Witaj
Gość

Wątek: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30  (Przeczytany 4801 razy)

  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« dnia: Styczeń 24, 2011, 03:00:56 pm »
Infinity i NM zostaną połączone!!


- Nowe rate x20
- Ch, castle i hero zostaną usniete. Reszta itemow, questow zostaje tak jak była.


Cytuj
Here we go! Take a deep breath and buckle your seat belts NM x30 staff wish you a safe journey trough new adventure!

After many gossips you have heard all this months, i can tell you now they are true! After months of preparations,testing and work we can finally say that we entered in final, last stage of it.

As you all suspected in next few days Nightmare x30 & Infinity x5 server will go down (for few days at this point no eta can be given but my hard guess it can happen between 2-4 days) for final merging process. All general things have been setup so no big loss on neither of sides.

You will keep all your Items,clans,allys,quests,skills,enchants and so on. So basically you loose (almost) nothing with this merge.

What you gain with this is 1 nice alive server well well populated with a lot of actions and around 1000+ players who will also bring other players and so on, thats something what gives future to both of servers and there is no doubts in it, especially on later updates of other Chronicles (yes it is in testing/fixing period too < for some long period tbh > ).

About all people who complain for rate and so on, i can tell you only this neither x30 is real neither x5 is real rate that you played all the time, so rate change you will not even feel . New rate will be "x20" as i have been told so far, however "x20" is something you see just by selecting server and other rates will remain same as they were on current NM and INF (yes they were same);[(ex. drop/sp/exp...)], so dont worry about it at all.

Only people who will complain,"Cry",flood and so on are the ones who are currently controlling economy on both servers making it die day by day, well i have news for you guys if you are true players you will have to fight new situation in order to gain something, no more old boring grinding without fight and so.

Name collision will be handle with a script who checks for some parameters and will give the name to one who example have more time played,older char made,higher level , other guy who will have to change name (he will temporary get a name mixture of numbers and letters) will have to go to a web panel (specially made for this occasion) and change it to desired "FREE" name. With this way we will try balance as much as we can , so you who have planned lvl 1 bot chars - bad news.

To be fair to both server sides we will do 1 small inconvenience : We will reset all clan halls and castles to 0 , we will lock them after new server is opened and keep them locked for some period (we will ANNOUNCE later specific date/time when they will be opened so you can all log at same time) so both sides can get know with a server make a friendships  / deals and so on.... All you who have planned to take ch-s for BOT clans , bad news all taken clan halls will be examined with BIG BIG attention so if bot clan spotted , instant dismiss of clan hall.

So this is it only - side of merge process, but if you count what you gain and what you loose its not big deal. Also we compared database of both servers and they are more or less same, there is no GOD items , red icaruses etc... so in general you will all play on same basis. Piccy is the only GM that will be a head gm beside me on Nightmare x30 (Rest gm-s from NM stays too as assistants, no new GM-s will be hired), other things i will work out with piccy and we will slowly announce 1 thing at a time.

So thats all for now folks, when server went down it means we started the process meanwhile enjoy your time and prepare for new era !!!

p.s. If i missed something will add later

~ Track

http://forum.dragon-community.net/index.php/topic,239985.msg2246606/boardseen.html#new
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 03:07:51 pm wysłana przez ScovY »
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2011, 03:08:26 pm »
hmmm raczej tu:

http://forum.dragon-community.net/index.php/topic,45546.msg2246581.html#msg2246581


bo od GM  NMx30 a nie usera  :wink:

będzie się działo,   sadze ze dobra decyzja... jeszcze powinni dragona dołączyć :)

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2011, 05:43:53 pm »
Na szybko umieszczałem i zapomniałem o tamtym linku ;p

Oby im to tylko sprawnie poszło ;]
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2011, 06:04:59 pm »
jaki wpływ będzie miało połączenie INFINITY i NIGHTMARE dla osób grających na INFINITY? zmieni się rate z x5 na x30?


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2011, 07:03:14 pm »
jaki wpływ będzie miało połączenie INFINITY i NIGHTMARE dla osób grających na INFINITY? zmieni się rate z x5 na x30?

x20


Na szybko umieszczałem i zapomniałem o tamtym linku ;p

Oby im to tylko sprawnie poszło ;]


Pewno pójdzie ale i tak szkoda, że już sobie nowi nie pograją :P
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2011, 07:42:04 pm »
Nowi może nie, ale jest szansa ze część starych graczy wróci zerknąć co i jak no i może wkręca się ponownie w wir l2 i zostaną na dłużej ;p
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:13:07 pm »
Dobra decyzja, może w końcu dla top ally z NMa pojawi się jakaś konkretna opozycja

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2011, 06:41:39 pm »
wiadomo może kiedy ma nastąpić połączenie?


  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 1

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2011, 07:10:17 pm »
Dobra decyzja, może w końcu dla top ally z NMa pojawi się jakaś konkretna opozycja

ktos tam jeszcze ze starych klanow zostal?
topowe ally = ? ;)


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:27:49 pm »
Topowe ally= temp, jedyne które wytrzymało próbę czasu. Jest jeszcze opozycja o aspiracjach do bycia top tzn. ally Ego- RenesancE(klan frendy), BrokenAngelz i BadBoyss. A ze starych klanów( zapewne chodzi Ci o klany z C4) to zostały: Sheva, EvilBunnies, TheHeroes(temp), jakieś niedobitki z BlackHand, Carebears( dawna vend3tta, envy), BrokenAngelz (stare BA + część graczy z FTR/BM). Pare osób gra jeszcze pod szyldem katamorons. Jednakże większość dawnych klanów, które naprawdę coś znaczyły na serwie w tej chwili służą jedynie dla botów/alt charów.

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

  • Ja
Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:22:43 pm »
A, że ja tak zapytam odnośnie fuzli...
Gdy pojawią się 2 takie same nicki? Co oni wtedy zrobią? Np.: na NM jest postać o nicku Destro i na INF też jest taki ktoś? Co może się stać?
Yhym


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:44:52 pm »
jest napisane:

Cytuj
Name collision will be handle with a script who checks for some parameters and will give the name to one who example have more time played,older char made,higher level , other guy who will have to change name (he will temporary get a name mixture of numbers and letters) will have to go to a web panel (specially made for this occasion) and change it to desired "FREE" name. With this way we will try balance as much as we can

Nazwa kolizji będzie obsługiwana za pomocą skryptu, który sprawdza kilka parametrów i podaje nazwę dla tego, kto np. więcej czasu gra, ma starszą postać lub na wyższym poziomie, inni którzy będą chcieli zmienić nazwę (tymczasowa będzie mieszaniną nazwy cyfr i liter), będą musieli przejść do panelu www (specjalnie na tę okazję) i zmień go na żądaną "FREE" nazwę. W ten sposób staramy się zachować  równowagę.

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

  • Ja
Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:46:50 pm »
Dzięki :) nie chciało mi się tego czytać xD Moje lenistwo nie zna granic ...
Yhym


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:27:04 pm »
a kiedy  połączą te servy na x20?


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:44:33 pm »
fuzja właśnie trwa


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:02:31 am »
Tyle to ja wiem że to trwa ale na jak długo, bo Ferie mi się kończą ;//


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:47:20 am »
najprawdopodobniej tak sobota do niedzieli powinni się uporać, ale różnie to z nimi bywa :)


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:55:40 am »
Tyle to ja wiem że to trwa ale na jak długo, bo Ferie mi się kończą ;//

Status :   Work on Merging STARTED .............

(ETA : Not displayed yet)

http://forum.dragon-community.net/index.php/topic,240013.0.html

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

  • Ja
Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2011, 02:38:58 pm »
Jak serwer będzie się nazywać?
Yhym


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2011, 04:52:26 pm »
Status : 70% DONE ..................

już za półmetkiem są :)


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:01:30 am »
Status : IS UP


NOTICE: There will be some things to tweak up here and there but majority is done. (IN gm testing mode atm)


http://forum.dragon-community.net/index.php/topic,240013.msg2248605.html#msg2248605


Nazwa serwer:  Infinite Nightmare
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 11:35:21 am wysłana przez Thorns »

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2011, 11:51:09 am »
nazwa muszę przyznać, że jest dość oryginalna :)


  • Wiadomości: 790

  • Pochwał: 2

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2011, 11:56:37 am »
Serwer stoi.

Ufff nick został bez zmian :D
Currentyl Lineage 2 essence
server red - "ScovY

retired Dragon Network
Infinity x5  - "RobinHood (sold) and many others..


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:52:38 am »
pomocy

robie full checka i nie mi sie zawiesza za kazdym razem gdy to robie pomoże ktoś ???


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: POŁĄCZENIE INF x5 & NM x30
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2011, 01:47:17 pm »
Wyłącz na czas "Full Check"  antywira/firewalla'a ,   ewentualnie ściągnij pełne wersje plików

http://dragon-network.net/download/DNCT15.zip

i dobrze podmień pliki


Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.