Witaj
Gość

Wątek: Konkurs!  (Przeczytany 11823 razy)

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:49:04 am »
Witam!

Jestem zbulwersowany faktem nagrodzenia pierwszą nagrodą ewidentnego plagiatu. Wstyd!!!
Na szczęście dla was nie widziałem kolejnych nagród.
Nie będę się rozpisywał o potrzebach rozbudzania kreatywności, jakie powinny tego typu konkursy realizować. Organizatorzy konkursu się ośmieszyli i ranga serwisu znacznie spada w dół. Takie działania powinny być karane.

Dodam, że nie jestem waszym stałym czytelnikiem (teraz już na pewno nie będę) i nie brałem udziału w konkursie.
spokojnie panie oburzony ... skad administracja ma wiedziec czy jakas praca jest plagiatem czy nie?! jezeli wiedziales o tym wczesniej(albo ktokolwiek inny wiedzial) to powinien to zglosic do administracji od razu po ogloszeniu zwyciezcow i opublikowaniu prac, a nie jakis tydzien po

Cytuj
Dodam, że nie jestem waszym stałym czytelnikiem (teraz już na pewno nie będę)
uwierz ze nie bedziemy specjalnie zabiegali o to zebys byl naszym czytelnikiem


nie jest to oficajalna wypowiedz wladz forum, tylko moje osobiste zdanie


  • ********
  • Wiadomości: 1968

  • Pochwał: 1

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 14, 2008, 01:45:29 pm »
Ten pan już wysmażył mi uroczego pm'a. Co ciekawe, w żaden sposób nie udowadnia domniemanego plagiatu, na dodatek pisząc jakieś brednie.

Pana zbulwersowanego prosimy o jakieś dowody, bo jak na razie to mnie bulwersują takie wypowiedzi.
Nie udzielam pomocy przez PM...


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 14, 2008, 03:07:35 pm »
Widzę, że wasza krótkowzroczność nie wychodzi poza obszar waszych nosów. Fragmenty użyte do pracy nagrodzonego filmu mają nawet po kilka lat. Oglądałem je dawno temu i dziwię się że nie chce się wam czasem kliknąć na youtube i poszukać. Wasze wypowiedzi ładnie was podsumowują. Bieda...

Proszę bardzo. Oficjalne filmy NCSoft:

http://pl.youtube.com/watch?v=1plACBT2ax8 - zamieszczony rok temu
http://pl.youtube.com/watch?v=py5oxro5k7g - 8 miesiecy temu
http://pl.youtube.com/watch?v=kQaLrLUMDbg - kolejne oficjalne video zmieszczone 2 lata temu

Pewnie teraz będziecie pyszczyć, że to filmy nieoficjalne bo nie zamieścił ich koleś o niku NCSoft. W kwestii plagiatu to i tak nie miałoby znaczenia a to, że są filmami promo NCSoft też można wykazać.


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 14, 2008, 03:33:46 pm »
Ehh... zazdrość zawsze zżerała ludzi...

Z tego co wiem, składanka z oficjalnych filmików NCShitu nie jest plagiatem, bo są to tylko fragmenty.
Poza tym co byś chciał skleić? Jakieś pr0 uber ganki nie są miłe w oglądaniu, a do zrobienia filmików typu:
http://www.youtube.com/watch?v=vAXmnjjolNc

Potrzeba zaangażowania większej ilości ludzi(i wtyków u GM`a ;)[bądź swojego serva]), a to zajmuje dużo czasu, poza tym trzeba w końcu odpalić im z nagrody nie? ;)
W dodatku ta składanka była robiona samodzielnie więc wymagało to od niego wysiłku.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 14, 2008, 04:17:20 pm »
"plagiat «przywłaszczenie cudzego pomysłu twórczego, wydanie cudzego utworu pod własnym nazwiskiem lub dosłowne zapożyczenie z cudzego dzieła opublikowane jako własne; też: taki przywłaszczony pomysł, wydany utwór lub zapożyczenie»"

cytuję z http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=plagiat

Tego faktu nic nie zmieni - ani intencje ani nagrody. Wygrała praca, która jest plagiatem. Dla mnie cenniejszy byłby zaprezentowany w konkursie kwiatek namalowany przez dwulatka - bo to byłby jego kwiatek, nawet jeżeli nie na temat. Ale co tam, bo przecież wy czcicie złodziejstwo jak większość obywateli tego kraju.

Polskie prawo respektuje prawa autorskie w podobnym stopniu jak np. w USA. Podejrzewam, że kwota odszkodowania dla posiadacza praw do tych filmów by niejednego przerosła. Może i ze względu na skalę nikt by się sprawą nie przejął - w końcu konkurs nie był ogólnoświatowy, uczestników mało, a nagrodami nie były samochody. Chodzi jednak o to by uczyć pozytywów, a nie okradać innych.

...

I tu na prawdę nie ma czego zazdrościć.


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 14, 2008, 04:58:20 pm »
Teoretycznie każdy filmik, który ktoś sobie nakręcił podczas gry też powinniśmy nazwać plagiatem (oczywiście podążając twoim tokiem rozumowania). Przecież tekstury ani modele postaci nie zostały stworzone przez gracza Oo Jak on może podpisać ten film "My Movie" ? Przecież żadna część gry nie należy do niego. A po za tym, autor nigdzie nie napisał, że materiały użyte w filmie są jego autorstwa Oo


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:23:17 pm »
"plagiat «przywłaszczenie cudzego pomysłu twórczego, wydanie cudzego utworu pod własnym nazwiskiem lub dosłowne zapożyczenie z cudzego dzieła opublikowane jako własne; też: taki przywłaszczony pomysł, wydany utwór lub zapożyczenie»"

cytuję z http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=plagiat

Tego faktu nic nie zmieni - ani intencje ani nagrody. Wygrała praca, która jest plagiatem. Dla mnie cenniejszy byłby zaprezentowany w konkursie kwiatek namalowany przez dwulatka - bo to byłby jego kwiatek, nawet jeżeli nie na temat. Ale co tam, bo przecież wy czcicie złodziejstwo jak większość obywateli tego kraju.

Polskie prawo respektuje prawa autorskie w podobnym stopniu jak np. w USA. Podejrzewam, że kwota odszkodowania dla posiadacza praw do tych filmów by niejednego przerosła. Może i ze względu na skalę nikt by się sprawą nie przejął - w końcu konkurs nie był ogólnoświatowy, uczestników mało, a nagrodami nie były samochody. Chodzi jednak o to by uczyć pozytywów, a nie okradać innych.

...

I tu na prawdę nie ma czego zazdrościć.

Każdy odbiera prawo na swój sposób...


  • ********
  • Wiadomości: 1968

  • Pochwał: 1

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:38:39 pm »
Ja pierniczę, czegoś tak durnego to nie słyszałem nigdy w życiu. Ciągnąc myśl dalej tokiem cenzora, to praca na temat jakiejkolwiek gry i w jakiejkolwiek formie jest plagiatem. Bo jak zrobisz screena, to nie jesteś autorem grafiki gry, która screen prezentuje, bo jej nie zrobiłeś. Narysujesz orka - kradniesz pomysł ncsoftu - bo jakby nie patrzeć wizerunek orka z l2 jest własnością ncsoftu. Ba, cały ten konkurs w ogóle jest nielegalny, a my, śmierdząca banda złodziei, tworzymy obrazy jawnie bulwersujące cnotliwą część społeczeństwa.
Dobrze że znajdzie się jednostka, która nas, głupich i plugawych, próbuje sprowadzić na tę lepszą z dróg. Ale bardzo mi przykro, chyba już na to za późno.

Ale moment, w sumie pan Cenzor także powinien płonąć w piekle, gdyż tekst z pwn'u, który tu bezprawnie wkleił jest objęty prawami autorskimi. Gdzie mój telefon, wszak czas dzwonić na policje.

Tak czy siak, proszę o niewchodzenie z tym panem w polemikę - z góry widać że chodzi mu o złą sensacje - może trudno mu zwrócić na siebie uwagę w realu. Jeśli pan Cenzor dalej uważa że popełniam przestępstwo, to proszę nie puszczać słów na wiatr, tylko powiadomić odpowiednie organy ścigania.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 05:46:47 pm wysłana przez Saladin »
Nie udzielam pomocy przez PM...


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

  • Biały Wilk
Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:08:50 am »
dawno mnie tu nie było i widzę że ciekawe rzeczy się dzieją
plagiat jest w ten czas kiedy bym dokładnie skopiował czyjąś prace
pomyśl logicznie
gdyby moja praca była plagiatem to prawie cały serwis youtube byłby nielegalny bo tam jeden wielki plagiat jest
nie ma sprawy jak mi udowodnisz że to plagiat to oddam konto do gry i odeśle książkę
pozdrawiam


  • ********
  • Wiadomości: 1968

  • Pochwał: 1

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:40:50 am »
Nic nie będziesz odsyłał :P
Koniec kwestii, a wkrótce zrobię kolejny konkurs, tylko wymyśle coś ciekawego ;)
Nie udzielam pomocy przez PM...


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Konkurs!
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 15, 2008, 05:11:47 pm »
Ciekawy konkurs może pojawić się już niedługo. Nagrody na pewno wszystkich zainteresują. Tymczasem więcej nie zdradzam ;)
Prepare for unforeseen consequences...