Witaj
Gość

Wątek: problem z dyskiem  (Przeczytany 1665 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

problem z dyskiem
« dnia: Sierpień 31, 2009, 10:36:41 pm »
znacie jakis sprawdzony i w miare prosty program do tworzenia partycji , partition magic odpada,
kupilem 320gb dysk a winda wykrywa mi tylko 128 , sp2 mam  w necie szukalem i koncza mi sie pomysly , bios wykrywa 320, roblem wpisy do rejestru , partition magic wykrywa pozostale 175 gb na dysku ale nie moge utowrzyc partycji bo nie mam licencji ;F
ps dzieki ascie za podsuniecie pomyslu dot sp2 ;]


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: problem z dyskiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:15:38 am »
http://www.dobreprogramy.pl/Ranish-Partition-Manager,Program,Windows,11475.html

Nie wiem czy to w czymkolwiek pomoze ale do dzialania na partycjach uzywam tylko Ranisha, 100 kb a potrafi znacznie wiecej niz nie jeden znany i popularny program zajmujacy kilka/kilkanascie/kilkadziesiat megabjtow.

Co do sugestii ze jest on dla "zaawansowanych" to imo wymagany poziom zaawansowania to umiejetnosc czytania co jest na ekranie oraz utworzenie dysku startowego (mozna instalowac na dyskietce, dvd,cd, albo pendrive startowy co kto woli) i obsluga programu jedynie klawiatura


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: problem z dyskiem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2009, 04:10:33 pm »
znacie jakis sprawdzony i w miare prosty program do tworzenia partycji , partition magic odpada,
kupilem 320gb dysk a winda wykrywa mi tylko 128 , sp2 mam  w necie szukalem i koncza mi sie pomysly , bios wykrywa 320, roblem wpisy do rejestru , partition magic wykrywa pozostale 175 gb na dysku ale nie moge utowrzyc partycji bo nie mam licencji ;F
ps dzieki ascie za podsuniecie pomyslu dot sp2 ;]
Że co? Lol, pierwszy raz słyszę o takich problemach. Wpisy do rejestru przy podpinaniu dysku?! Po cholerę? Zakładam, że mówimy o komputerze domowym...
Ale po kolei.
Aby Ci cokolwiek pomóc musisz podać kilka informacji.
- Rodzaj windy (7, Vista, xp, 2000, ME, 98, 3.11) Bo zakładam, że masz windę.
- wersja windy (Home, Proffessional, Workgroup, Entrerprise) wraz z numerem
- zainstalowany SP
- Producent i model płyty głównej
- producent i model dysku twardego
- interfejs dysku twardego (IDE, ATA, SATA, USB)
- dysk zewnętrzny/wewnętrzny. jeśli zewnętrzny to interfejs - USB, eATA, SATA, ethernet
- informacja czy jest to jedyny dysk w systemie, czy 2gi,3ci. Jeśli któryś z kolei, to modele pozostałych dysków oraz informacja jak są podpięte (kanały, dla IDE master/slave itd)
Wracając do tematu. Nie znam ŻADNEGO przypadku _w obecnych czasach_, żeby winda "wykryła" tylko część dysku. Kiedyś, za starych dobrych czasów, jak się kupiło dysk Seagate'a większy niż 2GB to bez firmowego formatowania widział tylko 16 MB :) I trzeba było użyć EZDrive aby po sformatowaniu widział wszystko. Teraz podpinasz dysk 1 TB i możesz go mieć jako jeden wolumen/partycja
MOŻE masz ustawione zworki na dysku ograniczające pojemność. Ale czy to ogranicza do 128, to Ci nie powiem bez podania modelu.

A co do programów do partycjonowania. Dlaczego Partition Magic odpada? Toż to najlepsze narzędzie :D
Ranisha tez kiedyś używałem, ale jak mi rozjechał jeden dysk, to przestałem :D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 04:19:01 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: problem z dyskiem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2009, 07:05:02 pm »
http://ocforum.pl/showthread.php?t=22128
http://techme.pl/sprzet-porady-Dysk_Twardy_System_nie_wykrywa_calej_pojemnosci_dysku,20.html
tak na szybkiego ;)
partition magic wykrywa pozostale 175 gb na dysku ale nie moge utowrzyc partycji bo nie mam licencji ;F

edit problem rozwiazany ;]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 07:19:02 pm wysłana przez Bled »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: problem z dyskiem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2009, 08:03:12 pm »
Fajnie, że problem rozwiązany. Ale tylko tak mała dygresja.
Podałeś linki do tematy _sprzed roku i dwóch_, to po pierwsze. Po drugie, jak byk stało tam co trzeba zrobić.
Cytuj
[Dysk Twardy] System nie wykrywa całej pojemności dysku?
Jeżeli posiadamy duży dysk twardy (powyżej 137 GB), może okazać się, że Windows nie wykrywa całej jego przestrzeni. Aby rozwiązać ten problem należy bezzwłocznie zainstalować co najmniej ServicePack 1...
Tego tekstu rozwiązania po angielsku nie będę cytował, bo za długi. Ale tam jest wszystko co chciałem sprawdzić/poradzić u Ciebie. Po to były moje pytania, na które zresztą nie odpowiedziałeś.
Ale najważniejsze, że działa.
A tak z ciekawości - co pomogło? Service Pack? Inny program do partycjonowania?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: problem z dyskiem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:55:02 pm »
przez opcje uruchom  odpalilem cos ala zarzadzanie dyskami? i tam bylo jak w PM , obszar nie przydzielony 170gb, zrobilem partycje szybki format i pomogło, sumujac rozwiazanie mialem pod nosem ;;]