Witaj
Gość

Wątek: problem z karta sieciowa  (Przeczytany 3097 razy)

problem z karta sieciowa
« dnia: Grudzień 06, 2012, 12:57:17 pm »
Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić...

1. Avast wywalił alert o wirusie i zalecił wywalenie domniemanego wirusa (bez alteratywy).
2. Jakieś 3 minuty wszystko było ok, ale potem poprosil o restart kompa... i się zaczęło...
3. Po ponownym uruchomieniu w avascie nie dzialaja oslony: www, sieciowa i poczty
4. Nie da się włączyć systemowej zapory ("przepraszamy. Centrum zabezpieczeń nie może włączyć zapory systemu Windows")
5. Internet nie działa - karta sieciowa niby jest (widać ją w menedżerze urządzeń), ale nie wykrywa podłączonego kabla sieciowego, reinstalacja sterów nic nie daje...
6. Podłączenie drugiej karty sieciowej daje dokładnie takie same rezultaty.
7. Laptop podłączony tym samym kablem do routera nie widzi żadnych problemów i działa bez zarzutu.
8. Wyelimiowanie routera nie zmienia niczego.



  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: problem z karta sieciowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2012, 05:07:06 pm »
Czy ten virus zaszyl sie w svchost.exe?
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


Odp: problem z karta sieciowa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2012, 06:26:09 pm »
Na to wygląda (oczywiście geniusz zła - nie spojrzałem co avast kombinuje :oops:). Jak na razie ustaliłem, że dziadostwo wyłączyło usługi związane z dhcp i dns, ale za diabła nie mogę ich włączyć - próba manualnego włączenia kończy się "błąd 1068". Próby pingowania wywalają "nie można skontaktować się ze sterownikiem ip. kod błędu 2", ale to co oferuje micro$oft w takim przypadku nie pomaga...

wygląda na to, że bez formata się nie obejdzie.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: problem z karta sieciowa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 07:48:16 pm »
(...)

wygląda na to, że bez formata się nie obejdzie.
Obejdzie się, tylko najpierw musisz ustalić co masz. Wtedy poszukasz szczepionki, odpalisz z CDka, zaszczepisz i powinno zatrybić. Najtrudniejsze będzie ustalenie co mu dolega :)
Odpal z CDka, odpal Hijacka, sprawdz logi i poszukaj na necie odtrutki.

Ale format i tak szybszy :P

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;