Witaj
Gość

Wątek: Zestaw PC do 3800zł  (Przeczytany 3557 razy)

  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Zestaw PC do 3800zł
« dnia: Wrzesień 22, 2016, 04:32:32 pm »
Witam,
Jako że w kwestii PC jestem zielony, proszę o pomoc w doborze zestawu.
Ze starego PC posiadam:
-dysk http://www.ceneo.pl/17552992#tab=spec
-ram 2x4gb https://www.morele.net/pamiec-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600nc9d3x2k2-8gx-433757/
I tutaj pytaj pytanie czy warto te elementy montować w nowym PC czy juz lepiej zakupic nowsze lepsze? Czy dysk i ram który posiadam już kilka lat pogarsza swoje parametry ze względu na wiek(czy się eksploatuje)
Kwota która posiadam obejmuje wyłącznie samo pudło bez monitora czy myszki.Jeżeli warto zainwestować kilka stówek w jakiś lepszy element który znacznie zwiększy wydajność pc to śmiało może przekroczyć budżet. Pc przeznaczony będzie głównie do gier i trochę do Cada. Z góry dzieki za pomoc.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2016, 12:28:29 am »
Ktoś na plusa pomoże koledze? (Liczę na ciekawą wypowiedź)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:06:19 pm »
Cześć kolego, zaproponuje Ci zestaw od siebie ze sklepu, oczywiście możesz olać ale zrobisz jak chcesz :)

Tak więc dysk masz bardzo dobry - z ciekawości czemu kupiłeś serie Red? Nie jest to "zwykły" dysk dlatego w sumie mnie to ciekawi.

Co do ramów - też jest to całkiem nieżly sprzęt, nie najwyższa półka, ale wyżej średnia - spokojnie można zostawić

Ram masz DDR3, aktualnie najnowsza generacja Intela wykorzystuje już DDR4 ale można spokojnie złożyć zestaw pod DDR3, moja propozycja wygląda następująco: https://scr.hu/Zzwaeg

Krótki opis zestawu:
Płyta główna - zwykła konstrukcja od MSI, bez możliwości kręcenia ale też procesor będzie taki.
Procesor - i5 4690 - najmocniejsza konstrukcja poprzedniej generacji w swojej rodzinie
Ram - od Ciebie, wystarczzy
Dysk SSD - GoodRam, poprawiona konstrukcja czyli CX200 o pojemnosci 240 GB
Zasilacz - 550W, modularny z dobrym certyfikatem
Karta Graficzna - 1060 od Gigabyta, fabrycznie podkręcona - wydajność wystarcza do wszystkich tytułów na max w full hd

Dodatkowo obudowa Zalman Z3 (oczywiscie mozna zmienic), naped DVD oraz dodatkowe chlodzenie do procesora (podstawowe jest bardzo slabe)

Taki zestaw u mnie kosztuje 3600 ze złożeniem i wysyłką do Ciebie.

Ewentualny upgreade to wymiana grafiki na 1070, około 800 zł różnicy, ewentualnie wymiana procesora na taki z odblokowanym mnoznikiem, co wiaze sie z wymiana plyty głównej (do podkrecania musi byc odpowiedni chipset), lub danie poprostu i7 (okolo 500 zł), lub poprostu przejscie na najnowszy socket 1151 (teraz zaproponowalem 1150), ale w tym przypadku ramy ida do wyrzucenia bo trzeba kupic DDR4.

Jezeli trzeba zainstalowac windowsa to tez nie ma problemu (koszt kupienia i instalacji to 150 zł)

Daj znac co sadzisz. Pozdrawiam :)

https://www.facebook.com/sklepmiscomp/

http://miscomp.pl/ (nie dokonczona  :oops: )


//haran: Autoreklama, ale wydaje się w miarę sensowne. Plus.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 11:13:15 am wysłana przez haran »


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:32:02 pm »
napęd DVD to strata hajsu, nikt kto używa komputera do czegoś więcej niż tylko pracy w biurze itd. nie korzysta z dvd.  Choć to chyba najtańszy element. Ale zamiast dvd można mieć wolny slot na drugą kartę graficzną, choć nie wiem czy podany zestaw obsługuje taki zabieg. W laptopach to popularna opcja. 


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:52:06 pm »
Hola hola, jak to zamiast DVD drugą karte graficzna? Kolego czy Ty widziales komputer stacjonarny na oczy? Czy trollujesz? Napęd DVD jest mocowany na górze obudowy w zatoce 5,25", natomiast karty graficzne mocujemy w slotach PCI na plycie glownej.

Akurat ta płyta główna ktora zaproponowalem nie obejmuje laczenia kart. A za 50 zł wg mnie warto miec ten naped do kryzysowych sytuacji.

Co do drugiej czesci twojej wypowiedzi to rowniez 1 raz sie z tym stykam zeby ktos wyjmowal naped w laptopie i wkladal tam karte graficzna xF drugi dysk - owszem, ale nie karte graficzna ;d


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2016, 08:12:08 pm »
No nie zajmuję się składaniem kompów, więc dzięki za poprawę.

Co do lapków. Z 3-4 lata temu popularna seria lenovo dawała taką opcję, typowy laptop do gier z rozsądną ceną i często widziałem jak właśnie slot docelowo na dvd był używany na drugą kartę. Dysk też, jasne. Nie wiem jakie to dawało dokładnie efekty, ale z opinii gra była warta świeczki.


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2016, 08:19:57 pm »
Możliwe, z laptopem nie będę się sprzeczał bo nie wiem :)

Każdy się może pomylić, służę pomocą na przyszłość :)

Ale AROO coś nie pisze więc pewnie znalazł gdzieś indziej porady  :?


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2016, 08:18:43 am »
Bez sensu te ddr3
Franc/TooHotForYou


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2016, 11:38:51 am »
Wytłumaczysz ? :)


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2016, 01:03:53 pm »
@Djiinn

Na dziś najlepsza pamięć RAM to DDR3 2400 MHz i jeszcze długo taka będzie. Zanim DDR4 się rozwinie i osiągnie 4000 MHz jak również powstaną procesory pozwalające na to minie dobre 2 lata. A wówczas i tak twój komputer będzie średniakiem. Nawet gdybyś teraz kupił DDR4 to z obecnymi procesorami i prędkościami tych pamięci nie będzie widać różnicy. Za 2 lata to co kupisz dziś niestety się magicznie nie zaktualizuje, więc i tak do wymiany i tak do wymiany...
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2016, 05:13:48 pm »
Nad grafiką można się bardziej zastanowić, ten gf jest fajny ale ja bym brał Radeona rx 480, w directx 12/ vulcan Radek wygrywa. Zależy czy chcesz instalowadz Windows 10, bo jak nie to weź gf.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2016, 07:52:44 pm »
Cześć kolego, zaproponuje Ci zestaw od siebie ze sklepu, oczywiście możesz olać ale zrobisz jak chcesz :)

Tak więc dysk masz bardzo dobry - z ciekawości czemu kupiłeś serie Red? Nie jest to "zwykły" dysk dlatego w sumie mnie to ciekawi.

Co do ramów - też jest to całkiem nieżly sprzęt, nie najwyższa półka, ale wyżej średnia - spokojnie można zostawić

Ram masz DDR3, aktualnie najnowsza generacja Intela wykorzystuje już DDR4 ale można spokojnie złożyć zestaw pod DDR3, moja propozycja wygląda następująco: https://scr.hu/Zzwaeg

Krótki opis zestawu:
Płyta główna - zwykła konstrukcja od MSI, bez możliwości kręcenia ale też procesor będzie taki.
Procesor - i5 4690 - najmocniejsza konstrukcja poprzedniej generacji w swojej rodzinie
Ram - od Ciebie, wystarczzy
Dysk SSD - GoodRam, poprawiona konstrukcja czyli CX200 o pojemnosci 240 GB
Zasilacz - 550W, modularny z dobrym certyfikatem
Karta Graficzna - 1060 od Gigabyta, fabrycznie podkręcona - wydajność wystarcza do wszystkich tytułów na max w full hd

Dodatkowo obudowa Zalman Z3 (oczywiscie mozna zmienic), naped DVD oraz dodatkowe chlodzenie do procesora (podstawowe jest bardzo slabe)

Taki zestaw u mnie kosztuje 3600 ze złożeniem i wysyłką do Ciebie.

Ewentualny upgreade to wymiana grafiki na 1070, około 800 zł różnicy, ewentualnie wymiana procesora na taki z odblokowanym mnoznikiem, co wiaze sie z wymiana plyty głównej (do podkrecania musi byc odpowiedni chipset), lub danie poprostu i7 (okolo 500 zł), lub poprostu przejscie na najnowszy socket 1151 (teraz zaproponowalem 1150), ale w tym przypadku ramy ida do wyrzucenia bo trzeba kupic DDR4.

Jezeli trzeba zainstalowac windowsa to tez nie ma problemu (koszt kupienia i instalacji to 150 zł)

Daj znac co sadzisz. Pozdrawiam :)

https://www.facebook.com/sklepmiscomp/

http://miscomp.pl/ (nie dokonczona  :oops: )


//haran: Autoreklama, ale wydaje się w miarę sensowne. Plus.


Nie wiem skąd ta cena za taki zestaw. Jeśli autor jeszcze nie dał się nabrać to proszę tu propozycja już z Skylake, DDR4 i GF 1060 6gb. https://www.morele.net/inventory/info/rZ7vUB/


//haran: tutaj też dam plusa
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2016, 12:14:56 am wysłana przez haran »


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2016, 02:01:17 am »
+ opłata 89 zł za złożenie i jest 200 zł różnicy pomiędzy moim zestawem.

Kolego po 1 dajesz słabszy procesor, dysk sp550  :x , ciasna obudowe bez wentylacji, brak dodatkowego chlodzenia i zasilacz ktory starcza na styk pod obciazeniem. A to że komp na skylaku nie robi żadnej różnicy przeciętnemu użytkownikowi. Idź być mądry gdzie indziej...

Zestaw taki jak ty wrzuciles mam dokladnie za 3363 zł + 100 zł za wysyłke oraz złożenie = 3460 vs 3400 moreli, no roznica przeogromna :)


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2016, 11:32:39 am »
Co za brednie zestaw z i5 i 1060 bierze max 320/340w. Więc nie wiem czy tak na styk. I nie wiem czy wiesz, ale skylake lepiej spisuje się w grach  :o Ciasna obudowa powiadasz?  Teraz odwracasz kota ogonem, oferujesz przestarzałą konstrukcję do tego za nierealne pieniądze, a teraz chcesz odwrócić kota ogonem  :oops:




=edited=
Opanuj emocje kolego.
//Shanique
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 04:04:50 pm wysłana przez Shanique »


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 1

Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2016, 06:44:30 pm »
Nom, dokładnie 320-340 W, a zasilacz ma coś takiego jak SPRAWNOŚĆ, mówi Ci to coś? 80% z 450 to nie za dużo, także wydaje mi się, że będzie to jednak na styk. Oczywiście, lepiej się spisuje, ale o ile? Mam porównania z gier jeżeli bardzo cie to interesuje i te różnice są na poziomie 3-5% max. Nie odwracam kota ogonem, Ty mi wytknales ze oszukuje ludzi, ja ci wytykam to, co zrobiłeś gorzej ode mnie. A z ciekawości, co rozumiesz pod pojęciem przestarzała obudowa? Że co ma plastik gorszy ? :D Czy śrubki miększe? Obudowa jest bardzo fajna, z dużą możliwością wentylacji, więc nie wiem co w niej złego.

A z tymi pieniędzmi to sobie daruj, obie konstrukcje w tej cenie się obronią, skleiłeś syfa na szybko i się wymądrzasz.


  • Wiadomości: 204

  • Pochwał: 0

  • Macierewicz L2
Odp: Zestaw PC do 3800zł
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2016, 10:57:21 pm »
Dobra, bo widzę, że tu dyskusja ostra, daje linka, krótkie pierniczenie i odlatuję:
https://www.morele.net/morele-sky-g3660-774576/

To nie jest zestaw stworzony przeze mnie tylko przez morele (nawet niska marża w porównaniu do cen nie-hurtowych)
- Najnowszy socket dla procka i5,
- 1060
- ramki 2,1
- git obudowa
- dobry zasilacz
- nie wiem jak teraz, ale składają za friko (wszystko ładnie uporządkowane)

PS. ich zestawy można sobie zmieniać -> wywalić twardziela, ram i dać dobry SSD
Front-end web developer


[Lilith]
Elen 99 Tyrr Duelist [retired] [6x hero]
jelen 99 Feoh Soultaker [retired] [legendary server killer]
[Core]
jelen 101 Feoh Soultaker [after merge] [retired]
[Ramona]
Kuryl 102 Tyrr Titan [3x hero][retired too much p2w]