Witaj
Gość

Wątek: TeamSpeak - poradnik  (Przeczytany 13956 razy)

  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 1

TeamSpeak - poradnik
« dnia: Czerwiec 11, 2005, 08:51:52 pm »
-----------------------------------------------------------------------------------
Mini-poradnik by Pyroman, AllRight reserved.
-----------------------------------------------------------------------------------

FAQ dotyczące działania programu do komunikacji głosowej – TeamSpeak.
Na początek proponuje ściągnąć program. Oto link: http://banita.pl/pliki/ts2_client_rc2_2032.exe

Do czego służy TS(TeamSpeak)?? Jest on świetny kiedy szybkość jest ważna, kiedy nie chce Ci się pisać lub po prostu kiedy chcesz z kimś porozmawiać. W tym FAQ wyjaśnię podstawowe zagadnienia związane z TS’em. Uruchom program i zapoznaj się z tym FAQ.


I. Jak się połączyć.

Istnieją dwa sposoby na połączenie się do serwera, którego znasz ip.
1) Otwórz menu tak jak pokazuje screen poniżej i wybierz Quick Connect.
Screen 1
Pojawi się okno:
Screen 2
W polu Server adress wpisujemy IP serwera., w Nickname - nasz nick. Pozostałe pola wypełniamy jedynie jeśli jesteśmy zarejestrowani na serwerze. Klikamy na przycisk Connect i po chwili powinniśmy być połączeni z serwerem.

2) Wchodzimy do menu jak pokazuje screen poniżej i klikamy tym razem na Connect.
Screen 3

Otworzy się okno:
Screen 4

Musimy dodać teraz serwer z którym chcemy się połączyć.
Screen 5

Klikamy prawym przyciskiem myszy na białym polu i wybieramy „Add Server” (tak jak pokazuje screen powyżej). Po lewej stronie okna pojawi się kilka pól o nowym serwerze, tak jak pokazuje to screen poniżej:

Screen 6

Label – nazwa serwera, może być dowolna
Server Adress – IP servera
Nickname – Twój nick.
Dwa pola do wyboru: „Anonymous” i „Registered”. „Anonymous” oznacza anonimowe zalogowanie się do serwera, natomiast „Registered” używamy kiedy jesteśmy zarejstrowani na jakimś serwerze. Jeśli zaznaczymy pole „Auto-Reconnect” to program po rozłączeniu z serwerem(z przyczyn niezależnych od użytkownika).
Pola “Default Channel” i “Default Subchannel” oznaczają do jakiego domyślnego pokoju(kanału) program ma wejść po połączeniu z serwerem.
Wystarczy, że wpiszemy ” Server Adress”, „Nickname”, zaznaczymy pole „Anonymous” i możemy się połączyć z serwerem (pod warunkiem, że nie wymaga on bycia zarejestrowanym użytkownikiem). Klikamy na przycisk „Connect” i program połączy nas z serwerem.


UWAGA! Jeśli nie możesz się połączyć z serwerem, może on być offline. Ale jeśli wiesz, że serwer działa, przyczyną tego, że nie możesz się połączyć mogą być poblokowane porty(przez administratora sieci lub przez firewalla).

II. Opcje.
Program na początku jest źle skonfigurowany. Po połączeniu do serwera jakiegoś gracza informuje nas o tym głos jakiejś pani (nie jestem całkiem pewny czy to jest „pani” :D ), co bardzo przeszkadza w grze. Ten punkt powstał po to, aby pomóc dobrze skonfigurować TS’a.
Screen 7

W pasku narzędzi wybieramy zakładkę „Settings”(tak jak pokazuje screen powyżej). To właśnie tutaj są wszystkie opcje programu. Na początek omówię sekcję: „Sound Input/Output Settings”.
Screen 8
Pierwszy suwak: Output Volume to po prostu ustawienie głośności. Jeśli przesuniemy suwak w lewą stronę, ściszamy głos, jeśli natomiast w prawo pogłaśniamy :) .

Sekcja “Voice Send Method”. To tutaj ustawiamy metodę jaką chcemy wykorzystać do przesyłania dźwięku.
„Push to talk” – zaznaczenie tej opcji powoduje to, że aby coś powiedzieć do naszych „towarzyszy”(nie jestem komunista :P) musimy nacisnąć klawisz. Proponuje ustawić klawisz, który nie jest w grze zbytnio potrzebny (nawet jeśli go ustawimy w programie możemy z niego korzystać w grze!), proponuje Alt, Ctrl itp. Aby ustawić klawisz klikamy na przycisku „Set” i wciskamy odpowiadający nam klawisz. Przycisk „Clear” służy do usunięcia klawisza przypisanego „wysyłaniu głosu” :P.

„Voice Activation” – nie musimy naciskać przycisku, żeby coś powiedzieć. Jeśli coś mówimy to następuje aktywacja „wysyłania głosu”. Suwakiem “Voice activation level” regulujemy czułość wykrywania naszego głosu.  Przesuwając w prawo zwiększamy czułość, natomiast w lewo zmniejszamy.

Sekcja „Lokal Test” – tutaj możemy przetestować kodek i usłyszeć swój głos.
W „Test Codec” możemy sobie wybrać rodzaj kodeka (kodowania głosu, to wpływa na jakość itp.). A klikając na przycisk „Activate local test mode” – możemy sprawdzić jak na słychać, jak brzmi nasz głos :)

Screen 9

"Key Settings"
Następną częścią ustawień programu są bindy. Bindowanie klawiszy to nic innego jak przypisywanie jakiemuś klawiszowi różnych(kilku) akcji. Uważam, że ta sekcja nie jest, aż tak potrzebna i zajmę się nią kiedyś :)

Screen 10


Ostatnia część ustawień to „Options”.
Screen 11
W sekcji pokazanej na tym screenie można zmieniać sterownik dźwiękowy, jakość itp. Domyślne ustawienia powinny wystarczyć.

Screen 12
Ta zakładka odpowiada za wszystkie dźwięki w programie. Proponuje je wyłączyć zaznaczając „Disable all sounds” (tak jak na screenie powyżej).


W zakładce „Bandwidth” ustawiamy ile naszego łącza chcemy przeznaczyć na odbieranie i wysyłanie głosu. Najlepiej zostawić „Unlimited”, ale jeśli pojawią się lagi można zmniejszyć trochę.


III. Główne okno programu (po połączeniu).

Screen 13
Powyższy screen pokazuje jak wygląda okno programu.
W cześci leżącej po lewej stronie widzimy listę wszystkich pokoi na serwerze. Aby wejść do któregoś z nich wystarczy kliknąć na nazwie 2 razy (dosc szybko) lewym przyciskiem myszy. Powinniśmy zostać przeniesieni do wybranego pokoju.
W części leżącej po prawej stronie możemy odczytać wszystkie informacje dotyczące zaznaczonego pokoju lub użytkownika.
W dolnej części okna pokazane są wszystkie czynności jakie wykonuje użytkownik oraz informacje o serwerze.


IV. Tworzenie nowego pokoju.

Aby utworzyć nowy pokój wybieramy w pasku narzedzi Channels, a nastepnie Create Channel.Innym sposobem na założenie pokoju jest kliknąć na obojętnie jakim serwerze, prawym przyciskiem myszki, z rozwijanego menu wybrać Create Channel. Wypełniamy pola i nasz kanał powinien zostać założony. Ten, który jest założycielem kanału(pokoju) jest równocześnie jego adminem. Może on m.in. "Mutować" (użytkownik, który otrzymał mute nie może nic powiedzieć) oraz wyrzucać (kickować).


Sorki za wszystkie błędy jakie mogły się pojawić.
Niestety było za dużo fotek, więc podaje tylko linki. Pozdro ;)

Edit: Odświeżone linki i parę drobnych poprawek.
-----------------------------------------------------------------------------------
Mini-poradnik by Pyroman, AllRight reserved.
-----------------------------------------------------------------------------------
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 12:07:18 am wysłana przez Pyroman »


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 0

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:22:23 pm »
Musze powiedziec ze bardzo mi sie to FAQ podoba... solidna robota, widac ze troche czasu nad tym pracowales.

gz  ;)
Nick:
Rasa:
Klasa:
Poziom:
Serwer: Paradise
 

Poziom:
 
Klan:


  • Wiadomości: 445

  • Pochwał: 2

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:25:02 pm »
Piękna robota, od razu przypinam.
Aki -> Swordsinger -> Eureka -> Invisible -> Giran Castle


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2005, 09:25:40 pm »
No no wielkie gratki jak kupie mikrofon to moze skorzystam. :)

<<< Przerwa z Lineage 2 >>>


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2005, 03:02:43 pm »
L2W [UE]ally Hussars2
6x SpS


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 1

    • http://szfagry.one.pl/kloc/forum/
TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2005, 07:26:26 pm »
Jak kogos interesuje to polecam fajnu i latwy do zainstalowania skrypt pokazujacy status serwera TS. By go zainstalowac edytujemy plik config.php a w nim zmieniamy te linie:

Cytuj

/*****************************************************
* Connection variables                           
*****************************************************/
$ip    = "127.0.0.1";      // Adres IP serwera
$tPort    = "51234";         // QueryPort serwera
$port    = "8767";         // Port serwera

/*****************************************************

Wszystkie dane potrzebne do edycji sa w ustawiniach serwera TS

LINK
++++++++++++++++
NICK: KLOC
RASA: DARK ELF
KLASA: ABYSS WALKER
LVL:6x
KLAN:BRAK
ALLY:BRAK
SERWER: nOObwars
++++++++++++++++

"TAKIE MALE BRAZOWE I SMIERDZI :P"
Nie Klikaj tego linku :P


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2006, 11:38:39 am »
Pyroman,

No i znalazl sie nowy chetny do gry i gadania z kumplami przez TS czyli ja ale... linki do screenow juz wygasly chyba. Czy mozna je odswierzyć?.. :wink:

Dzieki,

IGHooR vel Niiother.. jeszcze nie wiem jaka postac  :P
ingame:
Niother Elven Fighter lvl. 8 at NoobsWars ;P


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 1

TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:29:04 pm »
Odświeże, tylko że prawdopodbnie mi gdzieś zaginęły... Będę musiał nowe zrobić, ale co to dla mnie. :)

Edited: Odświeżone.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2006, 09:15:13 am »
Ja ponownie poprosze o odswiezenie  linkow.. wiem ze temat juz prawie obumarl ale tez jestem nowy w l2 mam sluchawki z mikrofonem i z mila checia bym sobie  porozmawiala z nowymi  kumplami z l2:)
wiec jak nie bedzie nic ciezkiego w  odswiezeniu linkow to ja bardzo o to poporsze
pzdr.


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 1

Odp: TeamSpeak - FAQ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:16:48 am »
Zrobione :P

Serwer, na którym były screeny mi zabrali (złamanie regulaminu), ale mam nadzieje, że ten troche dłużej postoi :P


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: -1

  • Dla Brata Badź Bratem Nigdy Nie Udawaj
Odp: TeamSpeak - poradnik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2009, 04:35:54 pm »
hmm.. ale chyba teamspeak na vista nie chodzi?
napisałem o tym "problemie" na stronie ts'a i czekam ;)

Pozdrawiam

p.s jak ktoś wie co i jak z ts + vista proszę pisać PM ;)



Staram się pomagać gdy mogę i potrafię.
Staram się bardzo dokładnie opisywać serwer na którym grałem.
Cytuj
w wiosce człowieków masz kowala koło drzwi do bramy

own3D


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

Odp: TeamSpeak - poradnik
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2010, 05:09:37 pm »
Team Speak na Windows Vista działa :) sam jestem jej (nie)szczęśliwym posiadaczem i nie miałem żadnych problemów. Za to Ventrillo pewne stwarzał ale nic z czym nie można sobie poradzić :P


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: TeamSpeak - poradnik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2010, 05:16:52 pm »
musisz uruchomić jako administrator na viscie.
rpg x5 [gh85]