Witaj
Gość

Wątek: Problem ze stawianiem servera C4 L2j  (Przeczytany 2301 razy)

  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« dnia: Czerwiec 11, 2007, 11:59:24 am »
Małe podsumowanie
Poradziłem sobie z tworzeniem konta, Database_installer i StartGameServer. Pozostaje kwestia StartLoginServer

No dobra, zacznę od tego, że jestem zielony w te klocki :P

Próbowałem się wzorować na:

Pobrałem pliki z http://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=12294.msg143535 . Gdy klikam start mam w przeglądarce 2 możliwości: Go to main page; Go to PHPMySQLAdmin jednak przy obu mam: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES). (Problem z Database_installer wyjaśniony)

Jako, że się nie znam nie wiem czy czegoś tu brakuje, co już jest zrobione a co nie i co mam zrobić by uporać się z tym problemem dlatego byłbym wdzięczny gdyby ktoś zapoznał się z tą paczką plików. :unsure:

EDIT: Tak wyglądają StartGameServer (Game Server juz poprawiony) i StartLoginServer (wciąż mam problem)


Przy tworzeniu konta tak samo mam zablokowany dostęp. (Fixed)

Byłbym wdzięczny za pomoc (Navicat, MySQL i Javę mam), mam też zmienne  IP (neostrada)

Przy okazji: własny server można odpalić przez ikonkę innego servera czy muszę przez orginalną ikonkę L2? Bo w drugim wypadku zaraz update mi się uruchomi czego nie chcę :P  I czy jest jakaś możliwość zablokowania updatowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2007, 01:30:07 pm wysłana przez Khalad »


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:07:36 pm »
odinstaluij mysql. Zainsatluj jeszcze raz javę.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:56:30 pm »
Zrobiłem tak i nawet zaczynało być nieźle ale coś nagrzebałem xP

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę:

1)tworzę bazę l2jdb
2)w server.properities i loginserver.properities wstawiam IP WAN i IP Lan (np Hamachi?)
 Uruchamianie:
1. c:\server\start.bat

2. c:\server\login\startLoginServer.bat

3.c:\server\gameserver\startGameServer.bat

Dotąd doszedłem i Login też naprawiłem (muszę jeszcze raz to zrobić bo sobie skopałem xP)

Łączenie do servera:

1)modyfikuję L2.ini (dorzucam swoje (??) IP) i decrypterem je szyfruję i wrzucam do system
2)do system wrzucam kilka pliczków z decryptera
3)edytuje plik hosts
127.0.0.1    localhost
moje IP   l2testauthd.lineage2.com
moje IP      l2authd.lineage2.com
moje IP     nprotect.lineage2.com

Robię konto Account Menagerem i nadaję mu prawa GM.


Odpalam i... nie mogę się zalogować :P

Chyba się poddam... bez MySQL start.bat się znowu wysypuje po utworzeniu bazy danych. Dobra działa :P

Dobra. Po Start Bat i reszcie kramu mam konto GMa i Main Page wyświetla server Online i Login Online... a ja wciąż nie mogę się zalogować prawdopodobnie przez to, że coś źle robię z L2.ini

Nawet przestało informować o złym haśle...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2007, 04:36:57 pm wysłana przez Khalad »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2007, 08:07:37 pm »
zamiast moje IP to ja mam 127.0.0.1 i pominales hexid.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2007, 08:43:28 pm »
tzn obecnie też ustawiłem 127.0.0.1

hexid zrobione.

Telnet server is currently disabled - może to mieć jakiś związek?

Niestety wciąż nie mogę się zalogować. W L2.ini w ServerAddr: wstawić 127.0.0.1 czy IP hamachi.

I chyba czeka mnie reinstalka L2 bo i tak miałem schrzaniony folder system (dragon network się chciał tam wpakować)

Czy w wypadku gdy w hosts podałem 127.0.0.1 w server.settings i loginserver.settings też podać 127.0.0.1 + IP Hamachi?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2007, 09:04:07 pm wysłana przez Khalad »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2007, 07:59:21 am »
jeżeli masz napisane, że Telnet server is currently disabled oznacza to, ze w ogole sergver nie dziala, wiec nie masz szans na zalogowanie sie.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2007, 10:00:39 am »
W Loginie już przestawiłem na True bo było EnableTelnet: False ale w gameserver jak też zmieniłem na True to mi się wysypało. (Już nie) Teraz tylko czekać aż znów będę miał L2 bo już trzecie archiwum się wysypało (ale coś czuję, że to jeszcze nie koniec moich problemów :P ale może się jeszcze komuś ten temat przyda, jakiejś innej zielonej jak ja osobie ;P )


Czy to prawda, że logując się na swój server trzeba trochę odczekać?

I jeszcze jedno pytanie bo mnie to męczy, odnośnie samego L2, czy też tak macie, że archiwum z instalatorem L2 jest jednorazowe? Nawet jak z płyty zgrywałem to za pierwszym razem działało, za drugim archiwum uszkodzone, na dysku to samo...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 10:33:44 pm wysłana przez Khalad »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2007, 02:23:44 pm »
Nie. Ja tak nie mam. U mnie jest normalnie z instalatorem.
Po zainstalowaniu zarchiwizuj sobie poprostu gre no i problem z glowy :).
Co do logowania, to myślę, że to jest stosunkowo logiczne. na wszystko trzeba nieco poczekać xD
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2007, 02:34:21 pm »
Co do logowania, to myślę, że to jest stosunkowo logiczne. na wszystko trzeba nieco poczekać xD

No co ty? :P Pytam bo gdzieś czytałem, że nawet kilka minut to może potrwać :P
Próbowałem zarchiwizować grę i to samo! Znowu archiwum było uszkodzone, kurna jednorazówka niczym papier toaletowy :P Nie wiem czy to z powodu, że mam odinstalowane L2 czy to nowy błąd:
Tak wyglądają LoginServer (góra), Gameserver (dół).

Wiem, że zawracam du... ekhm... głowę... tak... chodziło mi o głowę :P  Ale skoro już to zacząłem to chcę już to skończyć, żeby sobie chociaż samemu zagrać ;)

EDIT!!!

Mam L2 ale mam pytanie, jak odpalam L2.exe (nawet to z Decryptera) to mi mówi, że anulowano update GameGuarda i mi się L2 wyłącza. Co z tym zrobić? Odpalić L2launchera i przeprowadzić aktualizację? (ale czy to nie zaktualizuje mi do C5 - wzwyż ?)

Zalogowałem się lecz nie ma serverów więc chciałem poprzez odpalenie jak to gdzieś było napisane start.bat wejść do Go To PHPMySQLAdmin i zajrzeć do l2jdb jednak wyświetlił się tam błąd. Gdy chciałem odnowa zrobić bazę wyskakuje mi:
Na dobitkę po próbie usunięcia l2jdb zostaje 9 elementów a database_installer zmienia komunikat na:


A w panelu wygląda tak:
Error
SQL query:

DROP DATABASE `l2jdb`

MySQL said: 

#1051 - Unknown table 'auto_chat,auto_chat_text,character_credit_card,character_olympiad,character_petition,char_templates,'


EDIT!!!!!

Poradziłem sobie ale wciąż pozostaje problem z listą serverów, która jest pusta i nie mam już pomysłów co zrobić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2007, 04:21:44 pm wysłana przez Khalad »


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Problem ze stawianiem servera C4 L2j
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2007, 04:54:05 pm »
Z wszystkimi powyższymi błędami sobie poradziłem (chyba, że to co jest wyświetlane w GameServer to też błąd poza SpawnList bo to naprawiłem (screen w poście wyżej)). Wszędzie gdzie potrzebne było jakieś IP wpisałem 127.0.0.1, hexid wygląda następująco:
#the hexID to auth into login
#Wed Jun 13 16:31:09 CEST 2007
HexID=116f5cd1d00ad25ace1999e6f7608ebb
a w l2jdb w gameservers także jest:
                server_id | hexid | host 
0 | 116f5cd1d00ad25ace1999e6f7608ebb | 127.0.0.1
TestServer=True ustawione, mogę się zalogować jednak gdy dochodzę do listy serverów ta jest pusta i klikanie a później czekanie nic nie daje (mam 1,5GB RAMu). Wyczerpały mi się pomysły co jest nie tak :P