Witaj
Gość

Wątek: Poradnik BP  (Przeczytany 21518 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 2

Poradnik BP
« dnia: Grudzień 04, 2010, 02:44:03 pm »
Witajcie drodzy gracze i drogie graczki :)

Czytałem wiele poradników pod tytułem 'jak grać bishopem'... To co widzicie w prezentacjach to są istne bzdury. Postanowiłem zrobić jedyny, słuszny poradnik dla przyszłych bishopow. Po co? Może dla tego, że gosc leczy major group healem jak ma 50% hp... nie rozumiem wszystkiego, więc postanowiłem zabrać się za to osobiście... Gotowi? zaczynamy!

Bishop - Prezentacja

Okej, więc bishop to postać defensywna, niezbędna w każdym, bardziej wymagajacym party. Poprostu przedstawie za i przeciw w postaci punktów, tak że:

+ Najlepszy heal
+ Najlepszy anty-undead
+ Postać pożądana w clanach
+ Postać, która farmi olympiade jak jej się podoba (2gi farmer imo, 1wszym jest EE)
+ Niezbędna w pvp, raidach, na grand bossach

- NUUUDA! (jesli nie przeszkadza ci nic nie robienie tylko patrzenie na paski hp to nie jest nudna :) )
- Postać dla doświadczonych graczy
- Ograniczone miejsca do solo expa (jednak sprytny bp poradzi sobie wszedzie)

UWAGA UWAGA! UWAŻAM ŻE IMPROVED BABY KOOKABURRA TOWAZYSZY WAM OD PODCZĄTKU PRZYGODY! NIE MA INNEJ OPCJI NA GRĘ BISHEM (szczególnie solo) BEZ KURCZAKA!

2. Zgarnij moc! - po polsku gdzie expić



Droga rozwoju to

Human wizard -> Cleric -> Bishop -> Cardinal


1-16 -   Talking Island
16-22 -  Ruins of Desapair
22-30 - Execution ground
30-42 - Fettered soule na Hardrins private academy (duuzo expa, jest jedna miejscówka która zapewni nam ciągły respawn mobów i ciągły exp, herby dropią bardzo ładnie)
42-52 - Dragon valley, po 46 troszkę głębiej
52-60 - Cementary i fg
60 - 68 - Polecam parter toi, dosyc ładnie wchodzi turn undead, alternatywą są trainy na przemianie na Ancient Battleground (nie zapomnij o quescie na niebieskie kulki)
68-70 - Tutaj jest problem, ale jakoś katowałem na toi parter albo 3cim piętrze
70-76- Imperial Tomb na początku
76-79 Pagan temple

Po 79 solo to według mnie czysty masochizm, chociaż widywałem ewenementów biegających w pagan do 82...

Czemu te miejscówki? do 60 należy szukać mobów undead (nie koniecznie, mamy inq) z 1x hp, następnie, gdy dostaniemy skilla Turn undead szukamy mobów 4x hp, i tak mamy je na lethala, więc po co przepłacać jak w sprawach proszku do prania? :S


'Dam sobie w mena to bede miał więcej many i więcej będe leczył'-  DYE


Jedyne słuszne dye to:
+4 WIT -4 MEN
+1 WIT -1 MEN
+4 CON -4 STR
Żadnych sprzeciwów, tak po prostu musi być

3. TY NUBIE! NIE TYM LECZYSZ! - Taa, jasne... Krótko o skillach.


Zakładam, że skille z przed 2giej profki macie wykupione, należy jednak wspomnieć o skillach jakie przydają wam się w całej grze bishopem:
-Wind Walk (zapewne każdy kojarzy)
-Berskerker spirit (szczególnie jesli mamy w party wc zamiast ol albo pp)
-Shield (2gi lvl, przydaje sie czasem)
-Acumen (bez rewelacji, ale troche casta da gdybysmy zostali bez buffa w środku walki)
-Holly Weapon - 20 do atrybutu holly, chyba nie musze mowić po co :)
Wracając do kury, zachowanie płynności expa w dużej mierze zależy od tego czy zbuffujecie waszego peta. Dajcie mu ww, berka i acu, będzie szybciej czynił swoją powinność

2ga i 3cia profesja:

1. Buffy
Body of avatar - zwiększa ilość hp członkom party, dodatkowo zwracająć różnicę (Hp po boa - hp przed boa = ilość zwróconego hp)
Prayer - zwiększa ilość przywracanego hp dla członków party
Salvation - pozwala na samo-ress, wraca 100% xp, budzisz się z wszstkimi buffami oprócz Noblesse belssing i lucky charm.
Divine Protection - Resist na Dark i Holly, po 20 do kazdego z tych resistów
Divine Power - Daj 1000 do m.att na 10 sekund


2. Leczenie

Greater Heal - Wolny, słaby, zwiększający regen hp (coś jak potka), manożerny, mało używany po 56
Greater Group Heal - To co wyżej, tyle że dla wszyskich członków party
Greater Battle Heal - Bardzo szybki, bardzo skuteczny, bardzo manożerny... Ogólnie skill bardzo :) Używamy gdy sytuacja staje się dramatyczna a my niezle stoimy z mana
Major Heal- Potężny, dosyć szybki (wolniejszy od GBH, szybszy od GH), osczędny. Zużywa 1 spirit ore.
Major Group Heal - Potężny, dosyc szybki, oszczędny heal dla wszystkich członków party, pożera 4 spirit ore.
Balance Life - Skill Cardinala, wyrównuje ilość hp dla wszystkich członków party ( tych którzy znajdują się w zasięgu).
Benediction - Kiedy many jest mniej niż 25%, do pełna tankuje twoich znajomych z party
Vitalize - Raczej nie używany skill, zwraca hp, tamuje krwawienie oraz leczy truciznę
Sublime Self-Sacrifice - Tankuje do pełna twoich toważyszy, dostają MP, HP, CP, działa na wszystkich w pt poza tobą

3. Anty debuffy:
Cure Poison - Leczy zatrucie
Purify - Leczy paraliż, zatrucie oraz krwawienie,
Cleanease - zdejmuje wszystkie debuffy, WŁĄCZNIE z heroic grandeur, heroic dread, chorobami hot springs (pamietaj, że są to debuffy), oraz Cursem antharasa. NIE oczyscisz tym raid cursa.

4. Skille ofensywne, debuffy oraz inne ciekawe i jakże przydatne rzeczy:

Turn Undead - po 60 nasz główny skill do expienia, powoduje fear undeada, jednak posiada szansę na wejscie lethala. szansa na lethala zalezy od twojego lvlu, twojego lvlu skill, oraz od różnicy lvlu między tobą a mobkiem. Nie ma wpływu na nią m.attack, c.speed czy jakikolwiek buff. Warto podbić skilla na +1 na ATTACK (holly attack nie dziala), aby nie trzeba było go dobijać. Aha, warto zaznaczyć, że najlepiej dobijać moby wind strikiem, nie zuzywa tyle mp co Might Of Heaven
Might of Heaven - Nuk na undeady, praktycznie nie uzywany po 60, do 60 jedyna słuszna droga expa (no, może inq jest wyjątkiem)
Inquisitor - Transform skill, który daje Ci możliwość ponukowania sobie mobów, lecz raczej to sorc-wannabe... Słabe nuki z dosyć dużym castem, ale nadają się do katowania mobów
Mass Block Windwalk - Zdejmuje buffy związane z speed (nie zdejmuje song of wind), i blokuje możliwość rzucenia ich na 1 minute
Mass Block Shield - Zdejmuje buffy związane z p.def (nie zdejmuje song of Earth), i blokuje możliwość rzucenia ich na 1 minute
Magical Backfire - Na minute (!!!) zwiększa konsumpcje mp u celu o 100% (!!!). Mój ulubiony skill
Celestial Shield - Zaraz pójdzie spam, że to buff, lecz to bardziej skill którego używa się w pvp, daje nieśmiertelność na 10 sekund wybranemu celowi. UWAGA! celestial przestaje działać kiedy twój cel zaatakuje, bądź uzyje skilla, na CS możesz tylko biegać.
Trance - Szybki sleep na 10 sekund.
Peace - blokuje agresywne zachowanie u moba
Ressurection - wskrzesza cel, daje 70% utraconego expa + bonus z twojego wita
Mass Ressurection - wskrzesza cały klan, wracając 55% expa ( nic nie wiem o bonusie z wita)
Mana Burn - Pali mane celowi, super skill
Mana Storm - pali mane twoim przeciwnikom (masówka od mana burn)
Erease - usuwa summona przeciwnika, działa na pety.

Wychodze z założenia, że skille na holdowanie undeadów nie są warte wykupienia, co dopiero rozpisywania się o nich.

5. Holly Pomader:

Tutaj pojawia się dylemat. Niektórzy biorą Bless the blood, inni clarity, jeszcze inni recharge (czego juz całkowicie nie rozumiem), opisze każdy z tych skili

Clarity- zmniejsza konsumpcje mp dla skill magicznych, fizycznych oraz dance/songi
Bless The Blood - odnawia HP, kiedy cel dostaje dmg
Recharge - Odnawia mp
Ja zawsze biore Blessa, ponieważ daje mi to dosyć dużą przewagą nad melee fighterami na oly, nuka i tak wypłucze z mp, więc clarity nie opłaca mi się totalnie, a EE i tak mnie położy :)

Toggle:
Arcane Wisdom - zmniejsza zużycie many, ale zjada hp i zmniejsza c.speed o 10%. Warto używać, również na pvp.


'Po co ci summoner na subce? -.-' Czyli trochę o certyfikacjach



Moje proponowane certy, wszędzie i zawsze takowe robie
- Summoner spirit (c.speed, m.attack)
- Barrier (celestial, włącza się często)
- P.def od tanka (ten trigger, duzo daje mimo wszystko, jesli bedziesz stal na stunie od palka z bless the bloodem , to się włączy to tank raczej cię nie zabije [chyba że to mutant na buffie z przemiany, feniksem, oraz angelic icon])



'Ej, pożycz na karmiana', czyli sprzęt:



-No Grade/D grade: Tunic of devotion (do 40), broń z największym m.attackiem
-C Grade: Karmian set, Homek Acu
-B Grade Avadon set, jeśli nie stać nas na BW robe, broń uważam za zbędną
-A grade: DC robe set albo MJ set. Do pvp raczej maj, ponieważ ma zacnego Stun resista. Do tego polecam Fundation SoM, daje prayera na całe party :)
-S/S80 Tutaj oczywiscie Dynasty Set Healer (warto zbierać na ulepszoną dynasty tunice) AMka z acu, Jeszcze lepiej dynasty phantom z acumenem.
Wyjaśnijmy od razu mrzonki związane z augumentacją. Każy pvp bishop musi mieć nuka w augu. Do broni wkładamy oczywiście taki atrybut jakim jest nuk, czyli fire do prominenca, water do hydroblasta itp. Do broni którą się leczysz (zakładam, iż jest to som fundation) idealne augu to Clarity, jak również skill reuse.
Biżuteria? Jak najlepszy m.def, jak zwykle
Epici:
Antek (Stun resist, prayer effect)
Zaken (to co wyżej)
Frintezza/valakas (preferuje valakasa, daje wm effect, bardzo przydatny na oly)
Baium (c.speed)
Na kozaka można ubrać Ant Queena, lecz nie da nam nic ponad resist roota, którego i tak sobie ściągniemy, więc lepiej zainwestować w m.def i fajną augumentacje do niego.



LEJCIE HEALERA! czyli to co tygryski lubią najbardziej:




Jak wiesz, jesteś odpowiedzialny za całe pt. Dbasz o  to, żeby nikt nie zginął, wiedzą też o tym twoi przeciwnicy. Trzymaj się za plecami sojuszników i wspomagaj ich healem. Od tego w końcu jesteś. Jeśli goni cię sztyleciarz, nie bądź idiotą i nie uciekaj, wystawienie się plecami do wroga kończy się zawsze tak samo. Twoi przyjaciele go z ciebie ściągną... Kiedy pierwsza postać dostaje po łapach, trzymaj ją major healem, gdy zrobi się dramatycznie, sypnij balancem, i dopraw mgh. gdy wszyscy dostają po łapach, trzymaj ich na balance life i dobijaj major group healem, podczas reusu balananca, uzywaj mgh, gdy robi się bardzo dramatycznie a ty niezle stoisz z mp, Greater battle heal to twój przyjaciel. Trance pomaga pozbyć się eeków i bishopow w pt wroga, jednak zaznacz to na ts bądź na czacie, drąc jape 'TRANCUJE HEALERA', coby czasem ktos ich nie obudził :) Zasada numer jeden, o którą nikt nie powinien mieć pretensji: TWOJA DUPSKO JEST NAJWAŻNIEJSZA! Nie reaguj na krzyki i piski w stylu HEAL HEAL HEAL!, ty tu masz moc od Einhasad i ty rozdysponowujesz hpka :) Aha i jeszcze jedna wazna zasada: ZDROWIE OGÓŁU>ZDROWIE JEDNOSTKI. Jesli ktos zdycha to probuj go ratować, ale nie zaniedbuj innych członków pt, lepiej stracic jednego człowieka niż pozostałą 7mke.



'ALL NOOBS MAKING BISHOPS! QQ' przysmak tygrysków part two, czyli oly time!:




1. Buffy, rzuć sobie swoje najwazniejsze, do tego acumen, emp, zerk ww i conc od npc.
2. Resaj mp
3. zawsze wybiegaj na środek areny, nie daj się zamknąć.
4. Sekunda przed rozpoczęciem walki rzucasz sobie
a) btb - fizyki
b) clestial - magicy
5. Trance, do skutku, podbiegasz, block ww, block shield (or not, nie koniecznie, jesli założysz, że starczy ci many)
6. Odbiegasz i palisz mp, do poki nie zobaczysz, ze przeciwnik nie ma many. Aha, jesli wrog ma summonów, odwołaj im je wcześniej
7. Ubierasz bron z nukiem w augu i bijesz... co prawda wolno ale zawsze (prawie zawsze) prowadzi to do wygrania walki.

Życze miłej farmy, owocnego w punkty oly i czego tam sobie chcecie na święta. Nie znam się na edytowaniu forum, jeśli ktoś chce to proszę bardzo, niech powkleja rysunki :)  :noob:
peace,
Wasz Infin

/Tirius: się napracowałeś trochę, 2 plusy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 07:52:50 pm wysłana przez Infin »


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2010, 04:01:44 pm »
biorąc pod uwagę że jesteś nowy to się nie przyczepiam że mało czytelnie, w sumie można co nieco pokolorować i dać obrazki, ale co chodzi o treść to wszystko w porządku, świetnie mi się czytało i w ogóle chyba nigdy nic bardziej sensownego na temat bishopa nie czytałem
zwięźle i na temat - brawo :)


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2010, 04:53:48 pm »
+ Postać, która farmi olympiade jak jej się podoba (2gi farmer imo, 1wszym jest EE)

EE nie jest farmerem na open olimpiadzie. Brak mu buffow/wysokiego p def/ m def.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 04:57:21 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2010, 05:00:15 pm »
+ Postać, która farmi olympiade jak jej się podoba (2gi farmer imo, 1wszym jest EE)

EE nie jest farmerem na open olimpiadzie. Brak mu buffow/wysokiego p def/ m def.
do GFinal byl
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2010, 05:18:56 pm »
+ Postać, która farmi olympiade jak jej się podoba (2gi farmer imo, 1wszym jest EE)

EE nie jest farmerem na open olimpiadzie. Brak mu buffow/wysokiego p def/ m def.
do GFinal byl

aaa napisałem z błędem, powinno być

BP nie jest farmerem na open olimpiadzie. Brak mu buffow/wysokiego p def/ m def.

Natomiast EE jest farmerem na olimpiadzie, obecnie także nawet w najnowszej kronice.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2010, 05:50:20 pm »
Cleanease - zdejmuje wszystkie debuffy, WŁĄCZNIE z heroic grandeur, heroic dread, chorobami hot springs (pamietaj, że są to debuffy),

O ile mnie pamięć nie myli to cleanse od pierwszej gracii nie usuwa hero debuffów (w tym samym update'cie zmieniono też że cleanse nie usuwa raid cursa).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 09:29:34 pm wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2010, 07:29:30 pm »
-No Grade/D grade: Tunic of devotion (do 40), broń z największym castem


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2010, 09:47:43 pm »
Fajny poradnik, fajnie się czyta.
Cytuj
Jedyne słuszne dye to:
+4 WIT -4 MEN
+1 WIT -1 MEN
+4 CON -4 STR
Żadnych sprzeciwów, tak po prostu musi być
A ja się sprzeciwię. Tańszą wersją będzie
+3 WIT -3 MEN
+2 WIT -2 MEN
+4 CON -4 STR
jeśli już się tak upierasz przy swoim dodatkowym +1WIT zamiast dex/str

1. Buffy, rzuć sobie swoje najwazniejsze, do tego acumen, emp, zerk ww i conc od npc.
2. Resaj mp
3. zawsze wybiegaj na środek areny, nie daj się zamknąć.
4. Sekunda przed rozpoczęciem walki rzucasz sobie
a) btb - fizyki
b) clestial - magicy
5. Trance, do skutku, podbiegasz, block ww, block shield (or not, nie koniecznie, jesli założysz, że starczy ci many)
6. Odbiegasz i palisz mp, do poki nie zobaczysz, ze przeciwnik nie ma many. Aha, jesli wrog ma summonów, odwołaj im je wcześniej
7. Ubierasz bron z nukiem w augu i bijesz... co prawda wolno ale zawsze (prawie zawsze) prowadzi to do wygrania walki.

ad. 2 cokolwiek to znaczy ....
ad. 5/6 Mana Burn nie budzi z Trance'a?
ad. 6 jeśli chodzi o summony - tanki tak, bo długo castuja swoje, ale summonerzy... w 3 sec ma nowego, jeśli zostało mu choć trochę many. A jeśli nie ma many, to możliwe, że ty już leżysz położony przez summona. I jeszcze ten landrate Erase... W ogóle walka z summonerem, nie jest taka prosta jeśli najpierw nie zatrzymasz (root, trance cokolwiek) najpierw summona i później dopiero palić mane na summonerze.

No, ale wszystko możliwe jeśli walczysz z mutantami i co ważniejsze - sam nim jesteś :D
Cytuj
(...)[chyba że to mutant na buffie z przemiany(...)])
Ale to już nie L2...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2010, 03:38:58 am »
Przepraszam za szczerość, ale poradnik bardzo słaby. Marne pojęcie o niektórych skillach, mało przydatnych  informacji o zachowaniu bisha w PvP (same ogóły), brak wielu naprawdę istotnych kwestii, a same porady wydają się być jakby bardziej pod jakieś HB niż Freyę. Wiele mylnych założeń i nieścisłości. Nie będę poprawiał, bo po prostu musiałbym napisać to na nowo (co pewnie niedługo zrobię...).

Aczkolwiek + za chęć może być i w sumie te wtrącenia wielką czcionką były nawet śmieszne.

Najgorsza rzecz opisana to chyba oly. Jeżeli w ten sposób wygrywasz, to znaczy, że albo masz beznadziejnych enemy, albo tak ciulowo na twoim privie działa wiele rzeczy (zakładam obydwa scenariusze).


Sorry za krytykę, gram trochę cardim, obserwuję dużo innych (często lepszych) i muszę to napisać. Za to w sumie udało ci się mnie sprowokować, by szybciej wziąć się za swój poradnik ; )

aha i podstawowa sprawa, jeżeli dla ciebie gra bishem to nuuuuuda (w domyśle "tylko paski HP"), to znaczy, że naprawdę nei widziałeś dobrego bisha w akcji : >
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 03:40:40 am wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2010, 05:57:09 am »
divine power to nie +1k m.atk tylko +1k heal power, a o reszcie nei chce mi sie rozpisywac bo to taki poradnik dobry na polaczkowe serwery


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 2

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2010, 07:51:29 pm »


ad. 2 cokolwiek to znaczy ....
ad. 5/6 Mana Burn nie budzi z Trance'a?
ad. 6 jeśli chodzi o summony - tanki tak, bo długo castuja swoje, ale summonerzy... w 3 sec ma nowego, jeśli zostało mu choć trochę many. A jeśli nie ma many, to możliwe, że ty już leżysz położony przez summona. I jeszcze ten landrate Erase... W ogóle walka z summonerem, nie jest taka prosta jeśli najpierw nie zatrzymasz (root, trance cokolwiek) najpierw summona i później dopiero palić mane na summonerze.

No, ale wszystko możliwe jeśli walczysz z mutantami i co ważniejsze - sam nim jesteś :D
Cytuj
(...)[chyba że to mutant na buffie z przemiany(...)])
Ale to już nie L2...

Pozdrawiam

- Resaj mp, znaczy restuj mp, skrót myślowy taki :)
- Mana burn budzi z trance, ale punktem jest to aby przeciwnikowi wkleić blocki, nie ma wyjścia zrobić tego inaczej. Block WW i Block Shield maja dosyć niski range więc...
- Również racja, ale summoner straci czas i mane na robienie nowego summona i zbuffowanie go... Land rate erease jest dosyć niski, i również nie wspomnialem o strancowaniu summona, erease nie budzi :)


Cytuj
Sorry za krytykę, gram trochę cardim, obserwuję dużo innych (często lepszych) i muszę to napisać. Za to w sumie udało ci się mnie sprowokować, by szybciej wziąć się za swój poradnik ; )
Dzieki za konstruktywną krytykę i czekam z niecierpliwością czekam na Twój poradnik, mam nadzieję że pozwoli mi to grać jeszcze lepiej bishem. A oly? Ciężko jest to jakoś opisać, taktyki to szczerze mowiąc nie mam ;) jade na żywioł a to co opisałem to tylko jak to u mnie wygląda ;) Poradnik pisany faktycznie z l2jotów, nie grałem bishkiem na offowych plikach. I nie mów że pve bishopem jest pasjonujące bo Ci nie uwierze :)

Na koniec pragnę zaznaczyć, że kiedy to pisałem, byłem na studiach co wiąże się z lekkim stanem upalenia ;P
Pozdrawiam


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:54:08 pm »
I nie mów że pve bishopem jest pasjonujące bo Ci nie uwierze :)

PvE z reguły jest mało pasjonujące, ale jak byłem w A grade party na chimerach to nie miałem czasu spojżeć na telefon kto do mnie dzwoni :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:00:23 am »
aoe i niektóre spoty (jak np. wspomniane chimery) wymagają dużej koncentracji, ale w zasadzie tylko w związku z paskami HP. U nas jeszcze w party staram się oszczędzać dodatkowo manę obserwując kiedy trigeruje się "Maximum abillity" od SLH-a, żeby mieć na  te 8 sekund 100% clarity. Ale jak kolega wspomniał, nie znam profki, gdzie PvE jest ciekawe.

Zacząłem już po mału pisać swój poradnik. będzie on podzielony na 3 części:

(1 ) "ogólna prezentacja (skille i ich OE, equp, dye etc.)"
(2) "Jak grać bishem w party - czyli co zrobić by wykorzystać potencjał postaci na 100%"
(3) "oly - podstawy by coś ugrać"

Myślę, że w ciągu tygodnia "1" i "2" będą ukończone. Szykuje się naprawdę potężna lektura, więc... ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:20:12 am »
Mi się bardzo niewygodnie grało z dechą w pt :D Szczególnie że nie grałem z decha w pt na codzień tylko od czasu do czasu. Najważniejsze oprócz leczenia jest odpowiednie używanie cleansy, trzeba wiedzieć który debuff co robi i ściągać w odpowiedniej kolejności w pt debuffy. Jak grałem bishem to dużo kombinowałem z wykorzystywaniem elementów otoczenia jako skryjówek przed nukami albo lotkami :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 06:29:34 am wysłana przez pokit »


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2010, 07:39:17 am »
"...nie znam profki, gdzie PvE jest ciekawe..."

A ja znam, aoe destro na trudnym spocie, jedyny koks gdzie coś się dzieje :)
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 694

  • Pochwał: 1

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2010, 08:48:54 am »
Co do skill transfera, jeżeli biszop gra w party melle to tylko stigma co do party nuków to w sumie nie wiem nie zastanawiałem się, kwestia pvp zapomnij o trancu na enemy healerów chyba , że masz trance na +20 i wyżej wtedy ładnie wchodzi ale też bym go nie używał na healerów i tym bardziej nie mówił, żeby go nie bić healer enemy to musi być pierwszy target.
S.h.O.c.k  Team
Neural Siegel Knight 99


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:10:35 am »
jak Wy chcecie na polu walki wbijać trance bish na bisha skoro obie te postacie podczas pvp się trzymają za plecami przyjaciół?
i jaki jest sens w ogóle trance używać skoro 1 target to bish i nawet jak wejdzie  trance to zaraz dager(lub kilku) skoczy mu bezlitośnie na plecy i właduje combo, archer zacznie walić z dystansu, nuki puszczą fajerwerki  :D


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:41:46 am »
Poradnik znaczy, że ma coś radzić dla mnie czyli osoby która grała bardzo dawno bp albo nie grala nim wcale jest średnio przydatny. Nie rozumiem po cholerę opisywać wszystko co się dzieje przed 40 lvl przecież to są 4 dni robienia questow i kamy dla opornych. W l2 więcej czasu spędza się  g po 3 profce więc poradnik powinien dotyczyć kardynała (3 profy wprowadzono z 4 czy 5 lat temu XD). Na 80 lvlu lepiej biegać w top s 80 niż dynasty.........

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2010, 12:56:13 pm »
Poradnik znaczy, że ma coś radzić dla mnie czyli osoby która grała bardzo dawno bp albo nie grala nim wcale jest średnio przydatny. Nie rozumiem po cholerę opisywać wszystko co się dzieje przed 40 lvl przecież to są 4 dni robienia questow i kamy dla opornych.

Dlatego mój poradnik skupiać się będzie na tych praktycznych stronach gry, głównei zresztą Cardim. 2 profka to kilka(naście) dni grania z dobrym expem (aoe itd.) a troszkę dłużej klepiąc solo z kurą i na lethalach, a sama właściwa w zasadzie zaczyna się obecnie po 80 lvlu. Wcześniej można, ale raczej biegac jako mięcho armatnie ze zwględu na brak wszystkich skilli, ich OE i kluczowego sprzętu.



"...nie znam profki, gdzie PvE jest ciekawe..."

A ja znam, aoe destro na trudnym spocie, jedyny koks gdzie coś się dzieje :)

Co do Aoe z deską w trudnych spotach (tully? ; p ) to kłopot jest jeden. Ty w zasadzie jesteś tam lekkim tylko dodatkiem. Jeżeli deska większości otrzymywanego damaeg'u nie jest sobie w stanie zwrócić vampirem, to za dużo nie pomożesz.

Spam GBH na zealocie prawie nic nei daje, major heal castuje się za wolno.

Wspomagasz deskę głównei za pomocą Balance'a, Restore life'a, healowania z włączonym divine power ew enli (to bardziej do PvP niż do PvE jednak...).

Ale i tak cały -_-' jest zawsze na cardiego, a nei na deskę, że złapa jakiś target z brzegu, albo zza siebie (nie bijąc prawie żadnych mobów wtedy) albo pullerów, bo się nei zgrali z trainami, tudzież disco spadło na kilka sekund etc ; p

Zwróć też coshoo uwagę, że trainy są jednak utrudnione w obecnej kronice. Dlaczego? Bo poszedł nerf na atrybut (bardzo odczuwalne przy damage'u deski ---> jej sile vampira).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 12:58:05 pm wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:09:42 pm »
jak Wy chcecie na polu walki wbijać trance bish na bisha skoro obie te postacie podczas pvp się trzymają za plecami przyjaciół?
wiesz, juz od C5 nikt nie uzywa snipe line vs snipe line


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:29:01 pm »
aoe i niektóre spoty (jak np. wspomniane chimery) wymagają dużej koncentracji, ale w zasadzie tylko w związku z paskami HP. U nas jeszcze w party staram się oszczędzać dodatkowo manę obserwując kiedy trigeruje się "Maximum abillity" od SLH-a, żeby mieć na  te 8 sekund 100% clarity. Ale jak kolega wspomniał, nie znam profki, gdzie PvE jest ciekawe.

Zacząłem już po mału pisać swój poradnik. będzie on podzielony na 3 części:

(1 ) "ogólna prezentacja (skille i ich OE, equp, dye etc.)"
(2) "Jak grać bishem w party - czyli co zrobić by wykorzystać potencjał postaci na 100%"
(3) "oly - podstawy by coś ugrać"

Myślę, że w ciągu tygodnia "1" i "2" będą ukończone. Szykuje się naprawdę potężna lektura, więc... ; p
wyrobisz sie w dwóch stronach ?:D bo może to być ciekawe : >
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2010, 02:37:03 pm »
w 2 może tak ; p

1 z 3 już jest (ta najbardziej ogólna) ale coś się pieprzy z obrazkami gdy ma się mozile. Nie wiem czemu : /
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2010, 03:39:58 pm »
Alarion ladnie z reklama cisniesz w konkurencyjnej prezentacji :p
licze na prezentacje nowej generacji jakiej na tym forum nie bylo, wszystko inne mnie nie usatysfakcjonuje, zreszta nie tylko mnie po takich soczystych zapowiedziach:p


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 06, 2010, 04:13:47 pm »
"...licze na prezentacje nowej generacji jakiej na tym forum nie bylo..."

3D?
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Poradnik BP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2010, 05:13:51 pm »
Aż tak fajnie to nie będzie : <
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker