Witaj
Gość

Wątek: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?  (Przeczytany 14290 razy)

  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« dnia: Lipiec 02, 2009, 01:03:43 pm »
Witam! To znowu ja, z następnym wątkiem na który poradniki z google wyszukane nie potrafiły pomóc. Chodzi o bonusy do ekwipunku które zwią się 'sockety'. Prosiłbym o praktyczne wytłumaczenie co to jest, jak to włożyć do ekwipunku i co najlepiej kupować.
Za odpowiedź z góry dzięki.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2009, 09:27:40 pm »
Sockety to miejsca w twoich armorach lub broniach, gdzie możesz włożyć magiczny kamień (gem). Kamień ten może zwiększać różne ciekawe rzeczy, jak na przykład intelekt, staminę, lub też spell damage, healing czy attack power; niektóre z nich, zwane "meta gem", zwiększają różne cechy procentowo. Po prostu, kupujesz kamyk i wkładasz go w przedmiot.
Przed kupnem takiej błyskotki należy jednak najpierw zwrócić uwagę na to, jakiego koloru mamy socket - może być czerwony, niebieski lub żółty lub meta. Do każdego z nich można włożyć tylko odpowiedni kamyk. Kamyki jednakże mogą być też - na przykład - zielone czy fioletowe, wtedy pasują do dwóch lub więcej różnych dziurek.
Co do tego, co kupywać - yy, ja tam kupuję to, co mi się najbardziej przydaje :P Tu ważne jest w sumie tylko to, że gemy, jak i inne przedmioty, mogą być commonowe (biała nazwa), uncommonowe (zielona), rare (niebieska) i epickie (fioletowa). Większość z nich produkują osoby z profesją jewelcraftingu, jedynie wszystkie commonowe można kupić od vendora.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 09:30:35 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2009, 09:40:55 pm »
Ad wypowiedzi Soulerna, jeżeli armor ma np. sockety red blue blue to możesz włożyć cokolwiek (tj. gem każdego koloru) ALE! tracąc wtedy socket bonus (który przeważnie daje mniej niż 1 słaby gem. To tyle sprostowania :].


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2009, 12:11:26 am »
Hmm już nawet łapie ale jeszcze nie zabardzo. Mam np. Hateful Gladiator's Dreadplate Gauntles i 'blue socket' to znaczy ze moge włożyć dowolny niebieski gem ?


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2009, 11:09:38 am »
Z tego, co zrozumiałem ze sprostowania Pequeta, to tak, tylko, że tracisz podkreślony na czerwono dodatek za "skompletowanie" wszystkich gemów w przedmiocie:

http://img98.imageshack.us/img98/5369/mercih.jpg

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2009, 09:37:54 pm »
Hmm no dobra no to mam jeden item który ma podpisane tylko 'blue socket' i mam blue chalcedony który dodaje 18 stamina i jest podpis 'Matches blue socket', to znaczy że to mam włożyć ? I jeśli tak to jak ? A jeśli przy itemie pisze tylko jeden kolor np. 'yellow socket' to można tylko yellow gem włożyć ?


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2009, 01:10:24 am »
Mozesz wlozyc jaki tylko chcesz, tylko nie otrzymasz danego bonusu. Socketujesz item klikajac na niego z shiftem chyba czy cos takiego ;p
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2009, 02:39:09 pm »
O dzięki w końcu załapałem! Dzięki za zainteresowane się moim problemem!


  • Wiadomości: 10

  • Pochwał: 0

Odp: Socket bonus - Jak to wszystko działa ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2009, 08:12:57 pm »
Co do socketów, jeszcze jeden drobiazg:
tzw. meta gemy można umieszczać wyłącznie w hełmach. Bonus z nich wynikający zależy od sumy gemów w całym eq. Lecz, jeśli ma się w ubranku gem np. fioletowy, zalicza się on zarówno do czerwonych, jak i niebieskich, więc czasem warto brać to pod uwagę :P
"It's so shitty that clan leader declare wars or decide to start them and ALWAYS in the end those who suffer most are newbies in academies and low-lvls C grade, not even hi-lvls in S grade. 
It's just a twisted server we play on."