Witaj
Gość

Wątek: Wynn Summoner  (Przeczytany 100353 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2011, 06:12:11 pm »
moim zdaniem bardzo przydatny tank, ale jak widać warrior też ładnie kosi mimo narzekań ludzi.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2011, 06:18:06 pm »
Tak na pierwszy rzut oka to tank chyba dużo wytrzymalszy jest niż był do tej pory.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2011, 06:32:15 pm »
wytrzymalszy ale czy da rade cos skosic? : ) nie mowie tu o sytuacji gdzie po pvp 9vs9 nasz glad cieszyl sie ze 6 fragow zlapal:D ale o to zeby nie byl tylko do rzucania agro i wsio

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2011, 06:57:47 pm »
nie wydaje mi się, by tank był tylko od agro... Chociaż ma on mass agro co 6 sec : D
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2011, 09:17:17 pm »
wytrzymalszy ale czy da rade cos skosic? : ) nie mowie tu o sytuacji gdzie po pvp 9vs9 nasz glad cieszyl sie ze 6 fragow zlapal:D ale o to zeby nie byl tylko do rzucania agro i wsio

1v1 jest dosyć prosto zabijać, w 7v7 gorzej, takie dpsu żeby zabić kogoś perma healowanego to tank niestety nie ma. Ale grając na włączonych paskach z hp zawsze możesz próbować przyciągnąć cel z niskim hp i dać combo z tarczy i jeszcze jakiś skill. Na 85 to jednak głownie spamowanie mass agro, które ma chyba mniejszy zasięg niż sądziłem, chyba że inaczej wygląda animacja tego skila z innego pov.
Potem jak dojdzie 60% transfer dmg z wybranego targetu, jakiś atak z 60k poweru itp to będzie można coś więcej pokombinować, ale jakoś mi się nie uśmiecha farmić na pts'ie ;(
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2011, 09:47:43 pm »
ale jakoś mi się nie uśmiecha farmić na pts'ie ;(
Wszystko z toba ok?


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2011, 11:28:38 pm »
mass agro ma 500 range wiec dosc malo. Nie mniej jednak juz 85 straszna z niego puszka.... 1v1 ciezko to zabic do tego zadaje sporo bólu.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 02, 2011, 11:52:51 pm »
Kolejne ciekawe odkrycie da się mieć teraz buff peta + summony. Buff pet nie wpływa na ilość możliwych przyzwanych summonów :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 22, 2011, 05:14:32 pm »
Czy ktoś kto gra summonerem może się wypowiedzieć jak wypada w 1vs1 i do czego się przydaje w party?


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2011, 05:33:25 pm »
chyba brak tu jakiś konkretnych summonerów wśród Polaków... 
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2011, 05:38:25 pm »
chyba brak tu jakiś konkretnych summonerów wśród Polaków...
Thavron jest ale on chyba nie czyta tego forum

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2011, 05:44:42 pm »
Szkoda, bo bardzo interesuje mnie ta klasa, a nie mam czasu grać na ru offie na ratach x1, żeby go przetestować. Gdyby ktoś miał jakieś interesujące spostrzeżenia na jego temat to niech się nimi podzieli :)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2011, 09:30:24 pm »
nom Thav nieźle kara tym summonerem : D

tylko on ma 310 wind atri, a podobno summony mają fire atri w masówce /lf confirm.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2011, 10:00:32 pm »
Czy ktoś kto gra summonerem może się wypowiedzieć jak wypada w 1vs1 i do czego się przydaje w party?
Najtrudniej zabić innego summonera, hilera i noża. Trudno się przestawić z odruchu "widzę, że mam mało hp spamuje bh " Teraz summoner jest chyba najtrudniejszą do ogarnięcia postacią. W party sprawuje się bardzo dobrze, jego runka zmniejsza złożycie many i jak dobrze przeczytałem  reuse skillów. Na pvp zawsze padam ostatni. Pewnie ludzie nie wiedzą o mocy nowego summonera :D. Klatka robi swoje na party vs party da się wyłączyć upierdliwego hilera albo tanka na pare s. A na 1vs1 wyłącza się tym przeciwnika i leczy w tym czasie summony. Kubik jest beznadziejny i nie wiem czy to w ogolę działa. Na lancerze chyba jest coś ok 200 summonerów i są najmniej liczną klasą :D
Szkoda, bo bardzo interesuje mnie ta klasa, a nie mam czasu grać na ru offie na ratach x1, żeby go przetestować. Gdyby ktoś miał jakieś interesujące spostrzeżenia na jego temat to niech się nimi podzieli :)
Jak dla mnie to teraz atrybuty nie działają na summony. Ani na te stare ani na nowe zarówno w aspekcie bicia "z ręki" jak i z skillów. Ale to jest do przetestowania.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2011, 10:30:58 pm »
A z jakiej rasy go najlepiej przebudzić? Summoner może mieć 3 cubiki, a z awakening class jest tylko 1 cubic, więc ciekawie wygląda perspektywa life cubica od ESa, jednak racial skille elfa to tragedia, a z drugiej strony DE i human wydają się interesujący.  Wie ktoś jak działa racial
Cytuj
Acceleration: Removes all debuffs on self and increases Spd. The caster also cannot be targeted for a certain time.
? Czy można tego użyć na przykład podczas stuna?
Nie grałem na GOD, więc moje rozważania mogą okazać się stekiem bzdur :P
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 10:34:21 pm wysłana przez haran »


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 22, 2011, 10:45:17 pm »
A z jakiej rasy go najlepiej przebudzić? Summoner może mieć 3 cubiki, a z awakening class jest tylko 1 cubic, więc ciekawie wygląda perspektywa life cubica od ESa, jednak racial skille elfa to tragedia, a z drugiej strony DE i human wydają się interesujący.  Wie ktoś jak działa racial
Cytuj
Acceleration: Removes all debuffs on self and increases Spd. The caster also cannot be targeted for a certain time.
? Czy można tego użyć na przykład podczas stuna?
Nie grałem na GOD, więc moje rozważania mogą okazać się stekiem bzdur :P
Kubuki 2 profowe są wymieniane za jakiś inny skill4 ptofowy kubik chyba jest wymienny za smarta.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 23, 2011, 01:58:55 am »
podobno summony mają fire atri w masówce /lf confirm.

/confirmed aoe z latajacych summonów jest fire, tak wychodziło ludziom z testów na pts i jak tam sprawdzałem widać było różnice (btw już zmieniłem atri tym śmiesznym kamykiem na fire :P)

Czy można tego użyć na przykład podczas stuna?

Tego nie sprawdzałem ale wiem, że hide daggera ściąga exile (lub inaczej tzw klatke summonera właśnie :P) więc niewykluczone że takie cuda mogą być możwile.


Tak pare słów ogólnie to TP 70-75% jest gruby, dzięki temu przeżywalność naprawdę mocno wzrasta. Choć solo jak się dostaje to ciężko czasem utrzymać hp na summonie :P. Może będzie lepiej jak na wyższym lvlu dojdzie balans i więcej summonig pointów przez co będzie można mieć miśka + 2dd lub nawet na 99 miśka + 3dd. Ale na większym pvp i tak leci dużo mass heala więc nie jest tak źle.

WIT nie jest już tak ważną statystyką jak w poprzeddnich kronikach. Cast skili typu marki jest niemal instant, heal summonów też bardziej limituje reuse, więc dobrze się przebudzić z czegoś twardszego (zrobiłem przed wejściem GODa w tym celu kraśka bo wydawał się najfajniejszy pod względem statów ale lenistwo wzięło góre i zostałem przy DE). Zaczynając od początku nie ma zbyt wielu opcji i choć teoretycznie statystyki humana wydają się nieco lepsze (więcej MEN/CON a przeżywalność to jest poniekąd broń summonera), to np DE ma niby lepsze skile rasowe. W sumie statystyki w późniejszym etapie idzie chyba troche zrekompensować DYEami więc rasę najlepiej brać jaką się lubi albo pod RPG (ktoś bierze jeszcze ten aspekt pod uwagę  :shock:). Skili z poprzednich profek raczej nie ma co brać pod uwagę, bo chyba wszystkie zostaną skasowane/zastąpione przez nowe, które są raczej lepsze (choć szczerze mówiąc nie analizowałem jakoś zbyt wnikliwie perspektywy zostawiania jakichś skili, np cubików). Zostaną stare summony tak dla sentymentu  :)

Summoner posiada fajny dmg na przełamanie. Puszczenie 3 marków i detonacja ich w 1 jednym momencie potrafi czasem wywołać niemałe zdziwienie u delikwenta  (działa to jakby dostać 3 nuki na raz, każdy może crytnąć)  + można to będzie jeszcze enchantować na atrybut. Niestety nie można tego non stop spamować (jakoś około 20 sek reusa) ale użyte w odpowiedniej chwili na odpowiednim targecie potrafi położyć.

W 1 na 1 na PTSie pare osób się przekonało że summoner ostro gniecie. Choć wygrana nie jest pewna, inne profki też posiadają mocne skile. Czasem więc walka była łatwiesza dla tego kto już miał gotowe sklie z dłuższym reuse a kto nie. Z tego co zuważyłem czasem problem stanowił dagger, który okminił już jak przeciw sumonerowi grać, nudna też była walka z healerem i zdarzało się że sie go w czasie duelu nie zdołało ubić. Nie wiem jak z tankami bo nie walczyłem. Z magami bywało różnie, zależy jakie sie miało na wierzchu summony (panterki przeciw magom bardziej skuteczne) i jak wchodziły obu stronom debuffy. Reszta profek z takim samym eq szło położyć z mniejszym lub większym problemem ale trzeba przyznać że jak dla mnie summoner w 1 na 1 to stanowczo silna klasa.
Choć przyznaje się że już na lancerze na oly zaznałem więcej porazek niż zwycięstw ale lagi były niemiłosierne, brałem skile na pałe i 2 razy mi sie zdarzyło że summony niby miałem przyzwane ale się nie pojawiły na arenie i nic z nimi nie szło zrobić ><

Wiekszego pvp wiele nie zaznałem a w tym co zaznałem jeszcze nie do końca ogarniałem, bo mimo że to wydaję sie w teorii proste to jednak bicie z summonów i nukowanie z siebie, dbanie i życie swoje i summonów przy wiekszym motłochu trochę wprowadza mętlik ale to już kwestia ogrania profki i skili. Najprzyjemniej się karało na takiej partyzantce we 3 kontra podobne lub większe ale niepełne pt. Wtedy dawało się odczuć, że mimo iż summoner jest jeden to generuje on przewagę liczebną  :D

W PVE jest elegancko. Na nowych solo lokacjach można spokojnie lecieć w opór aoe ile mobów sie znajdzie, w pt na aoe summoner może ustępuje dpsem nukowi ale też się sprawdza, na single target panterki z dużym crit rate i też ladnie leci. W pt przydatny jest też recharge summonera, jeśli jest 1 healer i pt ma duże zapotrzebowanie na mp (na 85, 560 mp na pt co 1 min 20 sek, kosztuje sporo ale jakoś summoner z maną problemu nie ma). Ofc summony to jakieś tam NPCe i sterowanie ma pewne kruczki, szczególnie przy skilach (choć pewnie to samo było z summonami w poprzednich kronikach, nie wiem bo dawno nie grałem)  ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i pewne odruchy sterowania summonami wchodzą szybko w nawyk.

Ok sry że zrobiło się tyle ale jakoś wyszło

Thavron (zbyt leniwy by założyć własne konto  :noob:)
Gorthall - EE 80+
Last Resort Clan
Lancer @ RU OFF


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 23, 2011, 11:33:17 am »
Thavron a to co kiedys ktos pisal ze summoner ma skil dzieki ktoremu wzrastaja staty sumonow (cos jak servitor share) w zaleznosci do ilosc patk/matk sumonera - chyba orlok pisal ze mozna wziac luk z duzym patk i wtedy sumony wymiataja (teoretycznie).
Kolejna sprawa to rasa - skoro zostaja stare sumony to es i warlok maja spora przewage (buff od konia albo blesing krolowej na kryty) nad de, tylko czy warto marnowac sumon pkt na te stare sumony.
No i ciekawe jak sie sprawuje ten sumon z lustrem co bylo widac na jakims filmiku (chyba skill z 99).
retired


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 23, 2011, 11:53:18 am »
kiedy ty się nauczysz badać skille, zanim zaczniesz się wypowiadać, albo chociaż spytać mądrzejszych od ciebie, co się trochę znają?

Buff od pony i kota NIE działa już na party z buffami enchantera.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 23, 2011, 12:13:04 pm »
kiedy ty się nauczysz badać skille, zanim zaczniesz się wypowiadać, albo chociaż spytać mądrzejszych od ciebie, co się trochę znają?

Buff od pony i kota NIE działa już na party z buffami enchantera.
Ale na oly to się przydaje :P Rzucasz buffa zmieniasz summona i te 2 min ciskasz na buffie od summona. Trik z łukiem jest stary jak świat :D

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 23, 2011, 12:20:04 pm »
oly to inna bajka, bo tam też przydaje się np. dagger z mentalem dla wszystkich poza healerem i enchanterem.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 23, 2011, 01:39:41 pm »
albo chociaż spytać
czy moj post nie mial formy pytajacej?
mądrzejszych od ciebie, co się trochę znają?
poza tym liczylem na twój conajmniej 300 wyrazowy opis
retired


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 23, 2011, 01:40:50 pm »
albo chociaż spytać
czy moj post nie mial formy pytajacej?
mądrzejszych od ciebie, co się trochę znają?
poza tym liczylem na twój conajmniej 300 wyrazowy opis

jak umiesz liczyć, to licz na siebie
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2011, 01:43:01 pm »
Litości panowie.

PS
Gorthall  masz jakieś zdjęcia z tym dmg z ognia i bez ?

//Acid -- Następne kłótnie Darth vs. Alarion będę karał warnami zgodnie z Regulaminem. Wyjdźcie na dwór bo opalanie się przed monitorem szkodzi Wam i to mocno.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 02:20:40 pm wysłana przez Acid »

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Wynn Summoner
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 23, 2011, 04:20:06 pm »
Final servitor share przenosi 60-70% p. atk/p. def i inne więc łuk dla fizycznych summonów to raczej must. Z bronią magiczną vespera mam jakoś na buffie 1,2k p. atk, z łukiem low R i DYE na STR na pts coś wychodziło prawie 4k p. atk. To będzie minimum 1,5k p. atk więcej na każdym summonie. Do tego moża se dorzucić transformacje z questów i kolejny wzrost p. atk u summonów znowu rzędu tysięcy. Jest o co walczyć a summony są 3-4 i cryt rate można lekko ponad 400 mieć, więc ogólnie ładny dps.


Ze starymi summonami, w sumie po części z nowymi też, jest jeden wielki fail. Nie wiem czy to bug czy ja coś robie źle albo to już tak w GODzie jest ale mając starego summona nie widać jego skili. W sumie mając jednego nowego summona również skili nie widać, dopiero gdy ma się 2+ można sobie skile poprzesówać na paski. Starych summonów nie można mieć więcej niż 1. Liczyłem że sobie będe mógł rzucić buffka na cryty bądż p. atk z kotka i potem przywołać dd ale tak się nie da. Nie wiem czy działają skile pojedynchych summonów przed przebudzeniem. Jeśli tak to może można ich użyć mając je wcześniej na pasku (bądź jest jakaś komenda tekstowa na skile ale takowej nie znam) ale ja się zmieniałem z innej profki więc cięzko powiedzieć.

Taki test na szybko. Po lewej bez atri, po prawej z ogniem. To było na NPC w mieście, nie wiem czy one mają jakieś resisty  :shock: Kiedyś może w wolnej chwili spradze na PC bez resistów. Wiem, że gdzieś ktoś robił bardziej wnikliwe testy na goha.ru.




Thavron (jak zwykle leniwy :noob: )
Gorthall - EE 80+
Last Resort Clan
Lancer @ RU OFF