Witaj
Gość

Wątek: Crafter jak zarabiac??  (Przeczytany 11174 razy)

  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Crafter jak zarabiac??
« dnia: Sierpień 01, 2008, 12:09:12 am »
Elo All mam crafta na 55 levelku i mam problem [mam nadzieje że go rozwiążecie :oops:]
A mianowicie nie wiem jak zarabiać krasnalem na tym poziomie :? Wiem że można robic ssy ale z tego mały dochód (choć duża płynność finansowa 8) a potrzeby na adene wielkie wiem że craft sam z siebie  ma duży potencjał do robienia kasy ale niestety nie wiem jak go wykorzystać próbowałem też robić itemy b grade ale ciężko je sprzedać.

Będę wdzięczny za każda podpowiedź ale prosił bym o konkrety.
Critical error => Negative delta time!
Theye are watching You!!
  (-(-(- _-)-)-)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:43:12 am »
1. zawsze zalatwiaj sobie krysztaly po najnizszej mozliwej cenie, czyli polujemy w dion/gludio itp na ludzi sprzedjacych d grade sprzet po cenie niezszej niz w sklepie, no i nie kupowac od innych krasnoludow tylko wszystko krystalizujemy sobie sami. Nie wiem gdzie grasz, jaka masz kronike wiec w c4 dual sword craft stamp byly dostepne w luxury szopie za grosze, pozniej je zlikwidowano i trzeba kupowac od wlascicieli zamku co powoduje wzrost kosztow produkcji krysztalow B grade wiec najlepiej stampy kupowac hurtem przez co mzona wytargowac sporo nizsza cene. Ja np biorac 30 sztuk od czlowieka ktory sprzedaje po 2kk jestem w stanie wytargowac cene 1.5kk

2. zwracaj uwage po kazdym siege na stan opodatkowania kazdego z miast, jak zalezy ci na kasie to soul ore po 337 i np 312 robi wielka roznice, 25 adena na 1 soul ore oszczedzone, 250k na 10 000 a jak mam dobry dzien to potrafie i 50k soul ore przerobic(nie mam rechargera  :) ), efekt? +1kk lub nawet wiecej oszczednosci na niby malej roznicy, dolicz tez koszt teleportu z miasta do miasta bo np ganianie z giran do shtutgart (jakos tak sie to miasto nazywa) przewaznie jest malo oplacalne bo tp tam kosztuje sporo wiecej niz do innych miast

3. razem z soulshotami sprzedawaj krysztaly, nawet jak na 1 kryszu zarobisz 5 aden to i tak sie oplaci bo jest zysk a majac szersza game dostepnych towarow masz wieksza szanse ze przyjdzie klient ktory jest zainteresowany zakupem czegos

4. wazna jest lokalizacja twojego sklepu, niestety nie jest tak pieknie ze posadzisz sobie 4 litery gdzies na rynku w  giran i zaraz przyjda klienci, czlowiek to jest z natury bestia leniwa i wiekszosci nie chce sie bigac po calym miescie tylko ida do pierwszych lepszych sklepow i kupuja niekoniecznie biorac pod uwage cene (byle zbytnio nie odbiegala od sredniej ceny w miescie). Do tego dochodzi fakt ze krasnoludy czesto gromadza sie w roznych miejscach wykonujac konkretne zadania np na Dex soulshoty sprzedaja sie najlepiej kolo latarni zaraz po zejsciu ze schodow od GK, manufaktury wszelkie stoja na placu kolo Taurina a krysztaly najlepiej sprzedaja sie w polowie drogi pomiedzy GK a Taurinem i probujac wystawic np soulshoty tam gdzie sa manufaktury skazujemy sie na porazke bo ludzie nawet jak im sie jeszcze nie pojawily wszystkie sklepy na ekranie ida sami w miejsce gdzie interesujacy ich towar jest sprzedawany i wiekszosc nie chodzi szukajac po calym miescie czy akurat ty nie sprzedajes z o 1a taniej niz reszta ;>

5. wedkuj, nie musisz duzo ale warsmith musi wedkowac albo wyda mase pieniedzy na proof of catching fish, to chyba jedyna profesja w grze ktora bez proofkow nie daje rady, po pierwsze trzeba powiekszac ksiazke z receptami po drugie 4 sloty na towary w sklepie to jest strasznie malo, 5 tez , 6 to juz jakas sensowna liczba ale i tak lepiej jak jest wiecej. 6 slotow to wydatek juz 30k proofkow a jak chcesz wiecej to dodaj +40k :D a potem jeszcze +80k itd

co do skladania przedmiotow i ich sprzedawania to sie nie wypowiem poniewaz nie chce mi sie w to bawic,zyski z soulshotow, krysztalow, recept z questow i craftu zlomu b/a grade sa jak do tej pory wystarczajace dla mnie .W tej kwesti niehc sie ktos wypowie bardziej doswiadczony


btw gdzie grasz?


Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 10:29:26 am »
Gram na The Abyss i moge mowic tylko o realiach tego serwera.

Craft B Grade jest oplacalny ;)

Chociaz mam Spoila Crafce dosyc duzo u znajomkow.
Sa pewne "standardy" ktore dosyc dobrze sie Crafca - trzeba tylko pokonac strach przed 60% Reckami.
Oczywiscie, ze jezeli Crafcisz 2 - 3 Recki, to kazda nieudana proba wkurza, ale na dluzasza mete zawsze sie oplaca.

To, co najbardziej sie oplaca z B, to TOP B Bronie - takie jak AoBA, czy Deadman's Glory oraz czesci chodliwych setow,
takie jak np. rekawice, buty i kaski do BW, Robe SET BW, czesci setow do Avadonu, Doom - musisz po prostu rozejrzec sie po rynku. Wiadomo, ze na Doom Robe, czy Zubei nie znajdziesz tylu chetnych, co na BW czy Ava ;).

Teraz do konkretnych kalkulacji. Sprawdzasz dana recke - co na nia potrzebujesz - przeliczasz koszt matsow na rynku
i juz wiesz - co oplaca sie krafcic najbardziej - oczywiscie liczac dla recek 60% musisz uwzglednic pewne, 40% ryzyko ;).

Matematycznie mozesz przedstawic to sobie w ten sposob ;) :

Zalozenie (czysta teoria - w praktyce wychodzi lepiej - dlaczego - o tym pozniej)
I prosze nie dyskutowac o samym Itemie - jest to TYLKO PRZYKLAD ;)

1. Inwestuje 2kk w Matsy na np. BO Earring
2. Cena sprzedazy BO Earring wynosi 4,5kk
2. uzywam Recki 60%
3. robie 10 Sztuk

Calkowita inwestycja: 20kk
Udaje sie (Recka 60%) tylko 6 - reszta spala sie.
Sprzedaje 6 Sztuk i dostaje 6*4,5kk = 27 kk
Jestem 7 kk do przodu ;)


Oczywiscie, ze jest to TYLKO PRZYKLAD, ale tak wyglada mniej wiecej schemat ;) - im wyzszy lvl Craftu, tym lepsze rzeczy bedziesz mogl robic.
Ostatnio zarobilem krocie na 2x DC Robe - Recka strasznie trudno dostepna (sam sobie wydropilem 3 sztuki),
koszty produkcji smieszne w porownaniu z cena sprzedarzy.
Tak jest zawsze - im trudniej dostepna Recka - tym wyzsza cena sprzedazy.







  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 11:42:56 am »
Hmmm ładnie się koledzy rozpisali  :) ja od siebie tylko dodam że najbardziej poszukiwane są hełmy doom,bw i avadon na EPI po 20kk.
Przydał by ci się jeszcze spoil i masz wypas będziesz samowystarczalny.
Co do produkcji itemów B grade z recek 60% to ja się w to w ogóle nie bawie, mam wczytane całe sety B grade tylko 100%,to samo jeśli chodzi o biżuterie BO.
W przyszłości jak będziesz miał lv 70+ polecam brać quest w HS na recki tateosiana,trochę latania ale zarabiasz krocie.





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:25:51 pm »
jak grasz na retku to zapomnij o crafceniu lowB - valhalle, ava itp, jak gracia wejdzie, to lowB trafi do sklepow, wiec jedynie stracisz na tym


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2008, 01:15:03 pm »
Witam, jeśli ja mógłbym coś doradzić (bazując na swoich błędach) to dodam, że nie warto jest zbyt długo przetrzymywać matsów na sety lub broń. Sam sobie tak zrobiłem krzywdę: jak byłem na 40 lv i troche więcej to skupiłem matsy i większość recek na dooma mając w planie złożyć na swoje potrzeby dwa sety a resztę sprzedać, ale że jestem skąpy i gram niezbyt czesto to przegapiłem najlepszy okres i teraz zamiast tarczę dooma sprzedawać za 20kk lub więcej to nie moge jej pchnąć za 15kk. należy pamiętać, że każdy serwer się rozwija i coraz więcej jest ofert i zasobnych krasnali:)
a dodatkowo zwracam szczególną uwagę na manora: w jeden dzień 2000 varnish i 100 asofe to jest coś
pozdrawiam


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2008, 07:43:21 pm »
Gram na EPI  8)

Crafcilem z recek b zubka robe(słabo schodził) mam wbite BO ale po przeliczeniu kosztów wychodzi że i tak wyjdzie drożej niż kupić od kogoś [recki niestety nie 100% :shock:] a kasy na inwestycje nie mam zadużo myślalem o przerabianiu low matsów na te droższe (jescze nie wypróbowałem)
np x animal skin +x coal+ x i.ore+x varnish=> x crafted leather  (i cl na sell) co myslicie o tym ajak na początek uzbieram więcej niz na ssach ???
Critical error => Negative delta time!
Theye are watching You!!
  (-(-(- _-)-)-)


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2008, 08:14:05 pm »
jeszcze dochodzi aspekt handlu gemami i kryszami A i S , sporo ludzi nie wie , nie pamieta etc ile kosztuja/skad je brac ceny tego towaru sa bardzo rozne a jezeli bedziesz cierpliwy i sprzedasz je w odpowiednim momencie 7sto zarobisz b duzo


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2008, 08:54:00 am »
osobiscie wydaje mi się ze samym craftem ciężko jest zarobić. najlepszym rozwązaniem, w mojej ocenie, jest bicie i craftem i spoilem, i oczywiście stoswanie manora. ja kasę zaczęłem robić od rękawic karmiana, potem bo i doom, teraz zbieram recko a i będę myslał, co dalej. wydaje mi się,że nie za bardzo opłaca się skłądać broń z uwagi na dużą ilość matsów. jak złożyłem aoba dla siebie to prawie zbankrutowałem.
pozdr


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2008, 09:59:26 am »
Zalezy od cen na serwerze mysle i plynnosci "finansowej" jaka masz. Na Abbysie x3 taka aoba dla krasnala czyli +3 health kosztuje na rynku od 90 do 100 kk. Ja wykonuje ja przy kosztach 50-60 kk. Trwa to naturalnie bardzo dlugo, bo skupuje matsy od ludzi po cenie 60-70% od ceny sprzedazy.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2008, 01:28:43 pm »
ja gram na frienz i powiem że ceny tu są straszne, sop dla przykładu około 180-190, a aoba co prawda dawno nie widzialem w sprzedaży ale swego czasu +4 health stał prawie za 300 kk. mimo wszystko i tak uważam, że lepiej składać i sprzedawać armor ;)


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2008, 03:15:17 pm »
"składać armor"  ale recki na niego naprwde ciężko dostać a kasy na inwestycje nie za dużo wiec co robić ??
 sam dla siebie nie moge dostać recek na ava  że o doomie juz nie wspomnę :x  rozumiem że jak sie ma już 100kk to zarobić następne nie jest problem  ale jak zarobić 100kk jak ma się 10kk??? na to jeszcze nie wpadłem :shock:
Critical error => Negative delta time!
Theye are watching You!!
  (-(-(- _-)-)-)


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2008, 03:40:21 pm »
"składać armor"  ale recki na niego naprwde ciężko dostać a kasy na inwestycje nie za dużo wiec co robić ??
 sam dla siebie nie moge dostać recek na ava  że o doomie juz nie wspomnę :x  rozumiem że jak sie ma już 100kk to zarobić następne nie jest problem  ale jak zarobić 100kk jak ma się 10kk??? na to jeszcze nie wpadłem :shock:
nie mysl jak zarobic 100k, najpierw pomysl o kolejnych 10, potem o kolejnych, az bedziesz mial te 100kk, z 10 baniek 100 sie nie zrobi od razu =]

ps powiedzialbym ze na twoim miejscu masz jedno wyjscie na szybki zarobek - manor, manor i jeszcze raz manor, potem zacznij crafcic w miare chodliwe i tanie rzeczy, jakis doom, ava i bw, i je sprzedawaj, albo mozesz pobawic sie w oe broni, ale tu juz potrzeba w miare duzo szczescia ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2008, 03:44:21 pm wysłana przez SknerusKK »


  • Wiadomości: 18

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2008, 01:15:30 am »
no dobra skoro już wiem jak zarabiać craftem to niech ktoś napisze gdzie nim expić był bym bardzo wdzięczny jakby ktoś napisał gdzie  expić  bo jak na razie siedzę na ev ale tam coraz gorzej :/ bo lvl nie ten  rozpiska gdzie expić crafta od lvl 50 do 76 solo bo nie lubię biegać z pt

ps jeśli jest taki temat to proszę  tam przenieść tego posta

 z góry dzięki za odpowiedzi  :)
Critical error => Negative delta time!
Theye are watching You!!
  (-(-(- _-)-)-)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2008, 08:14:06 am »
poleram+wc na dualbox i w katakumabach od 20-70 lvl mozesz expic, chociaz +bd/sws albo jeszcze lepiej bd i sws bedzie szybciej ;>


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2009, 02:01:06 pm »
Witam zacząłem grac craftem, wcześniej grałem spoilem, i nęka mnie jeden problem. Gram na Abyss x3. Mój crafter siedzi w dion i od 3 godzin nie sprzedałem żadnego soulshota i D cry. Czy to jest normalne? Siedzę obok GK. Ceny w zasadzie mam standardowe czyli zwykła średnia, 14a za SSD i kryszek troszkę drożej niż średnia;) Moje pytanie jest takie. Czy polecacie jakeis "specjalne" miejsca gdzie siadac? DIO pisal w innym temacie ze w giran na rogu kolo GK, ale co z innymi miastami? Siedzieć w Dion czy przeniesc sie do Gludio?


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2009, 05:34:52 pm »
Ja bym na twoim miejscu ruszył tyłek i poszedł expic do tego 40 a nawet do 52 i wtedy zaczął się bawić w pana crafta

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2009, 07:07:06 pm »
Nie wiem, jak na Twoim serwie, ale u nas najlepiej szoty D chodzą w Gludio, Dion i na mrt. I trochę w Oren. Czyli tam, gdzie najwięcej spotów dla D-gradowców :)
Giran to bardziej domena C+ grade.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2009, 07:52:42 am »
To normalne że przez 3 godziny nie zejdzie, czasami mam tak, że wystawiam 160k shotów (więcej mój kraś nie udźwignie bo to spoiler ;P ) i przez noc zejdzie 80-100k a rano przy śniadaniu widzę że podbiegnie dwóch kolesi i każdy kupi po 25k, czyli połowę tego co zeszlo przez noc :P Ogólnie to odradzam siedzenie przy kompie i gapienie się jak kraś sprzedaje ;P

Ogólne shoty D ciężko schodzą, a zarobek jest taki, że mi by było szkoda prądu, biznes zaczyna się od SSA ;P Jak masz crafta 46+ (większy udźwig) to rób kilka typów shotów (np SSA, SSS, BSSS) bo taki craft udźwignie znacznie więcej niż jesteś w stanie sprzedać w ciągu dnia. Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o Teon, to sprzedając po dość niskich cenach możesz opchnąć jakieś 250-300k SSA na dzień (24h) u ciebie na serwie musisz sam wypraktykować, ale jeśli twój kraś dźwignie więcej to musisz zdywersyfikować produkcję ;)
Policz sobie też jaki masz zysk na poszczególnych typach shotów w stosunku do włożonej adeny i czasu i na tej podstawie zdecyduj ile i czego krafcic. Np. jedne shoty mogą dawać większy zysk za X zainwestowanej kasy a inne mogą dać ten sam zysk przy mniejszej ilości kliknięć (ale potrzebujesz więcej adeny na krysze). Wszystko zależy od tego ile masz czasu na krafcenie a ile na sprzedaż i od innych warunków - na przykład ja mam subkę EE, więc jestem kozak bo mogę sobie rechargować private manufactures ;)

Co do miejsca musisz zdać się na intuicję, pomyśl jaką drogą może iść gracz z clanhallu do gk i ustaw się na jego drodze (ale oczywiście w pobliżu innych krasi sprzedających shoty), albo żeby przysłonić inne krasie  być na pierwszym planie patrząc z kierunku z którego najczęściej przychodzą gracze po shoty itd.. pole do popisu dla zawodowego psychologa tłumu ;)
No i oczywiście musisz wypraktykować w którym mieście ci najlepiej schodzą.

Cena identyczna jak najtańszy kraś w dany mieście, dzięki lepszej lokalizacji twojego sklepu wygrasz bój o klienta :) Chyba że masz mało shotów a dużo czasu (np. nie zdążyłeś skrafcić a zostawiasz pc idąc do pracy czy szkoły) wtedy walisz wysoką cenę i ustawiasz się jak najbliżej GK, po co ma komp na darmo chodzić jeśli masz tylko tyle shotów, że zeszłyby normalnie w kilka godzin.

To chyba tyle jeśli chodzi o "art of selling shots"
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 08:12:52 am wysłana przez Falconek »


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2009, 03:12:46 pm »
Ten kto pisal ze robi 10itemow, i 6 mu sie udaje, bo crafci z recki 60% to jakis magik :) Jak ty to policzyles?
Ogolnie to radze wam darowac sobie takie zalowe zarabianie, typu tu soul ore tansze o 5 adena, to ide ne exp zeby zarobic 50k, i miec na tp po te soul ore etc. To nie ma sensu. Kraskiem zeby jako-tako zarabiac musisz miec minimum 55(shoty a grade, itemi b). Ja to robie tak, kraskiem na db robie shoty a lub b grade w zaleznosci jakie krysze uda mi sie kupic(tak kupic, dzis typ sellal crysze a grade po 50k, a standard to 70k). Mozna sie pokusic o elixiry jeszcze i to tyle ze 'stalego craftu'. W tym samym czasie grasz swoim mainem, idziesz na exp, jakies pt, koxacie wypadaja ci matsy, kmatsy i reci zalozmy na b grade, potem wieczorkiem wracasz do miasta kupujesz potionki, ogolnie szykujesz sie na nastepny dzien expa przy okazji rozgladajac sie za ciekawymi rzeczami, moze ktos tanio sella recke na dc gloves, albo jakies potrzebne keymatsy, poprostu szukasz okazji. Zrzucasz to to wszystko na krasia i lookasz czy masz jakas recke ktora oplaca ci sie krafcic, jesli tak to dajesz ja dla main chara i po 1 matsie potrzebnym do skrafcena jej. Kaskiem sellasz szoty i elixiry a mainem skupujesz potrzebne matsy. Ja za 100kk nakupilem tyle matsow ze masakra :) walisz po najnyzszych cenach, aby sprzedawali, ja nakupile 900cl 150asofe 100ori ore, 100hgs, 150 compound braid, 370 metallic fiber za zaledwie 100kk(normalna cena cl 150kk, ori ore 300kk itp) i mialem duzo recek na dooma i bw, w jeden wieczor sobie to pokrafcilem (2xl.armor of doom, 2x bw boots i bw gloves) i zarobilem 500kk -100kk na matsy=400kk +150kk za szoty :) i tak ogolnie zarabiasz, na ~65 idziesz na vos tam leca recki na dc gloves, dropniesz 4 to 2 sie udadza raczej a moze i wiecej, dc gloves 350kk u mnie itp itd.........


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2009, 04:20:17 pm »
No dobra, odkurzyłeś-łaś temat z lutego (sic!).
A po drugie napisz na jakim serwie grasz, bo te porady (patrząc po podanych przez Ciebie cenach :P ) przydadzą się _jedynie_ tam....

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2009, 04:41:07 pm »
.... Ja za 100kk nakupilem tyle matsow ze masakra itp itd.........

Masakra to slowtok jaki tu leci. Jak sie tak ktos wczyta, to wpada w trans i ma wrazenie, ze to jedno zdanie nigdy sie nie skonczy. I to w moim ulubionym temacie dotyczacym ws :-(. Polecam uzywac znakow interpunkcji. Chyba ze Ci nie zalezy na tym, by ktokolwiek przeczytal, co piszesz. To od razu wal po chinsku lub alfabetem morsa.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2009, 05:02:07 pm »
Ten kto pisal ze robi 10itemow, i 6 mu sie udaje, bo crafci z recki 60% to jakis magik :) Jak ty to policzyles?
Ogolnie to radze wam darowac sobie takie zalowe zarabianie, typu tu soul ore tansze o 5 adena, to ide ne exp zeby zarobic 50k, i miec na tp po te soul ore etc. To nie ma sensu. Kraskiem zeby jako-tako zarabiac musisz miec minimum 55(shoty a grade, itemi b). Ja to robie tak, kraskiem na db robie shoty a lub b grade w zaleznosci jakie krysze uda mi sie kupic(tak kupic, dzis typ sellal crysze a grade po 50k, a standard to 70k). Mozna sie pokusic o elixiry jeszcze i to tyle ze 'stalego craftu'. W tym samym czasie grasz swoim mainem, idziesz na exp, jakies pt, koxacie wypadaja ci matsy, kmatsy i reci zalozmy na b grade, potem wieczorkiem wracasz do miasta kupujesz potionki, ogolnie szykujesz sie na nastepny dzien expa przy okazji rozgladajac sie za ciekawymi rzeczami, moze ktos tanio sella recke na dc gloves, albo jakies potrzebne keymatsy, poprostu szukasz okazji. Zrzucasz to to wszystko na krasia i lookasz czy masz jakas recke ktora oplaca ci sie krafcic, jesli tak to dajesz ja dla main chara i po 1 matsie potrzebnym do skrafcena jej. Kaskiem sellasz szoty i elixiry a mainem skupujesz potrzebne matsy. Ja za 100kk nakupilem tyle matsow ze masakra :) walisz po najnyzszych cenach, aby sprzedawali, ja nakupile 900cl 150asofe 100ori ore, 100hgs, 150 compound braid, 370 metallic fiber za zaledwie 100kk(normalna cena cl 150kk, ori ore 300kk itp) i mialem duzo recek na dooma i bw, w jeden wieczor sobie to pokrafcilem (2xl.armor of doom, 2x bw boots i bw gloves) i zarobilem 500kk -100kk na matsy=400kk +150kk za szoty :) i tak ogolnie zarabiasz, na ~65 idziesz na vos tam leca recki na dc gloves, dropniesz 4 to 2 sie udadza raczej a moze i wiecej, dc gloves 350kk u mnie itp itd.........


WOW No w tej sytuacji jesteś moim idolem, skoro za 100 milionow kupiles 900 CL z ktorych kazde stoi po 150 milionow WOW


Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2009, 07:44:49 pm »
Ten kto pisal ze robi 10itemow, i 6 mu sie udaje, bo crafci z recki 60% to jakis magik :) Jak ty to policzyles?
recka 60% - z nich masz 60% szansy, ze cos scrafisz 60% = 6/10
Ogolnie to radze wam darowac sobie takie zalowe zarabianie, typu tu soul ore tansze o 5 adena, to ide ne exp zeby zarobic 50k, i miec na tp po te soul ore etc. To nie ma sensu.
To ma sens... nie musisz wychodzic, zeby odrabiac adene za tp a jak juz wyjdziesz to jestes te 50k do przodu...
Kraskiem zeby jako-tako zarabiac musisz miec minimum 55(shoty a grade, itemi b).
to sie generalnie zgadza... choc nie do konca - dobrze zarobic juz mozna na 40lvl opylajac krysztaly d i c... no i ssc...
Ja to robie tak, kraskiem na db robie shoty a lub b grade w zaleznosci jakie krysze uda mi sie kupic(tak kupic, dzis typ sellal crysze a grade po 50k, a standard to 70k).
nie zawsze upolujesz taka okazje i policz czy nie zdolasz wycisnac taniej... pewnie zdolasz - ceny na rynku nie sa losowe...
Mozna sie pokusic o elixiry jeszcze i to tyle ze 'stalego craftu'.
Ano można, ale wiecej zarobisz na crafcie ws'a...
W tym samym czasie grasz swoim mainem,
a co jesli ktos nie ma maina? :P
idziesz na exp, jakies pt, koxacie wypadaja ci matsy, kmatsy i reci zalozmy na b grade, potem wieczorkiem wracasz do miasta kupujesz potionki, ogolnie szykujesz sie na nastepny dzien expa
nie wszyscy sa no life'ami...
przy okazji rozgladajac sie za ciekawymi rzeczami, moze ktos tanio sella recke na dc gloves, albo jakies potrzebne keymatsy, poprostu szukasz okazji. Zrzucasz to to wszystko na krasia i lookasz czy masz jakas recke ktora oplaca ci sie krafcic,
wreszcie cos jednoznacznie prawidlowego...
Ja za 100kk nakupilem tyle matsow ze masakra :) walisz po najnyzszych cenach, aby sprzedawali, ja nakupile 900cl 150asofe 100ori ore, 100hgs, 150 compound braid, 370 metallic fiber za zaledwie 100kk(normalna cena cl 150kk, ori ore 300kk itp) i mialem duzo recek na dooma i bw, w jeden wieczor sobie to pokrafcilem (2xl.armor of doom, 2x bw boots i bw gloves) i zarobilem 500kk -100kk na matsy=400kk +150kk za szoty :) i tak ogolnie zarabiasz, na ~65 idziesz na vos tam leca recki na dc gloves, dropniesz 4 to 2 sie udadza raczej a moze i wiecej, dc gloves 350kk u mnie itp itd.........
lol co za ceny wez moze zacznij grac na ratach, ktore maja co najmniej 2 cyfry?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2009, 07:48:00 pm wysłana przez evilmg »


  • Banned
  • Wiadomości: 201

  • Pochwał: 1

  • bad motherfucker
Odp: Crafter jak zarabiac??
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 26, 2009, 10:11:04 pm »
wiem odkopie ale mysle ze tutaj to jest odpowiednie miejsce.
a wiec jak najtaniej zrobic cry A? 2kk aa + 2x kesh z luxury (dual craft stamp bede mial za darmo)? czy jakos inaczej. kombinuje jak najtaniej zrobic te krysze zeby (b)ssa crafcic
and you will know my name is the lord when i lay my vengeance upon you