Witaj
Gość

Wątek: hepi xmas  (Przeczytany 6687 razy)

  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
hepi xmas
« dnia: Grudzień 20, 2006, 03:59:40 pm »
no co?
juz tylko kilka dni zostalo do tego najnudniejszego dnia w roku :S



  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:08:48 pm »
Najnudniejszego nie nadnudniejszego :) Ważne, że można się opieprzać cały dzień :)
A tak na serio to świetą bożego narodzenia są tylko raz w roku i są specyficzne - zawsze rodzina się zjeżdża, można pogadać o wszystkim, karp na stole itd  :D Jedynie czego nie lubię to łamania się opłatkiem - jakoś tak się dzwinie czuje...
Upominki pod choinkę to bardzo fajna sprawa, zawsze można dać komuś coś ciekawego ^^
Co mnie denerwuje ? Może i post, i może to, że na jaki "kanał" włączysz to oprócz kolęd w wykonaniu Kayah Remix czy innych gówien nic innego nie ma, chyba że filmy puszczane od czasów komuny  :o

Nie lubicie Mikołaja ? Guw... Prawda :D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2006, 05:12:35 pm wysłana przez Koni »
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:18:43 pm »
Ja tam mikołaja lubię ^^. ale taką "mikołajową" na pewno bym nie pogardził xD
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • Wiadomości: 573

  • Pochwał: 19

  • Insane
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2006, 05:32:18 pm »
Co mnie denerwuje ? Może i post...
jaki post? zwlaszcza ze wigilia jest w niedziele...
w wigilie nie ma zadnego postu lol!


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:22:49 pm »
Mnie denerwuje Kevin Sam w domu, ktory staje sie Bozonarodzeniową tradycją...


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 506

  • Pochwał: 9

  • Tik Tak
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:38:35 pm »
Koni też to mam te dzielenie opłatkiem ...... jakieś takie ......
najlepsze są prezenty .....




takim bym nie zgardził


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:49:49 pm »
Cytuj
takim bym nie zgardził
lol, to nie mikołaj tylko pielegniarka...
...fajna pielęgniarka :P


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2006, 06:53:04 pm »
Mnie denerwuje Kevin Sam w domu, ktory staje sie Bozonarodzeniową tradycją...

hehe też mnie to denerwuje  :dry: A ogólnie to święta to wspaniałą rzecz ;) Na kolacji wigilijnej można się najeść za wszystkie czasy :D

Cytuj
jedynie czego nie lubię to łamania się opłatkiem - jakoś tak się dzwinie czuje...

Również nie przepadam :P Ale to z powodu tego że do każdego trzeba latać i składać mu te same życzenia  :?
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • *******
  • Wiadomości: 1822

  • Pochwał: 20

  • Siła!
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:11:32 pm »
Mnie tlyko cieszy na wiglili "JEDZONKO" :D i cos podrzucone pod choinke...;)
"Czekaj...Czy ja k***a lubię poziomki?"


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:20:53 pm »
A mnie jakoś właśnie strawa wigilijna nie ujmuje. :/
Ryb nie lubię, za barszczem czerwonym też nie przepadam itp.. :P
Ale z prezentami to się zgodzę ^^
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:46:52 pm »
A mnie jakoś właśnie strawa wigilijna nie ujmuje. :/
Ryb nie lubię, za barszczem czerwonym też nie przepadam itp.. :P
Ale z prezentami to się zgodzę ^^

haha :P to przecież główne dania :D Nie wiesz co tracisz ^^
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2006, 07:54:08 pm »
Czyli Mikołaj jednak istnieje, a ja głupi nie wierzyłem .... :( Najlepsze lata mojego życia stracone ! ;(


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:58:19 pm »
Cytuj
jaki post? zwlaszcza ze wigilia jest w niedziele...
w wigilie nie ma zadnego postu lol!

Postu ścisłego nie ma ale jako taki jest. Jesz w wigilie schaba, a może karczek ?

A wigilia nie zawsze jest w niedziele. Daty się zmieniają.

O poście w wigilię Bożego Narodzenia

 
Do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego Narodzenia zachęca dyrektor Instytutu Teologicznego UKSW w Radomiu - ks. dr Dariusz Skrok. Jednocześnie przypomina, że prawo kanoniczne i liturgiczne mówi w tym przypadku tylko o poście zwyczajowym. Ponadto w wielu kościołach diecezji odwołano wieczorne Msze święte ze względu na tradycję wieczerzy wigilijnej w rodzinnym gronie.

- Niedziela postu nie przyjmuje, ale tradycjnie, po staropolsku, przeżywamy Wigilię jako postną. Z tej racji, w niedzielę nie będą odprawiane wieczorem Msze św., wtedy wszyscy przebywamy w gronie rodzinnym - informował w czasie ogłoszeń parafialnych proboszcz radomskiej katedry ks. prałat Edward Poniewierski.

Liturgista ks. dr Dariusz Skrok przypomina, że post w wigilię Bożego Narodzenia jest postem zwyczajowym.

- To wynika z naszej, polskiej tradycji spożywania wieczerzy wigilijnej, że nie spożywamy potraw mięsnych. Jeśli ktoś chce zachować tego wieczoru post, może go zachować - podkreślił ks. Skrok.

- Jestem przekonany, że nie pojawi się zwyczaj obecny w krajach zachodniej Europy, gdzie w czasie Wigilii spożywa się pokarmy mięsne. U nas ta tradycja jest silna oraz pozostanie przekonanie, że nie tylko spożywamy postne dania, ale ten dzień przeżyjemy w wymiarze duchowym, czuwania na przyjście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa - dodał ks. Dariusz Skrok.

Dyscyplinę dotyczącą postów reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Rozróżnia się post ilościowy i jakościowy.

Post ilościowy polega na spożyciu w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta oraz lekkiego posiłku rano i wieczorem. Post jakościowy polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych.

W każdy piątek roku, jeżeli nie przypada w tym dniu uroczystość, należy zachować post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Natomiast post ilościowy i jakościowy obowiązuje tylko dwa dni w ciągu roku, to jest w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Obowiązuje on wiernych od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. Do zachowania wstrzemięźliwości zobowiązani są wierni, którzy ukończyli 14 rok życia.

Od zachowania obowiązku wstrzemięźliwości i postu możliwe jest uzyskanie dyspensy, której dla własnych diecezjan udziela ordynariusz miejsca, a dla parafian proboszcz własny.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2006, 11:03:12 pm wysłana przez Koni »
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 506

  • Pochwał: 9

  • Tik Tak
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:40:46 am »
ciekawe czy byliście grzeczni w tym roku ?


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:28:50 am »
Ja miałem wczoraj wigilie w pracy  :P nuda,popelina i sztywniactwo :( ale człowiek musiał tam być bo by zaraz gadali że się wszystkich olewa 8)
Co innego w domu  :D to uwielbiam.

Czym Go przyjąć?

Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany. W okresie świąt nie ma czasu przygotować sobie jedzenia. Dlatego przed zaśnięciem należy przygotować dla niego poczęstunek.
Święty Mikołaj jest znanym łakomczuchem. Najbardziej lubi maślane ciasteczka, czekoladę i mleko (może być kakao).

Przygotowane smakołyki należy pozostawić na stole w kuchni na noc. Taki poczęstunek wzmocni Świętego Mikołaja, a Wasz dom zapamięta jako gościnny i pełen ciepła.

 

Nie można zapominać o mikołajowych reniferach. Najlepiej przygotować dla nich wiązkę siana. Renifery uwielbiają także jabłka. Ich poczęstunek również można pozostawić w kuchni (Święty Mikołaj zapewne im go zaniesie) albo na balkonie lub w ogrodzie (wtedy same go znajdą).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2006, 10:35:57 am wysłana przez mussaszi »





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2006, 04:06:16 pm »
Przygotowane smakołyki należy pozostawić na stole w kuchni na noc.
Jasne, a potem Pan Domu w nocy w drodze do WC wszamie smakołyki :P


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:30:46 pm »
Nie lubicie Mikołaja ? Guw... Prawda :D


Hehe taki mikołaj mi pasuje ;). Wczoraj koleżanka z klasy ubrała czape mikołaja i do tego była ubrana pod siebie, zgadnijcie reakcje wszystkich kolesi z klasy ;) . Tym bardziej, że jest jedną z 2 dziewczyn klasie (i to ta ładna) i jedną z 7 ze szkoły (i to ta najładniejsza chyba).


takim bym nie zgardził
Cytuj
takim bym nie zgardził
lol, to nie mikołaj tylko pielegniarka...
...fajna pielęgniarka :P


To miał być prezent..Ja chce taki prezencik!!


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2006, 07:53:59 pm »
macie tu coś odemnie:



;)
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2006, 10:55:36 pm »
Cytuj
Hehe taki mikołaj mi pasuje . Wczoraj koleżanka z klasy ubrała czape mikołaja i do tego była ubrana pod siebie, zgadnijcie reakcje wszystkich kolesi z klasy  . Tym bardziej, że jest jedną z 2 dziewczyn klasie (i to ta ładna) i jedną z 7 ze szkoły (i to ta najładniejsza chyba).

U mnie też nie ma dużo dziewczyn w szkole - a jak są to albo w ciąży albo pasztet  :shock:
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2006, 10:30:55 am »
Cytuj
Hehe taki mikołaj mi pasuje . Wczoraj koleżanka z klasy ubrała czape mikołaja i do tego była ubrana pod siebie, zgadnijcie reakcje wszystkich kolesi z klasy  . Tym bardziej, że jest jedną z 2 dziewczyn klasie (i to ta ładna) i jedną z 7 ze szkoły (i to ta najładniejsza chyba).

U mnie też nie ma dużo dziewczyn w szkole - a jak są to albo w ciąży albo pasztet  :shock:

U mnie w szkole nie jest ani dużo, ani mało. Wiadomo większość dziewczyn wygląda jak smok wawelski po wypiciu jeziora (tak, chyba było to jezioro). Aż się dziwie że jeszcze nie pękły  :shock: Tylko nieliczne są ładne ;) 
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2006, 11:47:22 am »
macie tu coś odemnie:



;)

Jak by mnie żona zastała z takim prezentem w domu to by mnie w-_-a przez okno razem z nim  :bangin:

Tak między nami fajny ten prezencik  :drool:





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 506

  • Pochwał: 9

  • Tik Tak
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2006, 01:32:24 pm »
Cyceron masz fotki dla kolegów :P


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2006, 03:34:56 pm »

Tak między nami fajny ten prezencik  :drool:

No bez kitu, taki prezent chcę na te święta, muszę napisać list do mikołaja i mama musi go wysłać.

Cyceron masz fotki dla kolegów :P

NIEEEE!!! Będę samolub!! Ja z nią nawet nie gadam, zawsze trzyma się z narkusami z klasy. Zresztą ja zawsze nie rozmawiałem z dziewczynami z klasy, przez całe 11 i pół roku nauki.


  • Wiadomości: 445

  • Pochwał: 2

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2006, 06:43:15 pm »


Miałem taką tapetę na pulpicie tak mi się spodobała, że przez rok jej nie zmieniałem od świąt do świąt  :D
Aki -> Swordsinger -> Eureka -> Invisible -> Giran Castle


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: hepi xmas
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2006, 06:57:41 pm »
Fanatycy... Ja bym się znudził po 30minutach :D
Lineage 2 Classic EU