12:37:26 am wysłana przez venzer »


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:26:29 pm »
męczyć sie pół roku na klasyku, żeby za te pół roku pojechał cię ktoś kto w 5 min wyda 2k $ na l2 store... chyba lepiej nie ruszać się ze skeltha

Skąd to zwątpienie? Może być tak jak piszesz, ale może być zupełnie inaczej, że to Ty dzięki doświadczeniu ze Skelth będziesz jechał słabszych  8)
Dzięki temu, że serwer będzie F2P to dopływ nowych graczy będzie bardzo stabilny, co sprawi, że zawsze znajdzie się ktoś do party lub do bicia. A nawet jak wprowadzą do item shopu itemy dające przewagę, to co z tego? Nagle gra stanie się niegrywalna, że raz/dwa/trzy razy padniesz od kogoś kto wydał fortunę? Ja bym sobie to tłumaczył tak, że mam 2k w kieszeni, a on zamiast kupić sobie coś materialnego, wydał pieniądze na wirtualnego awatara hahaha


  • Wiadomości: 393

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:39:50 pm »
męczyć sie pół roku na klasyku, żeby za te pół roku pojechał cię ktoś kto w 5 min wyda 2k $ na l2 store... chyba lepiej nie ruszać się ze skeltha

Skąd to zwątpienie? Może być tak jak piszesz, ale może być zupełnie inaczej, że to Ty dzięki doświadczeniu ze Skelth będziesz jechał słabszych  8)
Dzięki temu, że serwer będzie F2P to dopływ nowych graczy będzie bardzo stabilny, co sprawi, że zawsze znajdzie się ktoś do party lub do bicia. A nawet jak wprowadzą do item shopu itemy dające przewagę, to co z tego? Nagle gra stanie się niegrywalna, że raz/dwa/trzy razy padniesz od kogoś kto wydał fortunę? Ja bym sobie to tłumaczył tak, że mam 2k w kieszeni, a on zamiast kupić sobie coś materialnego, wydał pieniądze na wirtualnego awatara hahaha


Wy chyba nigdy nie graliście na serwerach f2p, jedyny stabilny to będzie napływ botów jak na każdym oficjalnym f2p serwerze.

Wydal hajs na hobby, dla niego będzie śmieszne że ty kupiłeś rower czy inny syf. Do tego itemy od xx lat przedstawiają realną wartość, a jeżeli mówimy o l2store itemach to ta wartość rośnie z każdym dniem serwera.



  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:50:27 pm »
Mam kilka pytań do graczy znających kronikę.
1. Zamierzam grać sam, bez cp,  czy jeśli będę grał melee klasą to buffer na boxie to jest konieczność? Na tej kronice jest jakiś npc dający buffy?
2. Czy ten agation : Agathion - Saerom daje jakieś buffy?
3. Czy gra spoilerem ma sens na classicu jako main klasa?
4. A jak wygląda granie bufferem na mainie? ol-em, albo ee/se ?


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:04:19 am »
 jest różnica pomiędzy kupieniem adeny/itemów od graczy którzy to ufarmili w grze a przywowałem sobie itemów za $$. w pierwszym przypadku farmer uszczupla swój dorobek na rzecz klienta.

Też wbiję na NCwest chociaż na chwilę, czekałem na nowego klasyka odkąd zafascynowałem się skelthem, który stał już wtedy ze 3 lata...niby o co mi chiodzi w takim razie..

Dylemat jaki mam to czy pozostać na ustabilizowanym skelcie i zakończyć przygodę z l2 wraz z nim, czy przenieść się na serwer który za jakiś czas będzie wyglądał jak dzisiejsza Naia i Chronos.. podrążyłem trochę.. z opinii grających tam obecnie czy kiedyś jasno wynika że to full p2w via l2 store, ponadto na tych serwerach pozostali głównie ci którzy w ten sposób do gry podchodzą.. reszta jakoś quitnęła..i raczej nie ma wątpliwości że Talking island i Giran wkrótce będą wyglądały tak samo.. Cóż niech każdy gra gdzie mu sie podoba


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 26, 2018, 12:40:34 am »
Jak  ci pasuje 3 letni skelth, to poczekaj 3 lata, zobaczysz jak się rozwinie ncwest.

Mam kilka pytań do graczy znających kronikę.
1. Zamierzam grać sam, bez cp,  czy jeśli będę grał melee klasą to buffer na boxie to jest konieczność? Na tej kronice jest jakiś npc dający buffy?
2. Czy ten agation : Agathion - Saerom daje jakieś buffy?
3. Czy gra spoilerem ma sens na classicu jako main klasa?
4. A jak wygląda granie bufferem na mainie? ol-em, albo ee/se ?

1.PP wymagany.
2.chyba WW
3.Tak ale to nie jest zarobek jak interlude. Solo spoil wolno bije. Trzeba się manować, leczyć.
4.OL tylko w mage CP nastawionych na pvp, ee/se biorą randomy do loop party bo jako jedyny przez 8h musisz być aktywny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 01:09:06 am wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:16:16 am »
jak Ncwest się będzie rozwijał to już sami twórcy zdradzili. Napisali że l2store będzie aktualizowany żeby podtrzymać wartość premium konta, czyli  im bardziej gracze będą się bogacić tym więcej można będzie w sklepie kupić żeby te $$ opłacało się na to wydawać.. i tylko poprzeczka będzie rosła.zobacz na co trzeba dziś wydać na Naia zeby z kimś porywalizować,i

At first, NCWest was P2P with a subscription
When Goddess of Destruction launched, the game went F2P with a cash shop. Cash shop was mostly xp boosts.
then ...
Then, they introduced the Rudolph agathion, which for 7-10€ gave a permanent buff increasing AtkSpeed/Casting Speed/Speed after being summoned for ten minutes.
Having one in PvP was mandatory, especially for the speed boost.

In March 2012, they added the Power Shirt, which gave some bonuses
In the same month, you could also get Destruction Enchant Scrolls. Think Solid scrolls for weapon, up to +15
In June 2012, they added some lucky stones to increase the enchant rates, and a pack containing the item "Energy of Destruction". Said item was needed to upgrade a Talisman, and you were limited by daily quests ingame so you couldn't get more than 4 (and later 5) with the Lindvior update iirc.
In Aumax
In september 2012 (if not before), they added the gust 2012, they added the Elemental shirts, which have powerfull skills when enchanted to Rose servitor, which gives a powerfull buff to your whole party exactly like this one PA: Art of Seduction : You could not win any pvp without this buff. Using the buff required items, available only in the L2 Store.

In october 2012, you could simply buy regular enchant scrolls R-Grade via the store:
In November 2012 for Hallowe'en you could get Ancient scroll which has an improved success rate (+10%) and won't destroy your weapon nor reset your enchantment if it fails : You could also get Enchant scrolls for any grade in the classic November store update

Also in November 2012 with the Black Friday promotion, you could buy items boosting your whole party speed by 300 Silpheed's Blessing with potions increasing your P.Def and M.Def for 10 seconds (a liquid Ultimate Defense).
I personally believe that any server opened by NCWest suits their business model, with such "P2W" items. Are the devs to blame when there are so many players ready to spend money ingame ? Hell I myself bought some packs when playing on Naia still
nie mam info o tym było dodawane później ale tendencja wydaje się dosyć klarowna

. nvm.. wiekowych serwerów jak skelth nie ma co skreślać myslę, te lata w bagażu mają wiele zalet, a model pay to play chyba zaczynam doceniać
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 02:27:25 am wysłana przez alfheimr »


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 26, 2018, 07:53:21 am »
Gościu przestań juz co chwile spamować tymi p2w (o matko bosko!!) i wychwalać skelth pod niebiosa. Jestem w stanie zrozumieć, że jeśli przefarmiles tam setki godzin to nie jest Ci na rękę ze serwera odeszło juz wiele osob/clanow i zostanie community liczące 500 osób. Probujesz obrzydzić kazdegu klasyk od NCwest bo "ma tam byc w przyszłości p2w" a swoje zdanie opierasz na wypowiedzi wyciągnietej gdzieś z głębin internetu. Moze to prawda tego nie wiem, ale wiem za to ze wystarczy wejsc w oferte pufy na mxc i zobaczyc co mozesz sobie kupic za dolarki, a potem wejść na l2store na tym straszym ncwest klasyku i to porównać. Do wyboru do koloru, jesli interesuja Cie epiki,itemki +16(sety +6),adena no i oczywiscie power lvl do 80 to skelth stoi otworem :) w koncu nie ma tam l2store co przeklada sie na brak P2W (to twoje rozumowanie, prawda?). Poza tym nowemu graczowi o wiele przyjemniej grać na nowo powstającym NA klasyku niz wbijac na martwego skeltha gdzie 90% community serwera jest juz ostro sfarmione a nowych graczy na lokacjach tylu, ze zliczyczysz na palcach jednej reki.
5!


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:28:35 am »
Gościu przestań juz co chwile spamować tymi p2w (o matko bosko!!) i wychwalać skelth pod niebiosa. Jestem w stanie zrozumieć, że jeśli przefarmiles tam setki godzin to nie jest Ci na rękę ze serwera odeszło juz wiele osob/clanow i zostanie community liczące 500 osób. Probujesz obrzydzić kazdegu klasyk od NCwest bo "ma tam byc w przyszłości p2w" a swoje zdanie opierasz na wypowiedzi wyciągnietej gdzieś z głębin internetu. Moze to prawda tego nie wiem, ale wiem za to ze wystarczy wejsc w oferte pufy na mxc i zobaczyc co mozesz sobie kupic za dolarki, a potem wejść na l2store na tym straszym ncwest klasyku i to porównać. Do wyboru do koloru, jesli interesuja Cie epiki,itemki +16(sety +6),adena no i oczywiscie power lvl do 80 to skelth stoi otworem :) w koncu nie ma tam l2store co przeklada sie na brak P2W (to twoje rozumowanie, prawda?). Poza tym nowemu graczowi o wiele przyjemniej grać na nowo powstającym NA klasyku niz wbijac na martwego skeltha gdzie 90% community serwera jest juz ostro sfarmione a nowych graczy na lokacjach tylu, ze zliczyczysz na palcach jednej reki.
5!

masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. spamuję tu, bo sam się zastanawiam czy tam nie grać i próbuję określić co jest lepszym wyborem długoterminowo. Poza tym  jak wciąż nie możesz pojąc różnicy między l2 store a handlem między graczami jesus.. no tak bo interesuje cię tylko skąd ty masz ten item..L2store =przywoływanie z kosmosu op itemów do których bez wydania dodatkowej kasy nie ma
                                                                                   dostępu
                                                                                  Pufa i rmt = handel przedmiotami wyfarmionymi przez graczy w grze i pomiędzy graczami


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:11:12 am »
a model pay to play chyba zaczynam doceniać

Taa, zwłaszcza jak chcesz mieć buffera i Bd, niezbędnych do komfortowej gry. Płacisz ponad 100zł/mc za 14-letnią grę, a i tak będziesz nikim.
To już nawet król MMORPG World of Warcraft wychodzi sporo taniej, bo płacisz co jakiś czas za podstawkę i 13E abonament, który i tak możesz obejść, kupując tokeny w grze.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 09:20:35 am wysłana przez wadas »


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:18:05 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:30:32 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?

Z Warcrayerem jest ten problem, że wszystkie niezbędne buffy dostaje dożo później.  Przykładowo Chant of Fury 2 (haste2) dostaje na 56, podczas gdy PP ma to już na 52lvl. Nie wspominając o WW2, które PP ma już jako kleryk, a WC dopiero na 52lvl! Więc na początkowych lvl przewaga PP nad WC będzie znaczna. Jak masz anielską cierpliwość i myślisz o długoterminowej grze ,to WC w nowszych update będzie lepszy po 76lvl, gdyż COV> POF.


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:32:23 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?

vampa będziesz miał z rybek, chyba że będzie w shopie za $  :D


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

    • Darmowe gry MMO dla każdego!
Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 26, 2018, 09:35:24 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?
Vampa można wyciągnąć z łowienia ryb tylko nie jestem pewien czy jest to już w wersji 1.5


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:12:40 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?

vampa będziesz miał z rybek, chyba że będzie w shopie za $  :D

PP ma blessy, zerka, holy weapon i w end game dostaje Counter Critical..


  • Wiadomości: 202

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:17:39 am »
zastanawiam sie nad jakąś klasą ale nie wiem czym tu grac. Tyrant wl moze jakis łucznik. AOE i tak pewnie ciezko bedzie expic. A na tym updejcie 1.5 to sa w ogóle szoty?


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:19:59 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?
Jak masz anielską cierpliwość i myślisz o długoterminowej grze ,to WC w nowszych update będzie lepszy po 76lvl, gdyż COV> POF.
Nikt solo nie wyexpi wc do CoVa :P Heal z PP bardzo dużo daje, zwłaszcza na początku gdy nie ma odali 6 i latarek.
Jak ktoś nie ma parcia na launch start. To na 2.0 zrobi lvl i itemy w miesiąc co na starcie ludzie robili w 3 miesiące.
Na 100% będą kolejki i może być tak, że ludzie z VIPem wchodzą pierwsi. Setki boxów na wędkach i sklepach będą przekupować, farmić bo to łatwa adena i $$.

zastanawiam sie nad jakąś klasą ale nie wiem czym tu grac. Tyrant wl moze jakis łucznik. AOE i tak pewnie ciezko bedzie expic. A na tym updejcie 1.5 to sa w ogóle szoty?
WLem będzie ciężko na zatłoczonym serwie, będą cię random kraśki stunować, cpki flagować...
Tyr/ES/PR łatwe klasy do farmy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 10:24:49 am wysłana przez QRQ »


  • Wiadomości: 247

  • Pochwał: 1

  • Sie gra, sie ma !
    • http://cassoudesalle.chez-alice.fr/xavier/lineage2/shot00174s.jpg
Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:32:06 am »
Szkoda, ze ten serwer nie jest pay 2 play bo bym na niego z przyjemnością wbił bo kronika 1.5 za mną przemawia, ale wybiorę Ruska bo NA dla mnie nie ma sensu z tego względu, że będą wysoki pingi i z czasem w item shopie będą rzeczy, które będą sprawiać zbyt dużą różnicę.  I porównywanie item shop-a w którym będą kiedyś epiki, jakieś pierdoły na pve damage (może i pvp kiedyś znając polityke NCwest)  itd  jest śmieszne. Bo kupując coś od gracza zabierasz to jemu, a on to musiał wyfarmić, a item shopie biorą się rzeczy znikąd...  Choć mam nadzieje, że się mylę i będzie wam się dobrze grało ^^. Powodzenia


P.S a największa szkoda, że wyłączyli dropienie się ludzi od mobów bo pograłbym craftem na starcie chętnie znowu :D haha


  • Wiadomości: 133

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:40:30 am »
bardziej opłaca sie robic wc czy pp? ten brak vampa na melasa troche lipa?
Vampa można wyciągnąć z łowienia ryb tylko nie jestem pewien czy jest to już w wersji 1.5

W 1.5 w ogóle nie było rybek ;)


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: -1

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 26, 2018, 11:36:13 am »
Czy NCWest może dowolnie modyfikować klienta? Tzn. czy może coś dodać późniejszego z wersji 2.0. do 1.5 na starcie albo na odwrót czy to co zostało zmienione (usunięte) w 2.0 pozostawić gdy będą tą wersję wprowadzać? Czy mają sztywne ramy narzucone przez NCSoft? Ktoś coś wie na ten temat ?


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy Classic od NC West...
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:02:42 pm »
Jeśli bardziej Was bolą scrolle na expa w l2store lub buffy niz epiki/bronie+16 czy power lvl na skelth to pozdrawiam serdecznie XD