Witaj
Gość

Wątek: Final Fantasy  (Przeczytany 1739 razy)

  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 2

Final Fantasy
« dnia: Luty 12, 2007, 11:51:07 am »
Witam, moze wyda sie to dziwne ale nie slyszalem o tej grze(wiem zacofany jestem :P) a wiele ludzi w to gra i uważa ze jest to najlepsza gra. I tu jest moje pytanie czy ktos moglby mi przyblizyc troche sage FF?? Czy jest to gra tylko "single" czy tylko "multi", i ktore czesc gry jest najlepsza. Z tego co czytalem to duzo czesci tej gry jest pod Play Station(ktorego niestety nie posiadam) i czy trzeba grac w te gre od pierwszej czesci zeby zrozumiec o co chodzi w nastepnych? Z gory dziekuje za wszelkie informacje.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 2

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2007, 12:33:46 pm »
Final Fantasy zaistnialo w naszym cudownym kraju wlasciwie od premiery czesci 7 na PSX. Gra swego czasu zostla okrzyknieta najlepsza gra wszechczasow, a ocena 10/10 nie bylo konca. Zostala wydana tez wersja na PC, ktora nie roznila sie praktycznie niczym w porownaniu do wersji konsolowej (na klawiaturze napewno gorszym sterowaniem). 8 i 9 czesc zostaly wydane jeszcze na PSX (8 miala wersje PC), a nastepne wersje to PS2, pomijajac FFXI, ktory jest zwyczajnym mmorpg. Aby zrozumiec fabule FF nie trzeba zaglebiac sie w czesci poprzednie bo kazda tworzy osobne historie - chyba ze X i X-II - z tym ze czasem pojawiaja sie jakies smaczki dla grajacych w poprzednie produkcje.


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 2

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2007, 01:18:25 pm »
Mnie najbardziej podobala sie czesc 7, ale nie gralem w XII, ktora jak slyszalem jest rownie dobra. Pamietaj ze ta grwa pochodzi z zeszlego wieku, wiec grafika nie jest juz dzisiejsza.


  • Wiadomości: 185

  • Pochwał: 1

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2007, 09:46:11 pm »
jedna rzecz która łaczy ff to napewno sama postać cida jest chyba we wszyskich czesciach a przynajmniej w nowszych są różne opinie która cześć jest najfajniejsza moje zdanie ff 7 ponieważ jest tak kultowy że dorobił sie filmu i strzelanki  ff powiązanej z 7 cześcią postaciami z 7 czescią 


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2007, 02:59:58 pm »
a ja powiem ci tak... nie lubie klimatu mangi/anime ale... FF7 to dla mnie obok Morrowinda,Tormenta i Arx Fatalis i fallout najlepszy cRPG w jakiego kiedykolwiek gralem... fabula niesamowicie mnie wciagnela stawiam ja na rowni z wymienionymi tytulami),grafika byla taka sobie,BG byl ladniejszy (mowie o wersji na 
PC) ale to nie jest chyba najwazniejsze...do tego wspanialy klimat... jedyne co mi przeszkadzalo to jej dosc  wyrazna liniowosc... w pozostale czesci niedane bylo mi grac :) OFFTOP:buuuu ja chce ff7  :( mialem na dysku ale mi sie zepsul (dysk) :? a teraz jak sciagnalem to nie moge uruchomic (jakiegos dziwnego torrenta podlapalem)  :shock: zaiste mam pecha  :x :D


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2007, 07:03:46 pm »
Poza faktem że postać o imieniu Cid pojawia się w każdej części to nie tylko to łączy części ff. Nalezy także wspomnieć obecność Chocobo w każdym ze światów ff, a także nazwy aeonów (guardianów, czy jak je tam ochrzcili), które w dużej mierze sa wspólne (piękna Shiva niewiele części opuściła). W poszczególnych częściach wiele smaczków dodatkowych się znajdzie (lwy, moogle, nazwy niektórych broni, npc Biggs i Wedge).
Z FF polecam w szczególności 6 i 7, 8 jest dostępna na pieca także i bardziej zjadliwa graficvznie niż leciwa 7. Odradzam za to styczność z X-II, bo ta koszmarna podróbka czarodziejki z księżyca z wbudowaną grą taneczną jest mało strawna.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Final Fantasy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2007, 08:46:44 pm »
odradzam FFXII, jeśli chodzi o ten 'rewolucyjny system walki' to jest on na dłuższą mete nużący (nie żeby w poprzednich częściach był wybitnie interesujący...), rola gracza ogranicza się właściwie do ustawienia odpowiednio gambit'ów (coś jak wsadzanie skryptów postaci), oczywiście można bawić się manualnie ale to rozwiązanie również nie polepsza rozgrywki. Linia fabularna jest moim zdaniem monotonna i mozolnie się rozwija, los poraz kolejny od FFX pokarał nas widokiem gołej klaty bohatera (kolejny bishonen...geez...). Jeśli chodzi o bohaterów to tak naprawdę godni zainteresowania są tylko Balthier i Fran (aczkolwiek mogła by się częściej odzywać). Niestety summony z poprzednich części zostały zastąpione nowymi, ale da się z tym żyć bez większych problemów, większy minus dotyczący ich jest natomiast taki że są bardziej zbędne niż w poprzednich częściach, ot wepchnięte na siłe bez większego celu. I rzecz która irytuje mnie niezmiennie w tej serii, brak konkretnych 'jobów' dla poszczególnych postaci, w zasadzie od samego początku nie mamy większego wyboru i kierujemy grupą mage/fighter'ów.

Nie żeby było tragicznie, po prostu ta gra jest niezłym jrpg ale kiepskim FF. Rzecz jasna to tylko moje zdanie.

ps. dość uproszczony ten opis ale nie mam zbyt wiele czasu żeby bardziej się rozpisać.
EPI :
Valeth - AW 6x