Witaj
Gość

Wątek: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.  (Przeczytany 3721 razy)

  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« dnia: Październik 10, 2012, 08:41:50 am »
yO,

Szukam myszki do MMO, znalazłem 2 interesujące, mianowicie- Razer Naga 2012 gdzie plusem jest wymienny prawy panel celem dopasowania wielkości dłoni.. Drugą myszką jest Logitech g600, ponoć solidna i trwała. Obie w cenie ~300 zł. Ktoś takie gryzonie ma, jak się sprawują w mmo te guziczki po lewej ?:>


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2012, 09:28:33 am »
Co do Razera - miałem, grałem, byłem średnio zadowolony. Przy każdej próbie podnoszenia myszki, wciskał mi się jakiś klawisz. Myślę że to kwestia przyzwyczajenia, no ale nie dałem jej szansy na zbyt długo i wróciłem do starej g5.  Jak w MMO, jeszcze dawała rade, tak w grach FPS nie bardzo, niekomfortowa strasznie. Generalnie myszki razera mi nie pasują pod rękę, wole Logitecha albo SS. Najlepiej jak byś poszedł do sklepu i sobie przymierzył do łapy.

Co do g600, czytałem tylko recenzje : http://www.komputerpc.pl/goracy_temat/index.php?dzial=goracy_temat&a=rwgt&id=48
i jeśli miałbym kupić ponownie ten shit (chyba nie wybrałbym żadnej), to zdecydowałbym się na g600.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2012, 03:31:20 pm »
http://www.roccat.org/Products/

Np. Isku + Kone z technologią Talk i easy-shift

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2012, 05:11:20 pm »
Zamówię jednak g600, jak dostanę to dam znać jak się sprawuje ;>


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2012, 09:26:29 pm »
 Fatality naprawdę przemyśl jeszcze raz swoją decyzję. Pomysł z minklawiaturą jest ogólnie poroniony. Już samo przypisanie klawiszy pod jeden palec jest nieintuicyjne a fakt że jest to kciuk- jeden z najmniej elastycznych palców, sprawia że jest to zwykłe naciąganie na kasę. W mmo liczy się intuicyjność czyli cecha która sprawia że po stosunkowo krótkim czasie przestajesz myśleć gdzie leży klawisz danego makra tylko klikasz bez zastanowienia. W przypadku takiego skondensowania klawiszy nie ma siły żeby klikać bez zastanowienia bez błędów (klikając przypadkiem sąsiadów).
Jeżeli potrzebujesz miliona przycisków na myszce to najlepszy w tej chwili wybór to g700 albo mycha wowa. Mają wiele przycisków ale rozmieszczonych pod różne palce co znacznie zwiększa intuicyjność użytkowania. Ja jednak radziłbym zmienić kierunek myślenia i pójść w stronę Fightpadów np. g13 albo nostromo i do nich dobrać jakąś niezłą myszkę z programowalnymi dodatkowymi przyciskami. Ja sam posiadam Command Unit Saiteka oraz a4tech 738k (świetny sensor optyczny i oprogramowanie do makr) i takie kombo wyśmienicie zdawało egzamin w lineage2, wowie a także w 90% reszty gier w które grałem (Stalker, Bioshock, gear of war i wiele innych).

Ilość przycisków programowalnych to nie wszystko. Dlatego nawet jeżeli uprzesz się na boczną klawiaturę na myszcę dokładnie przetestuj to rozwiązanie jeżeli masz taką możliwość. I nie patrz na wygląd urządzeń! Np. taka Ozone Smog zapewnia znacznie lepszą wygodę , oprogramowanie oraz sensor (avago 9500 - najlepszy laser na rynku) niż nowe razery .
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2012, 11:56:10 pm »
Myszkę kupiłem już jakiś czas temu i sprawuje się bardzo dobrze mi w gw2 jak i dziewczynie w terze, jest ok ;)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2012, 03:49:45 pm »
No cóż śmiem twierdzić że w przypadku innych rozwiązań byłoby jeszcze lepiej. W tej chwili jedynym jako takim kompromisem jeżeli chodzi o rozwiązanie "kciukowe" jest Naga Hex ale i tak nie jest to szczyt ergonomii w porównaniu z innymi myszkami.

Ale jeżeli ci się sprawuje dobrze no to nie mam pytań, grunt to dobre obłożenie skillów bo nie każdy skill pasuje pod pierwszy lepszy klawisz i opanowanie systemu makr.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Mysz do MMO-> Tera-> Gw2.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2012, 08:07:58 pm »
Ja wczoraj kupiłem myszkę titanum za 7,09 zł - polecam!
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/