Witaj
Gość

Wątek: Niebieski ekran  (Przeczytany 2071 razy)

  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: -1

  • B-BoY
Niebieski ekran
« dnia: Styczeń 19, 2007, 11:34:51 pm »
Witam mam problem z kompem ;/ wczasie pracy Robi mi sie niebieski ekran i musze resetowac kompa lub sam sie zresetuje po paru sekundach ;/ to chyba blad pamieci wirtualnej.Prosze jak temu zaradzic??
>>--->...:::Abyss:::...<---<<


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:14:43 am »
pewnie masz burdel w systemie jezeli nie wiesz jak zwiekszyc pamiec wirtualna
pewnie masz tak zasyfiony kurzem komp, ze juz ten kurz zyskal swiadomosc i zaczyna pukac w obudowe
na tym bluescreenie przewaznie masz napisane co komputerek boli - glowka czy oczko...

ja sie miesiac uzeralem z 1 bluescrenem - nie dalem rady naprawic tego do konca. format i reinstalka windy pomogla :/


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

    • www.lowlevels.republika.pl
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:31:18 am »
Zapewne chodzi ci o niebieski ekran z błędem 0x0000000A? Błąd ten występuje podczas niekompatybilności z ustawieniami w BIOS-ie, przy błędach w sterownikach lub w przypadku uszkodzenia sprzętu. Wpierw można spróbować zainstalować najnowsze dostępne drivery do wszystkich urządzeń (zaczynając od karty graficznej, dźwiękowej i sieciowej).

Jeśli nie pomoże to można zresetować ustawienia BIOS-u do wartości domyślnych.

Możliwe też że jest coś nie tak ze sprzętem (zasilacz, karta sieciowa itp).

Ogólnie formacik powinien też pomóc, jednak nie skutkuje to we wszystkich przypadkach.


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: -1

  • B-BoY
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:53:44 am »
formata niemam poco robic bo kompa kupilem niedawno i zajete mam z 300 gb okolo 30gb ;pp ustawienia biosu zmienialem an domyslne.Sterowniki mam nowe.Wiec coto moze byc?? moze cos musze ustawic w kompie?? pomocy!!
>>--->...:::Abyss:::...<---<<


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2007, 12:55:39 am »
formata niemam poco robic bo kompa kupilem niedawno i zajete mam z 300 gb okolo 30gb ;pp ustawienia biosu zmienialem an domyslne.Sterowniki mam nowe.Wiec coto moze byc?? moze cos musze ustawic w kompie?? pomocy!!
no podales wszystkie dane jakie sa potrzebne do znalezienia zrodla bledu.
wiesz co ja jutro pojde do wrozki a ona mi powie wszystko o twoim sprzecie, i o tym co masz zainstalowane, o tym co instalowales, co odisntalowales, o tym co ile czasu czyscisz kompa..... ble ble ble


ja tego bluescrena mialem przez Kerio PF jak go wywalilem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2007, 12:58:03 am wysłana przez izo »


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

    • www.lowlevels.republika.pl
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2007, 01:10:35 am »
Przyczyn może być naprawdę sporo. Może to być coś nie tak ze sprzetem. Najlepiej abyś wypisał na forum cały błąd jaki ci wyskakuje. Sporo można z tego wywnioskować. Przede wszystkim chodzi o info typu:

*** STOP: (0x00000050 (0xE3F20784, 0x00000000, 0xBF80900E, 0x00000001)
*** win32k.sys - Adres BF80900E base at BF800000, DateStamp 43446a58

Jeśli występuje błąd 0x0000000A, można jeszcze tak:

Spróbować zdemontować wszystkie zainstalowane w kompie karty rozszerzeń (usuwając je najpierw z Menedżera urzadzeń) i zresetować ustawienia BIOS-u do wartości domyślnych. Jeżeli błąd zniknie, dostosuj BIOS do własnych potrzeb. Później można wkładać po jednej karcie i instalować do nich sterowniki - prędzej czy później trafisz na urządzenie powodujące problemy.

Jest to jednak dość męczące zadanie i sprawdza się tylko wtedy, gdy masz pewność co do rodzaju błędu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2007, 01:18:52 am wysłana przez Zedafein »


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: -1

  • B-BoY
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:58:28 am »
oddam lepiej  kompa na gwarancje xD Napewno beda wiedzieli co sie dzieje
>>--->...:::Abyss:::...<---<<


  • Wiadomości: 353

  • Pochwał: 2

  • Sh!t happens... So do I XD
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2007, 11:31:00 pm »
oddam lepiej  kompa na gwarancje xD Napewno beda wiedzieli co sie dzieje
albo zgłoś niezgodność towaru z umową weź kase i kup lepszy ^^


  • Wiadomości: 69

  • Pochwał: -1

  • B-BoY
Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2007, 12:16:27 am »
watpie ze takie cos sie uda hehe to by bylo nieoplacalne dla nich.Wsumie od poczatku z tym kompem sa jakies problemy ;/  ekran sie wlacza zwlaszcza gdy wlacze swoj serv i chce wejsc na lineage 2. albo sie zrobi niebieski zanim wejde na l2 lub wczasie gry po 5 min ;/ co zrobic??
>>--->...:::Abyss:::...<---<<


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: Niebieski ekran
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2007, 04:03:47 pm »
Przecież juz poiołeś decyzje ; P