Witaj
Gość

Wątek: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude  (Przeczytany 2633 razy)

  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:17:53 am »
Tak jak w temacie:)

MySQL error:
Jeśli zaczeliśmy robic wszystko tak jak w poradniku Zella htp://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,9450.0.html i na końcu instalacji przy naciskaniu magicznego Execute pojawia nam sie krzyżyk w polu start service to oznacza, że musimy jeszcze raz odinstalowac MySQLa a także po odinstalowaniu odszukać jego folder i usunąć go recznie, usunac wszystkie pozostalosci po MySQlu. Teraz możemy ponowic instalacje i powinno byc wszystko ok :)

Niby wszystko dobrze zrobileś, ale przy zaladowywaniu plików startgameserwer i startloginserwer pojawia się błąd: error hexid lub wrong hexid lub cos podobnego to prawdopodobnie powtarzales czynnosc instalacji bazy w folderze tools i musisz wywalic starego hexida (np. bartz), a wgrac nowego przez plik Registergameserwer w folderze login. Kiedy już zobaczysz nowego hexida przenies go do folderu gameservers/config. Teraz już wszystko powinno działać :)

3. Problem z logowaniem
Próbujesz się zalogowac, uważasz że wszystko zrobiles dobrze a jednak nie możesz sie zalogować, to proste, posprawdzaj pliki gdzie wpisywałeś adres IP, jak znajdziesz błąd we wpisie to zmień. Teraz powinno być wszystko ok :) Uwaga!!! W Interludzie pliki IP wpisuje się troszke inaczej od np. C5. Wyjaśnie to w kolejnych postach, chyba że kto inny wyjaśni :)

Soul: Edit. Nie wiem po co to robisz, skoro jest FAQ, ktore jest uzupelniane na prosbe uzytkownikow forum.
Warn Za "DOUBLEPOSTOWANIE"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2007, 01:49:55 pm wysłana przez Soul »


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

  • Uwaga !!! mam głupawke
Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:46:43 am »
ok. to rozumiem ale mam bardzo ciekawy problem i jak patrzyłem nigdzie nie ma jego rozwiązania a mianowicie wchodze w program RegisterGameServer.bat w katalogu E:\server\login wyskakuje mi długi wiersz wczytywania plików i na końcu Naciśnij dowolny przycisk aby kontynułować... a jak cokolwiek nacisne to mi wychodzi co mogę z tym zrobić ?
A może to przesto że stawiam serwa na hamachi ?? POMOCY !!!!!!
Fredom LineageII Serwer niedługo startujemy
XD jak mi się go uda zrobić wogłule XD Błagam pomocy !!!!!!!!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:53:48 am »
Musisz mieć włączony mysql oraz wgraną databaze


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2007, 01:12:56 pm »
lol, a jak dla mnie to nie masz przeniesionego pliku servername.xml do folderu login - RegisterGameServer.bat nie odczyta ci nazw serverów bez tego pliku w folderze login - jeśli go tam nie masz, przenies i wtedy odpal RegisterGameServer..powinno hulać ;)
pozdrawiam !
||Ave||
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2007, 01:15:44 pm wysłana przez ave »

~{{  I don't feel any shame, I WON'T apologize !  }}~


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2007, 09:30:27 pm »
Trudno powiedzieć co jest źle nie widząc co się wyświetla...
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

  • Uwaga !!! mam głupawke
Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:27:20 pm »
Doszedłem do wniosku że zrobi wszystko od nowa i racja mam coś nie tak z instalacją DB poniewasz wyskakuje mi takie coś:New settings will be created for this tool to run in your computer, so I need to ask you some questions.

1-MySql Binaries
---------------------
In order to perform my tasks, I need the path for commands such as 'mysql' and 'mysqldump'.Both executables are usually stored in the same place.

I can try to find out if the current stting actually works.

D:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin\mysql.exe
No Found

Additionally, i found the "MySQL" string in your PATH, this usually means you could just type 'use path' below. In fact,
I'll use this as default unless you change it.

Write the path to your MySQL binaries <no trailing slash needed>
<default use path>: (Tu wpisałem E:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin)

2-LoginServer settings
-----------------------
I will connect to the MySQL server you specify, and setup a Loginserver database there, most pople use a single MySQL server and database for both Login and Gameserver tables.

MySQL Username <default is 'root' >: (daje enter)
Password <will be shown as you type, default ''>: (znowu enter)
Database <default is 'l2jdb'>: (Znowu daje Enter)
Host < -||- is 'localhost'>: (i enter powinno być good)

3-GameServer settings
-----------------------
User <default is 'root'>: (no jak zawsze enter)
Pass < -||- is ''>: (enter)
Database <-||- is 'l2jdb'>:
Host <-||- is 'localhost'>

3-Misc.settings
----------------
Color mode <c>olor or <n>on-color, default c : (tu nie wiem co wpisać to daje enter)
Path for your backups <default '_'>:(enter)
Patch for your logs <default '_'>:(enter)
Debugging massages and increase verbosity a lil bit <y/n default 'y'>: (no daje y) (i wyskakuje mi:)

Script setup complate, your settings ware savet in the 'vars.txt' file. Remember:you passwords are stored as clear text.

press any key to continue...
No i nie wiem czy tu wszystko dobrze podejżewam że nie bo potem jak wcisne cokolwiek wyskakuje mi coś takiego:
There was some problem while executing:
""mysqldump" --add-drop-table -h localhost -u root --password= l2jdb> .\logins
ever_backup.sql 2> NUL"
I'd suggestyou look for correct values and try this script angin later. But meabe you'd prefer to go on now.

<c>continue running the script
<r>econfigure
<q>uit now
Choose <default quit>:
Prosze o pomoc i podanie jak to powinno wszystko wyglądać poprawnie z góry THX
Fredom LineageII Serwer niedługo startujemy
XD jak mi się go uda zrobić wogłule XD Błagam pomocy !!!!!!!!!!


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: Problemy i rozwiązania związane z serwerem Interlude
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:30:49 pm »
Doszedłem do wniosku że zrobi wszystko od nowa i racja mam coś nie tak z instalacją DB poniewasz wyskakuje mi takie coś:New settings will be created for this tool to run in your computer, so I need to ask you some questions.

1-MySql Binaries
---------------------
In order to perform my tasks, I need the path for commands such as 'mysql' and 'mysqldump'.Both executables are usually stored in the same place.

I can try to find out if the current stting actually works.

D:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin\mysql.exe
No Found

Additionally, i found the "MySQL" string in your PATH, this usually means you could just type 'use path' below. In fact,
I'll use this as default unless you change it.

Write the path to your MySQL binaries <no trailing slash needed>
<default use path>: (Tu wpisałem E:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin)

2-LoginServer settings
-----------------------
I will connect to the MySQL server you specify, and setup a Loginserver database there, most pople use a single MySQL server and database for both Login and Gameserver tables.

MySQL Username <default is 'root' >: (daje enter)
Password <will be shown as you type, default ''>: (znowu enter)
Database <default is 'l2jdb'>: (Znowu daje Enter)
Host < -||- is 'localhost'>: (i enter powinno być good)

3-GameServer settings
-----------------------
User <default is 'root'>: (no jak zawsze enter)
Pass < -||- is ''>: (enter)
Database <-||- is 'l2jdb'>:
Host <-||- is 'localhost'>

3-Misc.settings
----------------
Color mode <c>olor or <n>on-color, default c : (tu nie wiem co wpisać to daje enter)
Path for your backups <default '_'>:(enter)
Patch for your logs <default '_'>:(enter)
Debugging massages and increase verbosity a lil bit <y/n default 'y'>: (no daje y) (i wyskakuje mi:)

Script setup complate, your settings ware savet in the 'vars.txt' file. Remember:you passwords are stored as clear text.

press any key to continue...
No i nie wiem czy tu wszystko dobrze podejżewam że nie bo potem jak wcisne cokolwiek wyskakuje mi coś takiego:
A kto ma wiedzieć? Kto wie, jak masz ustawiona baze danych?
Masz w ogóle zainstalowanego MySQL'a i skonfigurownego?
Złodzieje na Dragonie - barcwelona, Reina/Arkaren (tak, tutejszy VIP to zwykły złodziej:http://forum.lineage2.com.pl/index.php?action=profile;u=6396), HansPL/DarckanPL, XSALSAX aka xleonsiox