Witaj
Gość

Wątek: asus ah3450  (Przeczytany 4420 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

asus ah3450
« dnia: Luty 27, 2009, 04:51:09 pm »
stalem sie "szczesliwym" posiadaczem karty graficznej asus ah3450, karta dziala bardzo dobrze, jedyny problem jest z wow-em. w momencie uruchamiania przez sekunde widze ekran logowania a nastepnie system sie wylacza (slychac takze wylaczajacy sie dysk twardy) a po ponownym uruchomieniu pojawia sie komunikat "system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie". takie cos dzieje sie tylko z wow-em oraz w 3dmark03 podczas drugiego testu, poza tymi 2 aplikacjami nie ma zadnych problemow z dzialaniem karty.

na forum oficjalnym znalazlem kilkanascie postow (wszystkie bez zadnej odpowiedzi) z identycznym problemem dotyczacym tej wlasnie karty, wiec wnioskuje ze nie jest to problem wadliwego sprzetu mojego a oprogramowania

karta nie znajduje sie na liscie "nieobslugiwanych", nie robi zadnych problemow z grami bardziej wymagajacymi niz wow

spotkal sie ktokolwiek z ta karta kiedys i wie jak polaczyc ja z wow-em? ja niestety nie wiem juz co zrobic, probowalem wszystkich sposobow na bluescreeny i restarty komputera dotyczace innych kart graficznych jakie sugerowal blizz ale nic nie pomoglo


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: asus ah3450
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2009, 06:07:52 pm »
Nie spotkałem się z ta kartą, ale może masz za słaby zasilacz do tego czegoś? Sprawdzałeś specyfikację karty i zasilacza, który posiadasz?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: asus ah3450
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2009, 09:34:42 am »
zasilacz nie ma znaczenia, czy to 300 w czy 700 karta reaguje tak samo, zasilacz byl pierwsza rzecza jaka poszla do sprawdzenia :D

ostatnio probowalem zainstalowac omega drivers, efekt byl taki ze drivery stwierdzily ze a kompie nie mam podlaczonego zadnego sprzetu ATI  :oops:

chyba kupilem jakis wybryk natury wyprodukowany przez asusa, trzeba chyba kupic gf a to sprzedac na allegro  :D, moze ktos chce? fajna karta tylko world of warcraft i 3dmark03 nie dzialaja ;>


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: asus ah3450
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2009, 11:06:00 am »
Wywal ASUSowe sterowniki, na sile zainstaluj Catalysty od Ati. Nie boj sie, mi tez nie dzialal 3d Mark, malo tego, dalej nie dziala :D
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: asus ah3450
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2009, 02:37:52 pm »
dostaje info w stylu "setup didnt found compatible hardware with this driver", takie samo info przy omegach jak pryz catalystach, niby seria hd3400 kompatybilna a nie chca sie instalowac :(



Update Update . Podam rozwiazanie problemu, poniewaz nie jest to przypadek jednostkowy i bardzo czesto przytrafia sie uzytkownikom kart ATI produkowanych przez Asusa

Po pierwsze nie ma co sluchac bredni ze blad 0x0000007F jaki wystwietla sie podczas restartu systemu sugeruje konflikt sprzetu (doradca z Asusa tak twierdzil ..... procek AMD, plyta Asus, grafika Asus +amd ...... konflikt sprzetu ? dla mnie gigantyczny lol a nie konflikt) lub jakas awarie sprzetowa.

Problem lezy w tym ze do modeli kart graficnzych ktore maja przynajmniej rok Asus dawno przestal robic update sterownikow, te oferowane teraz (8.52) ATI juz dawno "zlikwidowalo" chyba juz z 6 czy 7 update bylo na nowsze ...... panowie i panie z Asusa o tym zapomnieli chyba.

Zrodlem problemu, restartow i bledu 0x0000007F (0x0000000D [a tutaj juz dalej same 0x000........ ] ) jest wadliwa bliblioteka ati3guad.dll zawarta wlasnie w sterach 8.52 (catalyst 8.8 w nazewnictwie ati )
Rozwiazanie teoretycnzie proste okazalo sie bardziej skompikowane, proba instalacji innych driverow poza dostarcoznymi przez producenta 8.52 konczyla sie komunikatem "System did not find a driver compatible with your current hardware or operating system" (omegi instalowaly sie ale kompletnie nie wspolpracowaly z karta )  , nie jest to problem nowy dla uzytkownikow kart asusa (nie wszyscy tak maja ale jednak wystarczy wejsc na forum amd zeby poczytac ilu ludzi ma z tym problem). Przyczyny nie znam ale da sie to obejsc.

Sciagamy najnowsze catalysty ze strony amd (w tej chwili chyba 9.5 , przypominam ze asus stanal na 8.8 )
Odinstalowujemy sterowniki grafiki, restartujemy kompa. Odpalamy instaler catalystow (i tak instalacja zostanie przerwana ale przynajmneij wszystkie pliki beda rozpakowane, domyslnie c:\ati ) gdy wykryje nam kontroler vga odznaczamy automatyczne wykrywanie sterownikow (bo ich nie wykryje :D ). Instalujemy sterowniki recznie. Nastepne okienko daje nam mozliwosc albo wskazania lokalizacji gdzie systemma szukac driverow, lub (opcje ta zaznaczamy) wybranie samemu sterownika, pojawi sie dluga lista roznych komponentow komputera, tam wybieram karte grafiki, potwierdzamy, dalej wybieramy "z dysku" (prawy dolny rog). Wtedy wchodzimy w katalog C:\ATI\Support\9-5_xp32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Driver\XP_INF  (jezeli rozpakowalismy w domyslnej lokazlizacji, zakladam ze uzywamy windy xp, pod viste sciezka bedzie pewnie identyczna poza ostatnim katalogiem ), tam wybieramy plik CX_80257.inf . Pojawi sie nam dluga lista kart graficznych, szukamy na liscie odpowiednika wlasnej , w moim przypadku byl to raden HD 3450 (ja mam asusa ah 3450 ) , wybieramy instaluj, potwierdzamy komunikat ze moga to byc zle sterowniki.

Restartujemy komputer i cieszymy sie z nareszcie dzialajacej poprawnie karty graficznej  ......

Troche przydlugi ten opis ale musialem podzielic sie wiedza :D bo nieprzespana noc przy komputerze zamiast przy vodce musi dac owoc w postaci malego poradnika
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 09:18:37 pm wysłana przez DIO »