Witaj
Gość

Wątek: Internet bezprzewodowy  (Przeczytany 5968 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 03, 2010, 08:01:56 am »
Wszystkie sieci które mają internet typu: plus, orange, play, era etc. to syf bo jest limit danych a on się wykorzystuje strasznie szybko wystarczy przeglądać sobie strony internetowe, ale jeśli chodzi o zasięg to największy w Polsce ma Orange.
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 0

  • Niech nastanie CHAOS !
Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 03, 2010, 05:38:16 pm »
Jeżeli chodzi o iPlus, to mam problem z zasięgiem jeżeli mam swój laptop w górach. Doczepienie antenki też niewiele pomaga.

Więc pewnie iPlus ma ten problem, że nie najlepiej działa w terenie górzystym.
Jak już spaść to z wysokiego konia.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 28, 2011, 01:52:23 pm »
Cześć. Wiem, żę temat stary, ale moja sytuacja jest identyczna jak pierwszy post autora tematu z tą różnicą, że mieszkam w małej miejscowości. Większość u mnie ma radiówkę albo neostradę. Miałem kiedyś neo 512, ale to było z 4 lata temu, teraz gdy chciałem sobie założyć znów to piszą, że max 256 Oo. (Próbowałem netię, ale jak wiecie tp nie ułatwia nikomu dostępu do swoich linii więc oni, też odmówili prędkości jaka by mnie satysfakcjonowała :/ w sumie linia tp..) Z radiowym internetem też trochę lipnie, ponieważ mieszkam trochę na uboczu.

Czy przez ten rok pojawiło się coś nowego? Limitowany to badziew, a bez limitów drogi w cholerę. Nie zależy mi na jakiejś mega prędkości.
Obecnie buszuję po internecie w poszukiwaniach. Jeżeli ktoś znałby jakichś ogólnopolskich dostawców, których warto sprawdzić w mojej sytuacji to proszę o sugestie. Lokalizacja woj. lubelskie-> pow. biłgorajski.

Pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 28, 2011, 02:16:42 pm »
(...)Miałem kiedyś neo 512, ale to było z 4 lata temu, teraz gdy chciałem sobie założyć znów to piszą, że max 256 Oo. (Próbowałem netię, ale jak wiecie tp nie ułatwia nikomu dostępu do swoich linii więc oni, też odmówili prędkości jaka by mnie satysfakcjonowała :/ (...)
To nie do końca tak.
Prędkość netu w największym stopniu (pomijając miedź/światłowód) zależy od odległości użytkownika od tzw. szafy dostępowej. Czyli po prostu od długości kabla od szafy do komputera. Im dłuższy kabel, tym większy opór=spadek prędkości. I możesz sobie zamówić 20/50/100Mbps to i tak nie dostaniesz więcej niż to fizycznie możliwe. Więc skoro tepsa powiedziała 256, to netia nie mogła zaproponować dużo więcej, bo nie ma na to warunków technicznych. Chyba, ze ma własne kable. A tych chyba żadna firma nie kładzie na wioskach
Też mieszkałem na wsi, netu nie miałem hohoho, baaardzo długo jechałem na modemowym ISDNie - 128kbps. Na szczęście kupiłem sobie kartę FRTIZ!a - bardzo droga, ale dzięki temu mogłem jechać na 2ch kanałach w cenie 1go :) Czyli miałem całe 256kbps. A jak przyszła Neostrada to też miałem 512kbps. W chwili obecnej Netia 1Mbps. I powiedzieli, że na więcej nie pozwalają warunki techniczne i nie chcą wciskać 20, jeśli transfer byłby słaby.
A co do 512->256. Mogła byc taka sytuacja, ze tepsa włożyła półke z neo do najbliższej szafy i ludziska we wsi mięli 512, ale ludzie po czasie się wykruszyli/przeszli na radio i tepsie nie opłacało się trzymać półki dla powiedzmy 2-3 osób. Więc zlikwidowali półkę w tej szafie a abonentów przenieśli, z której jest słabszy transfer. I działa magiczne sformułowanie - internet o prędkości do 512. 256 też jest "do" 512 :D Do założenia półki tepsa musi mieć 8-10 chętnych. Tak kiedyś było.
Jestem w UK. Mam internet z Orange (aDSL - LiveBox) 20 Mbps. Na adresie na którym go zakładałem miałem 7-8 kbps. Po przenosinach na nowy adres mam 5-6kbps. I _nikt_ mi nie da tutaj więcej na linii telefoniczne. Poza Virginem, ale on leci na własnych światłowodach.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 28, 2011, 02:35:31 pm »
Dziękuje. Wiedziałem, że nie dadzą więcej niż mogą, ale poczułem się strasznie poirytowany tym, że po 4 latach spodziewałem się czegoś więcej. Jednak jak widać nikogo nie obchodzi los małych miejscowości, a ja nie do końca rozumiem myślenie komercyjnych dostawców i jak to wszystko prosperuje :)

Tak więc radiówka, albo limitowany.. Limitów mam dość  :( Problem radiówki rozwiązałby nadajnik na jakiejś wierzy telekomunikacyjnej w pobliżu hehe, ale stamtąd pewnie jedynie orendże i te inne udostępniają własny i nie wpuszczają nikogo innego.


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 28, 2011, 05:14:27 pm »
lukas0901 u mnie na wsi było podobnie, że jeden dostawca nie wpuszczał nikogo na radiówkę. Ale warto sobie zobaczyć http://mapa.btsearch.pl/ tutaj odnośnie nadajników (patrz tylko na UMTS i LTE) i mój dostawca walnął nadajnik na szkole i nie musiał się użerać z jednym z operatorów komórkowych. I ma duzio klientów :P

Może u ciebie będzie podobna akcja.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 28, 2011, 07:51:14 pm »
Mam dwie opcje: próbować łapać radiówkę i ew. walczyć o 4 nadajnik w miejscowości co jest mało realne, bo są już 3, lub zrobić pospolite ruszenie i napisać podanie do tp odnośnie nadajnika/odbiornika(czy cokolwiek to jest) bliżej(obecnie nie ma żadnego u nas;/), aby wszyscy mogli się cieszyć szybszym internetem, do aktualnego mam 7km stąd ten limit 256

Dodam, że jak zadzwoniłem do tp to babka stwierdziła, że za wiele mi nie może powiedzieć bo ona korzysta jedynie z informacji z bazy danych i muszę się pofatygować do najbliższego salonu i tam próbować.

@Xaxunio niestety nie ma nic :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 08:02:08 pm wysłana przez lukasz09091 »


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 28, 2011, 10:21:49 pm »
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie była taka akcja że dostawca z internetu z sąsiedniej wsi zauważył, że u nas jest dostęp tylko do bezprzewodowego operatorów komórkowych (lub osiedlowa telefonia, gdzie za 50 zł proponowali prędkość modemu). Zrobił ankietę u ludzi i zebrał chętnych i to ruszyło jakiś czas potem.

Może sam spróbujesz podobnie zrobić o ile jest taka możliwość. Zawsze są jakieś rozwiązania.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2011, 01:19:25 am »
(...), a ja nie do końca rozumiem myślenie komercyjnych dostawców i jak to wszystko prosperuje :)
(...)
Bardzo prosto. Jak sam stwierdziłeś - dostawcy są komercyjni, a więc jedyne na co patrzą to zysk. Do Twojej miejscowości musieliby ciągnąć 7 km powiedzmy światłowodu. I mieliby z tego 5-10-20 klientów. Pomyśl ilu klientów mogą mieć z 7 km tego samego światłowodu pociągniętego przez osiedle w jakimś mieście.
Rachunek jest prosty.
Niestety, taka uroda życia na wsi.
Pytanie - w jakie odległości - w linii prostej - mieszkasz od miasta i czy w Twojej wsi jest coś wyższego niż np. wieża kościoła :D. Np, hydrofornia, 3 piętrowy blok po-PGRowski itd.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:15:03 am »
(...), a ja nie do końca rozumiem myślenie komercyjnych dostawców i jak to wszystko prosperuje :)
(...)
Bardzo prosto. Jak sam stwierdziłeś - dostawcy są komercyjni, a więc jedyne na co patrzą to zysk. Do Twojej miejscowości musieliby ciągnąć 7 km powiedzmy światłowodu. I mieliby z tego 5-10-20 klientów. Pomyśl ilu klientów mogą mieć z 7 km tego samego światłowodu pociągniętego przez osiedle w jakimś mieście.
Rachunek jest prosty.
Niestety, taka uroda życia na wsi.
Pytanie - w jakie odległości - w linii prostej - mieszkasz od miasta i czy w Twojej wsi jest coś wyższego niż np. wieża kościoła :D. Np, hydrofornia, 3 piętrowy blok po-PGRowski itd.

Pozdrawiam

od większego miasta z 30 kilka km, od mniejszego z 15, najwyższa jest wieża Orange

Zobaczę co dziś zdziałam w salonie tp,a jak nie poczekam na test radiówki, ale raczej ciężko będzie mieszkając na uboczu

Ps. No taka uroda życia na wsi, ale jak sobie posiedzę w mieście z 3 tygodnie to mało mnie nie rozwali  :) wiocha rullez tak czy siak :wink:



  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 29, 2011, 02:05:32 pm »

od większego miasta z 30 kilka km,
Odpada


(..)od mniejszego z 15, (...)
Lepiej, aczkolwiek też daleko. A czy w połowie drogi miedzy tym miastem a Twoją wiochą jest coś wysokiego, na czym można by ustawić antenę przekaźnikową? Np. w kumpla przypadku są to silosy zbożowe :)

(...),a jak nie poczekam na test radiówki, (...)
Wyjaśnijmy jedno - radiówka a internet od operatorów telefonów komórkowych to _dwa różne światy_. Internet "z komórki" to GPRS albo jak ktoś jest szczęśliwcem to może mieć już UMTC (w dużym uproszczeniu oczywiście). Natomiast radiówka polega na tym, że w miejscu X jest serwer z dostępem do internetu, podpięty do anteny nadawczej która wysyła _kierunkowy_ sygnał do _kierunkowej_anteny przekaźnikowej lub bezpośrednio do _kierunkowej_ odbiorczej która rozsyła sygnał albo kierunkowa (jeden odbiorca) albo dookoła (wielu odbiorców). I jeśli chodzi o szybkość to zdecydowanie radiówka>>>>komórka.
Jak Ci nie wyjdzie rozmowa w tp, zorientuj się, czy w tej mniejszej miejscowości jest jakiś prywatny sklep/serwis komputerowy, albo - lepiej - jakaś sieć a'la osiedlowa. I z nimi pogadaj na temat radiówki, czy nie byliby zainteresowani. Ale na 99% odpowiedź bedzie zalezała od ilosci ludzi, którzy zdecydowaliby się na internet w Twojej miejscowości - ilość odbiorców.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Internet bezprzewodowy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2011, 07:20:24 pm »
Wyjaśnijmy jedno - radiówka a internet od operatorów telefonów komórkowych to _dwa różne światy_. Internet "z komórki" to GPRS albo jak ktoś jest szczęśliwcem to może mieć już UMTC (w dużym uproszczeniu oczywiście). Natomiast radiówka polega na tym, że w miejscu X jest serwer z dostępem do internetu, podpięty do anteny nadawczej która wysyła _kierunkowy_ sygnał do _kierunkowej_anteny przekaźnikowej lub bezpośrednio do _kierunkowej_ odbiorczej która rozsyła sygnał albo kierunkowa (jeden odbiorca) albo dookoła (wielu odbiorców). I jeśli chodzi o szybkość to zdecydowanie radiówka>>>>komórka.
Jak Ci nie wyjdzie rozmowa w tp, zorientuj się, czy w tej mniejszej miejscowości jest jakiś prywatny sklep/serwis komputerowy, albo - lepiej - jakaś sieć a'la osiedlowa. I z nimi pogadaj na temat radiówki, czy nie byliby zainteresowani.Ale na 99% odpowiedź bedzie zalezała od ilosci ludzi, którzy zdecydowaliby się na internet w Twojej miejscowości - ilość odbiorców.

Pozdrawiam

Tak tak wiem, że mobilny, a radiówka to 2 różne rzeczy

Sprawa wygląda tak, że jest u mnie sieć radiowa i ponoć działa w porządku, jednak ja mieszkam trochę na uboczu i same snoby wokół więc nie ma co się ubiegać o dodatkowy przekaźnik, bo do tego potrzebowałbym kilka osób, a takowych nie znajdę pozostaje mieć nadzieję, że uda się złapać z już istniejących, ale czarno to widzę- do najbliższego z 2 km i na dodatek wg mnie jest on za nisko i za wiele drzew.

Dziś czasu na tp nie znalazłem więc uderzę w piątek. Tu mogą być większe szanse, ponieważ dość dużo osób ma neostradę i każdy wolałby coś szybszego, niż te 1024, bo z tego co się orientuje to chyba jest najpowszechniejszy.

Cytuj
(...)na 99% odpowiedź bedzie zalezała od ilosci ludzi, którzy zdecydowaliby się na internet w Twojej miejscowości - ilość odbiorców.(...)
I w tym problem, ponieważ osoby bez neo mają już radiówkę,którą mogą odbierać komfortowa ze względu na lepszą lokalizację i jak sądzę są związani umową. Nie ma tego problemu, że reszta ludzi z wioski nie ma internetu tylko ja  (:/) więc odpada niestety.