Witaj
Gość

Wątek: PC  (Przeczytany 5001 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: PC
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2011, 05:15:14 pm »
Większość przeciętnych userów bawi się w OC. Powodzenia z tym na econo płycie.
Diabeł tkwi w tym stwierdzeniu:
(...)stosujac te same podzesoły
te same podzespoły - od różnych producentów - to są różne podzespoły. Pomimo tej samej charakterystyki technicznej. Ba, czasami ten sam produkt od tego samego producenta ale z różnej partii/serii to też inny produkt :)

Econo pracowały dłużej, bo... nikt nie wymieniał starych, działających komputerów w powiedzmy księgowości czy sekretariacie. Działały aż padały :) 6-8lat i dłużej. A komputery na stanowisku grafika w poligrafii, składzie gazety czy w montowni filmów były regularnie wymieniane co 3-4 lata. I trudno mi powiedzieć, jak długo pracowały po sprzedaży :) Dlatego econo pracowały dłużej niż topowe :)

Certyfikat produktu stwierdza JEDYNIE, że został on wytworzony zgodnie z procedurami przyjętymi w _firmie_. Absolutnie nie ma nic wspólnego z _osiągami_. Certyfikat ISO stwierdza tak na prawdę, że firma dołożyła wszelkich starań, aby jej produkt działał/wyglądał tak jak sobie to założyli. Jak dla mnie ISO to większe przegięcie niż marka :) A zdobycie go kosztuje nie małe pieniądze. no i trzeba go odnawiać co jakiś czas = kolejne pieniądze = cena produktu.

Ja wychodzę z założenia, że nie stać mnie aby kupować tanie rzeczy. Dlatego kupuje najlepsze na jakie mnie stać w danym momencie. No i oczywiście zależy o czym mówimy - np. ubrania markowe mnie nie bawią :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: PC
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2011, 11:04:45 am »
  Nie kombinuj przyjmijmy ze dysponujesz tymi samymi podzespołami robisz testy na jednej MB potem przekładasz i robisz testy na drugiej.

Econo pracowały dłużej, bo... nikt nie wymieniał starych, działających komputerów w powiedzmy księgowości czy sekretariacie. Działały aż padały :) 6-8lat i dłużej. A komputery na stanowisku grafika w poligrafii, składzie gazety czy w montowni filmów były regularnie wymieniane co 3-4 lata. I trudno mi powiedzieć, jak długo pracowały po sprzedaży :) Dlatego econo pracowały dłużej niż topowe :)

No wiec nadal nie mozesz dyskwalifikowac wesji econo skoro działały 8 lat a raczej ciezko spodziewac sie dobrych osiagów po 8 letnim komputerze:)


Certyfikat produktu stwierdza JEDYNIE, że został on wytworzony zgodnie z procedurami przyjętymi w _firmie_. Absolutnie nie ma nic wspólnego z _osiągami_. Certyfikat ISO stwierdza tak na prawdę, że firma dołożyła wszelkich starań, aby jej produkt działał/wyglądał tak jak sobie to założyli. Jak dla mnie ISO to większe przegięcie niż marka :) A zdobycie go kosztuje nie małe pieniądze. no i trzeba go odnawiać co jakiś czas = kolejne pieniądze = cena produktu.


    No tu sie bardzo myslisz  bo certyfikat ISO otrzymuja np monitory albo urzadzenie typu klawiatury, proponuje zapoznac sie ze standartem ISO 13406-2 który jasno określa warunki dotyczące np:  jasnośći, kontrastu, odblasku oraz równomierność jasności i kolorów, migotania, analizy znaków i... uszkodzonych pikseli w monitorach. Co do przegiecia to masz racje ale zalezy jedynie jakiego segmentu dotyczy, sam koszt jak i odnawianie jego waznosci raz na rok czy dwa moze nie jest sprawa upierdliwa a jedynie kosztowną.

Ja wychodzę z założenia, że nie stać mnie aby kupować tanie rzeczy. Dlatego kupuje najlepsze na jakie mnie stać w danym momencie. No i oczywiście zależy o czym mówimy - np. ubrania markowe mnie nie bawią :)

  Kolega Defro własnie nie ma nieograniczonych funduszy wiec przeznaczył tyle kasy na ile go stac (wersja econo ) i tutaj  ten ASrock który podał Raziel bedzie lepszym wyborem. 

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 12:24:55 pm wysłana przez Itherus »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2011, 11:22:46 am »
to widzę niezgorszy sprzęcik się szykuje u Defra pod GoD'a? : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2011, 11:39:35 am »
Niby tak. Czytam o AMD Bulldozerach i mam coraz wiekszy mętlik w głowie  :P


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: PC
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2011, 03:43:59 pm »
  Nie kombinuj przyjmijmy ze dysponujesz tymi samymi podzespołami robisz testy na jednej MB potem przekładasz i robisz testy na drugiej.
Nie kombinuję, Tylko dla mnie podzespoły to kondensatory, mostki itd. Jak jesteś je w stanie przełożyć do innej MB to szacun...

No wiec nadal nie mozesz dyskwalifikowac wesji econo skoro działały 8 lat a raczej ciezko spodziewac sie dobrych osiagów po 8 letnim komputerze:)
A Ty swoje... Nikt nie oczekuje osiągów po takim kompie. Ale jak był nowy, to też nie było porównania do nowego z innego działu (chociaz pani z sekretariatu była zachwycona). Ja tylko napisałem, że ciężko jest mi powiedzieć ile czasu pracowały te z droższymi podzespołami w porównaniu do tych z tańszymi. Bo nie pracowały u mnie po 8 latach.

    No tu sie bardzo myslisz  bo certyfikat ISO otrzymuja np monitory albo urzadzenie typu klawiatury, proponuje zapoznac sie ze standartem ISO 13406-2 który jasno określa(...)
... szczegółowe wymagania osiągów, parametrów pracy (wypalonych pikseli w tym konkretnym przypadku). Zgoda. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, to kupiłbyś bańkę zamiast flata, bo też spełnia podane w normach warunki. Ba, jest dużo lepsza, bo gwarantuje 100% niewypalanie się pikseli :D Rozumiesz różnicę?

Nie znam zbyt wielu ludzi, ba, nie znam ani jednego, który ma _nieograniczone_ zasoby na zakup sprzętu. Chyba muszę zmienić pracę. Albo środowisko :D

Pozdrawiam.
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: PC
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2011, 05:04:20 pm »
Niby tak. Czytam o AMD Bulldozerach i mam coraz wiekszy mętlik w głowie  :P
Szykuje sie jeszcze dobry miesiac oczekiwania na nowe procesory, poki co znamy przyblizone ceny w dolarach oraz parametry wszystkich modeli, najslabszy bulldozer czyli 4 rdzeniowy taktowany zegarem 3.6ghz 4mb cache l2 i 8mb cache l3 cena na chwile obecna to ok 600zł
pomimo tego ze nie znamy konkretnej daty premiery tych ukladow to ludzie coraz czesciej siegaja po tanie phenomy 955 i dobre plyty pod am3+ z mysla o przyszlej modernizacji. Cena procesorow Athlon II x2, Phenom II X2 oraz Phenom II x4 nie spadnie znaczaco poniewaz AMD zaprzestaje produkcji tych ukladow a wciaz sa to bardzo wydajne uklady ktore posluza jeszcze przez lata, tak wiec zakup Phenoma II x4 955BE i dobrej plyty ktora zapewni pelna obsluge nowych procesorow jest rowniez bardzo dobrym rozwiazaniem, phenomy 955 z gwarancja na rynku wtornym beda schodzic jak cieple buleczki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 05:06:49 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2011, 06:02:48 pm »
12 październik niby oficjalna data wypuszczenia na rynek buldozerow. Tylko ze nie wiadomo czy znow nie przeloza


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: PC
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 24, 2011, 11:42:36 am »
Nie kombinuję, Tylko dla mnie podzespoły to kondensatory, mostki itd. Jak jesteś je w stanie przełożyć do innej MB to szacun...
Chlopie mowimy o zupelnie innych sprawach masz porównac do siebie wydajnosc plyty econo i power bez OC. Wiec wytlumacze Ci to prościej masz przełożyć procek pamieci, karte graficzna i zrobic testy na jednej i drugiej potem porównać wyniki a nie przekładać kondensatory.... :) interesuje mnie relacja ceny do szybkosci oraz to czy zapewni Ci w miare optymalne osiągi,  bo czas pracy na plytach econo mamy juz chyba wyjaśniony.
 
Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, to kupiłbyś bańkę zamiast flata, bo też spełnia podane w normach warunki. Ba, jest dużo lepsza, bo gwarantuje 100% niewypalanie się pikseli :D Rozumiesz różnicę?
  Co ma piernik do wiatraka? napisałes ze ISO nie ma nic wspólnego w kwestiach parametrów/ osiagów wiec napisałem Ci ze nie masz racji, teorie na temat kineskopów zachowaj dla siebie.

12 październik niby oficjalna data wypuszczenia na rynek buldozerow. Tylko ze nie wiadomo czy znow nie przeloza
          Zaraz po nim pewnie Intel zripostuje czyms nowym i tak bedzie w koło. Batman nie kupujesz mieszkania tylko komputer !


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:02:41 pm »
jak to nie? :o Jak wejde za jego pomoca do swiata l2 to mnie nie wypusci :D Intel zazwyczaj nie odbija pilki stosunkiem cena/jakosc w przeciwieństwie do amd szukaj juz am3+ plyty w razie czego :P


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: PC
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:24:18 pm »
LGA 1155, 1156, 1366, 2011, a procesory AMD beda smigac jeszcze bardzo dlugo na podstawkach am3+ (bardzo dobra i tania plyta kosztuje ponizej 300zł)

/wall of txt
Jesli chodzi o roznice w plytach, producent ktory po latach ma wyrobiona renome i mniej wiecej wiemy czego mozemy sie spodziewac po konkretnym producencie, jesli chodzi o szybkosc to glowna role odgrywa tu chipset, roznice pomiedzy poszczegolnymi segmentami rynku to wiadomo, kondensatory (chociaz polimerowe kondenstory to juz prawie powszechnosc i nawet w uATX sa stosowane), tranzystory, ilosc faz, ilosc gniazd rozszerzen, najnowse technologie itp chociaz czesto producencie wzbogacaja produkty low-endowe o komponenty/rozszerzenia z wyzszych polek np plyty micro atx wyposazone w 4 sloty pamieci i czasem nawet 2x pci-e x16(8) tym samym producent swoim produktem "zdobywa" konkretny segment rynku.

A co powinien wiedziec przecietny uzytkownik ktory kupuje plyte glowna? na potrzeby jednostki do grania/multimediow, plyta pod amd oparta o chipset AMD 770, 870, 790F i FX, 990X, na potrzeby komputera biurowego wystarczy nForce 720D
Dla plyt intela P67, Z68

Dobrze jest miec 2x pci-e x1, 2x pci-e x16 nie jest konieczne, chociaz obowiazkowo wystepuje w plytach ze sredniej i wysokiej polki to dla przecietmnego uzytkownika prosciej jest po prostu kupic nowa wydajniejsza karte niz bawic sie w CF/SLI, koszt zakupu drugiej karty + wartosc obecnej karty w wiekszosci przypadkow znacznie przekracza wartosc nowe karty, do tego dochodza problemy ze skalowaniem kart i obsluga gier.

Ilosc faz zasilania procesora, na plytach Gigabyte pod AM3 i AM3+ spokojnie wystarczy uklad 4+1 gdzie na jedna cewke przypadaja 3 tranzystory nawet pod Phenoma 955 ktory nawet pozwoli na rozsadne OC, dla innych plyt 6+2, 8+2 ewentualnie cefrowe sekcje zasilania.

Obsluga pamieci, 4 gniazda, z obsluga pamieci 1600 bez OC. (do plyt oznaczonych "1600OC" czesto nie wlozysz pamieci 1600, z taka szybkoscia beda dzialac pamieci 1333 przetaktowane do 1666)
Co prawda roznice miedzy pamieciami 1333 a 1600 zobaczymy tylko w programach typu winrar/i wszelkiej konwersji plikow audio/video to warto miec szybsze pamieci ze wzgledu na OC.

Ilosc gniazd USB, raczej bez znaczenia, Ilosc portów sata, obecnie wiekszosc posiada 6+ tak wiec rowniez bez znaczenia, SATA3.0 i USB 3.0 mile widziane w obecnych czasach, obecnie decydujac sie na platforme AMD warto kupic plyte z czarnym socketem AM3+ dla intela to bez znaczenia ;p zmiana procesora oznacza zmiane plyty glownej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 01:48:58 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 2

  • Titan
Odp: PC
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:32:31 pm »
Jak dla mnie plusik dla Raziela :D


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2011, 02:25:26 pm »
ja przeczytalem :) Wniosek dobra plyte do OC pod amd mozna kupic sporo taniej niz to ma miejsce przy intelu. Ten esej Razielu mogles zakończyć propozycja jakiejs fajnej cena/jakosc plyty pod oc  :P


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: PC
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 24, 2011, 03:06:54 pm »
ASRock 870 Extreme3. :P
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: PC
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 24, 2011, 03:48:06 pm »
ASRock 870 Extreme3. :P
Dobra plyta ale nie obsluguje am3+

W kolejnosci od najlepszej w stosunku jaksc/cena

Gigabyte GA-990XA-UD3 8+2 sekcja zasilania chlodzona radiatorem, polimerowe kondensatory 3x pci-e, obsluga pamieci do 1866 bez oc, 2000+ po oc cena 400zł

(Taka ostatnio kupilem) Gigabyte Ga-MA770T-UD3 4+1 sekcja zasilania niechlodzona ale bez problemu ciagnie phenoma 955 oc do 3.6ghz, bez oc spokojnie pociagnie 4 i 6 rdzeniowe bulldozery, pamieci do 1333 normalnie, wyzej po oc, wszystkie polimerowe kondensatory cena 270zł

ASRock 970 Extreme4 3x pci-e obsluga pamieci do 1333, 1600 OC, 1866 OC, polimerowe kondensatory 8+2 sekcja zasilania chlodzona radiatorem cena 370zł


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 03:59:08 pm wysłana przez RazielIII »
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 24, 2011, 05:29:12 pm »
dziekuje  :)


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: PC
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 12, 2011, 05:56:50 pm »
http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,8


to tyle z wydajnych buldkow dla graczy + niezbyt niskie ceny nie potrzebnie czekalem topic do zamkniecia