Witaj
Gość

Ankieta

Co kto ogląda? Jaki rodzaj.

Horror
Komedia
Wojenne
Sensacyjny
Thriller
Romantyczne
Dramatyczne
Dokumentalne
Anime
Inne...

Wątek: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]  (Przeczytany 79188 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #475 dnia: Kwiecień 02, 2011, 05:59:22 pm »
Czy ktoś może coś powiedzieć o Jestem Bogiem i Erratum? Bo zapowiadają się strasznie ciekawie ale nie jestem pewien czy poświęcić czas (i pasmo) na ich ściąganie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #476 dnia: Kwiecień 02, 2011, 07:19:17 pm »
Scott Pilgrim kontra Świat - 7/10. Przyjemny film na odpoczynek mózgu.


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #477 dnia: Kwiecień 03, 2011, 12:59:18 am »
maly pakiet od Kusturicy - Underground + Život je čudo - ostatnia scena w Undergroundzie mistrzowska
Mrtav ladan - przyzwoita komedia na rozluznienie


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #478 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:43:34 am »
maly pakiet od Kusturicy - Underground + Život je čudo - ostatnia scena w Undergroundzie mistrzowska
Mrtav ladan - przyzwoita komedia na rozluznienie

Od dawna przygotowuje się do tych filmów, ale jakoś czasu nie mam ^^

@ Erratum - pozytywne recenzje
@ Jestem Bogiem - również jestem ciekaw
Ostatnio obejrzałem Kto się boi Virginii Woolf? - świetna rola zmarłej już Elizabeth Taylor, jak również Richarda Burtona. Polecam - 10/10
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 10:45:28 am wysłana przez Tirius »
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 03, 2011, 11:14:11 am »
Sucker Punch - 2/10 - nie polecam


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 03, 2011, 09:25:16 pm »
Życie jest piękne - tak oto mogę podsumować dzisiejszy dzień zakończony właśnie filmem o tym tytule. Nie sądziłem, że można z holocaustu zrobić komedię. Piękny film, 10/10. Jeden z takich, o których można mówić, pisać, a i tak wiesz, że to za mało, by uściślić cały urok filmu :)

Sucker Punch - 6/10. Co prawda film nie jest zły, aczkolwiek bez rewelacji.

Wczoraj byłem na Short Waves - Festiwał Polskich Filmów Krótkometrażowych. Wspaniała sprawa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 11:12:33 pm wysłana przez Tirius »
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 22, 2011, 08:31:56 pm »
Co mogę powiedzieć o filmach które ostatnio widziałem a które wciąż są do obejrzenia na kinowym ekranie.
Mianowicie zacznę od SALI SAMOBÓJCÓW

- do mnie ten film niestety nie przebił. Wg. mnie rezyser chciał w tym filmie poruszyć zbyt wiele wątków i problemów dzisiejszej młodzieży zamiast skupić sie na jednym przez co film bardzo traci odbijając od głównego tematu.

RITE / RYTUŁAŁ

-świetny film jako thriller jako horror niestety nie bardzo (ogladalem na projektorze w domu z dość dobrymi głośnikami)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #482 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:48:28 pm »
Ktoś się wybiera na Thora? :D
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 30, 2011, 10:13:34 am »
Dunno, wolę ripa z neta =P
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 01, 2011, 10:33:30 am »
Ja byłem i szczerze powiem, że film jak dla Mnie bomba, efektów 3D nie było praktycznie nic, ale za to efekty specjalne nadrabiały wszystko :D Thor jest centralnie nastawiony na 2gą część i widać to na samym końcu. Teraz w 2012 ma być The Avengers z Kapitanem Ameryką, Hulkiem, Thorem, Ironmanem itd. więc może być ciekawe. Właściwie to się zastanawiałem po co wzięli Natalie Portman do Thora, nic specjalnego ona tam nie pokazała, wystarczyła by jakaś ''3 ligowa'' aktorka... Teraz ma być Kapitan Ameryka w sierpniu i Zielona Latarnia. Mnie bardziej przekonał trailer Green Lantern :D
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 01, 2011, 10:38:09 am »
Dla mnie ten rok jest jakiś słaby. Same komiksowe produkcje. Jedyny film, który na razie jest w planach do obejrzenia w kinie to Tree of Life Malicka no i spaghetti-western Tarantino, a tak to póki co słabo.

Odnośnie The Avengers..
http://www.filmweb.pl/news/Produkcja+%22The+Avengers%22+wstrzymana-73062
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 10:40:29 am wysłana przez Tirius »
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 01, 2011, 05:11:18 pm »
Wstrzymana, ale jednak będzie :). Zastanawiam się, kto będzie ósmym bohaterem, oby nie Superman. Mi się podoba to, że w każdej produkcji Marvela: Ironman, Hulk itd. jest scena pod koniec, która głównie prowadzi do The Avengers. Według Mnie, to będzie ciekawy film.
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 01, 2011, 11:25:32 pm »
Mam nadzieję, że będzie eksperymentalny dość. Taka produkcja z tyloma "fajnymi" bohaterami to nie może, moim zdaniem, być utrzymana w zwykłej konwencji.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 454

  • Pochwał: 0

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 07, 2011, 12:05:28 pm »
Wstrzymana, ale jednak będzie :). Zastanawiam się, kto będzie ósmym bohaterem, oby nie Superman. Mi się podoba to, że w każdej produkcji Marvela: Ironman, Hulk itd. jest scena pod koniec, która głównie prowadzi do The Avengers. Według Mnie, to będzie ciekawy film.
superman na pewno nie :) bo jest ze stajni dc a nie marvela:)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 07, 2011, 12:58:47 pm »
Jakieś opinie cd. Poznasz przystojnego bruneta?


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 07, 2011, 02:04:10 pm »
Generalnie obejrzałem prawie wszystkie filmy Woody Allena. Ten mogę uznać do udanych. Jest lekki, przyjemny z odrobiną Allenowskiego humoru wraz z jego specyficznym poglądem na świat. Przyjemny film, na pewno lepszy wybór niż głupia komedia aka American Pie.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 10, 2011, 06:31:49 pm »
Rytuał
Ostrzegam choć film jest oparty na wywiadzie z jakimś księdzem trzeba go odbierać wyłącznie jako horror/thriller. Jako film o egzorcyzmach niestety kuleje i powtarza schematy wytarte przez Egzorcystę, Constantine i Emily Rose. Nic nowego i realistycznego w tym temacie. Ja niestety oczekiwałem czegoś więcej więc...

6/10

W imię ojca
Ostatnio filmy wybieram tak że oglądam jakiś dobry, klikam na profil aktora który mnie zachwycił i wybieram z repertuaru te które mają niezłą średnią. Właśnie za sprawą day-Lewisa po Aż poleje się krew sięgnąłem po ten film. Jest to absolutnie świetny dramat o irlandzkim złodzieju skazanym razem z przyjaciółmi i swoim ojcem na 30 lat więzienia za zamach bombowy którego nie popełnił. Historia jest oparta na faktach. Naprawdę świetne studium buntu, trudnych relacji ojca z synem i oceny sprawiedliwości przez społeczeństwo. Świetna rola Day-Lewisa, świetny scenariusz, świetna piosenka Sinead O'Connor - You Made Me The Thief Of Your Heart oraz Bono & Gavin Friday - In the Name of the Father. Genialna scena końcowa
9/10

Moja lewa stopa
Znów Day-Lewis, tym razem słusznie nagrodzony oscarem. Jest to biografia Christy Brown - niepełnosprawnego malarza, pisarza który wykorzystywał do swojej pracy lewą stopę. Christy nie jest stereotypowym pokornym niepełnosprawnym który pogodził się ze swoim losem. Jest trochę butny, nie pogodzony ze swoim stanem, tak jak inni przeżywa pierwsze miłości, ma pragnienia seksualne, ale co chwila ten bunt rozbija się o nieprzebitą ścianę niepełnosprawności. Jest to chyba jedyny film o niepełnosprawnych ukazujący ich życie z ich perspektywy, bez oceniania i przesadnego patosu. Polecam.
8/10

Hurt Locker
Film dobry, wciągający posiadający świetny klimat ale nie oscarowy. Nie widzę w tym filmie niczego co mogłoby go stawiać na równi z np. Czasem Apokalipsy. Wiem że sporo osób argumentuje film wątkiem uzależnienia od ryzyka. Niestety moim zdaniem akurat ten element jest mocno naciągany i "zamerykańszczony". Nie mam pojęcia za co ten oscar.
7/10

Łowca Troli
Ha! Kolejny dowód na to jak wybitny talent do nadawania utartym schematom nowej świeżości mają skandynawowie. Posłużę się jednym z komentarzy pod filmem
Cytuj
"Troll Hunter" to zdecydowanie najlepszy paradokument spośród wszystkich, jakie dotąd widziałem. Piękne krajobrazy, ciekawa fabuła, -_-' efekty - i przede wszystkim brak typowo amerykańskiego patosu i heroizmu. Cała otoczka wokół postaci trolli - instytucje, próbujące nie dopuścić by ich istnienie wyszło na jaw, człowiek walczący z nimi, nie mający nic z typowego herosa made in USA, badania prowadzone na ich populacji - wszystko to sprawia że widz niemal zaczyna wierzyć w całą historię. A przecież o to właśnie chodzi w tego typu filmach. Skromni Norwedzy udowodnili że nie trzeba hiper budżetu i olbrzymiej kampanii reklamowej, jak to miało miejsce przy "Cloverfield", by stworzyć wciągający i intrygujący paradokument.
Co prawda nota będzie mocno obniżona przez bardzo średnie aktorstwo i momentami ślimaczący się scenariusz ale naprawdę warto chociaż na trailer rzucić okiem.
7/10
PS. Oczywiście amerykańce już wykupili prawa do remaku.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 06:34:07 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 10, 2011, 09:08:08 pm »
W Imię Ojca i Moja Lewa Stopa oglądałem. Oba na 8 oceniłem. O tyle pierwszy to także świętej pamięci już Pete Postlethwaite, to drugi poza Lewisem nie ma nic, poza ciekawą historią.
Generalnie ostatnio oglądam Jima Jarmuscha.
Kawa i Papierosy,
Broken Flowers oraz
Night on Earth
To są filmy, które na długo pozostaną zarówno w głowie, jak i na kompie. Jarmusch jest mistrzem relacji między ludzkich i filmy te ogląda się jak w transie. Mimo, że nie ma tam żadnej akcji, a atuty tych filmów to głównie nietuzinkowe dialogi i niebanalny humor oparty na właśnie relacjach ludzkich, to oglądałem je w takim skupieniu, jakbym oglądał dobrej klasy horror. A przed chwilą skończyłem oglądać hiszpański Cell 211. Ciekawy film, ale bez rewelacji. Ciekawy wątek, ale uważam, że Prorok lepszy. Może dlatego, że za bardzo nie trawię kina akcji, a tu było jej sporo. 6/10
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."




  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 19, 2011, 09:21:16 pm »
http://www.estrada.poznan.pl/index.php/pl/aktualnosci/30,2,1,236,i-balkan-film-fest-przeglad-kina-serbskiego-20-26-maja
YYYY serbskie kino to jest co co interesuje każdego polaka! te pełne emocji kino zajmujące wiele godzin z mojego krótkiego jak na razie życia


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 21, 2011, 11:08:03 am »
A żebyś wiedział, że jest to bardzo interesujące kino. Więc, jak to powinni Cię rodzice nauczyć - nie znasz się, nie wypowiadaj się.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 21, 2011, 11:14:52 am »
Taa i to nie wiem jak bardzo interesujące, cały czas płacz i pamieć o wojnie bałkańskiej non stop! bardzo interesujące!  trzymające w napięciu kino!


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 21, 2011, 01:36:58 pm »
wojna balkanska? wracaj do ksiazek


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 21, 2011, 01:44:26 pm »
Taa i to nie wiem jak bardzo interesujące, cały czas płacz i pamieć o wojnie bałkańskiej non stop! bardzo interesujące!  trzymające w napięciu kino!

Powiedział PuFF, naczelny krytyk, poliglota, kulturoznawca forum. Nie kompromituj się chłopcze.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: [Filmy] Co kto ogląda...? [Ankieta]
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 21, 2011, 01:55:31 pm »
ohh sad butthurt paziów :( przecież wiadomo ze każdy polak który! lubi dobre kino oglada kino bałkanskie!