Witaj
Gość

Wątek: pytanie o spoila  (Przeczytany 19117 razy)

  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

pytanie o spoila
« dnia: Luty 14, 2011, 11:53:53 am »
witam. gram na x4 interlude, main to będzie necro + se + ee + dwa krasnale właśnie, obecnie mamy 31 lvl i siedzimy w crypt of disgrace, spoil ciągnie ekipe w pt. Jako że to w sumie 5 postaci do expa, zastanawiam się jak długo opłaca się  prowadzić spoila w pierwszej linii, po 2 profce branded wiem, necro będzie dobijał i powinno być ok, następnie powiedzmy 55 + wiem że w VOS łatwo recka np na DC robe wyspoilować.. ale miałem zadać pytanie, więc zadaję. Czy w takim zestawie postaci, jaki mam, opłaca się pchać lvl spoila na 70+ choćby jako bota? czy jest może jakaś granica, po której średnio się to po prostu opłaca, bo np na recki S grade to quest na varce/ketrze, z góry dzięki za wyrozumiałość


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2011, 12:06:13 pm »
1) Zły dział. Takie coś u krasnoludów.
2) Już an to odpowiedziałem. Tutaj masz cytat (jak ja nie lubię sam siebie cytować)

Pisałem juz o tym, ale nie mogę znaleźć w moich postach bo wyszukiwarka kuleje. Jak ci się uda przeglądnąć moje posty to tam powinieneś mieć info co gdzie jak.

edit 1
Powiem od razu. Wiedzę spoilem mam tylko z jednego serwera którego jestem dzieckiem Graveland. Może okazać się u ciebie cholernie błędna i bezużyteczna.

Niestety na GraveLandzie nie działała farma więc nie mogę z doświadczenia nic o niej napisać.

Mogę tylko cię linkiem poratować i rzec, że:
http://l2pedia.com/index.php?option=com_content&task=view&id=228&Itemid=1

moby x1 jeżeli mają x większą szansę na spoil to może się cholernie opłacać.
Buffaloki karmione Crystal chlaniem x1 proponują:
1x SoP +szansa na MH/  1x HGS +szansa na MH/ śmieci do npc jak nikt nie będzie miec skupu x2
 Buffaloki karmione Gold chlaniem x1 proponują:
Śmieci/MG/CL+Enria/Asofe
Więc również moim zdaniem opłacalne

Innym miejscem na 60 lvl są necro Devotions i Lilim Priest spoilująca AB
AB jest o tyle dobre że za 10  nisz masz CBP a CBP jest używane w dużej ilości do innych rodzajów matsów. (M allov VoP)


Tam sobie siedzisz do 65/67. Jeżeli masz możliwość dlvl-ujesz się i znów jeżeli będzie to opłacalne


Mając koło 67 możesz iść spoilować na farmie albo iść na VoS.
VoS to niesamowicie nie miłe miejsce w L2 ale fajne w spoilu (choć mobów mało w jednym miejscu tych dobrych)
Masz tam duzo różnego spoila:
Windsom of Splendor (62 m thread wymagany do DMP)
Pilgrim of SPlendor (62/63 O Ore)
Anger of Splendor (63 ML)
Punishment of Splenor (M ore do DMP)
Shout of Splendor (CL+enria)
Judge of Splendor (67) (SoP i MH)
Fang of Splendor (67) Enria+o ore)

Mając koło 72 warto iśc tam gdzie cię wysłano na forum przez Kommodus-a więc kopiować nie będę.
Mając również 72/74 można iść na Hot Springs
Antylopki= M thread i szansa na EAA
Byczki M thread i coś (chyba syf)
Grendele/Yeti= Enria+CL
Takie wielkie coś z Flava w nazwię DMP+jakiś kamyczek (asofe lub enria lub thons)
Pająki Atroxy (NIE ATROXSPAWNY!) m ore (do DMP)

Są tam też pieski ale ich nie dotykać. -_-'o dają (a jak już to spoilować te z końcówką ing szansa na EAA choć mniejsza niż z antylop)


Jak widać spoil jest bardzo opłacalny. Co prawda część mobów na HS ma resist dark/high m. def (przynajmniej mi się tak wydaje) ale spoil+necro+buffer bezproblemowo wyrobią. Na interule zarobek na EAA jest dość dobry, matsy tez bardzo przydatne.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 12:08:12 pm wysłana przez Xaxunio »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2011, 12:15:39 pm »
dzięki już to gdzieś kopiuję, bo skoro zły dział to zaraz pewnie przeniosą albo usuną i będę czytał na odpowiednim lvlu pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2011, 12:22:20 pm »
Na spoilu praktycznie na kazdym lvlu mozna zarobic. Xaxunio zapomnial napisac o key matsach na bronie S grade, a mozna na nich tez ladnie zarobic. Tez jak idziesz gdzies spoilowac to bierz questa (o ile taki jest) na tym terenie. Na przyklad na HS mozesz przy okazji brac questa na recki na bizu s grade. Rowniez przy lvlu 60-70 powinienes spoilowac recki na armory A grade z ktorych wiecej zarobisz niz z matsow. Lecz jesli chcesz operowac tyloma postaciami sam, to bedzie Ci bardzo ciezko, wrecz jest to niewykonywalne bez uzycia botow/zaawansowanych makr.


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2011, 12:25:54 pm »
spróbuję wtedy najpierw użyć spoila, dać macro na heal z EE , potem bulki , może da radę^^ dzięki

a i najpierw root z ee żeby mobek mi jej nie zbił
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 12:29:25 pm wysłana przez vun »


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2011, 01:00:39 pm »
Ryane to było pisane później, pod kroniki Gracia part 1/2 gdzie juz s grade sety traca na wartości. Interlude to inna bajka  :P
Zresztą ten post to już chyba 3x sam cytuje  nie pokrywa się ze wszystkim  :D
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2011, 07:18:17 pm »
a tak jeszcze przy okazji chce się upewnić... Mam 34 lvl spoilem warto iść na porta z buffami i nukerem ? bo Cl to jeden z najdoższych matsów w tej chwili

w sensie czy warto męczyć te porta, czy podexpić nukiem do 37 i zrobić questy na drugą profkę  lepiej, bo bez manora jeszcze nie będę trzeci dzień w crypt of disgrace siedział, a vault sentinelów się nie opłaca - mocne i z nic niewartą obstawą
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 07:23:12 pm wysłana przez vun »


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2011, 07:32:38 pm »
Porty mają duży m def albo p def. Nie pamiętam. pamiętam za to, że duży mnożnik HP i słabość na blunty (można manorować w CT np. mold glue). Ja zawsze wolałem support +deska 2h blunt i spoil min lvl 43/44 (wtedy gdy są nowe skille) bo miałem na tym lvlu deske do czystego manora ^^
Albo zdlvlowany spoil z 52 do 43 z passywami i skillami i wtedy lać. Choć bardziej opłaca się manor CL o ile jesteś w stanie go wyjąć i ceny u ciebie na serwku są fajne. masz katki na 20 lvlu i z gludin/gludio i tam można fajnie manorować CL i M ore (składnik DMP)
Najlepiej łączyć manor+CL
Btw interesują cię keye A/S spoil rozpiska?
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2011, 07:34:43 pm »
oczywiście, że interesuje mnie! z góry dzięki, a na manora jeszcze poczekam niestety trochę na pierwsze siege zdaje się


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2011, 07:42:10 pm »
Aaaaa nowy serwerek :D
To będzie zależeć na wysokich cenach (bo itemki z zamku są tego warte, przynajmniej część i wyścig szczurów to podkręci)

Chyba do 22 powinna być lista spoil keyi + uwagi zapamiętane z privów.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2011, 07:52:24 pm »
bajera przyda się jak nic, bo doświadczenia w graniu high lvlowym spoilem nie mam, także niecierpliwie czekam . Na jedynym poprzednim serwie z rozwiniętą już gospodarką to byle na 25 lvl i crypt of disgrace spoil + manor CL lub steel ewentualnie ori ore albo varnish kasa kasa kasa!


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2011, 08:20:54 pm »
To polecam mój poradnik, akurat na Interlude będzie aktualny nie licząc kilku(nastu??) skilli ^^

Kolor brązowy ogólna kategoria broni. kolor ciemno zielony poszczególna nazwa.

Pisane bezpośrednio pod najefektowniejszy spoil. Im więcej ludzi potrzeba do spoilowania tym efektywność mniejsza (wg mnie), dlatego część danych pomijam.
Warto używać ctrl+F, bo czasami o czymś pisze, jako ciekawostkę w innym itemku a to może wam bardziej pasować. Piszę głównie skrótami (DLE zamiast Dark legion edge itd.), nie wypisuje wszystkiego. Jak wam moja propozycja nie pasi to google i jazda.

Bronie wybieram wybiórczo. Czasami daje lov i medium itemek czasami tylko medium. Tak ze względu na zapotrzebowanie na 2 serwerach, jakie było na nie i takie opisywałem.

Gdy pisze solo/box to oznacza, że sami kraśkiem mając dpowiednie EQ (czyli a dla a grade, s weapon dla +76 damy radę i nie będzie to zakrawać o skrajny masochizm). Varka/Ketra traktuje, jako małe pt (3-5 osób), choć da się solo + box support. Ale, jak kto woli. Odpuszczam sobie komentowanie gdzie są social agro moby i ich działanie. Na każdym serwie to inaczej działa i część zachowań łatwo przyuważyć.
Z oczywistych względów pomijam top A (bo tego się nie da spoilować, jakby ktoś nie wiedział, chyba, że się coś zmieniło i nie wiem o tym, tak to proszę o sprostowanie)

UWAGA!! W PORADNIKU OMIJAM BEAST FARM (i jego moby). W CZASIE, GDY GRAŁEM AKTYWNIE SPOILEM NIE DZIAŁAŁO TO TAK JAK POWINNO, PRZEZ, CO NIE MAM DOŚWIADCZENIA I NIE CHCE PISAĆ O TYM, CZYM NIE MIAŁEM PRAKTYCZNEGO KONTAKTU.


~~~~~~~~~~A GRADE~~~~~~~~~~

A GRADE WEAPON.

SWORD:
Magiczne

SoM

Spoil:

PT only duże.
Najlepszy wg mnie.
Grube aniołki. Disciples Of Authority (76) Wymagane PT (4-6 osoby bądź spoil manodaja i tank z lethalem)
Dodatkowy spoil M thread (składnik DMP) Warto manorować.
inny spoil:
Ketra Orc Warrior (78)
Spoil Enrii, w pobliżu dużo innych aggro mobów, mniejsza szansa niż z aniołów, (ale mniejszy mnożnik HP) niewskazany jak ktoś ma ally z ketrą.
Przy składaniu szczególnie wymagane DMP i M alloy





Zwykłe. Tallum i DLE

Tallum Blade.

Spoil:
Najlepszy wg mnie solo/box support

Bone Sweeper (69)
Dodatkowo można wydropić recke na Mj robe+eaa i wyspoilować na SoMa.

Najlepszy PT (3-4 osoby zgrane wystarczą)
Homunculus (73) z którego również recke na SoMa można wyspoilować.
Da się manorować.

Wymaga dużo M alloy dmp i s cokes


Dark Legion's Edge

Spoil tylko PT, sugerowane 6-8 osób.
2 możliwości
Ashkenas (78) z IT co spoiluje przy okazji BoTM Keye+manor
Assassin Beetle (78) też IT. Przy okazji BoTM keye
FotG 2 moby. Scarlet Stakato Soldier/Noble (78) z czego solder spoiluje keye na SoM. Nie zapominamy o manorze, gdy nie liczymy na full drop.


Wymaga dużo M alloy dmp i s cokes


POLE:


Halbert (nie polecam składać, mimo SA)

Solo only.
Ghost Of Betrayer (69) czasami oblegany mob bo spoiluje recke na DLE (choć ja się lepiej z mrówek spoiluje koło Impieral Tomb, ale ludzie to lenie)
Vampire Warrior (72) (ta sama lokacja co mob powyżej) i też DLE recke spoiluje (ale mrówki i tak najlepsze są ^_^)
Raczej PT, solo to troszkę masochizm.
Grendel Slave (74) spoiluje recke na Elystian-a

Tallum Glaive

ch**owy spoil tylko PT. Albo Varka (mniejsze PT) albo Imperial Tomb
Varka Silenos Hunter (78) w mob łucznik, (używa dmuchawki ale jak się to odmienia? Dmuchacz? ^^)
albo Guardian Scarab (78) który dodatkowo spoiluje keye na Dragon Grindery (fisty)

SHIELDy:

Dark Crystal Shield

Tylko dwa moby polecam, mimo że jest ich dużo.
Solo spoil.
Bone Grinder (70) ma szansę na spoil EWA i recki na Soul Separatora (nożyk)
Bone Puppeteer (71) (ta sama lokacja co wyżej) szansa na spoil EAA i recke Mj neckla (choć te recki chyba się lepiej na SoS spoiluje. Chyba, nie pamiętam)

Shield Of Nightmare

Solo spoil jak ma się szczęście (a jak nie to PT 3-4)

Ghost Of A Gatekeeper (76) mob x3 hp ale trup i często lethalowany przez Palla/EE/SE (mający holy poly)/bisha. Wystarczy na lechera. I spoiluje CL
Solo
Hot Springs Nepenthes (75) przy okazji spoiluje keye na NM buty.
są też spoty na ketrze/pagans/starym SN ale je odpuszczam.

 
FISTY:

Dragon Grinder

PT only.

Varka lub Guardian Scarab 78 (opisany wyżej)
Varka Silenos Scout (78) fajny mobek spoiluje również SoP i MH, stunuje chyba.

DAGGER:

Soul Separator


PT ONLY
Ketra Orc Scout (78) (o połowę mniejsza szansa co do innych mobów ale małe wymagania co do pt) +spoil soul bow keye.
lub duże pt (min 6 osób)
Chakram Beetle (78) na Imperial Tomb +spoil keyi na Soul Bowa
lub Magma Golem (78) (na fotg) dodatkowy spoil A nugget i MH


BOW:

Carnage Bow

Tylko solo spoil i 1 opcja:
Requiem Lord (68) biega z obstawą. Ale spoiluje recki na MJ bizu obstawa słaba szansa z 1 na DMP i Asofe (+śmieci)

Soul Bow


Ketra Orc Scout (78) patrz wyżej

DUŻE PT:

Imperial Tomb
Ashuras (78) spoiluje też keye na Elystiana
Katraxis (78 co spoiluje też Thons.

1h Blunt (czyli spoili broń)

Meteor Shower

Solo only
Bone Scavenger (72) spoiluje dodatkowo MG i Cord
+Beast farm (ominięte) Alpine Cougar


Elysian

PT ONLY
Ketra Orc Raider (78) gratisowo spoil MG
lub Imperial Tomb Ashuras (78) (ale to już było)

2h SWORD

Dragon Slayer

Mało lubiłem to spoilować.

SOLO (trochę masochizm ale można trawić na osobę co lethaluje)
Vassal Ghost (77) trupek z Imperial Tomb. Gratis spoil Enria.

PT DUŻE
Monastic Crusader (78) mob z MoS, spoiluje keye na Mj bizu i recke na Blessed ammu dla nkków s grade. Oczywiście aggro moby w okolicy, bardzo nie miłe dla samotnych graczy. W późniejszych kornikach MoS było modyfikowane (chyba freya/H5) więc spoil może być nie aktualny
Varka's Commander (78) ma obstawę 2 jeleni gratisowo daje keye mj hełm + mj robe keye asofe i dmp obstawa (małe ale zawsze coś)
Royal Guard Of Empire (78) znów IT dropi EWSy


2H BLUNT
Magiczne:


Dasparion's Staff


Ghost Of Betrayer (69) było
Vampire Warrior (72) było

i tym motywem czas na next weapon ^^

Branch Of The Mother Tree


Tylko PT spoil. Osobiście preferowałem IT ale oprócz Fotg jest też SN.
Ashkenas (78) byyyyło
Assassin Beetle (78) było.

Ale ci co drop wymyślali byli leniwi, co nie?:P

NORMALNE:

Destroyer Hammer

ciężka broń do złożenia. Keye TYLKO z dropu.
Co dziwne jestem święcie przekonany że dropiłem te keye z katek z pająków ale nazwy żadnej znajomej na drop calcach nie znalazłem. A 2x złożyłem tą broń.

Doom Crusher

A tutaj piekło do złożenia. Moby spoilujace +80 lvl (czyli dodane po graci part 1/2), a reszta drop jeszcze bardziej upierdliwy niż w przypadku Destroyer Hammera.

Ende weapon A grade.


MAJESTIC

BUTY
Solo najlepsza miejscówka wg mnie:
Hot Springs Yeti (75) można je spoilować przy okazji spoilu Cl i Enrii
są inne ale najlepiej tutaj.
Jeżeli trzeba czegoś na wyższym lvlu to: Ketra Orc White Captain (78), spoiluje też NM buty.

HEŁM(ofon)
Solo the best lokacja:
(Varka początek) Grazing Antelope (77), uważać na okoliczne Varka monstery. Ubijanie tego moba nie wpływa (przynajmniej nie powinno) na ally varka/ketra. Dodatkowo spoil hełmu NM.
PT DUŻE:
Hexa Beetle (78) IT. Spoiluje też M ore i Enria
Uwagi. Opłaca się robić duże party by wyspoilować co najmniej 2 komplety keyów (jeżeli to dla klanu, i musi je mieć to pomoże). Inaczej lepiej solo spoilować.

RĘCĘ
Solo:
Shrine Guard (75) zdechlok x1 HP, w okolicy są z tego co pamiętam mrówki do spoilu DLE. Chyba mobek od 700-sety na 3 profkę.
PT:
Ketra Commander (78) ma obstawę 2 łosi. Dodatkowo keye NM klata hv spoiluje. Obstawa ML spoil i keye bizu mj ring.
Uwaga: Jak jesteśmy już na IT można przy okazji pospoilować z Tera Beetle (78) lub na FoTG z Tera Beetle (78) ale nie warto celowo po to pt robić.

ROBE:


PT: Grazing Buffalo (78) z Ketra. Często spoilowany z powodu MH i HGS.
PT DUŻE (przy okazji bycia w danej miejscówce):
Spiked Stakato Soldier (76) SN. Dodatkowo daje MH i SoP.
Lesser Ancient Warrior (78) Katki. Dodatkowo można mieć szczęście i dostać EAA.
Nephilim Commander (78) Katki. Anioł+ szansa na EAA.
Silent Seeker (78) MoS. x4 HP więc nawet nie duży jak na stare MoS. Gratis Asofe, Thons MP i keye na Dragon Grindery.
Varka's Elite Guard (78). Wymaga większego PT. Obstawa moba lidera. Asofe i DMP spoil przy okazji. Lider daje keye na Dragon Slayera i keye MJ hełm.
Necromancer Of Destruction (78) FoTG. Dodatkowo daje enrie ale mała szansa jak na takiego moba.

LIGHT:

Solo/PT małe:
The best wg mnie: Hot Springs Grendel (76) mimo mniejszej szansy niż u innych mobów. Czas miło upływa z powodu CL i Enrii ^_^
Hames Orc Overlord (75) dodatkowo szansa na EWA. Mobek trudny do ubicia (jeżeli to ten o którym myślę) jak nie dostanie silence. W okolicy moby questowe na noobla. (te cuda od mieszania)
Varka Silenos Magus (78) dodatkowo bardzo dobrze keye NM łapki lecą. Ale wali magią (i chyba debuffami)
Varka Silenos Warrior (78) dodatkowo spoiluje NM robe keye.
PT Duże:
Elder Homunculus (75), niedaleko aniołków. Używa AoE ataki magii wody. -_-' spoil bonusowy.
PT DUŻE (przy okazji bycia w danej miejscówce):
Cannibalistic Stakato Leader (75) SN. Daje dodatkowo keye NM robe.
Tomb Preacher (77) katki. Truposz. Daje dodatkowo MH i NM robe keye.
Lilim Great Mystic (78) katki. Demonica. Dropi dodatkowo książki na PoW SE i PoW EE. Spoil gratis SoP.
Nephilim Cardinal (78) katki. Anioł. Dropi amu dla OL/WC. Gratisowo NM robe i również SoP spoiluje.
Solina Lay Brother (78) MoS. Spoiluje gratisowo Soul Separator Soul Bowa NM robe keye ale małe szanse
Tepra Scarab (78) FoTG. Gratis Mj hv keye.

HEAVY:

Solo/PT małe:
Varka Silenos Footman (77) dodatkowo MH ale mała jednak szansa na keye.
Grazing Bandersnatch (78) Varka dodatkowo Enria i mała szansa (ale większa niż na Silenosie Footmanie)

PT DUŻE (przy okazji bycia w danej miejscówce):
Iblis Of Destruction (78) FoTG. Gratis dobrze lecą NM buty i szansa na Soul shoty s recka.
Tepra Scarab (78) FoTG patrz wyżej.
Knight Of Empire (78) IT, truposzek. Gratis NM hełm dobrze lecący.
Spiked Stakato Shaman (78) SN, ale ogólnie go odradzam, mało popularny mobek. Gratis daje NM hełm keye.



DARK CRYSTAL

BUTY

Solo spoil:
Raider Of Pastureland (68) mobek z Beast Farm którego nie da się karmić. Jak ktoś chce może zaryzykować i zrobić sobie support z jakiegoś mobka. Dodatkowo jest spoil mh i ml.
Vampire Soldier (71) mob z FoTD. Ogólnie FoTD to solo miejscówka fajna. Gratis mała szansa na MH.
Hames Orc Shaman (74) mob w którego okolicy są moby na Q item noobla. Często obok jego spotów się przechodzi, jak się idzie farmić te q itemki, co może być ważne dla spoili z warem. Gratis daje keye na talluma buty.


HEŁMiczek

Mały wybór
Bone Slayer (68) mob z FotD. Dodatkowo szansa na SoM recke do wyspoilowania, u niego największa szansa na wyspoilowanie tej recki (na solo spoil bo PT to Homolucus). Gratis keye na DC gacie HVy
Alpine Cougar (69) Beast Farm więc odpuszczam.
Needle Stakato Soldier (72) mob z SoS. Ogólnie na SoS był fajny Q za zabijanie mobków można było mieć buffy+parę innych itemków (np. paczki losujące z których można było mieć QHP potki albo krysie które u GK na SoE się wymienia). Gratis słaby spoil recki soul bow i keye DC hv gacie.

RĘCĘ

Solo:
Splinter Stakato Soldier (68) lokalizacja SoS. Szansa na EAA i SoP.
Grave Scarab (73) mobek na drodze do IT, robaczek. Szansa na wyspoilowanie CL i EAA.
PT spoil małe:
Buffalo Slave (72) x3 HP byczek. Z tego co pamiętam ma self buffa działający jak deski self BtB. Gratis MH i mała szansa na EWA (naprawdę mała)


ROBE:

Solo:
Jedyny słuszny wg mnie:
Canyon Antelope (68) mobek z początku WoA. Mimo mnożnika x2 można fajnie go solo lać. Szansa na gratis recke na Soul Bowa i keye Tallum spodnie robe.
Needle Stakato (70) Mobek z SoS. Też ma szanse na spoil recki na Soul Bowa. Ale by do niego dojść z czego co pamiętam trza trochę ruszyć naszą krasnoludzką (__|__) i dlatego lepszy spoil jest na WoA ^^ również spoiluje keye na Tallum robe gacie
Bone Caster (71) mobek z FoTD. Mniejsza szansa niż wyżej, ale ma szanse na wyspoilowanie recki SoM. I ten też daje keye na gacie tallum robe.

PT przy okazji:
Female Spiked Stakato (74) mob ze starego SN (nowe SN to spot dla +80). Dodatkowo szansa na soul bow recka i tallum robe klatę.

LIGHT GÓRA

Spoil solo:
Antelope (68) mobek z okolicy Goddard. Mała szansa na wyspoilowanie ale warto o tym wiedzieć gdy nie mamy hlvl spoila. Malutka szansa na EWA i jeszcze MLki lecą.
Eye Of Restrainer (71) jako tako solo, da się choć 1 nuk się przyda. Oczko z WoA, spoiluje przy okazji od cholery M fiberów i szansa na EAA jest.


PT SPOIL (przy okazji):
NAJLEPSZA OPCJA MOIM ZDANIEM:
Malruk Lord (68) mob z Karikowa (da niewtajemniczonych Antharas Lair co często LoA było nazywane [sam nie wiem czemu ale nvm]). Duża szansa na wyspoilowanie 2 na raz (na x1 rate) i lecą A Nuggety z niego. Jak potrzeba nam tego dużo to robimy PT i lecimy go klepać. Okolica mało przyjemna. Moby MP drainują, stunuje i inne takie.
Purgatory Gargoyle (68) mob z katek. Spoilujemy te keye przy okazji spoilu O Ore i Asofe. Bardzo przydatne PT, no ale to Katki. W okolicy demony (patrz niżej) i anioły mające AA.

Lilim Soldier (69) mob z katek co monster powyżej. Dodatkowo spoiluje m Ore (składnik DMP) dużo mniejsza szansa niż na Gargulcach, ale za to AA i można tym mobkiem uzupełniać respawn.
Crypt Guard (70) mobek z katek, ale nawiedza tylko jedne z 2 katek w których są 2 powyższe moby. jak wyżej do uzupełnienia respawnu Gargulców.
TO na 100% przy okazji: Messenger Angel (70) anioł z ToI. Trza go 2x ubić by był drop/spoil, ale dużo expa jest. Stosunkowo duża szansa (w porównaniu do mobów z kat) ale poziom trudności chyba większy.
Binder (73) i jego moby z obstawą (niższe lvle o 1/2) tez ToI. On +woj mają to co chcecie. Grupa 3 przydupasów+lider. Obstawa to shaman, łuk i woj.
Spiked Stakato (72) mob z SoS. Nienawidzę tego je*****wa. Spoiluje recke na Dragon Slayera, mieczyk a 2h. Często zanim poleciała ta recka to był 3-4 komplety keyów.


LIGHT DÓŁ

Solo spoil:
Lava Wyrm (70) mob z BS. Obok mobki na Q itemy noobla (uważać na wara i grupy nietoperzy i aggro moby) gratis MH spoil i keye tallum light armor góra.
Behemoth Zombie (71) mob z FoTD. Szansa na spoil DLE recki. I keye na Tallum robe klatę. Uważać na okoliczne moby.
Grave Ant (74) mob z drogi na IT. Bardzo często oblegany bo TO ON ma najlepszy spoil na recki DLE więc często oblegany przez armię spoili i gladiatorów/BD co chcą mieć dualki S.

PT spoil (małe):
Canyon Bandersnatch (70) WoA piesek. W którejś kronice chyba były powiązane z oczami, ale mogę się mylić. Gratis keye tallum robe i szansa na recke Elystiana.

PT SPOIL DUŻE (przy okazji):
Purgatory Liviona (71) mobek z kat. Nie daje AA i ogólnie kijowy spoil jak na mnożnik HP. Recka SSA i keye tallum light armor.
Bloody Liviona (72) mob z końcówki Antharas Lair (przed zmianami). Gratis M fiber spoil i recka na SSA.
Spiked Stakato Worker (73) mob z SN (przed zmianami). x4 hp ale daje szansę na recke elystiana i keye light tallum góra.


HEAVY GÓRA:
Ogólnie kiepsko.

Solo spoil:
Bone Animator (68) recka na DLE leci z niego (mała szansa, ale spoil tego w ogóle jest durny) i keye na tallum hv armor
Alpine Cougar (69) Beast Farm więc nie opisuje.

PT Spoil średnie:
Gaze Of Nightmare (72) mob z WoA. Pierdzielony mob tank. Ni to na nim expić, ni to spoilować. Lepiej z niego spoiluje się Tallum hv armor keye. I mała szansa na Elystian recke.


HEAVY DÓŁ:

Bone Slayer (68) pisałem o nim wyżej.
Alpine Cougar (69) Pisałem wyżej.
Needle Stakato Soldier (72) i też pisałem wyżej.


TALLUM

BUTY

Solo spoil:
Alpine Grendel (68) mobek z Beast Farm, nie ewolucyjny. Przy okazji spoiluje recki na bronie a tallum glaive i dragon grindery.
Alpine Cougar (69) Beast Farm, więc nie opisuje.
Ghost Of Guillotine (70) mobek z FoTD. Przy okazji spoiluje recki na bronie a tallum glaive i dragon grindery.
Requiem Priest (71) trochę masochizm, bo to mob grupowy, ale wszystkie mobki spoilują keye Talluma (ten akurat buty, drugi łapy 3 klatę hv)

HEŁM
Wyjątkowo udupiający spoil.
Devil Bat (68) Mob z FoTD. Jak na serwie zepsuje się dzień/noc na FoTD+nie aktualne będą aktualne spoile/dropy na Beast Farm to tylko z dropu dostępne keye. (GL kiedyś tak miał). Dodatkowo neckla Mj recke spoiluje i EAA.
Alpine Cougar (69) Mob z Beast Farm.

RĘCĘ

Alpine Cougar (69) znów Beast Farm i znów nic nie piszę.
Requiem Behemoth (70) pisałem o nim przy okazji Requiem Priest-a.
Scavenger Scarab (73) Robaczek z drogi na Imperial Tomb. Często tu się spoile kręcą, bo z innych mrówek leci najlepiej recka na DLE (patrz spoil keyi na tallum klate robe albo DC spodnie)
Małe PT:
The best option wg mnie: Eye Of Guide (72) mob x3 HP, spoiluje też recke na Dragon Slayera i M fiber.

ROBE GÓRA:

Solo spoil:
Najlepsza opcją wg mnie o ile nikt nie będzie walczył o ten spot (co się dzieje) Grave Ant (74) o tej mrówce dużo już pisałem.
Vampire Magister (73) tutaj trzeba uważać. Są 3 typy tego moba co tak samo wyglądają i mają ten sam lvl. Różnią się szansą na wyspoilowanie tego keya. Od ~1/50 do 1/33.

PT SPOIL MAŁE:
Najlepsza opcja moim zdaniem: Canyon Bandersnatch (70) był już opis
PT SPOIL ŚREDNI: (przy okazji)
Magus Valac (70), mob grupowy, ma 2 mobki obstawy.
Lesser Ancient Soldier (73) mob z kat. Z tego co pamiętam ma atak dystansowy (ale głowy za to nie dam).
PT SPOIL DUŻE (przy okazji)
Female Spiked Stakato (74) ale to już pisałem o tym.
Bloody Banshee (74) nasze kochane głębokie LoA. 5x hp daje okazje do manora, gratis enria.

ROBE DÓŁ:

Solo spoil:
Canyon Antelope (68) o tym mobku pisałem przy okazji DC robe.  <--- NAJLEPSZA OPCJA
Alpine Cougar (69) Beast Farm więc standardowo brak opisu.
Needle Stakato (70) mobek SoS. Też dobra opcja ale gorsza od antylopy z WoA. Mniejsza szansa i więcej biegania za mobami. Pisałem przy okazji DC robe klaty.
Bone Caster (71) FoTD monster, lepsza opcja niz SoS ale gorsza niż WoA. Pisałem o nim.
Hames Orc Sniper (72) silniejsza wersja mobków z początku BS. NA BS trzeba uważać na wara bo jest silnie powiązany z Q na noobla.

PT SPOIL duże: Bloody Sniper (71) x5 Hp z Antharas Lair. Dobrze też lecą z niego Compound Braid i szansa na keye light tallum armor.

LIGHT:

Ogólnie dupny spoil
Solo spoil:
Marsh Predator (69) mob z BS i okolic. Robaczek, recki na SSA też daje.
Lava Wyrm (70) kolejny z BS. Łatwiej z niego DC spodnie spoilować niż to, ale cóż...

PT duże:
Limal Karinness (69) z Antharas Lair, menda rzuca anchora. M fiberów z niego leci dużo.
Valac's Guardian Spirit (69) pisane przy okazji Magus Valac (70)
Bloody Sniper (71) opis wyżej.
Conjurer Bat Lord (72) mob z 2-3 obstawy z BS. Jeżeli potrzebujesz i DC light i Tallum light keyi to on da ci to i to (gorzej z obstawą bo tylko DC daje)
KATY:
Purgatory Liviona (71)
Lilim Knight Commander (72)
Sepulcher Preacher (72)
Nephilim Praetorian (72) 
Crypt Preacher (72) 
Prawie każdy z innego kościoła. Moby jak to w katach, alb osę leczą, albo drainują albo cancelują (te co dają aa)
ToI:
Platinum Tribe Shaman (70)
Platinum Guardian Archer (71) 
Platinum Tribe Overlord (71)
Zawsze blisko siebie, mają nawet swoje piętro. Overlord spoiluje DMP i CL z bardzo dużą szansą. Ludzi się tam bierze spoilować te 2 matsy a keye są przy okazji. Duże mnożniki HP x4archer reszta x5 daje dobry manor.
ToI inny mob:
Bound Archer (72) przdupas Binder (73). Tylko w ostateczności spoilować z tego. Lepiej Platinumy.


HEAVY:

Solo spoil:
Bone Animator (68) był opis.
Alpine Cougar (69) Beast farm nie opisuje
Requiem Behemoth (70) opisany wyżej
Gaze Of Nightmare (72) ten pierdzielony tank opisany wyżej.


NIGHTMARE

BUTY

Solo spoil:
The BEST wg mnie. Hot Springs Nepenthes (75) mobek robalo-roślina. Wymagana do Q na 3 profkę, więc często lana i można na sępa spoilować. Ogólnie spoil kiepski, gratis keye NM shield.
Małe PT:
Ketra Orc Footman (77) gratisowo daje Enrie i recke na SSS
Ketra Orc White Captain (78) gratis keye MJ buty
Varka Silenos Shaman (78) Shaman jak Shaman. Wali z magii, mniejszy troszkę def kosztem większych uników. Również EWS dropi i ze spoila keye na NM shielda.

Duże PT (przy okazji)
Mercenary Of Destruction (78) mob z FoDG. Spoiluje ładnie M thready i można manorować. Dropi EWSy, może będziecie mieć szczęście.
Spiked Stakato Captain (78) mob ze starego SN. Daje szanse na asofe i DMP przy okazji, ale stosunek HP do szansy jest do (_|_). Nie polecam.

HEŁM

Solo spoil:
Grazing Antelope (77) mob z Varki, już opisywany.

Małe PT:
Varka Silenos Medium (78) Gratis 100% szansa na SoP. Wszędzie go pełno, zwłaszcza między, mobami których nie potrzebujemy spoilować.


DUŻE PT (przy okazji)
Iblis Of Destruction (78) mob z FODG. Ogólnie należy do grupy słabszych mobów, gratis MJ armor HV keye.
Lavasaurus (78) mob z FoDG. To, co go wyróżnia to fakt, że ma 0 speed. Dodatkowo recki na SSS spoiluje.
Spiked Stakato Shaman (78) Stare SN. Pisałem o nim już.
Knight Of Empire (78) mob x1 HP, ale by się do niego dostać albo trzeba mieć augu niewidzialność dla mobów, albo BD z shadowem albo kontakty z GMem ;-P



Solo spoil (przy okazji)
Shrine Knight (75) mob niezbyt często występujący na drodze do IT. Truposz chyba, do 700 więc może być często ubijany. Gratis spoiluje śmieci, co można u NPC odsprzedać.

Solo/małe PT:
Ketra's War Hound (77) Nie kojarzę zbytnio tego moba. Powinien jeszcze mj buty keye spoilować.
Ketra Orc Medium (78) Dodatkowo spoiluje nam NM armor light keye.
Varka Silenos Magus (78) opisany wyżej.

Duże PT (przy okazji)
Knight Of Destruction (78) kolejny słabszy z FoDG. Okoliczne moby dają keye a a, nie s ze spoila.
Scarlet Stakato Noble (78) JW, FoDG. Dobrze spoiluje Compound Braid.

ROBE:
Ciężki i ogólnie nieopłacaln wg mnie spoil.

Cannibalistic Stakato Leader (75) mob ze starego SN. Wokół często inne robaczki zgromadzone. Dodatkowo mj light keye spoiluje.

PT Spoil małe/duże.
Ketra Orc Shaman (78) Dropi dużo spellbooków, debuffów dla supportu. (Mass) Block WW/Shield. Kiedyś popularny do ubijania.
Sepulcher Guard (75) trup z katek. Mj robe, NM robe i NM light keye daje.

PT LETHAL:

NAJLEPSZA OPCJA WG MNIE: Disciples Of Punishment (75) Aniołki z WoA, chude. Spoilują przy okazji SoP i można łatwo kasę zarobić. Tank+lethal box MP dajka, spoil i biznes się kręci.
Ghost Of A Gatekeeper (76) pisany wyżej. Jak znajdziesz osobę co będzie je lethalować to miodzio będzie :)
Ritual Offering (78). Truposz z pagans. Na sępa o ile zdążysz. Gratis M ore i enria.

PT spoil duże (przy okazji)
Lilim Great Mystic (78) katki. Spoiluje też SoP. Dropi SP POW x2 i PoF Kiedyś w trakcie spoilu dropneła mi z nich klata Talluma i dałem kumplowi by nie dręczył mnie o spoil tych keyi :P
Nephilim Cardinal (78) też katki. Ten dla odmiany coś dla OL/WC dropi (nigdy z nazw nie pamiętam). Te SoP spoiluje.


LIGHT:

Solo spoil:
The best option: Hot Springs Bandersnatch (76) słaby spoil i drop przez wprowadzeniem commonów/LSów. TO co spoiluje poza keyami sprzedajemy u NPC.
Hames Orc Overlord (75) już opisany.
Ketra Orc Medium (78) juz opsisany.

PT Spoil DUŻE (przy okazji):
Elder Homunculus (75) mob z WoA. Baaaaaaardzo wkurzający. Blisko aniołów, atakujący AoE (typ water), agresywny. W przeciwieństwie do zwykłego Homonkulusa słaby spoil. Light mj i nm keye.
Lilim Slayer (75) Katki monster. Spoiluje przy okazji ( z małą szansą) EWA i dużą M Fiber)
Nephilim Royal Guard (75) patrz wyżej. Spoil też.
Sepulcher Guard (75) mob z kat, już opisany.
Lesser Ancient Shaman (76) znów katki. Dropi Spellbooki. (Mass) Mage/Warior bane. Spoiluje EWA NM light i MJ light keye.
HEAVY:


HEAVY:

Spoil solo:
Varka Silenos Recruit (77) słabszy z Ketry, przez co daje słabszy spoil. Szansa ba recke BSS

Spoil PT DUŻE (przy okazji):
Cannibalistic Stakato Leader (75) mob ze starego SN. Spoiluje ładnie SoPy. Warto zrobić z tych SoPów cel wizyty a keye przy okazji.
Arimanes Of Destruction (78) mob z FoTD. Słabszy, przy okazji lecą keye na MJ łapy i szansa na recke BSSS.

~~~~~~~~~~S GRADE~~~~~~~~~~


SWORD:

Forgotten Blade

PT Solo/małe:
Ketra Orc Seer (78) Mobek, którego nie lubiłem spoilować, bo mylił mi się z wersją Grand Seer (ten keye na S light spoiluje). 2x mniejsza szansa (w przybliżeniu) niż Magma Drake.
Polecam tego moba: Varka Silenos Great Magus (78) spoiluje keye na: Basalt Battlehammera i Forgotten Blade. ale ma szansę również na EWSa, co podnosi jego statystyki w moich oczach ^_^

PT Spoil duże:
Magma Drake (78) mobek który jest 1 a są 2. 2 identyczne moby, z identycznym wyglądem i lvlem, ale różnym ID. Jeden spoiluje matsy + szansę na EWS (mold h i a nugget) a drugi keye na weapony s: Forgotten Blade, Imperial Staff i Bassalt Hammer. Z doświadczenia z l2j/l2m te moby w salach (przynajmniej przez gracia part 2) tak ustawione, że jedna sala to była tam gdzie wszystkie +/- 2 dają matsy a w innej all +/- 2 dają keye.

PT Spoil duże (przy okazji):
Guardian Of The Grail (78) Mobek ze starego MoS. x1 Hp sprawia, że mała szansa jest na wyspoilowanie keyi i wymaga pt by nie paść od okolicznych aniołów. To raczej mob a la przy okazji jak potrzeba.
Triol's Priest (78) niby 1/40 szansa że się wyspoiluje. A więc czemu przy okazji? Bo tego moba wg PMFuna jest 9 (słownie dziewięć) rodzajów. Ta sama nazwa, ten sam wygląd inny ID. Dlatego ze spoilem w Pagans to tak przy okazji albo spoilować all co się da. Z tego co pamiętam miał mass draina (0 dmg często zadawał, ale mógł być to bug, nie wiem nie pamiętam z serwerów opartych na PTS C4/C5). W każdym razie ten drain mimo 0 przerywał Invocation.

POLE: (pole, łyse pole, ale mam już plan)

SAINT SPEAR

Solo spoil/małe PT:
Ketra Orc General (78) Generał jak to generał, silny i mocny. Jakiegoś tam self buffa chyba ma. Spoiluje też keye S na: 2h blunt, dagger.
Varka Silenos Seer (78). Obiektywnie lepiej bić tego moba. ma większą szansę, na wyspoilowanie (różnica 1/78 vs 1/75 wg PmFun) ale zawsze wolałem generała. Może dlatego, że okolicznie moby dawały również fajny spoil?

PT SPOIL DUŻE:
Beholder Of Light (78) Mobek anioł z MoS. Ma obstawę, w sumie 3 bandytów ale KAŻDEGO z tej grupy warto spoilować. Keye s grade na: Pole, bizu, 2h blunt, Dagger, IC części, mała szansa na EWS i EAS i matsy. Czy to nie miooodne?:D
Pilgrim Of Light (78) aniołek z MoS. Obstawa tego wyżej.

PT Spoil duże (przy okazji):
Triol's Priest (78) mob z Pagans. Wyżej o tym typie pisałem.

SHIELD:

Imperial Crusader Shield

PT małe (odradzam solo akcje):
Prophet's Guard (78) mob obstawa dla Ketra Prophet (78). Nasz Mobek spoiluje keye IC shield, hełm i buty a szefo Major klata, łapy i drako hełm.

PT DUŻE:
IMPERIAL TOMB
Arimanes (78) Demon, nielubiący światłości. Przydatny song od BD dający ten element (w czasach gdy o attri się nie słyszało). Spoiluje też keye: IC hełm i buty.
Ashuras Of Destruction (78) jw demo, ale światłości się nie boi. Dodatkowo duży p def i większy mnożnik HP (6x) Spoil taki sam jak wyżej.

Pilgrim Of Light (78) mob z MoS. Obstawa Beholder Of Light który został opisany wyżej.

PT DUŻE (przy okazji):
Triol's High Priest (78) patrz na Triol's Priest tylko tego jest 5 sztuk nie 9.


FISTY:

Demon Splinter

PT Spoil Małe (odradzam solo):
Ketra's Head Guard (78) jeden z 2 obstawiających Ketra's Head Shaman (78). On spoiluje Arcana Mace DS i Heavens Divider keye, lider grupy CL Ernie i z małą szansą EWS-a.

PT SPOIL DUŻE:
Lavasillisk (78) taki ognisty żółw z wyglądu. Daje nam keye na Arcane Mace, DSy i Heavens Divider.


PT SPOIL DUŻE (przy okazji)
Judge Of Light (78) najmniejsza szansa na wyspoilowanie tego keya ze wszystkich podanych przeze mnie mobów co spoilują. Ale daje keye IC góra, dół, łapy i sigila z dużą szansą więc bardziej przy okazji spoilowania tych matsów można się na to nadziać.
Triol's Believer (78) patrz na Triol's High Priest lub patrz na Triol's Priest. Tylko tego jest 6 sztuk.

DAGGER:

Angel Slayer
Od czasu wprowadzenia PvP mode do broni/zbroi bardzo szukana zabawka.

Solo spoil/małe PT:
Ketra Orc General (78) opisany wyżej.
Varka Silenos Seer (78 jw. Opisany wyżej.

SPOIL PT DUŻE:
Balrog Of Destruction (78) mob z IT. x6 HP, w jego okolicy (jak i każdego moba w IT) dużo innych agresywnych. Mała szans na gratisowy Spoil EWSa i keye na Imperial Staffa daje.
Beholder Of Light (78) ten anioł z MoS był już opisany.
Divine Advocate (78) obstawa: Beholder Of Light.

SPOIL PT DUŻE (przy okazji)
Temple Guard Captain (78) Mobek z Pagans. Tym razem jest sam jeden, nie ma armii braci klonów. Ale jego występowanie jest na tyle małe, że lepiej go łapiąc przy okazji a PT zbierać do ww. lokacji na Spoil.
Triol's Priest (78) Ctrl+C Ctrl+V a ty proszę użyj Crl+F



BOW:

Draconic Bow

Małe/średnie pt Spoil:
JEDYNA OPCJA
Varka's Head Magus (78). Ma obstawę 2 mobów. Spoiluje Drako bow keye a także Major hełm i buty. Ale obstawa to czysty miód. Leci z nich tyle M ore, co ze mnie na PK itemów (nawet na GMie się sypnąłem ^_^), M fibery też dużo lecą i mała szansa z obstawy na EASka.

Ciekawostka.
Triol's High Priest (78) opisywany wyżej, też to spoiluje.


1h Blunt

MAGICZNE:

Arcana Mace

Mały wybór.

Małe PT:
Ketra's Head Guard (78) opis już był. Użyj opcji szukaj.
DUŻE PT SPOIL:
Lavasillisk (78) JW. Opisik był.

zwyczajne:

Basalt Battlehammer

Solo/małe PT:
Ketra Orc Seer (78) był
Magma Drake (78) był
Monastery Guardian (78) bardziej jako ciekawostkę. W MoS są mobki niemające x4 Hp mnożnika. Ale one są agresywne, oto ten pokurcz upierdliwy. I ma malutką szansę na spoil tego keya i na Bassalta. Ale na 2h sword to co innego.
Varka Silenos Great Magus (78) był.

DUŻE PT:
Ritual Offering (78) Pagans moby. Są tego tylko 2 rodzaje. Jeden daje matsy drugi keya.
Triol's Priest (78) był


2h SWORD

Heavens Divider

Solo spoil:
Guardian Of The Grail (78) wyżej

Małe PT spoil:
Ketra's Head Guard (78) patrz wyżej

Duże pt spoil:
Lavasillisk (78) patrz wyżej i wyżej ale nie do gwiazd.
Triol's Believer (78) jw


2H BLUNT

MAGICZNE:

Imperial Staff[/size]
Ogólnie mało używana magiczna pałka. Co mnie dziwi bo SA 20% szansa na root+duży m atk+możliwość dania attri mogłaby się dla OLi debufferów sprawdzić?

Solo/małe PT:
Ketra Orc Seer (78) był Monastery Guardian (78) był

PT SPOIL DUŻE:
Balrog Of Destruction (78) był
Magma Drake (78) był
Temple Guard (78) był. Wróć nie było. Pagans Mobek. nie, bez rozdwojenia czy posiadania 5/7/9 jaźni. Jeden i nie powtarzalny. Jest go na tyle dużo, że można z niego spoilować. Dodatkowo daje Compunid Braid ze spoila.
Triol's Priest (78) Won z tym cholerstwem

NIEMAGICZNE:

Dragon Hunter Axe
Niedoceniania broń przez wielu. Zwłaszcza krasnoludów.

Solo spoil/małe pt:
Ketra Orc General (78) + Varka Silenos Seer (78) opis wyżej.


DUŻE SPOIL PT:
Beholder Of Light (78) + Divine Advocate (78) opis wyżej

SIGIL

Arcana Sigil

PT DUŻE:
Judge Of Light (78) opis był.
Ritual Sacrifice (78)  6 rodzajów dziadostwa. Tylko dla zdesperowanych.
Triol's Priest (78) opis był.


MAJOR ARCANA



BUTY

ŚREDNIE SPOIL PT:

Varka's Head Magus (78) mobek już opisany

DUŻE SPOIL PT: (Przy okazji)

Triol's High Priest (78) był opis. Dla zdesperowanych.


HEŁMiczek

ŚREDNIE SPOIL PT:

Varka's Head Magus (78) mobek już opisany

DUŻE SPOIL PT: (Przy okazji)

Triol's High Priest (78) był opis. Dla zdesperowanych.
Ritual Sacrifice (78)  JW.

RĘCĘ

Solo/małe pt:
Grazing Elder Antelope (78)  mobek zwierze z Varki. Blisko TP do tej miejscówki się znajduje. W pobliżu trochę agoro mobów.

Ketra Prophet (78) był opis jego obstawy. Szefo + 2 mobki obstawy. On spoinuje keye na Major łapy, drako hełm i Major robe klatę. Jeden z obstawy daje matsy i szansę na EWS drugi keye na IC shielda, hełm i buty.


ROBE:


Solo/małe pt:
Grazing Elder Antelope (78)  opis wyżej.

Ketra Prophet (78) opis wyżej.



DRACONIC


BUTY

Solo/małe PT:
Ketra Orc Grand Seer (78)
Prophet Guard (78) opisy wyżej.

PT DUŻE:
Guardian Of The Holy Land (78) Anioł ze starego MoS. Ma fajny spoil, buty, hełm i klata drako keye, szansę na EWSa. Bardzo rzadko daje keye AM (jak na spoil keyi S)

HEŁM

Solo/małe PT:
Grazing Elder Antelope (78) opis wyżej/niżej/gdzieś.
Ketra Prophet (78)


RĘCĘ

Solo/małe PT:
Ketra Orc Grand Seer (78) Ctrl+F
Prophet Guard (78) Ctrl+F

Duże PT:
Guardian Of The Holy Land (78) Ctrl+F


LIGHT:

Solo/małe PT:
Ketra Orc Grand Seer (78) Ctrl+F
Prophet Guard (78) Ctrl+F

Duże PT:
Guardian Of The Holy Land (78) Ctrl+F


  IMPERIAL CRUSADER

BUTY

Solo/małe PT:
Prophet's Guard (78)

SPOIL PT DUŻE:
Arimanes (78)
Ashuras Of Destruction (78)
Pilgrim Of Light (78)

Opisy były.


HEŁMs

Solo/małe PT:
Prophet's Guard (78)

PT SPOIL DUŻE:
Arimanes (78)
Ashuras Of Destruction (78)
Pilgrim Of Light (78)


RĘCĘ

PT SPOIL DUŻE:
Hasturan (78)  Noo wreszcie, coś, co nie kopiuj wklej opis. Mobek z 5x mnożnikiem HP, pasywnym vampirkiem i atakującym magią. Dość duży dark resist.
Ashuras Of Destruction (78)
Judge Of Light (78) opis był.


HEAVY GÓRA:

PT SPOIL DUŻE:
Hasturan (78)
Judge Of Light (78)

HEAVY DÓŁ:

PT SPOIL DUŻE:
Ashuras Of Destruction (78)
Hasturan (78)
Judge Of Light (78)

EnD3 :***********
 21 stron w Wordzie.



/Tirius: jak skończysz dostaniesz drugiego ;)



Zrobiłem :-P
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 01:39:17 pm wysłana przez Xaxunio »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2011, 09:34:54 pm »
jeśli ja nie mogę to sugeruję dać za ten poradnik plusika a jeśli mogę to chciałbym się dowiedzieć jak :P szperając po poradnikach nigdzie nie znalazłem tak praktycznego opisu, wiele czasu to zaoszczędzi w grze, dziękuję bardzo!


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2011, 09:37:35 pm »
Tylko modki mogą, no i admini. Poczekaj aż napisze keye na zbroje i S. Teraz anime time ^_^

Post do usunięcia za 2-3 dni.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 09:40:24 pm wysłana przez Xaxunio »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2011, 09:47:20 pm »
dobra będę tu zaglądał, a jeśli będzie to gdzieś indziej i chciałoby ci się to na pm link poproszę, z anime soundtracki dobre_ bleach - never meant to belong i will of the heart!


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2011, 03:54:47 pm »
Zostało tylko set NM opisać i czas na S grade  :P
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2011, 04:31:51 pm »
Dodaj jeszcze cos o spoilu recek, bo na nich tez sporo mozna zarobic :) W tym przypadku duzo pisania nie bedzie, bo duzego wyboru nie mamy :)


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2011, 04:50:40 pm »
Spox, ale to jak skończe to. Przy okazji ma ktoś naprawdę dobry spoil calc odnośnie Vesper, morai i dynasty?
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2011, 05:33:09 pm »
no żeś się opisał
tylko temat nie bardzo na to pasuję więc proponuję przenieść


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2011, 05:36:43 pm »
Jak skończe to dodam do swojego poradnika + osobny post o ile się modek zgodzi ale sądzę, że to tylko formalność będzie by podkleić ^^

Edit. Zostało tylko S grade. S80 i S84. Ktoś chętny do S80/s84?  :P


Przy okazji ma ktoś naprawdę dobry spoil calc odnośnie Vesper, morai i dynasty?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 06:39:58 pm wysłana przez Xaxunio »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2011, 08:10:52 pm »
Miałem Ci zaproponować, że wydzielę post do nowego topicu ;)

Pracuj pracuj, luty się kończy ;)
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2011, 09:33:59 pm »
Ja tylko opisuje to co miałem in live na L2j/L2M/L2DC (kolejność grania na określonych projektach). S80 mógłbym sucho opisać, porównać szansę itd ale nie byłoby w ogóle komentarzy na temat mobów.
Duża część tego jest nieaktualna (wszystko o SN i MoS, Antharas Lair, WoA również się pomiędzy kronikami zmieniało, inne social agro, inne grupy, dołączanie/odłączanie grup ale to chyba bardziej C4/C5 i zmiana)
Nie jestem w stanie opisac s80 i s84 bo po prostu nie mam doświadczenia. To co opisałem pasuje od c4/c5 do gracii part 1/2 ale w późniejszych kronikach jest już nieaktualne (częściowo) i to jest tego wada. Spoile mają najgorzej, jeżeli chodzi o nowe kroniki by pisać poradnik bo duużo danych się zmienia, dochodzą nowe sety. Stare można kupić w sklepach, są q na keye itd.

Ale by nie było że tylko Wall of txt to dodam, że weapon S prawie zrobione ^^
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 10:14:58 pm wysłana przez Xaxunio »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2011, 02:41:38 am »
JESTEŚ WIELKI , mam nadzieję że do tego co jest opisane jako małe pt można podciągnąć taki zestaw - spoil, kras, necro + se , ee i dadzą radę ;d


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2011, 08:05:24 am »
Im więcej ludzi, tym szybszy spoil. Więc na pewno taki zestaw będzie dobry ;)
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: pytanie o spoila
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2011, 10:25:26 am »
A tma od razu wielki. Raptem metr osiemdziesiąt ^^
Tirius ma rację o ile nie dzielimy tego spoila po równo dla każdego.

Pospoilujesz trochę na tych lvlach to zrozumiesz szybko o co mi chodziło z małym, średnim pt.
Necro ma tą wadę, że część opisanych tutaj mobów ma resist na dark a on tylko tym elementem wali. Lepszy wg mnie jest SH bo ma 2 różne attri ataki. Wind i dark. Ale to pod PvE.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3: