Witaj
Gość

Wątek: EU/NA vs RuOFF  (Przeczytany 8214 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
EU/NA vs RuOFF
« dnia: Maj 30, 2011, 02:36:41 pm »
    Ostatnio troche sie pisze na temat ogaru w pvp miedzy eu/na vs ruoff. Niektorzy twierdza ze ruskie sa glupie i brakuje im skilla pomyślunku w pvp. Pomijam juz tematy ostatnio popularnego wakacyjnego tekstu roku o "technicznych graczach i składach party" tym co powinno sie robic i co moze zrobic party 4 dd a co moze zrobic party z 2 dd i stadem dodatkowych rozgarnietych technicznych niszczycieli. Przyjmujac oczywiscie w tym przypadku rozgarnietych przeciwnikow w dobrym sprzecie. Coraz czesciej ogladam sobie frapsy miszczów z zagranicy łapiac sie za głowe jak 2 dd z technicznymi miszczami jedzie 18 typa na ustawce.  Pozwoliłem sobie wkleic jeden z filmików gdzie dla mnie takie party powinno byc jechane na zero w przeciągu trwania jednego disco.

http://l2movie.ru/offserver/chronos/1222-bregan-riders.html

feel free to spam.


  • Wiadomości: 184

  • Pochwał: 1

  • PATOLOGICZNIE GRZECZNY CHŁOPAK
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2011, 02:50:06 pm »
Ruscy to nieogary, dlatego cały Teon jest w Exlpoitach/botach/rangerach. Bo wiadomo 3/4 community na Teonie to Ruscy.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 02:59:51 pm wysłana przez Ailkilu »
Teon
Sagittarius 80, Eva's Saint 77, Grand Khavatari 79 - Banned

Sagittarius 83+ Retired.

Lancer
SwS 5X - Active.


  • Wiadomości: 342

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2011, 02:54:10 pm »
ither rozkreca dramy, armagedon! a tak on topic to generalizowanie jest troche smieszne i wydaje mi sie,ze poziom ruskich jest zblizony do poziomu innych narodow (no moze poza latynosami)


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2011, 03:45:21 pm »
   Coraz czesciej ogladam sobie frapsy miszczów z zagranicy łapiac sie za głowe jak 2 dd z technicznymi miszczami jedzie 18 typa na ustawce.  Pozwoliłem sobie wkleic jeden z filmików gdzie dla mnie takie party powinno byc jechane na zero w przeciągu trwania jednego disco.

http://l2movie.ru/offserver/chronos/1222-bregan-riders.html

feel free to spam.
Sie nie liczy bo to piechota kontra kawaleria. Na qniu też bym zabijał :D


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2011, 05:02:18 pm »
 pomijam wspomagacze, ale na tym frapsie pw biega sobie bez najmniejszych problemów wycinajac reszte gdzie tak naprawde majac tyle diskerów/tanka mogliby calkowicie unieruchomic tych 2 dd. Przez chwile widac ze agruje go sws skutecznie uniemozliwiajac mu zabijanie innych. Nie wiem moze sie umawiaja ze nie mozna agrowac przeciwnika na ustawkach.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2011, 08:28:08 am »
To jest topowe party bregan. Ale nie jest ono jakoś specjalnie silne, tak jak cały ich klan.
Są jednak na tyle dobrzy i zgrani, że przeciwnik który wystawi random party może się o nich rozbić.
Ich strategia wygląda tak:
1. NuclearWind - cardi, BoguS - EE - obaj mają dobrze przygotowane toony. Dobre sety, 120 resisty, dobry enchant skilli. To jest support, który potrafi sporo ustać, jeżeli przeciwnik nie powala dps'em.
2. MOTA, padshiy - 2x tank, PK i HK, mota na programach, jadą ostro z hate, HK przygotowuje cele.
3. Yuna, DEMOHECCA - sws, bd, obaj na programach, też jadą z hate
4. Roshinou - hero sagi, na niego asystuje dagger i ma zazwyczaj pewny cel, jako że Roshinou jest na zerku.

Żeby ich zabić musisz przebić się jedynie przez 2x UD i 4x hate, potem idzie jeszcze party AI. Ich atak polega na tym, że HK zjeżdża przeciwnikom cp, ogranicza im heal i robi lekki zamęt w buffach. Zanim się wyczyszczą i upożądkują, jest to zazwyczaj wystarczający czas, żeby dagger i archer na hero zerku zabili wybrany cel. Cardi i EE skutecznie czyszczą mp przeciwników, sami rzadko są celowani, a z party ud trudno ich zdrainować z mp.
Im dłużej trwa walka, tym większą przewagę zyskują.
Czasem wymieniają HK na slh.

Nie unieruchomisz tych DD. Tak jak mówiłem jeden jest na hero zerku, drugi na niego asystuje, a haterzy z tego party są na programach i koncentrują się natychmiast na przeszkadzającym, a jest ich aż 4. Nie tylko na tych którzy celują w cardi/ee ale też na tych którzy celują w daggera.

W pierwszej walce z filmu dzieje się to o czym mówię. Przeciwnicy mają random składy. Możecie wypatrzeć tam: glada, daggerów, sk, nukerów, tricksterów, archerów i slh. Czyli całkiem sporo DD. Ale w kompletnym chaosie i nic praktycznie temu party nie robią.
Spójrzcie na 3:22 czasu filmu. Dagger zgarnia hate od ShadeWar - Polak, SK. W tym momencie bierze go na cel bd, robi hate, podbiega i ładuje meduse. I koniec z hate na daggerze, ponowna próba już dość utrudniona.

Poza tym bez konfrontacji, tylko oceniając frapsy, ciężko ocenić przeciwnika. Pamiętam jak poszedł ostry flame ze strony klanu Immortals tuż przed mergem serwerów w stosunku do novy. Twierdzili, że oglądali nasze frapsy i że bez problemu bedą nas jechać i bez jakiegoś ally nie mamy szans na dominację. Zaczęli robić sobie żarty i zaspamowali nasze forum fake aplikacjami. W końcu nastąpił merge serwerów. Pierwszy sige, i ich całe sige force padło w około 30 sekund od 3 naszych party.
Podobnie z party novy transferujące się na naie. Myśleli, że będą tam kosić tłumy ludzi. Okazało się, że muszą jeszcze ostro pracować i że mają jeszcze sporo do ulepszenia w swojej grze. Co prawda dają sobie radę coraz lepiej i ponad przeciętnie, ale zaskoczenie było.

Dodam jeszcze, że party z tego filmu to właśnie ruscy.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 08:32:05 am wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2011, 09:06:33 am »
jak sam napisales jada na programach, wiec grajac na ruoffie ich ogar odnosnie targetowania/agro/itd spada drastycznie. to jest jak chwalic sie, ze ktos ma 50 cm w bicu, bo walnal sobie zastrzyk z testosteronu :)
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2011, 09:16:46 am »
Osoby jadące na programach wyznaczają pewien wzór: czyli pokazują jak powinna działać dana klasa i jak można maksymalnie efektywnie grać. Fakt, to nie jest w wiekszości wypadków ich skill tylko programu.
Jednak gracz, który decyduje się grać legit, lub musi grać legit (jak na ruoffie), powinien maksymalnie to naśladować.
Czyli dązyć do bycia tak dobrym jak program. Jeżeli uda mu się to w 80% to będzie już bardzo dobry a walki będą wyglądały podobnie.
Przykładem jest jasinn, który do dziś budzi kontrowersje czy jedzie na programach czy nie.

Dlatego mnie nie obchodzi czy przeciwnik ma 3rd czy nie. Jak ma, to nawet dobrze, bo jest silniejszy i jest jakimś wyzwaniem.
Ale faktem jest, że realia ruoffa są inne. I o wiele trudniej jest złożyć techniczne party, bo znaleźć 9 osób na programach jest łatwiej niż 9 osób ze skillem dorównującym poziomem do programów. Dlatego w przypadku ruoffa party oparte na dps są skuteczniejsze.
W przypadku chronosa/naii skuteczniejsze są party z technicznym składem i mniejszą ilością DD.
4x hate na programach to jest siła nie do przeskoczenia dla party z 4 zwykłymi DD. 4x hate z graczami bez programów i nie najwyzszych lotów nie robi różnicy specjalnej.


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2011, 10:22:47 am »
Co tu duzo gadac gra z programami i bez to 2 rozne gry.
Veve 99/97 Feoh Wizard Core server
Tytus 92 Feoh Wizard Lancer server
Ais / Yans / Atomek / Kylal / VeveLaBoo Nightmare DN server


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2011, 10:56:23 am »
           Ich 4x agro kontra przynajmniej 5 jak nie 6 agro ze strony przeciwnika w końcu to sa dwa pt. Dziury w bufie potrafia wkurzac szczegolnie mowie tu o mass todzie ze strony DA ale bez przesady.  To ze jakies party jest dobre na ru, mam na mysli swietnie ze soba wspolpracuja mozna tylko i wyłacznie potwierdzic ich skillem a co innego  jesli ktos ssie po same bile i odpala szereg wspomagaczy jednoczesnie tłumaczac sie tym ze chce dorównac lepszym. Dlatego bzdura jest dla mnie jesli ktos pisze ze gracze eu ogarniaja lepiej niz gracze ru nie jest to dla mnie żadnym wyznacznikiem. Mozesz miec w pt 4 dd lub 2 technicznych ale jesli Bozia nie obdarowała cie umiejetnosciami nie bedziesz dobry, tym bardziej jesli program bedzie robil za ciebie polowe roboty.  Ciekawe sa frapsy z cadmusa mam na mysli allmighty w którym pt walczą jak dla mnie na bardzo wysokim poziomie bez dodatkowych wspomagaczy no moze poza cp spamem.

http://forums.goha.ru/showthread.php?t=556996


  • Wiadomości: 137

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2011, 11:32:08 am »
"Podobnie z party novy transferujące się na naie. Myśleli, że będą tam kosić tłumy ludzi. Okazało się, że muszą jeszcze ostro pracować i że mają jeszcze sporo do ulepszenia w swojej grze. Co prawda dają sobie radę coraz lepiej i ponad przeciętnie, ale zaskoczenie było.
..()"
No widziałem party marti vs party jasinna na ustawce. Nova party zbłaźniło sie tak strasznie ze po prostu wstyd :) Programy wrecz spowodowały wipe party Nova w ciągu ...20 sekund?


  • Wiadomości: 184

  • Pochwał: 1

  • PATOLOGICZNIE GRZECZNY CHŁOPAK
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2011, 11:42:25 am »
Będzie to samo co z party luny, /quit. Albo wrócą na poprzedni serwer.

« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 11:47:58 am wysłana przez Ailkilu »
Teon
Sagittarius 80, Eva's Saint 77, Grand Khavatari 79 - Banned

Sagittarius 83+ Retired.

Lancer
SwS 5X - Active.


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2011, 11:53:21 am »
no jak trzeba to trzeba  :o
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2011, 12:00:34 pm »
jak mus to mus :D


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2011, 06:46:19 pm »
fakt, że na EU offie grają ruskie gadające po angielsku przechyla szale reszta motłochu gra u siebie czytaj u nas :P ruska "arystokracja" wybrała zachód trochę inaczej jak my :]
nie tędy droga :D!
Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2011, 07:30:42 pm »
szczególnie arystokrata defo

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2011, 10:41:22 pm »
Ogólnie PvP na L2.ru jest śmieszne pod względem poziomu community, totalnie retardy.



Wiecie, na L2.ru ludzie mają po kilka tysięcy PvP, a nabijanie wygląda tak :








No, przynajmniej nie ma botów i rangerów (olbrzymi +)


RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2011, 11:54:04 pm »
Sabaton to polak ^^

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2011, 12:12:00 am »
 hahaha
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2011, 12:42:48 am »


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2011, 01:17:31 am »
Ogólnie PvP na L2.ru jest śmieszne pod względem poziomu community, totalnie retardy.



Moar QQ i kwadratow!!!!!!

BTW i played on naia before lancer.


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2011, 04:26:27 am »
A co ty chciałeś żeby szukał alta na Twoim lvl-u do odbicia spota? A z tymi kwadratami to pojechałeś po całości, widzę że lvl kury to wielka tajemnica, jakby to i cała reszta pozasłaniana kogoś obchodziła.  :o


  • Wiadomości: 199

  • Pochwał: 0

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2011, 07:15:01 am »
On jest po prostu za duzym factorem i zobaczycie ze wyleci kiedys jak filip z konopi ze swoim uber nikiem i pokaze wam jak grac i powie"tak to bylem ja lamusie a ty mnie wtedy ubiles". A po kurze tez mogl bys go rozpoznac he ?  hahaha


Uploaded with ImageShack.us


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:06:24 am »
Cytuj
Będzie to samo co z party luny, /quit. Albo wrócą na poprzedni serwer.

No i po pierwszym miesiącu w ich party:
sts - Hitcha, archmage - iCupra, duelist - Martelx, cardinal - Jasinn mają hero.
Rzeczywiście wygląda na to że mają zamiar quitnąć.
Dodatkowo iLucie z novy, która transferowała samotnie bez party, hero PK.
Także z novy na naie poszło 10 osób i zgarnęło 5 hero.

Cytuj
No widziałem party marti vs party jasinna na ustawce. Nova party zbłaźniło sie tak strasznie ze po prostu wstyd  Programy wrecz spowodowały wipe party Nova w ciągu ...20 sekund?

To był fraps z pierwszych 20 minut po transferze. To nie było party marti, tylko beksa. Marti w swoim frapsie umieścił/umieściła dwie walki z party novy. Pierwsza z początku miesiąca, gdzie rzeczywiście dominowali. Druga już późniejsza walka była wyrównana. A z tego co wiem to party marti też dostało od nich kilka razy bo martel wklejał screeny jak gryzą glebę.
I to nie programy spowodowały wipe. Tylko kilka innych czynników a wśród nich dwie techniczne klasy w składzie party, co zostało tu wyśmiane.

Dojście party novy do X zdecydowanie spowodowało pewne zmiany.
Na początku miesiąca ludzie z SH pisali, że party novy dobrze zrobiło dołączając do słabszej strony i że będzie to zdrowe dla serwera.
Na końcu miesiąca ludzie z SH pisali, że przegrywają z powodu braku aktywności i wyjazdów na wakacje :)
SH straciło zamek, straciło wszystkie wardy i przegrało ostatniego antka (z przedostatnim też już mieli spore problemy).
Widać też wyraźną reorganizację w X (np, wciągnięcie ludzi z green fire do main klanu ally). Na sige stosują zupełnie inne taktyki niż do tej pory. I patrząc z boku doskonale wiem czyje to są taktyki :)

No i wracając do tematu ruoff vs eu/na off.
Uważam, że ruoff jest lepszy pod względem zarządzania grą przez spółkę udostępniającą serwery. Ostre tępienie programów wspomagających pvp napewno przyczyniło się tam do większego balansu pvp. Czynnikiem zakłócającym balans mogliby być gracze, którzy ładują ogromne ilości gotówki w płatne serwisy (mówię o tych śmiesznych enchantach, nie wiem czy się coś nie zmieniło). Statystycznie jednak, będą to zapewne pojedyńcze przypadki.
Jednak poziom serwerów wydaje się nieco gorszy niż eu/na. Nie dlatego, że pvp jest bardziej chaotyczne (brak programów targetujących).
Dlatego, że oglądając frapsy widzę ogromne ilości ludzi składających się po 1-2 hitach.
Nawet na frapsie Itherusa. Tak zachwalał zalety 4dd i asysty w party, że stwierdziłem że jeszcze raz wrócę do tego frapsa.
Nie jest zły, ogląda się bardzo przyjemnie, tylko że tą asystę widzę tam wyjątkowo rzadko.
90% fragów swoim daggerem zgarnia po 1-2 hitach, zanim któryś z dwóch tyrantów dobiegnie. Także tego potencjału nie zaprezentował.
Może warto byłoby pokazać jekieś 9vs9 z wymagającym przeciwnikiem?
Może moje odczucie jest mylne. Najlepiej znam chronosa i naie, więc ciężko mi wypowiadać się o poziomie rosyjskich serwerów. Wiem tylko że poziom chronosa <<< naia.

Cytuj
Ich 4x agro kontra przynajmniej 5 jak nie 6 agro ze strony przeciwnika w końcu to sa dwa pt.

To nie była walka 9vs18, tylko 9vs9vs9. Różnica jest taka, że wszyscy bili się ze wszystkimi, więc tych 5-6 agro pracowało chaotycznie.
Natomiast ich 4 agro pracowało precyzyjnie (no niestety programy).

Tylko nie płaczcie dalej o tych programach. Ja nie używam i nie stanowi dla mnie problemu wypatrzenie osoby hitującej mojego cardiego i zaspamowanie go serią SoP. Więc nie widzę powodu dla którego legit agro nie mógłby tego zrobić.
Jeden zrobi to po 5 sekundach - i to jest słaby gracz.
Inny zrobi to po 3 sekundach - i jest niezły.
A kolejny po sekundzie i takiego trzeba kochać w party i ładować w niego adene.

Cytuj
Dlatego bzdura jest dla mnie jesli ktos pisze ze gracze eu ogarniaja lepiej niz gracze ru nie jest to dla mnie żadnym wyznacznikiem.

A ty nie wracasz już do jakiś starych rozmów i zatargów? NA/EU community na tym forum jest niemal martwe. I nie przypominam sobie jakiejś świerzej dyskusji o wyższości EU/NA nad ruoff oprócz tej, którą właśnie zacząłeś i która jest raczej jednostronna.
Co innego poziom gry a co innego poziom graczy. Na EU jest ogromna ilość osób używających programy, większa niż na NA.
Tam, jeżeli chcesz prowadzić legit consta masz ogromne wyzwanie i poziom gry jest wysoki. Różnica polega na tym, że nie możesz po wygranej powiedzieć że jesteś lepszy od kogoś, tylko raczej od czegoś :)
Ale to chyba nie o to chodzi w tej grze. Chodzi o przyjemność z walki i tyle.

//Acid -- Scalam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 08:30:43 am wysłana przez Acid »


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: EU/NA vs RuOFF
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:01:39 am »
       Było napisane 9vs18 na początku frapsa w dalsza czesc nie wnikałem.Nasz fraps jest z okolic stycznia wiec mozna powiedzieć i uznać go za stary, mam tam inny sprzet niz obecnie przeciwnik równiez mniej wykoksany niz obecnie, w tamtym czasie zasadniczo assystowanie bylo sporadyczne ze względu na i tak duzy dps. Nalezy pamietac ze gra na ru jest inna chociażby z tego powodu ze poziom sprzętowy był inny, tutaj boty nie robia adeny, wiec i wsadzenie 1800 w armor jest trudniejsze epiki/skille nie sa boostowane na maxa choć w przeciągu połowy roku to sie zdecydowanie zmieniło. Za czasów kiedy byl robiony nasz fraps CC bylo rzadkością w tej chwili każde mocne pt ma takowego pp w mieście często również ol/dwarf. W tej chwili assysta jest wręcz konieczna w przypadku kiedy bijemy sie z mocnym czy tez ustawianym party.

A ty nie wracasz już do jakiś starych rozmów i zatargów? NA/EU community na tym forum jest niemal martwe. I nie przypominam sobie jakiejś świerzej dyskusji o wyższości EU/NA nad ruoff oprócz tej, którą właśnie zacząłeś i która jest raczej jednostronna.

         Żywej dyskusji nie było dlatego jest ten topic natomiast pojawiły sie takie komentarze ze strony chociażby Alariona w topicu odnosnie pp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 09:09:49 am wysłana przez Itherus »