Witaj
Gość

Wątek: Kamery cyfrowe  (Przeczytany 1327 razy)

  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Kamery cyfrowe
« dnia: Marzec 15, 2007, 11:07:41 am »
Siema

Mam do Was pytanie: jaką kamere byście kupili? Z dyskiem twardym, na płytki czy kasety?

Zastanawiam się nad tą http://www.xga.pl/kamery-hdd/JVC_GZ_MG_255.php

pozdro i nie róbcie offtopa, piszcie tylko o kamerach


Odp: Kamery cyfrowe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2007, 11:56:12 am »
imo:
Przede wszystkim - najwazniejsze w takiej kamerze sa 2 rzeczy: jakosc filmu i czas nagrywania.

Jakosc Filmu - o tym nie swiadcza Pixle (chociaz tez), ale:
- soczewka
- objektyw i jego parametry
- digital extras (rozne dodatkowe rozwiazania techniczne - punkty pomiaru ostrosci, filtry, itp, itd.)
- plynnosc zooma
- stabilizator obrazu
- i jeszcze pare innych
- a na koncu pixle (na rynku jest od groma tanich badziew z wieeeelka iloscia pixli)

Czas Nagrywania:
- dysk wydaje sie ok - trzeba tylko zwrocic uwage na transfer ;)
- mozliwosc updatowania softwaru (w kamerze) - sa i takie ;)
- pojemnosc dysku - ten wydaje sie ok (37,5 godziny) - to kwestia przyzwyczajen, wygody i gustu i przede wszystkim jakosci dysku (!!!)
jak dysk poleci, albo bedzie mial haczenie to go nie wymienisz.
- Karta - pomysl nie jest zly - tylko wszystko zalezy od tego - jakich kart musisz uzywac.
Sa szybkie, wolne, o malej, duzej i wielkiej ;) pojemnosci. Kamera musi obslugiwac szybkie karty,
o pojemnosci 4GB - z drugiej strony, zeby zapewnic sobie podobna pojemnosc - musisz miec 10 takich kart - droga imprezka.
- Kasetki odrzucam od razu - mialem taka - myslalem czasami ze mnie szlag trafi przy szukaniu, obrobce, itp. itd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 11:58:52 am wysłana przez Koszalek »


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Kamery cyfrowe
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2007, 01:28:10 pm »
czyli kupilbys ta kamerke czy nie i czy masz moze jakis inny fajny model na mysli pozdro i dzieki


Odp: Kamery cyfrowe
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2007, 02:59:30 pm »
Nic nie rob na goraco - chyba, ze Ci sie extremalnie spieszy (np. za 2 godziny zona rodzi)  :D

A tak powaznie - rozejrzyj sie, zastanow sie nad tym, co chcesz filmowac, porownaj dane techniczne,
czy ma to bac zupelnie "hobby" czy masz jakies plany, jakie masz upodobania i takie tam ...

Na pewno nie powiem Ci - czy masz kupowac ta, czy inna - powiedzialem Ci czym masz sie kierowac - to wszystko.

Ja nie mialem na poczatku prawie zadnych specyficznych wymagan,
kupilem po prezentacji kolegi jeden z aparatow Olympus (C-765 UltraZoom) i jestem ciagle zachwycony.
Po prawie 3 latach wymagania troche zmienily sie i zastanawiam sie nad nowymi E-systemami Olympus.

Jesli chodzi o kamery - to rozgladam sie (od 3 m-cy) - decyzji jeszcze nie podjalem, kieruje sie wymienionymi kryteriami.
Jesli cos kupie, to dobrego, chce sie rozejrzec i nie bede wydawal kaski lekkomyslnie ;).

Jak mi cos konkretnego wpadnie w oko, to Ci powiem.
Wiesz tu jest jeszcze jedna rzecz wazna, a moze najwazniejsza - ile mozna wydac ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 03:01:22 pm wysłana przez Koszalek »